Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trafik tescil ve ruhsat işlemler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen haftada motor almıştım ruhsat işlemlerini bir türlü halledemedik evrak eksik oldu felan şimdi kendi başıma halletmeye çalışıcam fiyat ne kadar tutuyor bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CF250Nk
    ek1 belgesine 20 lira verdim, 162 tl ruhsata, 12.5 tl de plaka baskı.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    çok teşekkürler çok uygunmuş aslında 500 tl istiyor motor aldığım yer kendim yapsam 2 depo benzin parası ayırıcam kenara

uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Ben iki hafta plakasız gezmek zorunda kaldım. Bence ver 500'ü adamlar yapıp hazır versin.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    bende geçen perşembe aldım hiç birşey yapamadım şeytan diyor git sahte bir plaka bastır randevu alamıyoruz motoru aldık daha yürütmedik

Motosikleti
    400 tl'ye yaptırmadığım için pişman oldum ben açıkçası. Uğraş dur başka bir şey değil.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    o kadar zahmetli ya internette okuyorum 3-4 saate bütün işlemler bitiyor felan yazmışlar birde geçici plaka çıkmıyormu motosikletlere haftaya pazartesiye kadar randevu yokmuş binemiyoruz

Motosikleti
    Benim bildiğim kadarı ile fatura ile 1 ay falan süren var. Yani seni durduran polise faturayı gösterdiğinde kesildiği tarihten itibaren bir ay ruhsatsız ve plakasız gezebiliyormuşsun, sonrası cezai işlem. Ama bunu iyice bir araştır derim, olmayabilir de.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    aslında bende öyle duymuştum ama tam bilgi kimse veremiyor motoru yatırıyorum ne yapmam lazım bilmiyorum açıkcası

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

bir tane abim var plakasız gezeceğine bastır yalandan bir plaka ben öyle yaptım felan dedi plaka çıkana kadar yapsam zaten 1.5 yıldır motor sürüyorum bir kere çevirmediler

Motosikleti
    dealim daystar 250
    arkadaşlar trafikte en önemli şey sigortadır, motor sigortasız olduğu için polis motoru bağlar,sakın polise yakalanmayın.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    evet o açıdan sıkıntısı var önümüzdeki haftaya kadar bekliyeceğiz daha bugünden haftanın randevuları dolu nasıl oluyor anlamadım gitti

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Ben muameleciye 300 liraya yaptırmıştım Ada Müşavirlik diye biryere. Sabah belgeleri verdim, akşam plakayı ve ruhsatı aldım.
    Sigorta hariç tabii.
    www.adatrafik.com

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı OTTOMANKİD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen haftada motor almıştım ruhsat işlemlerini bir türlü halledemedik evrak eksik oldu felan şimdi kendi başıma halletmeye çalışıcam fiyat ne kadar tutuyor bilgisi olan varmı
    10 TL .................. Şoförler odasından aldığım dosyayı doldurma parası (sigorta acentasına bayıldım çünkü bilgisayarda bir program aracılığı ile doluyor)...
    155,5 TL .............. Trafik ve tescil işlemleri değerli kağıt ücreti (ruhsat ve plaka kağıdı)...
    11 TL ................... Plaka basım parası....
    (Bu arada takipçiler de 40 - 60 TL arası ücret istediler ama kendim yaptım işlemleri)

Trafik sigorta acentaları şöforler odasındaki dosyayı doldurma parası ile birlikte 20 TL ye satıyorlarmış ama bu dosyayı oradan aldığımız için şoförler odası da 20 TL bilmem ne parası alıyor imiş. Yani bilmeden 7,5 TL kar etmiş olduk....

üstteki yazıyı geçen sene yazmıştım...
    tam bir sene önceki fiyatlar bu şekilde... hepsini kendim yaptım bir gün sürmedi... istanbulda uzun sürüyo olabilir ama maksimum 200 Tl olacak bir şey için 500 TL verilmez... ayrıca hocam prosedür nedir bilmiyorum ama eğer mümkünse istanbul plaka çıkartma... varsa civar illerde akraban onların yanına gidip hallet işleri... olmadı bas yalovaya git yalova plaka al... trafik sigortası iki katı girmesin....

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    160 lira trafiğe veriyosun 20 lira şoförler odasına tabikide en başta sigortanı yaptırman gerekiyor. farklı acenteler motoruna ve yaşına göre farklı fiyatlar veriyor. ben ocak 2014de 310 liraya kendim hallettim zorunlu trafih sigortası dahil.
    AH MEN bunu beğendi.

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben aldığım yere 600 tl verdim +50 tl de plaka aldığım yerdeki adama önceden çok verdim diye üzülüyodum ama zorunlu trafik tescil sigortasını yapmışlar şuan memnunum

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Şahsen İsyanbul için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum, ver parayı yapsınlar

Motosikleti
    Daelim S3 Advance
    Evet arkadaşlar aslında kendimde yaparım ama randevu alamıyorum bir türlü bugün almıştım fakat eksik evrak varmış halledemedik serotizm arkadaşımızın dediği yeri aradım 350 tl ye butun işlemleri aynı gün hallediy9rlsrmış yarın oraya gidicem bi Teşekkürler yorumlarınız için

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    pazartesi sabahı motorun parasını ödeyip işlemleri başlattık 310 tl verdim sigortada dahil perşembeye herşeyi hazır olur öyle alırsın dediler ki ben şehir dışına çıktım motorum bekliyor ben bir hafta sonra alabilicem anca hazır olupta sürememek koyuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)