Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet zincir yağı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar benim kuba xcg 150 ilk motorum şu anda 460 km oldu bakımları nelerdir ve zincir yağlaması için 90 numara yağ olurmu yoksa özel sprey almam gerekiyormu.şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bendede kuba motor var ilk gazyağıyla temizleyip castrol zincir spreyi sıkıyorum on numara oluyor tavsiye ederim

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zincir yagı 25tl. Kullandıgın zıncır de anca o para. Kaliteli bir zincir alıp eski yagla yaglamak daha mantıklı. Uc kutu sprey parasına bence gidip markalı bir zincir alın.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Zincirin yüksek devirli motorlarda olduğu gibi o ring li olsa sprey kullan derdim ama küçük yapılı bir zincir için sprey lüks. 90 numara yağ zincirinin işini görecektir.1000 de bakıma girmeyi unutma. Zincirini her 300-400 km de bir yağla.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    oring yoksa zincir spreyinede gerek yok motordan cıkan atık yağ en iyisi ama dikkat et lastiğe atmasın

bizim motorlarımızda bulunan zincirler dandik eğer iyi bakım yapılmassa birçok zarara sebep olur yolda kopma gibi vs. sen 25 tl ver zincir spreyine 6 tlyede gazyağı al zincirin bittiğinde o-ringli alırsın bu benim fikrim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yagı 25tl. Kullandıgın zıncır de anca o para. Kaliteli bir zincir alıp eski yagla yaglamak daha mantıklı. Uc kutu sprey parasına bence gidip markalı bir zincir alın.
    + 1 25 tl lik zinci yağı 3 kere yağlıyor

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bakımları kitapçıkta yazar
    Zinciri en iyi ve ucuz bir şekilde temizleyen madde gaz yağıdır eğer maddi durumun yoksa 90 numara yağ ile de yaglayabilirsin
    Bu video sana yardımcı olacaktır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)