Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial HYENA 100 hakkında bilgisi olan...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    [IMG][/IMG]

selam arkadaşlar,bu mopedden kullananlarınız varsa,artısıyla eksisiyle bilgi verir misiniz lütfen.Teşekkürler
    Motosiklet aşkına

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bilgiye gerek yok cup la aynı motoru kullanıyor .ayrıca dış aksam oalrak sorun yaşamassın çünkü grenaj yok. iş için veya bakkala cukkala gitmek için birebir. hem fiyat hem kullanış açısından.yakıt desen zaten yok.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    bu motor baya hosuma gitti, basit, ucuz, vergisiz. ayagini yerden kesiyor ve hafif. 78kg bir motor merdivenden cekilir mi acaba ?
    yamulacak grenaji yok ve vitesli oldugundan viteste birakip arka tekeri kilitleyebilirsiniz merdivenden cekerken geri kacmasin diye.
    1.82 boyunda ortalama 80kg agirliginda atletik yapida bir herifim bu arada.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bu motoru düşünüyorum.cub motorların grenajsız hali sanırım.basit olduğu için sorun çıkarmayabilir ama çin malı olduğu için tereddüt ediyorum.

Biraz vites aralıklarında sıkıntı varmış.Hız severler bunu pek sevmez.80 km yapıyor en fazla.4 manuel vitesli.Devir saati de var.Öğrenmek için birebir.1500 lira civarıydı sanırım zamlardan önce.Bir de tel jantlısı var.Cub motorlu moped diyebiliriz. Kullanması eğlencelidir sanırım.
    Bir de arkadan bakılınca arkası yamuk gibi duruyor. Uyuz olduğum yönü

Motosikleti
    Arkasi yamuk degil sadece mondial sitesindeki fotograf oyle. Bence guzel motor 80km son hizi var ama devamli 80 gidersiniz rodaj bittikten sonra. Biraz daha hizlanma payi var 9500 devire kadar zorlarsaniz 90 yapiyor ihtiyac halinde kullanilabilir. ben 10bin devire kadar vurdum. Eger yasadiginiz bolgede cok asiri dik yokuslar yoksa rodaj bittikten sonra on disliyi buyuterek hizini 10km arttirabilirsiniz. son hizina cok kolay ulastigi icin mutlaka biraz daha hizli gidebilecektir. ayrica bu motor 40-80km hizlanmasinda cinli 150cc scooterlari yer. Bu arada km saati her zaman tamamen dogru gosteriyor. Yani 80km son hiz gercek hiz. Mondial HS150'nin 100km hizi arabada 82km ye tekabul ederdi. bunda boyle birsey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Bide ondeki motorun yarisini kapayan ucgen grenaji sokmek gerekiyor. hem titreyip ses yapiyor, hemde motorun sogumasini azaltiyor. kesinlikle fark ediyor o parcayi cikarinca.

Motosikleti
    Viteslerde sakin sakin hizlaniyodum 6 bin devri gecmeden. 4. viteste oldugumu unutmusum.
    vites degistirme zamaninin geldigini dusunup vites attirdim 5. vites olmadigi icin bosa attim tabiki
    Son vites cidden cok kisa. 14T ön dişli, 41T arka dişli var. Dişlileri değiştirme konusunda cidden kararsızım.
    En azından arka dişli 38 yaparım heralde. 4. viteste 5000 devirde 50 bile yapmıyor 45 civarı mevcut haliyle.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bu motor 150 yapsa nolur sekil yok aynı mobilet

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    debriyajlı dmi bu alet??

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor 150 yapsa nolur sekil yok aynı mobilet
    O zaman niye Mondial UAG tarzı motorlara 250cc motor takıp 150 basıyolar, 350cc motorda takıyolar heralde 180 yapar. onun da mobiletten aşağı kalır yanı yok.
    Mobilet gibi olsa da hiç değilse cuplardaki gibi titreşimden ötecek kırılacak grenajı yok. taşşş gibi motor kıskanmayın olm. Gidişine yollar, egzoz sesine yayalar hasta

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajlı dmi bu alet??
    Evet debriyajlı.

[/COLOR]Bide ondeki motorun yarisini kapayan ucgen grenaji sokmek gerekiyor. hem titreyip ses yapiyor, hemde motorun sogumasini azaltiyor. kesinlikle fark ediyor o parcayi cikarinca.[/QUOTE]

ona bildiğim kadarıyla sakal deniliyo

mobilete benziyo ama fena değil gibi :D

cup'a parası yetmiyenlerin gözü kapalı alması gereken motorlardan bence..

Motosikleti
    Cup'a parası yetmeyenlerin demeyelim de, yarı otomatik şanzımandan keyif almayanların alması gereken bi motor diyelim.
    Elden debriyajla motor frenini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. yarı otomatikler gaz kesince yığılır normal şartlarda.
    Ayrıca sıkışık trafikte 1. viteste hiç gaz vermeden debriyaj kolunu birazcık bırakarak motoru yavaşca hızlandırabilirsiniz.
    Hiç gaza debriyaja dokunmadan 5km sabit hızla gidebilirsiniz. bunlar hep yakıt tasarrufu olarak geri dönecektir.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    evet elden debriyaj ve devir gôstergesi güzel ama baktıkça bakası gelmıyo insanın tipine aldırış etmeyenler için ideal

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet elden debriyaj ve devir gôstergesi güzel ama baktıkça bakası gelmıyo insanın tipine aldırış etmeyenler için ideal
    motorun üzerine oturunca, yokuşlardaki çekişini virajlara girişini görünce motorun tipini unutuyosun emin olabilirsin kardeşim.

Motosikleti
    Bugün motorumun ilk 1000km'si doldu. İki kere yolda kaldım ikisinde de benzin bitti benzin bitmesi haricinde yolda bırakacak bi motor değil.

Motosikleti
    Ben bu motorun düşük devirde aragaz verince homurdamasına hastayım sanırım hava emişi o sesi yapıyor.

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    beyler bu motosiklete artçı ile bineniniz varmı ?iki kişi sığabiliyomusunuz?
    rahatmıdır?

Motosikleti
    beyler bu motosiklete artçı ile bineniniz varmı ?iki kişi sığabiliyomusunuz?
    rahatmıdır?
    Ben annemle bindim çok rahattı. Yokuşlarda da durmadıkça 1. viteste düşmek gerekmiyor 2. vitesle çıkıyor 2 kişi bile. Ama seleye iki erkek zor sığar hemde arka lastik dayanmaz patlayabilir.

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    70+70 kg zarar verirmi diyosn...pek ağırlığa gelcek gbi durmyo çnkü

Motosikleti
    70+70 kg zarar verirmi diyosn...pek ağırlığa gelcek gbi durmyo çnkü
    Arkaya 3.00-17 öne 2.50-17 lastik tak her ağırlığa gelir. 70+70 ten bişey olmaz ama 85-90 kiloluk adamlar fazla gelir lastiklere kesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Bu arada ben öndeki Mondial armasını söktüm yakında seleyi de yeniden kaplatıcam sele üzerindeki Mondial yazıları da gidecek, motorumu görünce aaa mondial geliyor diyenlerden sıkıldım. 100km son hız yapabilen sürekli 90km hızla gidebilen, İstanbulda hızla akan 2.köprü ve devamındaki çevreyolu trafiğinde hayatta kalabilen (bir kere de olsa denedim sürekli 90-95 gittim en sağdan) bi motorla dalga geçilmesi anlamsız, mobilet falan değil Honda Spacy 110 düz yolda bu motorun 5-10 metre gerisinden geliyo Activa'ları ise görüş mesafemden kaybediyorum kısa sürede.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)