Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Uzun yol için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Hepinize merhabalar diler kazasız sürüşler temenni ederim. Benim amacım fazla yakmayacak beni öldürmeyecek birşeyler almak=) Bütçem fazla değil şu anda düşündüğüm tek motor yamaha mt-125. Genelde istanbul antalya arası gidip gelicem. Benim kötü bir huyum var altımdaki araba yada motor olsun kendime engel olamıyorum otobanda boş yakaladımmı ibreyi sonuna kadar yapıştırırım o yüzden 125 cc tercih ettim fakat otobanda hantal kalır kazaya sebeb olur vs gibi söylemler mevcut. Bu motor beni üzermi , uzun yolculukta yorucumudur, kamyonların vs. arkasında kalırmıyım yardımcı olur fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim birde 2.yolcu için selesi biraz ufak gözüküyor ama en fazla 100 km uzaklıktaki biryere gidip gelmek için çokmu kötüdür. Aynı fiyata yüksek cc tavsiye edecekseniz bu kötü huyumuda lütfen göz önünde bulundurun.Ben biraz kendimi frenlemek bu hız sevdasından vazgeçmek için düşük cc istiyorum .Şehir içi kullanımını kesinlikle göz önünde bulundurmayın şehir içinde hiç bir araçla 60 70 km üstüne çıktığımı hatırlamam heleki sağında ve solunda mağazalar bulunan bir yolsa 30 km den fazla hızlanmam arkadakiler korna çalıp dursun umrumda olmaz bir mağazada birşey beğenipte annesin elinden fırlayıp karşı mağazaya koşarken araba altında kalmaktan son anda kurtulan ufaklık gördüm o gün bu gündür küfür yerim ama ağardan alırım sabrederim..
    Adventure58 ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kötü motor yoktur kötü motorcu vardır. Bu dediklerini altında ki motoru rasyonel kullanırsan bir çok motor ile yapabilirsin ama sözünü ettiğin mesafe az değil. İstanbul Antalya arasını kaç saatte almayı planlıyorsun. Ben bu kapasitelerde bir motor ile rahat giderim 100-150 kilometrede bir yarım saat dinlenirim ve arada bir gün bir yerde konaklarım dersen problem yok.

Onun için tam olarak ekonomik imkanın boy kilo yaş ve kilometre olarak tecrübeni merak ederiz.
    cenkito ve tekoklava bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Konaklama yapamam marşa bastımı en fazla birkaç yerde kısa molalar verir yola devam ederim ekonomik olarak şu an için yukarı çıkamam taksit yapmak kredi çekmek istemiyorum çıkarsam zaten aynı motorun yüksek cc olanı düşünürüm aslında ilk etapda mt07 ile yamahaya gönlümü kaptırdım ama kendime pek güvenemedim model olarak çok sevdim tam aradığım tarzda bu mt125 i görünce aynı tipte yeterlidir diye düşündüm sizlerede danışmak istedim .Yaş 28 boy 1.76 kilo 70. Daha önce şehir içinde motor kullandım ama çok fazla tecrübem yok.Güçlü motorlardan en son olarak Honda cbf 600 dü yanlış hatırlamıyorsam kaslı bir motordu onuda arkadaşım aracılığıyla bir süre kullandım ama bana her an düşecekmişim hissi verdi virajlarda en ufak gaz veremiyordum hemen kayıyordu belkide lastik seçimi hatalıydı bilemiyorum ne olduğunu anlamadan çok çabuk hızlanıyordu birde gürültüsü cabası ben çevreyide rahatsız etmek istemiyorum çünki kafam eser gecenin bir yarısı çıkar gezerim sağım solum belli olmaz insanlarıda uykusundan etmeyelim . Ama her halükarda beni uzun süre taşıyabilecek başıma masraf çıkarmayacak yakıtı ekonomik sürüşü keyifli güzel görünümlü rahat motor gerekiyor. Valla ben kendime amatör olarak bile bakmıyorum motor geçmişim eskidir ama hiç heves edipte motor sahibi olmadım 12 13 yaşında iken ilk sürdüğüm motor kırmızı renkte kocaman deposu olan hantal birşeydi mz marka hatta o dönem bulunduğumuz çevrede mobiletten başka motor yoktu diyebilirim ilk zamanlar birkaç kere daha hareket ettiremeden altında kalmıştım ilk hareketi yaptıktan sonra birdahada ne düşürdüm nede kaza yaşadım zaten o mz olmasa idi heralde motor kullanmayı öğrenemezdim öğreten kişide bunu kullanan her motoru kullanır diyordu. O motoru yazdan yaza 17 18 yaşıma kadar sürekli kullandım heralde o takozdan sonra kullanamayacağım motor yoktur ama ben yinede temkinli davranıyorum.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    O mesafede 100-150 kilometrede bir yarım saat dinlenip bir gün konaklayamam diyorsan benim sana verebileceğim düşük hacimli ve bütçeli motor tavsiyesi yok. Kusura bakma. O sorumluluğu alamam.
    khayyam, Sinan Aksu, Serdar06 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Dinlenmeden kasıt benim güvenliğim rahatlığım içinmi yoksa motorun arıza çıkarmaması içinmi ?

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinlenmeden kasıt benim güvenliğim rahatlığım içinmi yoksa motorun arıza çıkarmaması içinmi ?
    Sizce ? Cidden merak ettim...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Dostum ben kendimi amatör yerine bile koymuyorum dedim okuduysan alayvari yaklaşımları boş muhabbetleri geçelim bilmediğim için sordum bilsem sormam zaten.Birde şunuda söylim düzenli spor yaparım kolay kolay yorulmam vücudumda yağ kitlesi düşük özellikle son 6 aydır idmanlarımda sadece boyun ve omuz kaslarına odaklandım motor hayalim olduğu için genelde ben sürerken bo bölgelerimde ağrı oluyordu o problemide aştım. Sormamdaki maksat zaten buydu eğer arıza durumundan dolayı diyorsa bana uygun olmayabilir ama çok rahatsız edici bir motor değilse 8 10 saatlik yol için evelallah ne uykum gelir nede yorulurum yeterki motor bindiğim mondialler gibi yorucu olmasın.

Motosikleti
    Apache *11
    Dostum ben kendimi amatör yerine bile koymuyorum dedim okuduysan alayvari yaklaşımları boş muhabbetleri geçelim bilmediğim için sordum bilsem sormam zaten.
    Öncelikle ön bilgi vermek isterim bu forumda genel olarak insanlar diğer insanların HAYAT'larını düşünüyor.
    Fazlasıyla motosiklet üzerinde yaşamını yitiren insan mevcut ve daha başkalarının katılmasını istemiyor.
    Tahminimce önermemesinin sebebi saatlerce motor üstünde kalmanın tehlikeli olacağıdır.
    Hem dikkatin bozulur hem vucudunda ağrımadık yerin kalmaz...
    Uzun yol tecrübem olmadığı için daha detay veremiyorum.
    Ayrıca amatör'den saymama olayına gelince sağlam bir eğitim almadığın sürece bence gerisi pek önemli değildir.
    Şahsen 10bin km ile eğitimsiz bilmem kaç kere motorla ve motorsuz düştüğüme göre yazdan yaza kullanmanın pek bir şey katacağını düşünmüyorum.Kaldı ki uzun yol ap ayrı bir olaydır...
    Can senin mal senin karar da senin...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Peki altımdaki yüksek cc li bir model olsa mola vermeme gerek kalmayacakmı?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Öncelikle senin. Aşağıda yazdıklarını okudum. Ben de bir zamanlar gençtim ve bunların hepsi motor üzerinde geçersizdir. Saniyenin milyonda birinde olabilecek bir şey çok kötü sonuçlara yol açar. Tavsiye istemeden alırsan ne yaptığın beni ilgilendirmez ama tavsiye istedin mi iş değişir. Tavsiye sorumluluk işi. Aşağıda yazdığın düşüncelerini değiştirdiğin zaman gel yine konuşalım.

Herkese söylediğim bir şey var, sana da söyleyeyim;
    "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın"

Yoksa binme.

Motorlara gelince bu düşük bütçe ile sahip olunan motorlar çelikten yapılmıyor ve ikinci kalite. Yani bunların bir kapasitesi var. Böyle kullanamzsın üç günde elinde kalır.

Saygılar.
    khayyam, planet58, tekoklava ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Apache *11
    Peki altımdaki yüksek cc li bir model olsa mola vermeme gerek kalmayacakmı?
    Bi yarım saat oturup çay içmemek hayatından daha mı değerli ? Neden riske giriyorsun ?
    Anlık bir stres veya sinir sonucunda kötü şeyler yaptırabilir.
    Şu an bulamayacağım fakat 1000rr la kaza yapan çifte döner sonunuz...
    Mevzu bindiğiniz motordan çok bence sizsiniz...
    250lik motorlarla bile stabil 130-140 gidebilirsiniz.
    Taze şehir için tecrübeniz v.s.niz yokken dahada büyük sıkıntı.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Senin güvenliğin için..

Bu işi gerçekten bilen hiç kimse, sana o şartlarda bi öneride bulunmaz. Bence de bulunmamalı.
    Bahsettiğin rota sindire sindire, dinlene dinlene olmak şartıyla düşük CC ile yapılır. ( Yapan da çok var zaten )
    Fakat yola çıktıktan 2 saat sonra, yolun açık olduğunu da düşünürsek en fazla 150 kilometre gitmiş olursun,
    Daha da fazla zorlamak istedikçe sabrınız tükenir ve sağlıklı düşünemeyecek duruma gelirsiniz. Dikkatiniz dağılır.
    Beyin bi an önce gitmek istediği yere odaklanacagi içinde hatalı sollamalara ve kontrolsüz sürüş yapmaya başlayacaksiniz.
    500 Kilometreyi doldurduktan sonra kendi plakanızı bile unutacak duruma geleceksiniz.

Bahsettiğiniz kilometre az değil,
    Ortalama 950-1000 km'den bahsediyorsunuz.

Benim tavsiyem bir gece yol üzerindeki ucuz dinlenme tesislerinde konaklamanız.
    Ertesi sabah tekrar dinç bir beden, ve rahat bir kafayla yolunuza devam etmeniz.
    Bu arada, kahvaltıda da öyle börek çörek gibi hamur işi yiyecekler tüketmeyin.
    Mümkünse beyaz peynir, domates salatalık, zeytin gibi kahvaltılıklar tüketin.
    Bu sizin kan dolaşımınızı hızlandırır ve yolda daha dikkatli olmanızı sağlar
    AttilaXtreme ve GB79 bunu beğendiler.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    honda pxc al uzun yolda rahat edersin 125 cc su sogutmalı az yakar titreşimsiz uzun yol için ufak makinelerde en iyisi bence
    hasanrs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Yanlış anlaşıyorum sanırım=) Benim ne kadar dikkatli ve insan hayatına karşı ne kadar temkinli olduğum ilk mesajımda sanırım belli oluyor. Ben zaten bu yüzden yüksek cc motor istemiyorum altında 600 lük 1000 lik makine olupta hız yapmayan kimseyi görmedim. Ben hızdan çok sorunsuzluk istiyorum . Mola vermeyeceğim demedimki sadece 1 gün boyunca konaklayamam zamanım değerli. Burdan antalya ortalama 750 800 km birkaç kez mola verip temel ihtiyaçları karşılayıp yola devam ederim diyorum. Bu arada motorla uzun yol yapmadım ama otomobille uzun yol sürüşlerim çok daha güvenli rahat oluyor trafik yok kaza yapma riskin daha düşük şehir içi çok daha fazla dikkat ve reflex gerekiyor. Motorda durum değişirmi bilemiyorum ama 10 yıldır istanbul trafiğinde canavarların içinde araç sürüyorum trafik bilgim ve tecrübem az değil çok şükür 1 far bile kırmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda pxc al uzun yolda rahat edersin 125 cc su sogutmalı az yakar titreşimsiz uzun yol için ufak makinelerde en iyisi bence
    Tavsiye için teşekkür ederim ama scooter istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin güvenliğin için..

Bu işi gerçekten bilen hiç kimse, sana o şartlarda bi öneride bulunmaz. Bence de bulunmamalı.
    Bahsettiğin rota sindire sindire, dinlene dinlene olmak şartıyla düşük CC ile yapılır. ( Yapan da çok var zaten )
    Fakat yola çıktıktan 2 saat sonra, yolun açık olduğunu da düşünürsek en fazla 150 kilometre gitmiş olursun,
    Daha da fazla zorlamak istedikçe sabrınız tükenir ve sağlıklı düşünemeyecek duruma gelirsiniz. Dikkatiniz dağılır.
    Beyin bi an önce gitmek istediği yere odaklanacagi içinde hatalı sollamalara ve kontrolsüz sürüş yapmaya başlayacaksiniz.
    500 Kilometreyi doldurduktan sonra kendi plakanızı bile unutacak duruma geleceksiniz.

Bahsettiğiniz kilometre az değil,
    Ortalama 950-1000 km'den bahsediyorsunuz.

Benim tavsiyem bir gece yol üzerindeki ucuz dinlenme tesislerinde konaklamanız.
    Ertesi sabah tekrar dinç bir beden, ve rahat bir kafayla yolunuza devam etmeniz.
    Bu arada, kahvaltıda da öyle börek çörek gibi hamur işi yiyecekler tüketmeyin.
    Mümkünse beyaz peynir, domates salatalık, zeytin gibi kahvaltılıklar tüketin.
    Bu sizin kan dolaşımınızı hızlandırır ve yolda daha dikkatli olmanızı sağlar
    Anladım teşekkür ederim ısrarcı olmayacağım en azından motora alışıp zorluklarını görene kadar dediğiniz gibi konaklamak sanırım benim için en hayırlısı=) Yeme içme olayına gelince zaten spordan dolayı dengeli besleniyorum abur cubur şeyleri hiç sevmem =)Valla heves ettim iyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum ben iyisi araçla motoru taşımanın yollarını araştırayım tatil yerine gidene kadar araçla taşıyıp orada karaya indireyim =)

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    bajaj pulsara bir bak istersen bence daha iyi olur.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yanlış anlaşıyorum sanırım=) Benim ne kadar dikkatli ve insan hayatına karşı ne kadar temkinli olduğum ilk mesajımda sanırım belli oluyor. Ben zaten bu yüzden yüksek cc motor istemiyorum altında 600 lük 1000 lik makine olupta hız yapmayan kimseyi görmedim. Ben hızdan çok sorunsuzluk istiyorum . Mola vermeyeceğim demedimki sadece 1 gün boyunca konaklayamam zamanım değerli. Burdan antalya ortalama 750 800 km birkaç kez mola verip temel ihtiyaçları karşılayıp yola devam ederim diyorum. Bu arada motorla uzun yol yapmadım ama otomobille uzun yol sürüşlerim çok daha güvenli rahat oluyor trafik yok kaza yapma riskin daha düşük şehir içi çok daha fazla dikkat ve reflex gerekiyor. Motorda durum değişirmi bilemiyorum ama 10 yıldır istanbul trafiğinde canavarların içinde araç sürüyorum trafik bilgim ve tecrübem az değil çok şükür 1 far bile kırmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Tavsiye için teşekkür ederim ama scooter istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Anladım teşekkür ederim ısrarcı olmayacağım en azından motora alışıp zorluklarını görene kadar dediğiniz gibi konaklamak sanırım benim için en hayırlısı=) Yeme içme olayına gelince zaten spordan dolayı dengeli besleniyorum abur cubur şeyleri hiç sevmem =)Valla heves ettim iyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum ben iyisi araçla motoru taşımanın yollarını araştırayım tatil yerine gidene kadar araçla taşıyıp orada karaya indireyim =)
    Anlayışın için teşekkür ederim. Varol.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    125 cc ile o yolu bir günde gidersin fakat çok yorulursun. 500. Kmden sonra ah şu yol biteydi dersin. Stabil 100 km ile gidersin.

alabiliyorsan hayırlı olsun

forumdakilere kalsa hepsi tulumla bakkala gidiyor.
    hepsi arai takıyor. Hepsi kurallara uyuyor
    Burdurlu33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Mola vermek sürüş konsantrasyonu içindir fokus yoldan kayarsa vücut yorulursa kaza yapar ölürsün , açık ve net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj pulsara bir bak istersen bence daha iyi olur.
    Kesinlikle bu tip motorlara alerjim var olacaksa yamaha,suzuki,honda olsun olmuyorsa hiç olmasın kullananlar bana gönül koymasın ama bu tip markalardan nefret ediyorum kebabcı motoru gibi. O dediğin motorun boyası bile pastel boyayla boyanmış gibi pütür pütür geçen inceledim mt 125 ve bu motor kıyaslanacak motorlar değiller hacimi daha yüksek parça fiyatı uygun falan ama ne bilim o para ona verilmez iki motorada binin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayışın için teşekkür ederim. Varol.
    Rica ederim asıl teşekkür etmesi gereken benim, insan bir heves gözü kara oluyor sizlerin gerek yaş gerek tecrübesi yabana atılmamalı.

Motosikleti
    Apache *11
    Kesinlikle bu tip motorlara alerjim var olacaksa yamaha,suzuki,honda olsun olmuyorsa hiç olmasın kullananlar bana gönül koymasın ama bu tip markalardan nefret ediyorum kebabcı motoru gibi. O dediğin motorun boyası bile pastel boyayla boyanmış gibi pütür pütür geçen inceledim mt 125 ve bu motor kıyaslanacak motorlar değiller hacimi daha yüksek parça fiyatı uygun falan ama ne bilim o para ona verilmez iki motorada binin ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Rica ederim asıl teşekkür etmesi gereken benim, insan bir heves gözü kara oluyor sizlerin gerek yaş gerek tecrübesi yabana atılmamalı.
    itin bi tarafına soktun çıkardın 2 dakika da pulsarı
    Doğru motora baktınız herhalde ?
    Maşallah ne diyim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)