Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha wr 125 x hakkinda ara sira bu başliktan yazicam motoru kullandikça

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Honda crf mi?, KTM duk mü?,Yamaha wr 250 mi? derken sonunda dün yamaha wr x 125 aldim, hayirlisi olur ins. istanbul kadiköyden pendik arabali feribot sonra yalovadan bursa toplamda 93 km yaptim ilk izlenim güzel 70 80 90 geldim. Kötü yanı koltuğa bir çare, birde elcik (elciğe çare buldum yapişkansiz bant ile sardim koltuk halen çözümsüz)

Arkadaşlar biraz motordan ve aldiğim ekipmanlardan bahsedeyim motor 326 km oldu keyifli güzel kesinlikle sağlam, alıcak arkadaşlara söyleyim seleye çözüm halen bulamadim elcik boyuyordu ona yapişmaz siyah bant sardim onun dişinda BÜSe mont acerbis eldiven daines dizlik aldim kaski halen çözemedim hafif camli orta ayar birşey istiyorum (kaskida çözdüm rocc aldim) bu arada eldiven çok iyiydi ama geri verdim başparmaklara basi yapiyordu.

Arkadaşlar ara sira sizinle motorla ilgili km ilerledikçe bilgi vericem motor şuanda 650 km oldu rodajin bitmesine az kaldi motorda kötü yön yok gibi bişey. İki şey kafama takılıyor biri koltuk ikincisi 2.3 vites geçişleri tak sesi yapıyor. Hızlanma serilik şehir içi çok iyi uzun yol gideceğin yere göre değisir... (yiğit motor tamirden çikti mi, birde arka kuyruk iç tırnağı sendede kirildi mi?)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Arkadaşlar şu anda km 750 km oldu. Motorun bakımi ise 1000de. Motor 1000 km olmadı ama ben diyorum ki bayram girmeden bakimini yaptirayim bi sikinti olur mu? Bayi yapar mı acaba bakimi. Bir de 1000 km de uyari lambasi yaniyor mu, bilen varmi? Bayi motul yada castrol koydurur mu bana, önerileriniz neler olur? şimdiden teşekkürler...

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    1000 Km'de oil yazısı çıkıyor km sayacı yerine. Ben 1200 de yaptırdım ilk bakımı motor bi rahatladı kendine geldi bakımdan sonra. Yağ değişiminden sonra vites geçişleride rahatlar. Benim motora yamahalube koydu bayii. Bir dahaki bakıma ipone düşünüyorum. Bu arada grenajlar çok kolay çiziliyor ve çok belli oluyor aman dikkat diyim. Sırf bu yüzden plastidip kaplatmayı düşünüyorum yakın bi zamanda. Nasıl olsa sticker set var boşta duran
    osis bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bakım için acele etmeyin. Gerek yok. Bunlar japon motoru. Bakım yapmasanız dahi gıdebılsın diye yapılmış. Fazlaasraf yapmayın ki motor gözünüzden düşmesin. Aslan gibidir hiç bıseycık olmaz. Bin olunca yaparsınız rahat rahat. Honda bayilerinde Castrol var yamahada yamalube mu sadece?

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım için acele etmeyin. Gerek yok. Bunlar japon motoru. Bakım yapmasanız dahi gıdebılsın diye yapılmış. Fazlaasraf yapmayın ki motor gözünüzden düşmesin. Aslan gibidir hiç bıseycık olmaz. Bin olunca yaparsınız rahat rahat. Honda bayilerinde Castrol var yamahada yamalube mu sadece?
    Aynen sadece yamalube oda hoşuma gitmiyor. siz honda,dan memnunmusunuz?

Bu arada okuyan cevapliyan cevaplamiyan herkeze teşekürler.

saygilarimla...

Motosikleti
    ta xl700
    bende wr125x kullanıcısıyım İskenderunda yaşıyorum. Kazasız sürüşler. km 600

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı ysnbbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende wr125x kullanıcısıyım İskenderunda yaşıyorum. Kazasız sürüşler. km 600
    Hayirli olsun kazasiz belasiz inş nasil arti eksi yönleri paylaşirmisin motorun birde koltuğa bi çare buldunmu yada düşünüyonmu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Bugun ve dün 2 kez hata yaptim fark etmedim dalginlik 2 vites yada 3 le kalkmaya çalişinca 2 dir yere 5 kariş kala motoru tutuyom pis oluyor

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Arkadaşlar sonunda wr nin rodaj km si doldu dün uludağ zirveye çiktim güzeldi 2 kişi çiktim fakat keşke dizliği belli alsaydim dedim hava 18 km kala birden değişti ve hafif yağmura yakalandim. Ve bugün bakima götürcem yağmur yağmaz ise

Motosikleti
    ta xl700
    Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun kazasiz belasiz inş nasil arti eksi yönleri paylaşirmisin motorun birde koltuğa bi çare buldunmu yada düşünüyonmu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Bugun ve dün 2 kez hata yaptim fark etmedim dalginlik 2 vites yada 3 le kalkmaya çalişinca 2 dir yere 5 kariş kala motoru tutuyom pis oluyor
    Teşekkür ederim.1 hafta önce 1000 bakımını yaptırdım. Bakımdan önce bazen atik olmaması çok canımı sıkıyordu ama bakımdan sonra bi nebze düzeldi. Şimdilik sele bide arka çanta demirinden başka sıkıntım yok. Orjinal demir 290 tl tam bir hırsızlık. Oda sadece topcase demiri. Ben yan çanta demiride istiyorum. Bakim sanayiden yaptırmayı düşünüyorum. Kullanımı zevkli bir motor.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    arkadaşlar fotoğrafta isterük kazasız belasız iyi günlerde kullanın...

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Teşekkür ederim.1 hafta önce 1000 bakımını yaptırdım. Bakımdan önce bazen atik olmaması çok canımı sıkıyordu ama bakımdan sonra bi nebze düzeldi. Şimdilik sele bide arka çanta demirinden başka sıkıntım yok. Orjinal demir 290 tl tam bir hırsızlık. Oda sadece topcase demiri. Ben yan çanta demiride istiyorum. Bakim sanayiden yaptırmayı düşünüyorum. Kullanımı zevkli bir motor.
    Ne ücret aldilar bakimda? Birde neler yaptilar detayli yazarmisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar fotoğrafta isterük kazasız belasız iyi günlerde kullanın...
    Resim koycamda nasil konuluyor çözemedimd detayli yazarsan koyarim

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Neden paylaşımı WR125 başlığında yapmıyor sunuz?

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden paylaşımı WR125 başlığında yapmıyor sunuz?
    Pek anlamam net olayindan öle bir başlik olduğundan haberim yok.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hayırlı olsun bendede wr 125 r var 12.000 km ye geldim

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bendede wr 125 r var 12.000 km ye geldim
    Teşekürler iyi yol yapmişsiniz. Motorda eksi arti yönlerini ve önerilerini dinlerim..

Motosikleti
    ta xl700
    bujiyi taşladı. Filtreye hava vurdu. Zinciri yağladı bide gerginliğini ayarladı. Motor yağını değiştirdi. 80 tl.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    bujiyi taşladı. Filtreye hava vurdu. Zinciri yağladı bide gerginliğini ayarladı. Motor yağını değiştirdi. 80 tl.
    Senin servis baya şey yapmiş
    Benim arka kuyruk alt tirnak kirik servise dedim bide yan su olmayan traftaki granaj alt lastiği yok garantiye sokmak için dedim aldiğin yerle irtibata gircen dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Sonunda Wr nin 1000 bakimina girdim yağ yağ filtresim işçilik toplqmda 90tl bakim sonrasi motor topladi kendini bakimda ne desem adamlar lay lay

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Ezio41 ve french press bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorun tipine hastayım , 250 cc'si olsaydı ülkemizde düşünmeden alırdım . Ama 125 cc oluşu ve parçalarının aşırı pahalı oluşu beni engelliyor . Ön çamurluğu sadece 250 tl civarı , ön far komple 400 küsür tl . Parçalarının fiyatları paha biçilemez .
    osis bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorun tipine hastayım , 250 cc'si olsaydı ülkemizde düşünmeden alırdım . Ama 125 cc oluşu ve parçalarının aşırı pahalı oluşu beni engelliyor . Ön çamurluğu sadece 250 tl civarı , ön far komple 400 küsür tl . Parçalarının fiyatları paha biçilemez .
    way be okadar pahalimiymiş parçalari bilmiyordum ) ama deyer 250 lik olsaydi fiyati 19 olurdu herhalde ama tadindan yenmezdi oda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)