Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

anahtar deliğe zor giriyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar yamaha ybr 2014 kullanıcısıyım motoru aldım 1 bucuk ay oldu anahtar deliğim bişey sürülmüş gibi anahtar deliğe zor giriyor akşama fotograf ekliycem smdiden bilgisi bulunan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım normal mi değilmi ve dizlik alıcam depoyu çiziyormuş eşofmanın içine giyilebilirmi çizmeyi önlemek için acaba 50 60 tl lik bir şey düşünüyorum bütçem çok değil kaskım var dizlik alıcam ondan sonra hangi ekipmanı almalıyım yaklasık 2 haftada bir alıyorum tamamlamaya calısıyorum yavas yavas

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    anahtarın girdiği deliğe wd40 sık dostum sorun çözülücektir.Dizlik konusunda ben venomu kullanıyorum ama cizme durumu var ne yazıkki
    safakk bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı tolqaa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yamaha ybr 2014 kullanıcısıyım motoru aldım 1 bucuk ay oldu anahtar deliğim bişey sürülmüş gibi anahtar deliğe zor giriyor akşama fotograf ekliycem smdiden bilgisi bulunan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım normal mi değilmi ve dizlik alıcam depoyu çiziyormuş eşofmanın içine giyilebilirmi çizmeyi önlemek için acaba 50 60 tl lik bir şey düşünüyorum bütçem çok değil kaskım var dizlik alıcam ondan sonra hangi ekipmanı almalıyım yaklasık 2 haftada bir alıyorum tamamlamaya calısıyorum yavas yavas
    Motorunuz hayırlı olsun öncelikle. Anahtar deliğine wd-40 sıkın ardından kuru bezle güzelce silin düzelir. mafsallı olmayan dizliklerden alırsanız kot pantolon içine giyilebilir depoyu çizmez veya başka bi alternatif depo kılıfı kullanmanız olacaktır. Eldiven ve montu ihmal etmeyin. Kazasız sürüşler...

cok tesekkurler yetisemedim sanayi kapanms wd40 baska ne gibi alanlarda kullanabilirim okudugum kadariyla yagliyormus zincire surulurmu

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Videoyu izleyebilirsin

http://www.altinelbiseliadam.com/motosiklet-wd40lamak/

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Aslında kıyafet içine çok daha iyi olur. Çünkü bir kaza anında kıyafet üzerinden kayıyor ekipmanlar. Zincire sürmeyin oring e zarar veriyor denilmekte.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Barkının videosu vardı senin konuyla ilgili onu izle.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    WD40 içinde boya kalmış anahtar deliklerini bile açıyor ama çözüm bulamazsan kilide makine yağı dök ve sonra tazyikli suyla kilidi yıka...Bu da olmuyorsa; kilidi değiştir

ocbedir93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 65
    wd40 hakikaten gerekli ve faydalı bir malzeme fakat sıkılmaması gereken bildiğim kadarıyla iki yer var. fren diskleri ve zincir. Birincisi disklere sıkıldığı taktirde kalıcı hasar veriyor ve disk iflah olmaz olutyor.. İkincisi de çok emin olmamakla birlikte yabancı forumlarda da sıkça okuduğum zincirlerin o-ringlerini bozduğudur. Zincir temizliğini gaz yağı veya mazot ile yapmakta fayda var diye düşünüyorum risksiz bir şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Saygılar Ömer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)