Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol için motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc ile o yolu bir günde gidersin fakat çok yorulursun. 500. Kmden sonra ah şu yol biteydi dersin. Stabil 100 km ile gidersin.

alabiliyorsan hayırlı olsun

forumdakilere kalsa hepsi tulumla bakkala gidiyor.
    hepsi arai takıyor. Hepsi kurallara uyuyor
    Teşekkür ederim bütçem bu cihaza yetiyor heralde kim ne derse desin ben yinede yamahayı alıcam ilerdede biraz tecrübe kazanırsam aynı motorun büyük hacimlisine geçerim. Kırmızı siyah olana kafayı taktım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itin bi tarafına soktun çıkardın 2 dakika da pulsarı
    Doğru motora baktınız herhalde ?
    Maşallah ne diyim...
    Alınmayın dedim ya herkezin kendi tercihi ben bu motoru yakından inceledim hiç beğenmedim kaliteden eser yok boyasıda dediğim gibi pürüssüz değildi. Yamaha mt125 yakından git gör bana hak verirsin. Birkaç bin tl fark için sırf cc biraz daha yüksek diye bu motoru alamam . Ben inkar etmiyorum birazda marka fanatikliği var ama bu motorlardan gına geldi afedersin ama ne kadar apaçi varsa bu ucuz motorlardan alıp trafiği birbirne katıyor birazda o yüzden soğuk bakıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    MT-125 şehirler arası gidilecek bir makine değil. 125 cc'ler zaten hafif oluyor ama bu aynı zamanda küçük de. Ha gider misin, gidersin ama bu motorun yapılış amacı şehir içi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-125 şehirler arası gidilecek bir makine değil. 125 cc'ler zaten hafif oluyor ama bu aynı zamanda küçük de. Ha gider misin, gidersin ama bu motorun yapılış amacı şehir içi.
    Evet benim kafamı karıştıranda bu zaten uzun yolda yavaş kalacakmı hantalmı,rüzgardan savrulacakmı falan bunları dert ettim. Aslında temiz 2.el mt03 te olabilir ama oda çok güçlü makine, motor kullanmayı bilsemde ilk motorum olarak sıkıntı yaşatırmı kendime güvenemedim.Bu mt serisini çok beğeniyorum buna benzeyen bu fiyat aralığında başka japon varsa tavsiyelerinizi alabilirim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Uzun yolda 100-110 gidersiniz arkadaşlar. Ben cbr 125 ile 10bin uzun yol yaptım bana mısın demedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benim kafamı karıştıranda bu zaten uzun yolda yavaş kalacakmı hantalmı,rüzgardan savrulacakmı falan bunları dert ettim. Aslında temiz 2.el mt03 te olabilir ama oda çok güçlü makine, motor kullanmayı bilsemde ilk motorum olarak sıkıntı yaşatırmı kendime güvenemedim.Bu mt serisini çok beğeniyorum buna benzeyen bu fiyat aralığında başka japon varsa tavsiyelerinizi alabilirim.
    Valla ne yalan söylim bende giderim gözüm karadır. Zamanında bisikletle denizkentten çanakkale merkeze kadar gitmiş sen iyi bilirsin oraları çanakkalelisin o yola bisikletle giden adam motorla her yola gider ama işte ilk motor birazda bu deliliğimden kendime güvenim kayboluyor ya bir sıkıntı çıkarsa diorum. Yüksek alsan dert düşük alsan dert ikisinin ortasınıda mt serisinde bulamadım.

Motosikleti
    ybr 250
    Mrb redmap benim ısrarla önerim yamaha ybr 250 enjeksiyonlu saglam ve yormaz

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Kendi yazısına yorum yazan bir üyeye ilk kez rastlıyorum. Sayın Radmap anladığım kadarıyla kafanız biraz karışık ve kendinize güveniniz fazla.Bence 2. el bir YBR125 veya CBF150 alın,bir süre kullanın, ne istediğinize karar vermenize yardımcı olur.Uzun yolda motosiklet kullanmak zevklidir, fakat bir süre sonra sıkmaya başlar.Ne kadar formda olursanız olun, hareketsiz kalıp sürekli hafif tempo bir titreşimde kalmak insanı gevşetir, refleksleri yavaşlatır,hatta uykunuzu getirir.Motosiklet üzerinde anlık bir hatanın veya dikkatsizliğin bedeli ağırdır.Benim yaptığım, yolculuklarda en az 100km de bir en çok 160-170 km de bir 15 20dk mola veririm.Hem dinlenirim hem yolculuk keyifli olur.
    AttilaXtreme ve tekoklava bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı kalendermtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb redmap benim ısrarla önerim yamaha ybr 250 enjeksiyonlu saglam ve yormaz
    Ben bir üstteki arkadaşın yazısını alıntılamıştım yanlış oldu heralde ne varki bunda buna takıldın neyse görmüş oldun sayemde bir dahakine bu kadar şaşırmazsın, gelelim şu kebabcı motorlarına önermeyin kardeşim istemiyorum sabahtan beri baktığım heryerde apacilerin elinde olan motorları istemediğimi yazdım , mt serisini çok beğendiğimi tavsiyeniz varsa buna benzer japon olabileceğini yazdım bende ilk defa okumadan yada okuduğunu anlamadan yazan bir üye görüyorum.

Motosikleti
    Mt-125 e benzeyen bir Japon biliyorsan sen yaz ben bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R - 2011
    Dostum geçtiğimiz bayramda ilk uzun yolumu yaptım İstanbul-Denizli arası. Almak istediğin motor da benim motorum gibi tek silindirli. Bir kere şunu belirteyim motorun tek silindir olması titreşimin insanı inanılmaz yormasına sebebiyet veriyor. 250 cc motorla ortalama 120-130 km hızla saat başı mola verdim giderken. Ama dönüşte doğru oturuş pozisyonunu bulduktan sonra bu bir buçuk saate çıktı. Arkadaşlar sık sık mola vermen, hatta en başta kondisyonun düşük olacağı için konaklaman gerektiği konusunda haklılar.
    Yani küçük cc motor alacaksan bu seni caydırmasın ama ilk motoru aldığın zaman sık sık 50 km üzeri turlara çıkıp motoruna iyice ısın. Ve alabildiğin kadar eğitim al. Şahsen almış olduğum eğitimin değerini İstanbul'da şehir içi kullanımdan çok, uzun yola çıktığım zaman anladım. Çünkü uzun yolda sadece trafik değil, yol şartları da çok zorluyor insanı. Almak istediğin motora gelirsek Ybr 125 ile dünya turu atanlar var, hatta forumdan birkaç arkadaşımız 125'lik motorlarla ciddi mesafeler katettiler. Bana sorarsan alacağın motordan çok, sen uzun yol için olgunluğa erişebilir misin, yeterli özveriyi gösterebilir misin bunu düşün. Arabayla günde 10 saatlik yolculuk yapabilen bir insanım yorulmadan ama bu iş motorda o kadar kolay değil, çok ciddi kondisyon gerektiriyor.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle senin. Aşağıda yazdıklarını okudum. Ben de bir zamanlar gençtim ve bunların hepsi motor üzerinde geçersizdir. Saniyenin milyonda birinde olabilecek bir şey çok kötü sonuçlara yol açar. Tavsiye istemeden alırsan ne yaptığın beni ilgilendirmez ama tavsiye istedin mi iş değişir. Tavsiye sorumluluk işi. Aşağıda yazdığın düşüncelerini değiştirdiğin zaman gel yine konuşalım.

Herkese söylediğim bir şey var, sana da söyleyeyim;
    "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın"

Yoksa binme.

Motorlara gelince bu düşük bütçe ile sahip olunan motorlar çelikten yapılmıyor ve ikinci kalite. Yani bunların bir kapasitesi var. Böyle kullanamzsın üç günde elinde kalır.

Saygılar.
    konunun sadece bu mesaja kadar olan kısmını okudum laf sağlam mış odada duvara yazdırmak lazım

"Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın"
    AttilaXtreme, umurcan ve tekoklava bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-125 e benzeyen bir Japon biliyorsan sen yaz ben bilmiyorum.
    Uzun yoldan korkmam zaten mola konusunda üstadlarla anlaştık ısrarcı olmadım. Bisikletle 1 günde 200 km yol yaptım o yüzden motorla istanbul antalya arası gözüme hiç korkutucu gelmedi o yüzden bi an dedim konaklama yapmam falan ama birşey diyosanız vardır bir hikmeti dedim ısrar etmedim . Bir başka soru daha sormuştum kimse bakmadı heralde 2.el temiz mt03 de alabilirim ama cc yüksek . Şehirler arası yolda güçlü motor olması yakıt tüketimi haricinde bana ne gibi zarar getirebilir?

Motosikleti
    Güçlü motor, aşırı ve kontrolsüz hız yapmazsan zarardan çok fayda getirir.Motor zorlanmadığı için titreşim az olur,daha az yorar.Sollama kolay olur, birileri yolda sıkıştırırsa gaza basıp kurtulursun.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yoldan korkmam zaten mola konusunda üstadlarla anlaştık ısrarcı olmadım. Bisikletle 1 günde 200 km yol yaptım o yüzden motorla istanbul antalya arası gözüme hiç korkutucu gelmedi o yüzden bi an dedim konaklama yapmam falan ama birşey diyosanız vardır bir hikmeti dedim ısrar etmedim . Bir başka soru daha sormuştum kimse bakmadı heralde 2.el temiz mt03 de alabilirim ama cc yüksek . Şehirler arası yolda güçlü motor olması yakıt tüketimi haricinde bana ne gibi zarar getirebilir?
    Mt-03 biraz tepkili bir makina. Tepkili derken, tecrübe azsa gaza geldiğin an tepebilir. Dikkatli olursan zevklidir ama. Uzun yola da gayet güzel gelir.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Güçlü motorlardan honda kullanmıştım düz yolda sorun yaşamadım ama virajlarda en ufak gaz veremiyordum direk kayma yapıyordu aslında eğitim alıp trafiğe kapalı alanda birkaç ay uğraş versem yüksek cc almak daha iyi olabilir. Bu arada fotoğrafınızdaki motor bmw 650 cs değilmi? Onuda bir ara çok düşündüm temiz 2003 model bulmuştum 14 000 tl fiyat istemişlerdi son anda almaktan vaz geçtim. Arıza çıkarma riski fazla bakımıda biraz maliyetli oluyormuş.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Büyüklerini dinleyip konaklamayı düşündüğün için seni tebrik ederim. Çoğu kişi burada soru sorar fakat ne denirse densin yine kafasındakini yapar(bkz;1000rr ile uzun yol), bu yüzden anlayışın hoşuma gitti.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ol-fotolu.html

Bu benim Cbr la yaptığım 550 km'nin konusu. İşine yara bilgiler bulabilirsin. Fakat büyüklerinin sözünü dinleyip konaklaman en doğrusu, şayet ben öyle yaptım. Yolumu 400-150 km olarak böldüm ve bir gece konakladım. Bunu yapmasam imkanı yok süremezdim,sürsem de kaza yapardım. O 400 km beni inanılmaz derecede yormuştu, normalde gece 4-5 te yatan ben, akşam 9 da uyuyakalmıştım.

O sevmediğin motosikletler için de daha yumuşak tabirler bulabilirsin, yoksa burda taşlarlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Teşekkür ederim konunu inceliyorum, valla isteyen taşlasın isteyen sopalasın benim aklımdan geçenle zikrettiğim birdir o bahsettiğim motorları o şekilde görüyorum, birbaşkasıda çıksa mesela dese senin beğendiğin motor 5 para etmez motora dese çöpçü motoru , çırak motoru vs benim umrumda olmaz ben beğendikten sonra başkası ne dese boş böyle şeylere takılmam kimsede takılmasın zaten. Ama hakikattende özellikle ybr benim için binilecek motor değil buradaki kebabcıda,kargocuda,pizzacıda,kahvecide hangi esnafa baksam bu var . Bana biraz şekil olacak estetik olacak baktığım zaman gözüme güzel gözükecek ,kusura bakmasın kimsede benim görüşüm budur, zorunlu ihtiyacım olsa veyahut bir insan bu cihazları zorunlu olarak kullanacaksa ozaman lafım sözüm yok ekonomiktir alınır ama ben zevk yapıcam keyfe keder para ayırmışım motor benim için zorunluluk değil o zaman niye gidip bunlara para vereyim baktığım zaman keyif almadıktan sonra parçası ucuz olsa az yaksa ne olur harbiden takoz gibi motorları tavsiye etmişler yalan yok=) Uslüp biraz kaba heralde sizde haklısınız ama ben buyum .
    Espaniole bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Kebapçı motorlarıyla alıp veremdiğin ne bilmiyorum ama uzun yolda rahat ettircek 125cc tek makine var Derbi Terra 125 enduro tarzı tabi.http://www.fercomotor.com.tr/terra_125Ama senin gönlün mt125 ten yana onu git al biran önce.

Buda çantalı mt125 uzun yolda lazım olur.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    cumartesi r125 imle 500 küsür kilometre yol yaptım. bunun bi 60 km si otobanda geçti. sabit 110 la falan gittim sayılır. boşluk yakaladığım zaman 130 falan gittim. mt 125 inde gidişi büyük ihtimal aynıdır. yorucu gelmedi bana bi 200 300 km daha rahat giderdim. mt125 in oturuşu daha diktir diye tahmin ediyorum. bence alabilirsiniz. tek sıkıntı dik yokuşlarda 90 95 le çıkıyor olması. belki ben şişmanım diyedir :D

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende konuyu özenle okudum 11. ay gibi hızlı değil ama bir gece kamp kuracak sekilde geze geze 2 günde gitmeyi düşünüyorum Antalya dan İstanbul.
    O yüzden 125 likler sanki bu yolu alamaz yolda sıkar düşüncesi var oldu hep. o yüzden 250 cbf bakıyorum bütceme uygun ( Max:4000tl)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)