Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nasıl bir iş bu anlayamadım gitti

Motovento
    REKLAM ALANI

xcg 150 kuba motor alacağım bazı arkadaşlar km 0,20 kuruş yakar diyorlar
    bazı arkadaşlar 0,13 kuruş yakar diyorlar
    kayseri -kırşehir arası gidip geleceğim haftada 2 gün ortalama ne kadar yakar bu motor tecrübeli arkadaşlardan bilgi alalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Diğer açtığınız yere de motorla ilgili yorum yapmıştım yakıta açıklık getireyim 100 lük var bende ortalama 10-15 kuruş arası değişkenlik var sizin duyduğunuz değerler rodaj öncesi ve sonrası diye ayrılabilir bir de motoru sıkıştırıp sıkıştırmamakla alakalı. Ama 20 kuruş zorlamadıkça yakmaz.

Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer açtığınız yere de motorla ilgili yorum yapmıştım yakıta açıklık getireyim 100 lük var bende ortalama 10-15 kuruş arası değişkenlik var sizin duyduğunuz değerler rodaj öncesi ve sonrası diye ayrılabilir bir de motoru sıkıştırıp sıkıştırmamakla alakalı. Ama 20 kuruş zorlamadıkça yakmaz.

teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı

bur4q330 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Ben yeni aldım 1 ay oldu Kuba Xcg 150 motor iyi güzel 30-35 kilotmetrede 1 litre yakıyor fakat çok titreşim var hele 60 dan sonra acayip titrio

Motosikleti
    Alıntı bur4q330 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni aldım 1 ay oldu Kuba Xcg 150 motor iyi güzel 30-35 kilotmetrede 1 litre yakıyor fakat çok titreşim var hele 60 dan sonra acayip titrio
    Hocam siz ciddi misiniz ? birincisi 100 km de 3 litreyi geçer yakıt durumunuz kaç devire kadar kullanıyorsnuz motoru ? 60 tan sonra titriyor demişsiniz ama galiba rodaj da olduğundan fazla zorlayarak kullanıyorsunuz gibime geldi yanlış anlamayın sakın şahsi düşüncem bu.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz ciddi misiniz ? birincisi 100 km de 3 litreyi geçer yakıt durumunuz kaç devire kadar kullanıyorsnuz motoru ? 60 tan sonra titriyor demişsiniz ama galiba rodaj da olduğundan fazla zorlayarak kullanıyorsunuz gibime geldi yanlış anlamayın sakın şahsi düşüncem bu.
    Hayır dostum yanlış anlamıyorum şurda konuşuyoruz sadece, motorun rodajı bitti 1400 kmde şuan ve motoru aşırıda zorlamıyorum max 8 bin devir kullanıom 30 km götürüo beni 1 litre.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    8.000 devir çeviriyorsun ve zorlamıyorsun bide az yakmasını bekliyorsn

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8.000 devir çeviriyorsun ve zorlamıyorsun bide az yakacakdı öylemi
    8000 derken max 8 bini kastediyorum fazla zorlamıyorum yani sakin kullanıyorum zaten şehir içinde istesemde zorlayamam.

Motosikleti
    Alıntı bur4q330 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır dostum yanlış anlamıyorum şurda konuşuyoruz sadece, motorun rodajı bitti 1400 kmde şuan ve motoru aşırıda zorlamıyorum max 8 bin devir kullanıom 30 km götürüo beni 1 litre.
    Benimde yaklaşık aynı km ama 8000 devir de sağlam devir yani 6000 ideali gibi duruyor bu motorlar için belki ondan kaynaklı yakıt sarfiyatı vardır muhtemelen bir de üstünde çanta kullanıcı kilosu felan ohoo bir sürü etken tabi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rodaj bittikten sonra kullanıma bağlı 100 km de 2.5-3.5 lt benzin yakar
    ben çok iyi tutuyordum rodajda 3.4 lt benzin yaktığımı biliyorum bundan 2 ay yine ölçüm yaptım prtalama 7bin devirde kullandım 2,9lt yaktı

hepinize yorumlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim peki bu yakıtın daha aşşağısında yakan motor varmı 100 km 3,5 lt altında yakan motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)