Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Köprüden plakayı kapatarak geçsem ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yerimi alayımda
    Bu tip konulara en önde yer bulmana bayılıyorum

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettigin köprü sirat köprüsüyse pek faydasi olacagini zannetmiyorum.
    Ama denemekte fayda var.
    En güzel yorumda buydu Çok beğen seçeneğinin de eklenmesi lazım artık

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Tartışma olsun diye yazmıyorum , sadece fikir beyan edeceğim :Bir şehir içinde İki ilçe arasında, Zamanın başbakanı "köprü masrafı çıkınca geçişler bedava olacak" demişken,ülkenin en büyük gelir kapısı haline gelen köprü geçişlerine para ödemek ne kadar adaletlidir. Bunu düşünmemiz gerekiyor gibi geliyor bana ...Buradan hareketle ,yazılan yöntemleri tebessümle okuyorum .
    hayret şu ana kadar kul hakkı ,hırsızlık falan diyen olmadı mt de bozuldu be eskiden öylemiydi
    güzel bakan , güzel görür.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Tartışma olsun diye yazmıyorum , sadece fikir beyan edeceğim :Bir şehir içinde İki ilçe arasında, Zamanın başbakanı "köprü masrafı çıkınca geçişler bedava olacak" demişken,ülkenin en büyük gelir kapısı haline gelen köprü geçişlerine para ödemek ne kadar adaletlidir. Bunu düşünmemiz gerekiyor gibi geliyor bana ...Buradan hareketle ,yazılan yöntemleri tebessümle okuyorum .
    Çok yanlış düşünüyorsun arkadaşım, birşeyin olması gerekli diye hareket edilmez, bir yerde bir kural var ise ona uyulmak gerekir çünkü uyan kişilerin vebali vardır , burada haksızlık var diye uymamak vebal getirir bundan kaçamazsınız, taleplerinizi dileklerinizi yasal yollardan gerekli mercilere iletirsiniz, burada ince bir çizgi vardır, bu çizgiyi zaten böyle olmalıydı diyip geçerseniz kimseyi etkilemez sadece inançlı iseniz öbür tarafta bedeli biraz ağır olur ...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bazı arkadaşlar kul hakkı v.s diye yorum yazmış, Müslümanlık demek, ahlaklı olmak, adaletli olmak, herkese eşit davranmak ,ilim sahibi olmak sürekli gelişen, üreten olmak, diye devam eder gider, kul hakkı demeden önce Müslümanlığı öğrenmek lazım ,bu yanlış islam anlayışı sebebi ile ışid elkaide gibi ne olduğu belli olmayan gruplara katılan gençlerimiz var, devlet önce adaletli olacak ki halkıda adaletli olur, devlet üretime yönelecek ki halkta üretim yapacak,

hz ömer in kurt kuzuyu kapsa benden bilinir ,hadisesindeki gibi, devlet adamları böyle olacak, daha yeni 700 bin tl lik saat ve ayakkabı kutusu mevzuları varken ve hiç kimse hakim savcıya ifade vermemişken, hangi adalet, ben suçlular demiyorum ama ifade bile verilmemişken diyorum, burada binlerce mesele sayarım, hak ve hukuksuzluk adına ,motor arka çantalarımızın bile ruhsata işletilmesi mevzusu ve bizlere maddi zararı varken, hangi hukuk, hangi kanun dan bahsediyoruz, ışıd surıye yı karıştırdı, binlerce insan öldü, sonuç ne oldu, pyd kuzey surıye de kürt özerk devleti kurdu, sonuç esad için mi iyi oldu, Müslümanlar için mi yoksa filistin meselesinden kınadığımız İsrail için mi, arkadaşlar Müslüman insan biraz akıllı olacak, araştıracak, fatih sultan Mehmet bir Hristiyan ın arsasına cami yaptırır, gayri müslim buna itiraz eder ve kadı fatihi suçlu bulur fatih adaletli olmasaydın seni keserdim der, kadı da bende seni der, bunlar hikaye değil gerçekler, Müslüman böyle olur,
    kefen giyip onun bunun arkasında artistlik yapmaz, son olarak cüppeli Ahmet bile dedi, devlet vergisini adaletli alsın o zaman vergi kaçakçılığı v.s kalmaz diye, yapan olursa da cezasını çeker, ben devletime çalışacağım ömrüm boyu ve bu devletim 1 motorsiklet bile üretemeyecek, niçin hep taşeron sistemi sorunlu çünkü, devlet işi yapan bir taşeron buluyor, oda işçileri ucuza çalıştırıyor, hem işin ehli usta olmuyor hem de kötü iş ortaya çıkıyor ,oysaki devlet sözleşmeli işçi alsa, kendi sıvacısını, tuğlacısını ,mimarını alsa ve kendi işini kendi yapsa, hem halk kazanacak hem de devlet, ucuz paraya sağlam ve kaliteli iş yapacak ve taşeron başı paraları cebe indiremeyecek ama böyle yapılmıyor, sebebini siz düşünün konuşacak çok şey varda burada bu kadar yeter
    Apices, farcob ve sedat_57 bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hgs sistemi gişeden geçen araçların boyutlarını nasıl anlıyor?

bu soruyu bilen hayatta kalmak adına diğerlerinin önüne geçer

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalsa plakalar hep kapatılıp geçilmeli. Kul hakkı hırsızlık gibi şeyler kendini teselli etmekten başka değil. Asıl hırsızlığı yapanın bizlerin cebini soyanların kimler olduğu aşikar.

Takmayın birşeyi kapayın plakayı geçin beleş. Dünya bizim değilmi!
    bsongoz bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar kul hakkı v.s diye yorum yazmış, Müslümanlık demek, ahlaklı olmak, adaletli olmak, herkese eşit davranmak ,ilim sahibi olmak sürekli gelişen, üreten olmak, diye devam eder gider, kul hakkı demeden önce Müslümanlığı öğrenmek lazım ,bu yanlış islam anlayışı sebebi ile ışid elkaide gibi ne olduğu belli olmayan gruplara katılan gençlerimiz var, devlet önce adaletli olacak ki halkıda adaletli olur, devlet üretime yönelecek ki halkta üretim yapacak,

hz ömer in kurt kuzuyu kapsa benden bilinir ,hadisesindeki gibi, devlet adamları böyle olacak, daha yeni 700 bin tl lik saat ve ayakkabı kutusu mevzuları varken ve hiç kimse hakim savcıya ifade vermemişken, hangi adalet, ben suçlular demiyorum ama ifade bile verilmemişken diyorum, burada binlerce mesele sayarım, hak ve hukuksuzluk adına ,motor arka çantalarımızın bile ruhsata işletilmesi mevzusu ve bizlere maddi zararı varken, hangi hukuk, hangi kanun dan bahsediyoruz, ışıd surıye yı karıştırdı, binlerce insan öldü, sonuç ne oldu, pyd kuzey surıye de kürt özerk devleti kurdu, sonuç esad için mi iyi oldu, Müslümanlar için mi yoksa filistin meselesinden kınadığımız İsrail için mi, arkadaşlar Müslüman insan biraz akıllı olacak, araştıracak, fatih sultan Mehmet bir Hristiyan ın arsasına cami yaptırır, gayri müslim buna itiraz eder ve kadı fatihi suçlu bulur fatih adaletli olmasaydın seni keserdim der, kadı da bende seni der, bunlar hikaye değil gerçekler, Müslüman böyle olur,
    kefen giyip onun bunun arkasında artistlik yapmaz, son olarak cüppeli Ahmet bile dedi, devlet vergisini adaletli alsın o zaman vergi kaçakçılığı v.s kalmaz diye, yapan olursa da cezasını çeker, ben devletime çalışacağım ömrüm boyu ve bu devletim 1 motorsiklet bile üretemeyecek, niçin hep taşeron sistemi sorunlu çünkü, devlet işi yapan bir taşeron buluyor, oda işçileri ucuza çalıştırıyor, hem işin ehli usta olmuyor hem de kötü iş ortaya çıkıyor ,oysaki devlet sözleşmeli işçi alsa, kendi sıvacısını, tuğlacısını ,mimarını alsa ve kendi işini kendi yapsa, hem halk kazanacak hem de devlet, ucuz paraya sağlam ve kaliteli iş yapacak ve taşeron başı paraları cebe indiremeyecek ama böyle yapılmıyor, sebebini siz düşünün konuşacak çok şey varda burada bu kadar yeter
    Arkadasim konuyu nerelere getirdin, konu cok basit, kanun koyucu bir kural koymus ise ve o kurala uyanlar varsa ki artik o kanundur, sen ona uymazsan ben uyarken sana hakkimi helal etmem bu kadar basit ister gec ister gecme, ben isimden gucumden izin alip hgs cikartip aracima yapistirip kredi kartimdan gecirtiyorsam, sen odemeden gecmenin yolunu bulmussan kusura bakma benim vebalim boynuna olsun...

mimforeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Model Yamaha Ybr 125
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef işine aşık polis var. Beni tekme ile devirmişlikleri var. Hala kaçak göçek geçiyorum ama uyarayım dedim
    Tekmeyle mi düşürdüler ? Nasıl oldu anlatsana biraz abi çok ilginç geldi..

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Plakayı kapatarak devletin seni okşamasına izin vermiyorsun.
    Ancak kendini okşattıranların hakkına girmiş oluyorsun. Kendini okşattıranlar enayi mi?
    Bunun bir de öbür tarafı var. Demezler mi adama sen neden kendini okşattırmadın?
    yiwotxxx ve bsongoz bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı komple kapatma zincirle bi kaç harf kapatman en iyisi, en sağdan geç solda polisler olabiliyor. Oldu ki polis çevirdi bahanelerin şunlar;

Zinciri boynumamı asayım? Arkaya taktım kaymış plakanın üstüne.
    Hgs okumadı, düştü, yırtıldı ben hep böyle geçiyorum bi hafta içinde hesabımdan düşüyor.

Beni polis çevirmeye kalksa açık açık söylüyorum durmam kovalasın 3-5 km ne zaman önüme geçebilirse o zaman dururum görmedim bu kadar basit hee bu ülkede bırak 3-5 km 300 metre bile kovalayan işine aşık polis varsa anlından öpüyorum burdan onun o çevirsin hapse bile girerim onun meslek aşkı için
    var ben polis kovalıyormuş haberim yok önüme de geçmedi uyuz korna çalsa yine fark ederdim

Motosikleti
    MT-07
    hayret şu ana kadar kul hakkı ,hırsızlık falan diyen olmadı mt de bozuldu be eskiden öylemiydi
    Memlekette hırsızlık, yolsuzluk, sahtekarlık normal kabul edildiği için bunları söyleyen olmamıştır belkide.

Az bulan az, çok bulan çok çalıyor. Fıtratımızda var diyelim...
    Osırıs bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim konuyu nerelere getirdin, konu cok basit, kanun koyucu bir kural koymus ise ve o kurala uyanlar varsa ki artik o kanundur, sen ona uymazsan ben uyarken sana hakkimi helal etmem bu kadar basit ister gec ister gecme, ben isimden gucumden izin alip hgs cikartip aracima yapistirip kredi kartimdan gecirtiyorsam, sen odemeden gecmenin yolunu bulmussan kusura bakma benim vebalim boynuna olsun...
    bende köprüden geçmek için plaka kapansın mı kapanmasın mı tartışması sırasındaki konunun, kul hakkı meselesine gelmesinden sebep, konuyu yüzeysel değil de temel sel ele aldım, arkadaşım, iyi kötü Müslümanım ama ülkemin bu durumu ve bu durumuna sebep olan dünyevi ve ilahi boyutlardaki cahilliğini anlatmaya çalıştım, ilk emri oku diye başlayan dinimizin, bu kadar yobazlaştığı bir dönem olmuş mudur, kul hakkı diyen bir alimi, bir din adamı ben görmedim, duymadım, kanun koyucu uzaydan gelmez, toplumun diplomalı ileri gelenleridir, topluma yararlı ise zaten benimsenir, değilse işte böyle sorunlar çıkar, sen 100.150 kilo olan 1.2 metrekare yer kaplayan araçtan, 2.3 tonluk araç fiyatı istersen, böyle benimsenmez arkadaşım kul hakkı basit bir olay değildir, en çok kul hakkı yiyenlerde bu kadar maaş alıp milyonları yöneten ve vergi toplayıp bu vergilerin hesabını vermeyenleredir, bu konu önemli olduğu için açıklayıcı yazıyorum, güncel meselelerde kendince uyarı yaparsın ama din meselesinde kul hakkı diyemezsin, çünkü asıl sıkıntı devlet yönetiminde, buna parti bazında baktığı için insanlarımız hata yapıyor, mesele akp meselesi değil mesele bilgili olup, ülkemize bilgili liderler seçmede

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    hic kopruden gecmedigim icin bilgi veremicem ama ben olsaydim durmaz roketlerdim

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    arkadaşlar nasıl örnek oluyorsunuz kardeşim git hgsni al ve geç

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Merak ettim konu dışı olarak soruyorum ne kadar fiyatı köprüden geçişin?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim konu dışı olarak soruyorum ne kadar fiyatı köprüden geçişin?
    3,40 TL.....

Plakasız dolaşmanın cezası 15 gün içinde ödendiği takdirde 80 liraydı sanırım.

24 geçiş yani. 1 aylık geçiş parası.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Madem cup motordan in geri geri elinle it hem plaka gozukmez hem ariza var sanarlar kimse napiosun diye sormaz bile bir kac dakika beklersniz hem motor sogur snra da devam edersiniz ama bence bir hgs alin sonucta lazim olablir ben almadigim icin hic gecemiorm almis olsam rahatca giderm

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Adam benim motorumdan 20 kat daha güçlü aracıyla hem çevreyi kirletecek, hem yaktığı benzin parasıyla çocuklarımın geleceğini de yakacak sonra gidip benim geçiş ücretimle aynı miktarı ödeyecek oldu mu? Bu işin vebalini düşünen arkadaşlar o zaman bunun da vebalini açıklayın bana?

Benim motorum trafikte bekleme yapıp boşa milli ekonomiyi zarar uğratmaz (Bir aracın boşta yaktığı benzin o ülkenin milli gelirinin yanmasıdır, bunu geçtim o aracın katkıda bulunduğu trafikte bulunan çiftçinin yaktığı yakıt da yine bizim evlerimize zamlı domates patates olarak dönmektedir.)

Benim motorumun egzozundan çıkan zehirli atık ben,mle aynı geçiş ücretini ödeyen yani aynı sınıfta kabul edilen araçtan 20 kat daha azdır bu sebeple küresel ısınma ve kirlenme gibi etkenlere sebep olmaz.

Benim motorum bir yerden bir yere daha hızlı gitmemi sağlar bu sayede iş kaybının önüne geçer ki bu da milli servet olarak ülkeye geri döner.

Şimdi Allah' a şükür ben de elinden geldiğince dinini bütün yaşamaya çalışan bi müslüman evladı olarak şu vebal soran arkadaşlara sesleniyorum bu yazdıklarımın vebali ne olacak? Siz diyorsunuz ki ben de motorcuyum ödüyorum sen de öde yani kısaca ben yanıyorum sen de yan diyorsunuz lafa gelince devletin kanunu uy lafa gelince devlete isyan kahrolsun partiler.....

Bu işleri geçin arkadaşlar bir motorsikletli olarak o hgs ücretini ödeyeceğinize tam tersi tepki koyun birileri gözünü açsın. Bizimle polis devriyelerini artırarak baş edemezler milyonlarca motorcu var herkes kaçak geçsin 2 ay sonra motorsikletlerin köprü geçiş ücreti 1 lira olur devlet bile ne oluyor da bu admalar para vermeyi kabul etmiyorlar diye sorgulamaya başlar ama siz enayi gibi 125 cc motorunuzla 3.700cc olan bi araçla aynı parayı vermeyi kabul ettiğiniz ve bize de vebal günah vs diye bunu zorlamaya çalıştığınız sürece daha kaz gibi çok yolunuruz bu kadar basit.

Motorsiklet köprü geçiş ücreti bir lira olsun işim olmasa da sırf manzarası için hergün geçerim o köprüden....
    efizikci, Shrieker ve bsongoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Tabii akıl vermek gibi olması ama, mesela bazıları var şöyle yapıyor

Güçlü, yuvarlak mıknatıslardan alıyor.

Bir tanesini plakalığın iç köşesine yapıştırıyor önce.

Sonra plakayı uygun bir yerinden diklemesine kesiyor. Kestikten sonra tekrar bir araya getirip arka tarafından sağlam bir bantla bantlıyor. Mesela kalın, geniş (5 cm) ve sudan etkilenmeyen elektrik bantları varmış. Menteşe görevi görüyor bu bant bir nevi...

Gördüğünüz işaretli yerlere de mıknatıs...

Sonra ufak bir hareketle katlanıp, ufak bir hareketle açılıyormuş plaka. Yanlamasına.

Plaka katlanır olmadığı için polis abiler anlayamıyormuş. Sinyal değiştirmek, çamurluk iptali falan uğraşmaya gerek kalmıyormuş. Commuter, CUB gibi motorlara kolayca uygulanabiliyormuş falan da filan.

Çogh acaip lan

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam benim motorumdan 20 kat daha güçlü aracıyla hem çevreyi kirletecek, hem yaktığı benzin parasıyla çocuklarımın geleceğini de yakacak sonra gidip benim geçiş ücretimle aynı miktarı ödeyecek oldu mu? Bu işin vebalini düşünen arkadaşlar o zaman bunun da vebalini açıklayın bana?

Benim motorum trafikte bekleme yapıp boşa milli ekonomiyi zarar uğratmaz (Bir aracın boşta yaktığı benzin o ülkenin milli gelirinin yanmasıdır, bunu geçtim o aracın katkıda bulunduğu trafikte bulunan çiftçinin yaktığı yakıt da yine bizim evlerimize zamlı domates patates olarak dönmektedir.)

Benim motorumun egzozundan çıkan zehirli atık ben,mle aynı geçiş ücretini ödeyen yani aynı sınıfta kabul edilen araçtan 20 kat daha azdır bu sebeple küresel ısınma ve kirlenme gibi etkenlere sebep olmaz.

Benim motorum bir yerden bir yere daha hızlı gitmemi sağlar bu sayede iş kaybının önüne geçer ki bu da milli servet olarak ülkeye geri döner.

Şimdi Allah' a şükür ben de elinden geldiğince dinini bütün yaşamaya çalışan bi müslüman evladı olarak şu vebal soran arkadaşlara sesleniyorum bu yazdıklarımın vebali ne olacak? Siz diyorsunuz ki ben de motorcuyum ödüyorum sen de öde yani kısaca ben yanıyorum sen de yan diyorsunuz lafa gelince devletin kanunu uy lafa gelince devlete isyan kahrolsun partiler.....

Bu işleri geçin arkadaşlar bir motorsikletli olarak o hgs ücretini ödeyeceğinize tam tersi tepki koyun birileri gözünü açsın. Bizimle polis devriyelerini artırarak baş edemezler milyonlarca motorcu var herkes kaçak geçsin 2 ay sonra motorsikletlerin köprü geçiş ücreti 1 lira olur devlet bile ne oluyor da bu admalar para vermeyi kabul etmiyorlar diye sorgulamaya başlar ama siz enayi gibi 125 cc motorunuzla 3.700cc olan bi araçla aynı parayı vermeyi kabul ettiğiniz ve bize de vebal günah vs diye bunu zorlamaya çalıştığınız sürece daha kaz gibi çok yolunuruz bu kadar basit.

Motorsiklet köprü geçiş ücreti bir lira olsun işim olmasa da sırf manzarası için hergün geçerim o köprüden....
    bu tamamen avuntudur arkadaş. yapıyorum arkadaş kime ne benim motorum benim kararım desen he derim de işi dine imana getirip de baba e adamın arabası çok yahıyo, bi coiki emgüsyonu var ki ehey benim motor küreyi üç senede ongun kadar ısıdmıyo. o yellendi ya ben de abdestin böyüğünden yapmazsam olmaz diyeni de anlamam. ki zaten motor hacmin 600lere çıkıp da hele de iyi devir çevirebiliyorsa ki piyasada böyle gırla motor var üç aşağı beş yukarı araba kadar yakar. madem işin manevi kısmına adım attın senin görevin hgsyi ödemek. her işin raconu var vergi kaçırarak ücret ödemeyerek bilmem ne yaparak bozuk olan sistemi düzeltemezsin. kaba etin sağlamsa dilekçe, grev, toplanma, eylem yapma ıvır zıvır haklarını kullanacaksın. burada o kadarını yapabilirsin. işin öteki tarafını da orada düşünürüz. bakalım (ben de dahil) bilerek yada bilmeyerek ne günahlara girmişiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)