Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezası (Torba yasası)

Motovento
    REKLAM ALANI
    EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    herkese iyi akşamlar

2-3 gün önce gece konser çıkışı Harbiyeden Beşiktaş'a giderken çevirmeye yakalanıp kasktan dolayı ceza yedim. Olayı anlatayım; konser çıkışı kalabalık oluyo ve motorla herkesin çıktığı yerden çıkıyorum milletin içinde o yüzden hemen binip gitmek istedim neyse çıktım yola ilerde dönüşte takarım kaskı dedim köşeyi bi döndüm çevirme daha 1km bile gitmedim yani şans işte. Neyse ehliyet ruhsat falan verdik baktım yazıyo cezayı abi yapma ben o paraya depoyu fullerım daha üniye gidicem babam yer beni falan filan dedim ama yazdı yine caydıramadık. bide bana gitme üniversiteye napıcaksın diyo ben gittim 4 sene sonra bak polis olduk işte babam küfür ediyo falan diyo makara adamdı :D biraz muhabbet ettik falan ben bunu ödemezsem nolucak falan dedim o da yasa çıkıcak silinicek dedi. 1 ay sonra 160tl olur sonra durur öyle yasa çıkıncada silinir bişey olmaz dedi. sonra sigara uzattı falan sigarasını içtik, gittik öyle :D

Sonra arkadaşlara falan söyledim böyle böyle diye onlarda bu yasa geçen sene falanda çıkıyodu dediler. İnternetten bakıncada çıkıcak işte az kaldı falan yazıyo. Tam bi bilgisi olan var mı?

ilk cezam bide kağıdın fotoğrafını çekiyim dedim gel benimle çek dedi öyle bide fotoğraf çektik
    yüzüne efekt verdım bi sıkıntı falan çıkmasın durduk yere diye.
    ESGEL ve murad13 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik cezaları silinmez. Çıkan yasalarla, sadece gecikme faizleri silinir.
    OnurTr ve RAMİREZ bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    torba yasada trafik cezalarını affı varmı yokmu hangi tarihleri kapsıyor bilemem ama meclis 1 ekime kadar tatile girdi torba yasanın 120 maddesi onaylandı 30 40 maddesi kaldı yaklaşık olarak bildiğim kadarıyla

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/t...ernet.anasayfa bu sayfada görüşme tutanakları falan bayağı şey var bulabilirsen varmı yokmu burayada yazarsın

kaskını takmayıp millete hava atacağına takipda cezayı yemeseydin.. şimdi o hava attığın millet nerde? yok hiç biri öde şimdi paşa paşa

Motosikleti
    cbr 250R
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik cezaları silinmez. Çıkan yasalarla, sadece gecikme faizleri silinir.
    200tlden aşağı cezalar silinecek deniliyor ama tam bilmiyorum daha.

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskını takmayıp millete hava atacağına takipda cezayı yemeseydin.. şimdi o hava attığın millet nerde? yok hiç biri öde şimdi paşa paşa

bu laf sokma çabası neden? Bi oku önce Kalabalığa yakalanmıyım diye hemen çıkmak istedim diye yazdım oraya zaten köşeyi dönünce takacaktım. Kaska değer vermesem 500tl vermezdim emin ol.
    RAMİREZ bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Şöyle:

Nisan 2014'ten önce yenilen 160 lira ve altındaki tutarda cezaların hepsi (faizi hariç mi, dahil mi bilmiyorum)
    Ve Nisan 2014'ten önce yenilen 160 liranın üzerindeki cezaların faizleri...

Iron Man değilsin dostum kask kafana cuv cuv bilmem kaç vidayla bağlansın..
    Altı üstü çat diye kafana geçireceksin 3 saniyeni almıcak birşey.. Laf sokma değil bu sadece seni düşünüyoruz

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cezalar kol gibi olur fakat silinmez

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Trafik Cezaları

30 Nisan 2014 tarihinden önce tahakkuk eden motorlu taşıtlar vergilerinin (2014 yılı için tahakkuk eden motorlu taşıtlar vergisi ikinci taksiti hariç), bu vergiye bağlı vergi cezalarının tamamı,

Gecikme faizi/gecikme zammı yerine Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanan tutar, yapılanma kapsamında ödenecek,

Gecikme faizi ve gecikme zamlarının tahsilinden ise vazgeçilecek.

Trafik cezaları
    Trafik idari para cezaları, köprü ve oto yollardan usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların tamamı,

Bu cezalara uygulanan aylık yüzde 5 oranındaki faizler yerine Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanan tutar, yapılanma kapsamında ödenecek,

Aylık yüzde 5 oranında hesaplanan faizlerin tahsilinden ise vazgeçilecek.

Yasa kapsamında yapılandırılan tutarlar peşin, 6, 12 ve 18 eşit taksitte ödenebilecek.

31 Aralık 2013 tarihinden önce verilmiş olan ve tutarı 120 liranın altında kalan trafik idari para cezalarının ilgililerine tebliğ edilmesinden, tebliğ edilmiş olanların ise tahsil edilmesinden vazgeçilecek.

Muayne:

Araç muayenelerini süresinde yaptırmamış olanlara da önemli avantajlar sağlanıyor.

Bu kişilere, 31 Aralık 2014 tarihine kadar muayenelerini yaptırmaları şartıyla muayene süresi geçirilen her ay ve kesri için tahsili gereken aylık yüzde 5 gecikme faizi yerine araçlarını daha düşük bir maliyetle muayene ettirebilmeleri imkanı verilecek.

Söz konusu araç sahipleri, Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları, Kanunun yayımlandığı tarihten araç muayenelerinin yapıldığı tarihe kadar her ay ve kesri için ise aylık yüzde 1 oranı esas alınarak hesaplanacak tutarı ödeyecek.
    acayüp bunu beğendi.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    96 Km ile Kartal sahilde Radara girdim. 265 TL ceza yedim.2 sene sonra muayeneye giderken internetten baktım ceza yok.
    Bostancı vergi dairesinde görevlide baktı ceza yok. Dedim ki bana ceza kestiler, makbuz verdiler. Al gel dedi. Atladım motora dükkana geldim makbuzu aldım cezayı ödedim... Şimdi kendimi keriz gibi hissediyorum. Zehir zıkkım olsun.
    murad13 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    96 Km ile Kartal sahilde Radara girdim. 265 TL ceza yedim.2 sene sonra muayeneye giderken internetten baktım ceza yok.
    Bostancı vergi dairesinde görevlide baktı ceza yok. Dedim ki bana ceza kestiler, makbuz verdiler. Al gel dedi. Atladım motora dükkana geldim makbuzu aldım cezayı ödedim... Şimdi kendimi keriz gibi hissediyorum. Zehir zıkkım olsun.
    ee abi yanlış anlamada kendin kaşınmışın hem ayrıca maliye bilgisayarda kayıtlı olmayan alacağı senden nasıl tahsil ediyor anlamadım ceza makbuzlarının bir sureti makbuzlar maliyeyede gidiyor zaten
    farcob bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Aksine abicim... Artık yok olmaya yüz tutmuş olan dürüstlük ve ahlak değerlerini açığa vurmuşsun ki kendi adıma çok imrendim. Tebrik ederim bu hareketinden dolayı... heee zıkkım olma konusunda kesinlikle katılıyorum o ayrı...
    farcob bunu beğendi.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    herşey bi yana da ceza+yazan polisle hatıra fotoğrafı ilginç
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kesilen cezalar elden verilmediyse posta ile gönderilir, malum yoğunluk olduğu için, posta geç geliyor, bazen de ceza gelmiyor, ceza elden kesilmiş ise o da bir nüsha zaten sende ,diğeri de maliye ye gönderiliyor, burada bazı noktalar var 3.5 ay zaten geçebilir veya hiç gelmeyebilir bu durumda ya indirimli ödemek var, ya da risk alarak beklemek var, neticede 2 sene geçmiş abi o ceza tarih olmuş, bana en son kaldırıma parktan fotoğraf çektiler 2.3 ay oldu gelen giden bir şey yok, bazen kıl tüy işlerden trafiğe gittiğimde görürüm, emekliliğine yakın zaman olan yaşlı memuru masa başına geçirmişler, cezaları zarflayıp duruyor, arada sittiret diyorsa da ceza güme gidiyordur, böyle memurların az çalışıp yatmasını dilerim :D
    farcob bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250R
    şimdi ben bunu ödesem mi ödemesem mi ya :D

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iron Man değilsin dostum kask kafana cuv cuv bilmem kaç vidayla bağlansın..
    Altı üstü çat diye kafana geçireceksin 3 saniyeni almıcak birşey.. Laf sokma değil bu sadece seni düşünüyoruz
    ironman bile kask takıyor dostum

sen öde erkenden indirimi kap.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)