Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rüzgarlı Havalarda Motor Kullanımı Hakkında Fikirleriniz (!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Rüzgarlı Havalarda Motor Kullanımı Hakkında Fikirleriniz (!)

Bugün anadolu yakasında avrupa yakasına geçerken köprü üzerinde rüzgarın sert esmesi ile bir anda neye uğradığımı şaşırdım.

Hiç bu kadar savrulmamıştım resmen yan yan gittim, orta şeritten devam edip rüzgarı bloklamayı denedim ama oda olmadı, köprüden çıktım beşiktaş maslak istikametinde tekrar bir rüzgar dalgası tekrar aynı şeyler.

Malum ben acemi bir sürücüyüm sizin bu gibi durumlarda tepkileriniz ne oluyor acaba ?
    RAMİREZ ve efizikci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Motoruma ve havaya güvenmezsem köprüden geçmiyorum. Şaka değil. Gerçi arabalı ile karşıya geçmeyi çok seviyorum.
    RAMİREZ, hasansonmez ve TIGERSHARK bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Aşırı rüzgarda bende geçmem köprüden. Şeritler arası savrulmamak için mücadele verdiğimi bilirim. Sağda solda araç olmasa sıkıntı yok. Sağ sol gezersin. Ama yanda manda gibi jip giderken rüzgardan savrulmak tehlikeli. Bende havaya güvenmezsem arabalı vapurla geçiyorum. Keyifli oluyor.
    İlla geçicem dersen; alt vites, yüksek devir normalden de biraz hızlı olmak iyidir. Motoru dizlerle iyice sıkıp gidonu rüzgara göre kontraya uygun pozisyonda tutmak lazım.
    Köprü çıkışındaki viyadükte rüzgar bir kesilip bir vurur. Orada daha dikkatli olmak lazım.
    AttilaXtreme ve zonta bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    5 gün fırtına uyarısı yapıldı.
    Eğer mümkünse motor çıkarmayın..
    Çıkarırsanız da allah kolaylık versin..

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    ben izmirdeyim yağmurlu havada 120km ile giderken motor 1. şeritten 2 şeride geçiyo hemen rüzgar yüzünden

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    aşırı rüzgarlı havada sürüş yaparken arka tekerde güç olmalı.hangi vitesde iseniz onun üst sınırına kadar gaz verin.yani yüksek devir verin makinaya düşük devirlerde rüzgarla çok savrulur.büyük köprülerde viyadüklerde rüzgar gülü olur ona dikkat edin.rüzgarın geldiği yöne yaslanın.ama çok dikkat rüzgarla aranıza başka bir araç girerse hooop yaslandığın tarafa hızla düşüşe geçebilirsin.birde benim herzaman yaptıgım biraz tehlikeli ama, rüzgarın yönüne göre otobüs yada kamyonun diğer tarafına saklanmak.mesela yağmurlu ve çok soguk havalarda en sıcak yer otobüslerin kuyrugudur.fakat aşırı bir konsantrasyon gerektirir.tecrübeniz yoksa denemeyin.
    ilker_efe bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Valla çok fena savuruyor hele de altınızda 125 lik birşey varsa motor 98 kilo birşey metrobus var İyiki sığındım dusuna ancak öyle geçtim bende.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bugün işten gelirken sağa doğru viraja girdim rüzgar yoktu beni etkileyecek kadar virajın içinde iken bir anda rüzgar sağdan bir koydu

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    acemi iken bende aynı şekilde şikayet ederdim, o zamandan bu yana tecrübemiz arttı, benim motoru 4,5cm indirdik, şimdi zerre aklımdan rüzgarda ne yaparım olayı geçmiyor, baktın tehlike seziyorsun sağ şeridi kapla köprüde, yavaşla, boşver geriden gelenleri, orta şeride geçersen rüzgardan daha az etkilenirsin, motorun cbr 125 olduğu için biraz tecrübe kazandıktan sonra mermi gibi gideceksin

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ben genelde kapanabildiğim kadar kapanıyorum motora tabi kapanmadan kastım motorun üzerinde uzanmak değil elbette. kollarımı ben genelde nedense açık tutarım ama kollarımıda vücuduma yakın tutarım öyle bir durumda.çünkü rüzgarın siz çarpacak pek alanı kalmıyor.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    4. Vites 6000dd yerine 3. Vites 8000dd mesela...
    Gidonu herzamankinden serbest-hafif tutuyoruz.
    Gereksiz hareketlerden kacinmakta fayda var. Aralara girmek gibi.
    Arkamizi her zamankinden fazla kollayalim. Tır kamyon otobüs bizi sollamaya çıkmış olabilir. Türbülansa hazırlıklı olmak gerek.
    Köprü bacakları arasından geçerken rüzgar ani kesilecek. O an rüzgara kontralı gidiyorsak dikkat...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bugün şileye gittim geldim ne rüzgar vardı arkadaş bayrak sandım bi ara kendimi

bu arada çamlıcada nerelerdesin hacım

ben saffet çebinin oralarda idim uzuuuuun yıllarca

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    sağ şeritten giderken yandan tır, kamyon gibi araçların geçmesi nitro etkisi yapıyor benim motorda. rüzgarı tır karşıladığı için daha konforlu yol alınabiliyor.
    edit : rüzgarın soldan estiğini varsayarsak.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Bundan 1 ay kadar önce bu konuyla ilgili çok detaylı bir konu açılmıştı gerçekten faydalı bilgiler yazıyordu aklımda kalanlardan birtanesi motorun üstüne yatmaktı.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı rüzgarda bende geçmem köprüden. Şeritler arası savrulmamak için mücadele verdiğimi bilirim. Sağda solda araç olmasa sıkıntı yok. Sağ sol gezersin. Ama yanda manda gibi jip giderken rüzgardan savrulmak tehlikeli. Bende havaya güvenmezsem arabalı vapurla geçiyorum. Keyifli oluyor.
    İlla geçicem dersen; alt vites, yüksek devir normalden de biraz hızlı olmak iyidir. Motoru dizlerle iyice sıkıp gidonu rüzgara göre kontraya uygun pozisyonda tutmak lazım.
    Köprü çıkışındaki viyadükte rüzgar bir kesilip bir vurur. Orada daha dikkatli olmak lazım.
    Bugün kesilip vuran rüzgarla şeridin içinde sağa sola gittim Gerçekten dikkat istiyor hele birde yanııızdan kamyon vb araç geçiyorsa onunda hava akımı ile tam dans etmeye davet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:02 ----------

windgru diye hava adresi var orada gösteriyor 3 gün fena rüzgar var. İsteyen bakabilir ayrıca hava durumu için poseidon ve wundergroundu tek geçerim
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ehehe Cup motorumu ilk aldığım zamanlar geldi aklıma 70 ile giderken yandan bir rüzgar yemiştim, bir yandan küfür edip bir yandan dua etmiştim

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Sabah 6'da maslaktan çıktım içimde bir kuşku korku vardı tüm gece düşündüm kafamda kurdum yapacaklarımı sizinde söylediğiniz gibi bir çok kişi deviri yüksek tut dedi.

Köprüye geldiğimde tam bir felaketti birde köprünün tam ortasında sol elime havada uçan atlet gelmez mi

Bir yandan onu çıkarmaya çalışıyorum elime dolandı bir yandan pür dikkat yolu izliyorum sağ şeritte asfalt bozuk eee lastiklerde ince aralara gire gire 3.5 ata ata hızlandım o ara yanımdan bir scooter geçti kontrollü bir şekilde arkasından seyir ettim ama onunda rüzgardan yalpalamalarını gördüğümde şok oldum daha bir panik kapladı ama zorda olsa eve geldim.

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün şileye gittim geldim ne rüzgar vardı arkadaş bayrak sandım bi ara kendimi

bu arada çamlıcada nerelerdesin hacım

ben saffet çebinin oralarda idim uzuuuuun yıllarca
    Dostum bulgurludayım ben ümraniye çamlıca küçük çamlıca çok yakın bana.
    samet10 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Basit bir yöntem öğreteyim.
    Asfaltın sesini duyana kadar yatacaksın motorun üstüne. En sağlamı budur.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    CRF 250 L
    2 ay önce bir kurye kardeşimiz rüzgarda savrularak temde bir kamyonun altında kalarak vefat etti kendinize ve motorunuza güvenemiyorsanız asla çok rüzgarlı havalarda otoban ve köprüyü tercih etmeyin.

Motosikleti
    Honda Activa Kymco Ck125 Honda Titan Hero Thriller
    dizlerinizle motosikletinizi tamamen sarın ve az biraz sıkın. Direksiyonuda bebek tutuyormuş gibi tutun ve az öne doğru yatın. Gerisi direksiyon becerinize kalmış

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)