Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarın ilk bakıma giriyoum yağ ve güzel arka çanta tavsiyesi bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    2 haftada 500 km yaptım ve bakım göstergesi yanıp sönmeye başladı apache' mde. Yağ filtresi ve yağ değişecek sanırım önerisi olan varsa sevinirim daha rodajdaki motora açık yağ kullanmak istemiyorum hangi yağı önerirsiniz tavsiyeleriniz bekliyorum.

Ayrıca fıstık yeşili olan bu 2013 kasa motoruma kaskın sığabileceği şık bir arka çanta düşünüyorum bu konuda da tavsiyesi yada önerisi olan olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Usta senin motora 46 lt gidebilir (2 kask sığıyor) fiyat uygun olsun dersen arwic fena değil tıkırtı yapması dışında
    ama para sıkıntı değil diyosan givi shad vs. bakabilirsin
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Galiba motorum yağ kaçırıyor daha önce de söylediğim gibi bu işlerden pek anlamıyorum ama motorun etrafında yağ sızıntısı olmuş gibi duruyor bu neden olur nasıl önlem almak gerekir bilen var mı acaba? Ben bugün bakımda bunu yine de söyleyeceğim. :(

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şu yağ kaçırma olayı hakikaten çok ilginç, resimden anladığım kadarıyla yağ o, elini sürdün mü hiç? başka bir şey sıçramış olmasın?
    Ama kaçıracağını sanmıyorum, Sıfır motorda böyle şeyler olmaz pek. Yine de bir göster sen bakımdayken.

Yeni yağ olarak da genelde motul, ipone falan önerilir ama pahalıdır bu yağlar. Castrol Power serisinden motosikletinizin kullanma kılavuzunda verilen değerlere göre bir yağ koymanızı tavsiye ederim. Zaten servisin anlaşmalı olduğu vardır mutlaka.
    Bune bunu beğendi.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    arkadaşım motor yağ kaçırmıyor terleme yapmış rodajda bu normaldir bakımından sonra düzelir serviste orayı ilaçla yıkasınlar eğer başka yerlerle sıçrarsa daha kötü bi görüntü olur ayrıca debriyajın bağlantı yerindende terleme yapmıştır benim apachemde de öğle olmuştu.

yağ olarakta iphone kullan vites geçişleri çok rahatlıyo gerçekten dene derim zaten topu topu 1 lt alıyo
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Teşekkürler arkadaşlar umarım sorun olmaz

@yasinim saol dostum ustaya söyleyeceğim varsa ipone kullansın yoksa ben alırım diyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Dün servise gittim yasinim senin dediğin gibi terleme yaptığını sıkıntı olmadığını olurda devam ederse bi sonraki bakımda ilgilenileceğini söylediler.

Yağ olarak en iyisi hangisiyse onu kullanın dedim castrol 10/40 kullandılar motor resmen bambaşka bişeye dönüştü sesi vites geçişleri mükemmel oldu

Çanta olarakda bi süre daha çantasız kullanmamı söyledi usta beni biraz acemi gördü biraz daha deneyim kazan çanta denge boza aralardan geçmeyi zorlaştırır tecrübe kazandıktan sonra al dedi ama ben elimde kask, deri mont dolaşmaktan bıktım dar geniş olmayan ama yüksek bi çanta arıyorum.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    eğer o yağ ise üst kapak contası patlamıştır motoru çok zorladıysan

ocbedir93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 65
    Motorın servis manuelinde yazan viskozitede motul önerilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)