Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafayı yiyeceğim bi yol gösterin

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    2 ay öncesinden bajaj pqulsar almaya niyetlendim hatta işe bile girdim bunun için hala çalışıyorum. Ancak ne yazıkki iki ayda anca 2000 lira biriktirebildim. Babam kredi çekmeye yanaşmıyor, ben zaten çekemem yaş 17. O kadar yüksek mebla borç verecek eş dostta yok. Hani biriktirip peşin almaya kalksam seneye yaza kalır iş ki benim okul, staj, iş derken sürekli biyerlere ulaşma ihtiyacı duyacağım bu kış. Motorumu yaz başında sattım onun parasınada buzdolabı aldılar (ses çıkaramadım çünkü kendi paraları zaten, hak iddia edemiyorum)
    Otobüslerde de sürünmek istemiyorum. Bi yol gösterin şu kardeşinize napayım ben? Hani senetle falan verecek bayii olsa 1000 lira faiz koysun yine alacağım düşünmeden. Sigortalı düzenli maaşımın yattığı bi işim var zaten. Şöyle düşündüm biriktirdiğim paraya şimdilik bi ikinci el çinli alsam, kış boyu onu kullansam o sırada para biriktirmeyede devam etsem. Daha sonra yazın onu 300 lira zararla satıp pulsarı alsam. Ama satamassam elimde patlar ondan da korkuyorum vereceğim parada küçümsenecek miktar değil.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    acele işe şeytan karışır.
    dost tavsiyesi kardeşim

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    izmirde birtane bayii bajaj motorları elden taksit yaparak üstüne vade ekleyip satıyor. Hatta siteden bir arkadaşımız o şekilde bajaj discovery aldı @jemalizm den bilgi alabilirsin
    lickup bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Şu durumda bence , nakite sıkışmış temiz binilmiş bir çinli motor alın derim.
    Daha sonrada zararsız veya en az zararla satıp pulsarı alırsınız.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Drift gibi makinelere yonelin ben sahsen oyle yaptim butce azken.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Aynen dediğin gibi kardeşim. Şimdi git kendine 1500 tl lik bir motor al. Bu yazı ve kışı bu motorla aslan gibi geçir. Bir dahaki bahara paran birikmiş olur. Yeni yaza yeni motorunla girersin mis gibi. Benden tavsiye; öyle senet-sepet işlerine girme hiç. Anladığım kadarıyla aileni de düşünen bir gençsin. Allah korusun bi sıkıntı olur ödeyemezsin, insanlar da zor durumda kalmasın.
    mehmetenis bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    vade cok yuklüyorlar heleki ev kurdan al bi cin motoru vade üstüne vade

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Kardeşim bende aynı senin gibi durumdaydım elimde biriktirdiğim bir miktar para vardı hani güzel birşey felan dedim de sonra baktım işin içinden çıkamayacağım dedim ki bir çinli alayım sıfır gittiği yere kadar kullanıp hem ayağımı yerden keserim hem paramı biriktiririm temiz çinli işini görür 1 yıl sonra pulsara binersin harika olur

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    ben vade farklı alıcaktım 600tl vade koydular sonra dedim zati zamanla büyügünü alırım kullanmayıda bilmiyorum baska bi yerden kuba gördüm 2350ye aldım ucuz olsun işimi görsün zati satabilirmiyim ilerde bilmiyorum 2 yıllık üni bitsin işe basliyim elim para görsün daha üst bi model alıcam

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Nacizane tavsiyem acele etme sabret bekle.Biriktir paranı temiz bir japon al.Bu arada sıkıntı çekersin ama sonrasında rahata erersin.Sıkıntının ardından rahatlık gelir.Kredi senet işlerine hiiiiiç bulaşma.Sen sabret.Dinle beni.Sıkıntısız birşey olmaz.Eğer alırsan yarın öbür gün o ödediğin faiz ya da kötü ve kalitesiz motor daha çok sıkıntı yapar.
    Bilg.
    Sayg.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    İki ayda 2000 biriktiriyorsan ne güzel, ben ayda kenara 200 atsam mutlu oluyorum

Motosikleti
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki ayda 2000 biriktiriyorsan ne güzel, ben ayda kenara 200 atsam mutlu oluyorum
    İt gibi çalışıyorum hocam bayramda bile çalıştım ama o bile yetmiyor işte. Şu izmirdeki bayi ile bi görüşeyim bakalım ne olacak. Gerçi olursa nasıl alacağım nasıl getireceğim onuda hiç bilmiyorum ama hayırlısı bakalım.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Para yok ,senetle vade yapan adam yüzde 30 koyar, fix bu, anan baban değilki yüzde 10 koysun.Yani yok yok ama malın olmasını istemek hayal olur gibi geldi bana, inşallah alırsın ,heves etmişsinde olmayınca elde ne gelir elden :(Bir arkadaşımın anısı canlandı gözümde.Evkurdan 36 ay vade ile daelim roadwin alıyor eleman, peşin fiyatı 7.500.,12.700tl ye alıyor 358 km de arkadaşıma takas teklif ediyor(cross husquvarnaya)arkadaşda 5.500 e sayıyor veriyor çocuk.Üzerinden 2 sene geçmiş hala der bu cocuk hala borcunu ödüyordur yazık diye .Aman sakın ola senet sepete sevda uğruna sakın girme.Bir heves başlarsın veririm dersin, alması kolaydır ,ödemesi zor.Genç kardeşim dikkat et abi tavsiyesi .

Motosikleti
    o kadar uzun vadelere giremem girmemde zaten, bi konuşayım bakalım şu izmirdeki bayi ile ne olacak.

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    İkinci el temiz modi mcx e de bakabilirsin.2000 -2500 e bulursun. Ya da sıfırına peşinat olarak elindeki nakiti verir, kalan 1500 tl yi kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yaptırır, kartın sahibine aydan aya ödersin. Faiz yukun olmaz. Mcx 162 cc, torku da yuksek. Bajaj ı aratmaz. Bu sınıfta fiyat/performans oranı en iyi motor.

osim2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Hocam o senet sepet işleri sıkıntı işler birde ödediğin para çok fazla olacak en güzeli sen git bi uygun fiyata çinli al zaten 2000 tl ye aldığın motorda ne kadar zarar edersin ki en fazla 200 aşağı gider yani senin senetle kaybedeceklerin yanında komik bir rakam. ona binerken biriktir paranı sonra onu satar üstüne koyar pulsarını alırsın inş.

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    YORUM YAPAN TÜM ARKADAŞLAR DETAYI GÖZDEN KAÇIRDILAR SANIRIM:

Yaş 17. Ehliyetin yok. Motosiklet alarak ne yapacaksın???

Otobüslerde sürünmek istemiyorum dediğine göre motosiklet ile trafiğe çıkmayı düşünüyorsun. Ehliyetsiz yakalandığın zaman o 2 aylık birikimini ceza olarak ödersin.

Paranı bu şekilde biriktirmeye devam et. 2015 İlkbaharında yaşı da doldurup ehliyetini alırsın. Daha sonra da motosiklet almayı planlarsın.
    tt768 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı orbues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YORUM YAPAN TÜM ARKADAŞLAR DETAYI GÖZDEN KAÇIRDILAR SANIRIM:

Yaş 17. Ehliyetin yok. Motosiklet alarak ne yapacaksın???

Otobüslerde sürünmek istemiyorum dediğine göre motosiklet ile trafiğe çıkmayı düşünüyorsun. Ehliyetsiz yakalandığın zaman o 2 aylık birikimini ceza olarak ödersin.

Paranı bu şekilde biriktirmeye devam et. 2015 İlkbaharında yaşı da doldurup ehliyetini alırsın. Daha sonra da motosiklet almayı planlarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el temiz modi mcx e de bakabilirsin.2000 -2500 e bulursun. Ya da sıfırına peşinat olarak elindeki nakiti verir, kalan 1500 tl yi kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yaptırır, kartın sahibine aydan aya ödersin. Faiz yukun olmaz. Mcx 162 cc, torku da yuksek. Bajaj ı aratmaz. Bu sınıfta fiyat/performans oranı en iyi motor.
    Aklımda mcx ve drift var zaten hocam eğer idarelik bişey alacak olursam. Ancak onlar içinde şöyle sahibindene baktığımda 2000 civarına temiz bbişey bulamıyorum hepsi basılmış saçma sapan modifiye edilmiş motorlar, temizlerini zaten sıfır fiyatına satmaya çalışıyorlar. Kafam çok karışık bazen bekle napacaksın kışın binmeyiver diyorum sonra durup altında en azından işini görebilecek bişey olsa fena mı olur diyorum şaştım kaldım açıkçası
    RAMİREZ, Merdo ve Mamba09 bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Seneye al diyecemde motorsuz duramayacağın için asya, mondial e yönel

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    17 yaşında olduğunu yazdığın için ehliyetinin olmadığını düşündüm. Ancak araştırdım bende bilgi eksikliği varmış. 17 yaşında da A2 alınabiliyormuş.
    Sende kapak yapmak için ehliyetin resmini koymuşsun. "Haşırtı to the blackboard" oldum. Tebrikler.

41 yaşındaki adamdan sana özür...

O zaman fikir değişikliği... Al bir tane çinli chopper tarzı 1.500-2.000 arası bişeyler. Ayağını yerden kessin. Biriktirmeye devam et. (Tabii ek benzin bakım v.b. masrafları unutma, biriktirme hızın düşecektir) Paranı denklediğinde alırsın PULSAR'ını. Sonra 300-500 TL zararına hemen satarsın çinliyi.

EK Bilgi : Ehliyet resmini kaldır kardeşim. TC numaran adın soyadın v.b. bilgilerin görünüyor. Sonra internet üzerinde başına bela almayasın.
    18891938, RAMİREZ ve turkish39 bunu beğendiler.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    Keeway Superlight 150 - (2006) / Kawasaki ER-5 - (2005) / Suzuki V Strom DL650 - (2007)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)