Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzinlikte sıkıştırma vakası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hay ağzına sağlık abim benim ya... 10 defa tekrar tekrar izledim. Adam birşey de diyemiyor apışıp kalıyor. YÜRÜ BAAAHH!! hemen face e paylaşmam lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaş diğer araçlara neden laf edemiyorda motosiklet'i taciz etme hakkını kendinde buluyor?önce bunun cevabını bulup o zaman haklı kim ayırd etmek lazım.sonuçda bekleyeceği max. 1 dk. beklemek'de zorunda...
    ben aracıma gaz alırken 2 araç sığacakken adamlar tam ortalıyor adamım doldurup çıkmasını bekliyoruz.
    birde arkadaş oyalanıyor olsa bile insan gibi uyarırsın müsade istersin,böyle öküz gibi sıkıştırmanın amacı ne?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kimse kimsenin guvenlik sinirina boyle yaklasamaz israr edersede dayagi yer oturur.
    sdirer bunu beğendi.

Birde benzinlikte dururken ben bazen yere ayaimi basamiyorum buz gibi kayiyor, eldiveni giymeden 5metre ileri al diyen arkadaşlar için diyorum, o 5 metre zaten en tehlikeli mesafe olacak belki. Bence bilinçli motorcu korumasız 1 metre bile surmemeli.
    sdirer bunu beğendi.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öndeki araba bekleyebilir, ama motorcu bekleyemez o gitsin kenarda beklesin. Böyle değil miydi kurallar?
    sdirer bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motorcunun hatasını söylediğimde belki siz de dikkat etmediğinizi fark edeceksiniz. Motorcu arkadaşımız eldivenlerini motorunun üstüne çıkınca giymeye başlıyor. Ben depoyu açarım içeri gider kartla ödememi yaparım kafamdan kaskı çıkarmam, fişi alır pompacıya veririm depomu kapatırım, eldivenimi giyerim ondan sonra hazırsam motora binerim. Sen şimdi iki eldiven için 1 dk pompa önünde beklersen bende derim ki acaba ödemeyi kaç saatte yaptın da adam çıldırdı?

İkisi de haksız ama videonun başı ve sonu olmadığı için bişey diyemiyorum tek diyebileceğim deposu dolmuş bir motoru hareket ettirmek 1.5 dakika sürmemeli arkada bekleyenleri de düşünmek lazım biraz.
    Levent. bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    haklida olsa haksizda olsa o motoru uzerinde insan varken sikistiramaz aga...
    sdirer bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun yerinde 3 numara cam filmli içerisi hiç gözükmeyen bir araç olsa aynı boku yiyebilecek mi? Ya da sahibinin sıçmaya gittiği boş bir araba? Hala motorcu kardeşimize suç bulanlar var. Şaşırıyorum. O zaman TIR lar her istasyondan yakıt alamasınlar. Üç pompayı da kaplıyor araç. Saygısızlık değil mi?
    alper_becker bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yerinde 3 numara cam filmli içerisi hiç gözükmeyen bir araç olsa aynı boku yiyebilecek mi? Ya da sahibinin sıçmaya gittiği boş bir araba? Hala motorcu kardeşimize suç bulanlar var. Şaşırıyorum. O zaman TIR lar her istasyondan yakıt alamasınlar. Üç pompayı da kaplıyor araç. Saygısızlık değil mi?
    Örneğiniz yanlış.

Kimsenin benzin alırken orayı boşaltma gibi bir yeteneği yok zaten.
    Bu yüzden benzin alırken 3 saatte sürse beklemek zorunda.

Ama benzin aldıktan sonra göstegede ayarlar yapmasını, telefonla konuşmasını, eldivenini sallana sallana giymesini beklemek zorunda değil.

Ayrıca araç pompadayken tualete gidenlerin örneği verilmiş.
    Bunu yapanda saygısızın önde gidenidir. Yani bu örnekte kesinlikle doğru değildir.

Olması gereken yakıt alındıktan sonra en kısa sürede orayı arkada bekleyen için boşaltmaktır.

Belkide arkadaki acil hastaneye yetişecek ? Bunu bilemeyiz. Bu yüzden en kısa sürede BENZİN ALINDIKTAN SONRA orayı boşaltmakla yükümlüyüz.
    capozzz bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Motorcu abimiz bir kere kendinden gayet emin. Haklı olduğu içinde geri vites yapmıyor. Arabadan inen sümbül heralde "bu motorcu iki laf ederim tırsar" diye düşündü. maalesef "kaba et" oldu... Ayrıca motorcu abimiz hiç sallanmıyor. Normal şekilde teçhizatını kuşanıyor. Bunu zaten yapmalı çünkü İstanbul'da savaşacak trafikte. Neticesi yiyen adam arabadan çıkıp yanına gelirdi bu yiğit arkadaşımızın. Video güzel, paylaşım güzel. Teşekkürler.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğiniz yanlış.

Kimsenin benzin alırken orayı boşaltma gibi bir yeteneği yok zaten.
    Bu yüzden benzin alırken 3 saatte sürse beklemek zorunda.

Ama benzin aldıktan sonra göstegede ayarlar yapmasını, telefonla konuşmasını, eldivenini sallana sallana giymesini beklemek zorunda değil.

Ayrıca araç pompadayken tualete gidenlerin örneği verilmiş.
    Bunu yapanda saygısızın önde gidenidir. Yani bu örnekte kesinlikle doğru değildir.

Olması gereken yakıt alındıktan sonra en kısa sürede orayı arkada bekleyen için boşaltmaktır.

Belkide arkadaki acil hastaneye yetişecek ? Bunu bilemeyiz. Bu yüzden en kısa sürede BENZİN ALINDIKTAN SONRA orayı boşaltmakla yükümlüyüz.
    Örnekler çoğaltılır, ama ben de şöyle derim. Neden deponu boş bırakıyorsun? İnsanın başına her han her şey gelebilir. Dolayısıyla ben dediğimi hala savunuyorum. Keyfine giyinmiyor adam. Sonuçta satın almak için eldiven denemiyor
    RAMİREZ, alper_becker ve ea1925 bunu beğendiler.

O pompada 50 metrelik bir tir varken ne muamele görüyorsa motorda aynidir. Vergi verir sigorta yapar. Videoda motora bir halsizlik yapildigi belliyken hala daha ufak ufak ayrintilar bulup ama motorcuda soyle boyle diyen arkadaşlar, gün gelecek hicbir kusurunuz yok iken sizde bu muameleyi göreceksiniz... Ama merak etmein yine aramızdan uç beş yirtik don cikip size kusur bulacak. O zaman belki anlarsnz yaptigniz şeyi

nisanci93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    abimiz güzel cevap vermiş.takdir ettim. fakat şu videoda çok kaba davrandığını düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=YAuj0...xfLEMEW9MHQbdw

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    O pompada 50 metrelik bir tir varken ne muamele görüyorsa motorda aynidir. Vergi verir sigorta yapar. Videoda motora bir halsizlik yapildigi belliyken hala daha ufak ufak ayrintilar bulup ama motorcuda soyle boyle diyen arkadaşlar, gün gelecek hicbir kusurunuz yok iken sizde bu muameleyi göreceksiniz... Ama merak etmein yine aramızdan uç beş yirtik don cikip size kusur bulacak. O zaman belki anlarsnz yaptigniz şeyi
    Yahu tırın şoförü benzini aldıktan sonra pompa başındayken "acaba benim lastikler mi sönük bi bakayım hepsine", "acaba benim hidrolik yağ seviyem nasıl bi bakayım", "acaba bu alet burdayken ben de gidip içerilerde bi gezinsem mi" diye düşünüp bunları yapmaya kalktığında ne muamele görmesi gerekiyorsa bu videoda motora da o muamele yapılmış. Yani uyarılmış, nokta. Adam çarpmaya, başına bela olmaya çalışmıyor, yanına geliyor hadi artık diyor. Sanki "sen benzin alma" denmiş gibi alakasız örneklerle geliyorsun.

Alakasız örnekle geldiğin gibi de öyle yırtık don falan, kimseye hakaret etmeye hakkın yok senin, herkes adabıyla yazmayı öğrensin.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Evet arkadaslar benzin alirken acale etmeliyiz hatta kaski depo uzerine koyup hemen ite ite kacmaliyiz.. aman arkadaki arac 30 sn fazla beklemesin..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben nasıl aracı bekliyosam araçta beni eşşek gibi bekliyecek. Beklemiyecek olan varsa Yiyosa gelsin beni sıkıştırsın nokta
    Ertugyigit ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Helal olsun arkadaşa, akşam akşam yüzümü güldürdü..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abimiz güzel cevap vermiş.takdir ettim. fakat şu videoda çok kaba davrandığını düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=YAuj0...xfLEMEW9MHQbdw
    Ahahahha sorabilirsiniz dediğimi hatırlamıyorum :D haklı bence kurye zannedip önüne gelen adres soruyor bıkıyor insan bi süre sonra

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahahha sorabilirsiniz dediğimi hatırlamıyorum :D haklı bence kurye zannedip önüne gelen adres soruyor bıkıyor insan bi süre sonra
    Ben orada ciddi ciddi bir inceleme yaptım, arkadaş da sanırım benim gibi takıntılı. Şayet, kadın "Pardon, bir şey sorabilir miyim?" deseydi cevabı farklı olurdu diye düşünüyorum ama bayan "Pağrrrdoğn biğşy sorcağm." deyince adam da tabi yapıştırıyor cevabı :D
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Aynen kadın da ayrı bi uyuz ya bir de bakkala sorarsın tekele taksi durağına sorarsın anlarım da motorcuya sormak nedir :D kadın da laf koyuyo ama 'çok kibarsınız' diye o da fena :D ama kadın haketmiş biraz ben de uğraşmak istemem motordan yeni inmişken taksiciye sorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)