Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 cc lik scooter motorsiklet ve trafik sigortasi ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha - YBR ESD
    Arkadaslar merhaba,scooter motorsiklet almayi dusunuyorum 2500 3000 tl yi gecmeyecek.aklimda vitello markasi veya sym var.sahil kesiminde ufak geziler icin alacagim.eee bu 100 cc lik scooter motora
    1-plaka cikartmaya gerek varmi yani zorunlumu polis durdurdugunda senin ruhsatin plaka nerede diye sorarmi ?
    2-MTV vergisinden muaf oldugunu biliyorum fakat hergun yasa degisiyor.mtv vergisinden muavmi?
    3-peki 2500 3000 tl max. siz hangi motorsikleti (scooter) onerirsiniz ?
    Tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift - mz etz125
    1- trafiğe çıkmayacaksan plaka gerekmez ama tarfiğe çıkarsan bide yakalanırsan polise verebilecek hiç cevabın olmaz ben plakayı çıkartmanı tavsiye ederim.Zaten toplam 250-300tl arası bişey tutuyo plaka ruhsat sigorta dahil.
    2-mtv vergisi vermiyorsun.0-100cc arası vergiye tabi tutulmuyor.
    3-Motor olarak tamamen senin zevkine ve bütçene kalmış.Şuan çin malı bir motor alsan bile seni kolay kolay yolda bırakmaz bundan emin ol ama yağını suyunu eksik etmeyecek ve düzenli bakım yaptıracaksın.Ben senin yerinde olsam sıfır bi mondial alır devam ederdim.

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wave17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- trafiğe çıkmayacaksan plaka gerekmez ama tarfiğe çıkarsan bide yakalanırsan polise verebilecek hiç cevabın olmaz ben plakayı çıkartmanı tavsiye ederim.Zaten toplam 250-300tl arası bişey tutuyo plaka ruhsat sigorta dahil.
    2-mtv vergisi vermiyorsun.0-100cc arası vergiye tabi tutulmuyor.
    3-Motor olarak tamamen senin zevkine ve bütçene kalmış.Şuan çin malı bir motor alsan bile seni kolay kolay yolda bırakmaz bundan emin ol ama yağını suyunu eksik etmeyecek ve düzenli bakım yaptıracaksın.Ben senin yerinde olsam sıfır bi mondial alır devam ederdim.
    300 tl hepsi nasıl tutuyor hocam?
    forumlarda bakıyorum sadece plaka + ruhsat.
    sigortayla birlikte o kadar tutmaz bence.

senin soruna gelicek olursak 100 lük mondial mg superboy tavsiye ederim
    üstüme 100 lük mg superboy ve loyal var. scooter kardeşimin
    ama ben touring öneririm

Motosikleti
    Yamaha - YBR ESD
    Bulundugum bolge de polisler var buyuk ihtimalle plaka cikarticam.tsk ederim bilgiler icin eyv.cin mali motor almayin diyorlar fakat benim icin idealbence.temiz kullandiginda yagina suyuna baktiginda bi sorun olmaz gibi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    evet ben kücük yerlesim yerinde oturdugum halde 300ü gecti 162tl emniyet 170tl axa sigorta 50tl plaka işlemleri 6 aylık vergisi 50tl

irfan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    çin malı önermem kardeşim alacaksan japon tayvan yada hindistan malı al sym- kymco honda-falan al

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)