Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu satmak ile satmamak arasında aşırı kararsız kaldık

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar,
    Öncelikle burada sizlerin bilgilerine aynı zamanda, ustalığınızdan faydalanmak için bir konu daha açtım.
    motosiklet sevdası bizde büyük bir kıvılcım oldu. bu zamandan sonra kesinlikle yılın 9 ayı motorsuz olmayacağımın garantisi Artık Allaha mahsus bir şey.

Kız arkadaşımla çok sevdiğimiz motosikletimizi satıp/satmama arasında çok kararsız kaldık.

sebepleri;

1. 2015 cbr 125r üretilmeyecek, bunun yerine 2015 cbr 150r yeni kasa olarak satışa sunulacak. fiyatının düşeceğine eminiz.
    2. Az yakıyor, çok biniyorum. buda KM nin her gün onlarca artmasına sebep oluyor. bakkala bile motorla gitmeye başladım...
    3. bir takım masrafı var. tabikide yüksek masraflar değil. debriyaj balatası 1-2 aya değişmesi gerekiyor. arka fren balatası birde lastikler...
    a. lastikler 500 TL ( michelin pilot street )
    b. debriyaj balata seti 300 TL
    c. arka fren balatası 50 TL

yani yaklaşık 850 TL daha masraf etmem gerekiyor binmek için.
    bu masrafı ettiğimde bu motoru gene 6,000 den aşağı satamam. birde km büyüyecek.
    3 ay oldu motorumu alalı ve 5000 Km yaptım.

çok seviyorum motorumu, ama ne yapsam kararsız kaldım.
    yarın bugün km 35,000 e dayanırsa satışı da zorlaşacak...

planımda şu var, kredi çekerek aldım ben motoru.
    Malum önümüz kış. 6,000 verene sat. kredi borcunu erken ödeme ile faizsiz kapat. ( sanırım bu aynı zamanda kredi puanımı + yapıp yarın bugün kredi çekmek istediğimde yüksek limitler verebiliyor )

sağa sola borcum kalmayacak. aylıkta 1600 TL maaşım var. o paranında bir kısmını biriktirip, Mart ayı gibi ( yaklaşık 3 ay ) min. 1500 TL birikim yaparım.
    8000DE Kredi çekip düşük KM de honda cbr 250R almak var.
    sizler nasıl uygun görürsünüz, beni bu konuda aydınlatabilir misiniz.

uzun oldu kusura bakmayın,
    vallahi kararsız kaldım. motorumdan aşırı memnunum. hızmış oymuş gözüm yok. ama 850 TL masraf ettiğimde zarar etmiş olacağım.
    her türlü eleştirinize açığım.

Saygılar

not ; motosikletimin ilanı; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9789902/detay/

4-5 kişi 5,5 bin TL verdi. 5,750 veren oldu. 5,000 TL + iphone 5S sıfır verende oldu. ama satasım olmadığından 5,999TL ye bile vermeyeceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    eğer daha 125r üretilmeyecekse en doğru karar.
    atillatopal9 bunu beğendi.

mehmet188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Mart ayında gelecek cbr 125R bayiler söylemiyor fakat kaynaklardan öğrendim. Benımde eskı motorum cbr 125R di. Şahsen yetmiyor ciğer olarak bı yerden sonra bıraz daha kacmak gerektıgınde aralardan kacayım dıyor ınsan. koy satılığ aalan olursa ver kardeş zaten kış ayındayız

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    tavsiyeler için teşekkürler,
    hız yetersizliği var tabiki ama beni bu hız bile şuanlık teselli ediyor. hem yeniyim hızda gözüm yok ileride ne olur bilemem tabiki.

cbr 125r konusunda devamı gelmeyeceği kesin. fakat, 150 nin tr ye geleceği bu sene için kesin değil. bayinin tahmini 2016 ya girerken 2015 model cbr tr ye gelir diyor

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu km de 5750 verene direk sat bence sonrasinda da kredini odemek icin bankayla konus bak bakalim nekadar faiz dusucek ? Eger bu mebla cok buyuk deilse kapama kredini paran kenarda kalsin cbr 250 alicagin zaman aradaki farki tekrardan kredi cek boylece iki kere faiz odemezsin... tabi yinede karari vericek kisi sensin ...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CBR 125R dan CBR 250 ye geçmek mantıksız.. para biriktirip cc yi biraz daha büyütebilirsin...
    copycat ve atillatopal9 bunu beğendiler.

motorundan memnunsan satma.

150 ciksada fiyati yerler bir olmaz 500 lira duser, 600 lira duser. dise dokunur bir dusus olmaz.

motoru binmek icin aliyoruz. elbette km artacak. bu mantiktan kurtulmalisin. o zaman km artmasin diye alalim kapida dursun, satarken kolay olur diye kisisellestirmeyelim de. birak artarsa artsin. kullandigin motor honda. cancincon degil. bakimini yaptigin surece devam.

olduda sattin kredini kapatma. kredi cektigin zaman once faizi sonra ana parayi odersin. sen simdi faizi odedin, geriye ana paran kaldi. simdi yeniden kredi cekersen hem oncekinin faizini odrmis olcan hemde yeni cektiginin. parani elinde tut, uzerine eklemeler yap.

Km dolmus hocam sattin sattin satilmazsa ilerde cok daha cuzzi miktarlara gider.bende cbr 125imi sattim 1ay oldu yaklasik cbr 250 ye gectim kim ne derse desin hizlanma acisindan bambaska motor.belki ben henuz ivmelenmesine alisamadim ama surdugumde insanlar niye altiyuzluk veya litrelik motorlar alir diye dusundurttu bana.yalniz su da var ben motora gecen sene basladim hiz olarak 60 - 70 bile cok geliyordu su an ayni yerlerden iki kati hizla geciyorum normal geliyo.demek istedigim hiza da alisiyo insan bi sure sonra normal geliyo

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alacağın motosikletin plakasında da bunun gibi 28 olacaksa sat gitsin naçizane

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    krediyi erken kapatmak size puan kazandırmaz düşürür bilginiz olsun. Bu arada dişe değer indirim kaçinci taksitte olduğunuza göre değişir.

Motor konusunda pek fikrim yok ama bu konuda uyarmak isterim.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorsuz kaldığın zaman çok arayacaksın bunu da unutma

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Cbr 125 in 2. el piyasasını konuşmaya çekiniyorum açıkcası :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    11-12 model cbr 250 lere bile 10-11 lira istiyorlar yeni modelleri bekleyebilirsiniz sıfır z 250 olabilir

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Motoru satıp modeli değiştirmek çok mantıklı 2-3 ay zaten motora binmeyeceğim diyorsanız kesinlikle satın eliniz düzelince cbr 250r daha mantıklı bir seçim olabilir ama kendimden biliyorum binmeden de duramayacaksınız ya 850-1000 e bakmadan hem binin hem birikim yapın derim. Bu arada sancaktepedensiniz ve ben bu motoru galiba görüyordum eski ankara caddesi üzerinde park ettiğiniz oluyor muydu bende orada çalışıyordum da arada motorla geçerken görmüştüm

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok guzel cok mantikli ilerliyorsun kardesim. Aslinda bu soruyu sormana gerek yok. Anlattigin seyleri sirasiyla yaptiginda 2015te cbr 250ye biniyor olursun

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    sat gitsin. bu kadar km yapmışsın deneyim kazanmışsın. cc yükseltme zamanı gelmedi mi?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    çak gitsin. 125 cc lik motor deniz kenarında bir bahar havası gibidir. içine çekersin, güzelmiş dersin, çabuk alışırsın ama denize girebilmek için kısa sürede yazı beklemeye başlarsın. yazı getir.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çak gitsin. 125 cc lik motor deniz kenarında bir bahar havası gibidir. içine çekersin, güzelmiş dersin, çabuk alışırsın ama denize girebilmek için kısa sürede yazı beklemeye başlarsın. yazı getir.
    Merhaba,
    deyim çok güzel olmuş. çok beğendim
    kesinlikle böyle şeyler var 3ay bir an önce geçsin istiyorum. nisan gelsin mayis gelsin haziran gelsin )

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat gitsin. bu kadar km yapmışsın deneyim kazanmışsın. cc yükseltme zamanı gelmedi mi?
    Merhaba,
    amaç cc yükseltmek değil aslında, Km yi düşürmek ve zararlı çıkmamak. ama bende düşünüyorum cc yükseltmeyi

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel cok mantikli ilerliyorsun kardesim. Aslinda bu soruyu sormana gerek yok. Anlattigin seyleri sirasiyla yaptiginda 2015te cbr 250ye biniyor olursun
    Merhaba,
    Motivasyon için teşekkürler özellikle bu işte eski olup desteklemeniz çok hoşuma gitti teşekkürler

Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satıp modeli değiştirmek çok mantıklı 2-3 ay zaten motora binmeyeceğim diyorsanız kesinlikle satın eliniz düzelince cbr 250r daha mantıklı bir seçim olabilir ama kendimden biliyorum binmeden de duramayacaksınız ya 850-1000 e bakmadan hem binin hem birikim yapın derim. Bu arada sancaktepedensiniz ve ben bu motoru galiba görüyordum eski ankara caddesi üzerinde park ettiğiniz oluyor muydu bende orada çalışıyordum da arada motorla geçerken görmüştüm
    Merhaba,
    Öncelikle selamlar hemşerim
    eski ankara caddesinden sürekli geçiyorum çünkü Atatürk mah.sinde oturuyorum kurye iseniz bilirsiniz Uysal caddesi mertel sok. demokrasinin alt caddesi
    tavsiye içinde tşkler.. cbr 250r inş

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11-12 model cbr 250 lere bile 10-11 lira istiyorlar yeni modelleri bekleyebilirsiniz sıfır z 250 olabilir
    Merhaba 9,000 den 1 kuruş fazla vermem. satmak isteyen o fiyata bırakıyorlar
    eğer tekrar kredi çekme durumum olursa ninja 250SL düşünüyorum. kafamda o var benimde yada yzf r25 13,000 civarı olursa sıfır onu alabilirim

Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 in 2. el piyasasını konuşmaya çekiniyorum açıkcası :D
    Niye böyle dediniz

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsuz kaldığın zaman çok arayacaksın bunu da unutma
    Ona eminim ama 1 haftadır binemiyorum
    çok soğuk havalar. yeminle bindiğimde altımda kalın kilotlu çorap oluyor birde kar yağacak yatacak motor :(

Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krediyi erken kapatmak size puan kazandırmaz düşürür bilginiz olsun. Bu arada dişe değer indirim kaçinci taksitte olduğunuza göre değişir.

Motor konusunda pek fikrim yok ama bu konuda uyarmak isterim.
    Bunu öğrendiğim çok iyi oldu. bugün aradım, + veya - puan vermeyeceğini bildirdi. yarın bugün kredi çekmekte güçlük geçeceğimi bildirdi. zaten çekmiş olduğum kredi bayram kampanyasıydı, MT iptal etmememin daha uygun olacağını bildirdi..

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağın motosikletin plakasında da bunun gibi 28 olacaksa sat gitsin naçizane
    Merhaba,
    ben giresunluyum ve notere gidip satın alıncasına kadar 28 'in farkında değildim tesadüf oldu ve çokta güzel oldu

Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km dolmus hocam sattin sattin satilmazsa ilerde cok daha cuzzi miktarlara gider.bende cbr 125imi sattim 1ay oldu yaklasik cbr 250 ye gectim kim ne derse desin hizlanma acisindan bambaska motor.belki ben henuz ivmelenmesine alisamadim ama surdugumde insanlar niye altiyuzluk veya litrelik motorlar alir diye dusundurttu bana.yalniz su da var ben motora gecen sene basladim hiz olarak 60 - 70 bile cok geliyordu su an ayni yerlerden iki kati hizla geciyorum normal geliyo.demek istedigim hiza da alisiyo insan bi sure sonra normal geliyo
    Merhabalar,
    arkadaşımda var cbr250 benim ikinci viteste yaptığımı 1.viteste yapıyor. 141 km yi gördümp azar günü ankara otobanında, yanımdan 160 ile zart diye geçti.. kesinlikle 250 sağlam motor. bu motor ile en az 30,000 km ile yapılmalı ki 600cc ye geçilebilsin..

Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorundan memnunsan satma.

150 ciksada fiyati yerler bir olmaz 500 lira duser, 600 lira duser. dise dokunur bir dusus olmaz.

motoru binmek icin aliyoruz. elbette km artacak. bu mantiktan kurtulmalisin. o zaman km artmasin diye alalim kapida dursun, satarken kolay olur diye kisisellestirmeyelim de. birak artarsa artsin. kullandigin motor honda. cancincon degil. bakimini yaptigin surece devam.

olduda sattin kredini kapatma. kredi cektigin zaman once faizi sonra ana parayi odersin. sen simdi faizi odedin, geriye ana paran kaldi. simdi yeniden kredi cekersen hem oncekinin faizini odrmis olcan hemde yeni cektiginin. parani elinde tut, uzerine eklemeler yap.
    Merhaba,
    Memnunum tabiki ama, işte bahsettiğim gibi sıkıntı yaşacağım maddi konulardan dolayı. km gitmesi benim için sorun değil zaten temiz kullanılıyor motor fakat karşıda ki insan buna o gözle malesef ki bakmıyor.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125R dan CBR 250 ye geçmek mantıksız.. para biriktirip cc yi biraz daha büyütebilirsin...
    hocam, daha 5,000 km lik tecrübem var birde motora genelde tek binmiyorum kız arkadaşım oluyor. 250 cc ve üzeri henüz erken bana. hem 250 nin piyasa sağlam 100 tl piyasanin altına koy direk satılıyor.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu km de 5750 verene direk sat bence sonrasinda da kredini odemek icin bankayla konus bak bakalim nekadar faiz dusucek ? Eger bu mebla cok buyuk deilse kapama kredini paran kenarda kalsin cbr 250 alicagin zaman aradaki farki tekrardan kredi cek boylece iki kere faiz odemezsin... tabi yinede karari vericek kisi sensin ...
    Merhaba, 6000 veren var şimdilik hafta sonu tramele sokacağız alacağını söyledi. kredi çekeli 3 ay olduğundan ve bende 6000 çekip 1000 de faiz yediğimden 900 TL para ödedim. eğer şimdi kapatırsam 5000 TL ödeyeceğim başkada ödeme yapmayacağım.

Arkadaşlar genel olarak herkese çok teşekkürler.
    bana değer verip yorum yazdığınız ve tavsiye önerdiğiniz için tekrar çok teşekkürler.
    Allah hepinizden razı olsun.
    bunun üstüne aklımda olanı yapıp, 6,000 e satıp krediyi kapatmayacağım. parayı bekletip üzerine maaşımdan kismi olarak bekletip 3 ay birikim yapıp 250r alacağım nasipse...

Saygılar
    ardacik bunu beğendi.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    ozmn mılleti uğraştırmada kaldır ilani bi
    zahmet

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Alıntı Zeronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozmn mılleti uğraştırmada kaldır ilani bi
    zahmet
    Daha satış gerçekleşmemiş,kesin birşey yok neden kaldırılsın ki ?
    Saygılar.
    mehmet188 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)