Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Özel Yapım Tamamen Orjinal!! Motosiklet Koruma, Kilit, Zincir Aparatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    Merhabalar
    Aşağıdaki linkte bulunan resimlerde göreceğiniz şekilde tamamen kendime özel yapmış olduğum bir koruma yöntemini sizlerle paylaşıyorum. Bu konuda görüş ve önerilerinizi bekliyorum...
    Bu çelik malzeme yine fotoğrafı görünen demir makası ile kesilmiyor. Çok denedik..
    Malzeme oksijen kaynağı ile özel olarak birleştirildikten sonra kaldırımı da aşacak uzunlukta uzun ve kalın demir ile yere sabitleniyor.
    ayrıca eskiden marketimin kepenklerinin altında görünen pencere o kadar sağlam ki balyozlarla bile kırmak zor..

Ayrıca üst taraftan sürekli kayıt kameralar ile 24 saat gece görüş dahil kayıt yapılıyor..

artıları eksileri hakkında bana bilgi verirseniz memnun kalırım..

Teşekkür Ederim

Resimlerin Linki: http://orhangrafik.blogspot.com.tr/2...uma-kilit.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Demiri soguturlar yine kırarlar. demiri kıramadılar yada kesemediler parke taşlarını sökerler. tekerlegi bagladınız tekerlegi sökerler illakı calmak istesinler.

Ama ugraştırırmı ugraştırır işte mesele bu.. Bu yüzden yararlı bir calışma olmuş yinede motorunuzu dışarda bırakmayın derim sadece hırsız icin degil gerek yagmur camur soguk güneş coluk cocuk

Güzel calışma olmuş
    OrhanGrafik bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    güzel cevap teşekkür ederim.. fotolarda görünmüyor.. motorun ön tarafına doğru dört-beş basamak yaklaşık 69 cm genişliğinde kaldırıma sığan yüksek basamaktan sonra eve apartman girişine girebiliyorum... Bir rampa yaptırsam uzun olmak zorunda, kısa rampa çok dik olur..
    uzun olsa yola gelecek bir kısmı ondan sonra rampanın başından apartmana doğru ver elini 125 kiloluk makineyi sabah indir akşam çıkar bugün olmaz yarın olmaz illa bir gün düşer akıllı tv ye malzeme olurum...hem motor düşer hem bana zarar verir diye içeri alma düşüncesini bir türlü kabullenemiyorum... hani ona ikna olsam rampa için alternatif düşüncelerim var ama imkanım yok gibi... belki üç beş günlüğüne uzak bir yere gittiğimde belki olur diyorum ama.... kararsızlık bu şekilde bir savunma ve koruma mekanizması geliştirdi bende...

Ayrıca alarmlı disk kilitler bir işe yarar mı yoksa paranoya yapıp iki kilite iki kilit ve sağlam bir zincir alıp öyle mi bağlasam dışarı...

off off motoru alırken bu kadar dert şimdi aldık korurken bu kadar dert, endişe.... hakkaten malın varsa derdin varmış...
    tekeriniz düz bassın... lastiğiniz kabak olmasın... zinciriniz dişlisiz motorunuz yağsız kalmasın.. bujileriniz ıslak grenajınızda çatlak olmasın.. egsozunuzda mavi duman, artçınız acemi olmasın..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyide adam niye senin demiri kessin ki ?

Direk senin kilidi keser, kafasını ezer.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide adam niye senin demiri kessin ki ?

Direk senin kilidi keser, kafasını ezer.

kardeş onu diyorum işte.... demir tamam olmuş şimdi de şu kilidi kullan şunu bunu yap demeni bekliyorum... karamsar ettin beni... şimdi mesaiden çıkıp motorumun yanına nasıl gitcem... Zuzuuw senin için böyle dedi diycem... tehlikedesin diycem....
    tekeriniz düz bassın... lastiğiniz kabak olmasın... zinciriniz dişlisiz motorunuz yağsız kalmasın.. bujileriniz ıslak grenajınızda çatlak olmasın.. egsozunuzda mavi duman, artçınız acemi olmasın..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OrhanGrafik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş onu diyorum işte.... demir tamam olmuş şimdi de şu kilidi kullan şunu bunu yap demeni bekliyorum... karamsar ettin beni... şimdi mesaiden çıkıp motorumun yanına nasıl gitcem... Zuzuuw senin için böyle dedi diycem... tehlikedesin diycem....
    Ne yaparsan boş, motoru yürütmek isteyen adam her halükarda yürütür. Motoru yeni aldın galiba, ben yinede seni rahatlatmak için yazayım.

1- Apartman girişi, bahçe içi, komşu site bahçesi gibi kapalı mekana koyma şansın varsa en güvenlisi budur.

2- Her türlü kilidi kırarlar amma senin motor 3 bin liralık motor. Adam R1 çalarken yakalansada senın motoru çalarken yakalansa da alacağı ceza aynı olduğu için senin motor gibi motorları sadece yol kenarında üzerinde kontak varken çalarlar, benzin bitince atarlar. Kimse planlayarak, tasarlayarak gelip bu tür motorları çalmaz eğer etrafta çingene diye tabir edilebilecek komşular yoksa.

3- Tekerlerden kilitleme motoru, mümkün mertebe gövdesinden kilitle. Kilidin ucu yere değmesin, kilit havada kalacak şekilde kilitle ki kesmesi zor olsun. Ek olarak Disk kilidi kullan. Mutlaka ama mutlaka titreşime duyarlı alarm taktır. 20 lira ile 50 lira arası değişyor fiyatı. Titreşim anında ötecek bir alarmdan dolayı adam mutlaka oradan kaçar, alarm çalarken avare gibi altında beklemez herhalde.

4- Motoru bıraktığın yerdeki esnaf ve komşular ile tanış. O motorun sana ait olduğunu bilsinler. Başkası motora yanaşırsa şüphelensinler. Özellikle emekli amcaların ve mahalle teyzelerinin pineklediği yere bırak.

5- Varsa o sokakta başka motosiklet ve o motosiklet seninkinden daha değerliyse git onun yanına park et. Hırsız onunkini çalmaya çalışır en azından.

6- Bunun yanında sadece motorun kendi değil, parçalarının çalındığına daha çok şahit oldum. Benim arka tekeri jantla beraber götürmüşlerdi bundan 10 yıl önce. Depodan giden benzinin haddi hesabı zaten yok. 1 ay önce kılıfı ile birlikte brandamı çaldılar.

7- İlk defa kendi biriktirdiğim para ile motorumu aldığımda 3 kilit 1 alarmı vardı. Balkonun altına kitlerdim. Geceleri alarm kurar kalkar bakardım. Şimdi güneşin altında yatıyor, haftada bir akü şarj olsun diye kumandadan çalıştırıyorum. Zamanla bu hassaslığın geçecek yani.

tokorlloğun düz bassın.
    arslan26, RAMİREZ ve DusenAdam bunu beğendiler.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    yaptıgın iş güzel de arka tekeri bagladıgın halkanın kaynağı kötü 1 cekişte kırılır bnm meslegim kaynakcılık :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

gemi zinciri bagla bn kol kadar kestrdim 20kilo resmen agırlıgı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

motorun baya güzel

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hocam tedbir tedbirdir,uğraşmışsınız elinize sağlık
    Fakat kare demiride yanılmıyorsam 10mm,bunu makas maalesef keser
    keşke 50*10 lama kullanıp ortadan 20 mm ile deldirip onları kaynatsaydınız,imkanı yok kesilemez

Motosikleti
    Hornet 650
    Benim motorum bu kadar kilitli değil

Bence olmuş

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    usta maalesef kesilemeyecek bir malzeme yok, eğer öyle bir malzeme olsaydı imalatı da olmazdı , adam kesemediği malzemeyi nasıl üretsin
    şimdi öyle bir malzeme olacak ki makas kesmeyecek,jet taşı kesmeyecek,oksijen kesmeyecek ve kırılmayacak
    yumuşak malzeme, kırılmaz ama makas keser, jet taşı keser, oksijen keser
    ni-hard malzeme, makas kesmez oksijen kesmez, jet taşı keser, sert olduğu için kırılır
    krom nikel malzeme,oksijen kesmez,kırılmaz, jet taşı keser, makas zorlanarak keser
    sadede gelecek olursak öyle bir malzeme tasarlayacağız ki malzemenin çekirdeğinde kırılmaması ve oksijen kesmemesi için krom nikel malzeme olacak
    onun dışında makas ve jet taşının kesemeyeceği sert bir katman olacak
    asıl mesele bunu üretebilmek, bu benim kanaatimce belki döküm yoluyla üretile bilir fakat halkalar birbirine geçirilebilir mi onu bilmiyorum
    bir de bunum maliyet kısmı var, model yapılacak, dökülecek kumlanacak astarı yüzünden pahalıya gelir
    kafamda üretim olarak projem var fakat burada pek açıklamak istemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)