Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsatı motorda bırakmak olağanüstü bi durumda sıkıntı yaratır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Ruhsatı motorda bırakıyor musunuz? Bırakırsak riski nedir? Ruhsatı sürekli yanımda ve elimde taşıyorum (cebimde taşımak rahatsız ediyor) cüzdan, ruhsat ve telefonu elimde taşımakta zor geliyor. Kaskın içine koyup taşıdığım oluyor ordada risk düşer filan uğraş dur. Yorumlarınızı bekliyorum hep merak ettiğim bi konuydu en sonunda buradan sormuş bulundum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Çalınır da çalıntı ihbarı yapmadan durdurulursa salarlar, çalıntı ihbarı olduğu durumda ruhsatı görseler de salmazlar. Bunun dışında benim aklıma gelen somut bir zararı yok, diğer cevaplarda farklı fikirler ortaya atılacaktır.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    küçük bir el çantası alınabilir ve içerisine ruhsat telefon cüzdan anahtarlık sakız selpak vs gibi şeyler koyup çantayı da motor kullanırken boynuza asabilirsiniz ve indiğiniz de elinde sadece kask ve el çantanız olacaktır cepleriniz boş kalacak ve rahat edeceksiniz. çanta olayına alıştığınız zaman çok güzel oluyor normal zamanlar içinde kullanılabilir sadece motor için değil.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınır da çalıntı ihbarı yapmadan durdurulursa salarlar, çalıntı ihbarı olduğu durumda ruhsatı görseler de salmazlar. Bunun dışında benim aklıma gelen somut bir zararı yok, diğer cevaplarda farklı fikirler ortaya atılacaktır.
    ruhsat sahibi olmadan veya vekalet verilmeden satış nasıl yapılacak? Bence kasko yoksa zaten ruhsatla çalınmış olmasının bir önemi yok. Ama motor ve seri numaralarını mutlaka bir yere not edin.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Ruhsat bırakmayın bence de ne olur ne olmaz bizim insanımız bir türlü yolunu bulur kendi adına geçirir motoru falan notere para rüşvet verip

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Motor montunun iç cebi vardır. Orada saklayabilirsin devamlı. Motor montun yoksa almak için en güzel sebep budur. Normal çevirmede ruhsat araca mı ait ona bakılır,ruhsat sahibi- sürücü eşlemesi yapılmaz. Dolayısı ile çalınır çalınmaz farketmezsen, çalan kişi çevirmeye de girse uzar.
    Ruhsat hep cepte olsun. Motor üzerinde hiçbir şey bırakmayın derim...
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montun cebine koyma fikrine katılıyorum.
    Ben de montumun cebinden hiç çıkarmıyorum bu vesileyle kısa mesafe gideceğim zaman bile montu giymeye bahane oluyor.

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Motorda en iyisi hiçbirşey bırakmamak. Cins, psikopat çok. Çalınır uğraşırsınız. Bel çantası almak lazım aslında.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    94 yılında çaldırdığım Hero Honda'mın içindeydi ruhsatı. İhbar için karakola gittiğimde ruhsatı sordular. Motosikletin içinde beraber gittiğini söylediğimde ''artık bulunmaz o motosiklet'' dediler.

Tabii aradan 20 yıl geçti. Şimdi durum farklı. Merkezi sistemle kontrol ediliyor. Lakin o gün bu gündür hiçbir aracımın üzerinde ruhsat bırakmıyorum. Hepsi el çantamda. (Çantayı kaybetmemek şartıyla tavsiye ederim.)

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hirsiza ruhsat hediye etmis olursun. Ben montun ic cebinde tasiyorum.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    ne olur ne olmaz eşşegi saglam kazıga baglamak gerek

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ben sürekli motosikletin arka çantasına koyuyorum orda kalıyor ama bir yere girdiğimde ruhsatı mecburen cebe koyuyorum

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Allah korusun eğer motor çalınırsa ihbar veya şikayette evrak olarak ruhsat isterler. Kaybolmuş gibi yeniden ruhsat yaprağı çıkartmak gerekiyor. Ondan sonra işleme alınıyor.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motor çalınırsa Ruhsatı ne yapim Ayrıca Hangi motor çalınmışta bulunmuş.Çalınan motorlardan 5 'i çalınırsa 1 'i bulunuyor.Oda şans tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)