Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS'yi kırıp, katlanır plakaya geçiyorum! Karayollarının zulmü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,
    Kurallara uyan ve hak yemekten korkan bir vatandaş olmama rağmen karayollarının beni canımdan bezdirmesi nedeniyle bende plaka kapamaya başlayacağım.

Olması gerektiği gibi HGS aldım. 30 TL bakiye de yükledim. 6. sınıf Kart olanlarından. Köprüde problem yok ama otoyollarda hep hatalı ücretlendirdiler ki yediğim kazığı görünce siz de hak vereceksiniz.

işte PTT ekranından aldığım screenshot:

Defalarca müşteri hizmetleri ve kara yolları ile görüştüm. PTT diyor ki biz karışmıyoruz. Karayolları diyor ki, senin bakiyen kalmamış ondan cezalı fiyattan ücretlendirilmişsin. Ben mi matematik bilmiyorum yoksa onlar.... neyse.

Gördüğünüz gibi bakiyem var. PTT de bakiyemin 9,80 TL olduğunu söylüyor. Hatta bunu karayolları da söylüyor. Ama olan bakiyemin olmaması nedeniyle cezalı ücretlendiriliyorum. Az buz para değil. Sonuna kadar uğraşacağım. Email de attım bu resmi eğer cevap gelmezse Bimer ve yargıya da gideceğim.

Not: Sinirden noktalama işareti, doğru düzgün cümle yapısı falan dikkat edememiş olabilirim. Affola.
    Sadık1453, krd ve mhmtesk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    katla geç....
    aloavera ve rumelian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    Katlayarak geçme.... sonuna kadar mücadele et, oradaki dengesiz bir sistem hatası veya ilgisiz işini sevmeyen üç beş eleman yüzünden yetim hakkı yeme, 76 milyonun hakkına girme... bir kişi olsaydı bulur helal ettirirdin ama 76 milyon ile helalleşemez büyük vebal altında kalırsın.

Sakin ol, planlı hareket et.. Bu yazını daha sağlam delilleri ile ve detayları ile ve daha bürokratik olarak hazırla face, twitter haber siteleri, şikayetvar v.s. gibi yerlerde, gazetelerde yorum sayfalarında varsa blogunda yılmadan haklı mücadeleni yap ve bu yaptığın her şeyi karayollarına da bildir...

yap bir çalışma gönder burdan linkini kendi iletişim kanallarımıza da yayalım... ama kendini bozma hak yemekten her zaman kork...
    cesur509 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    En sağ taraftan geç hgs nin. Ben 4 kere geçtim 4 ünde de anlamadı geçtiğimi bakiyeme bakıyorum düşen birşey yok..
    mekan67 ve dmRhn bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı OrhanGrafik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlayarak geçme.... sonuna kadar mücadele et, oradaki dengesiz bir sistem hatası veya ilgisiz işini sevmeyen üç beş eleman yüzünden yetim hakkı yeme, 76 milyonun hakkına girme... bir kişi olsaydı bulur helal ettirirdin ama 76 milyon ile helalleşemez büyük vebal altında kalırsın.

İyide güzel kardeşim o 76 Milyon insanın içinden kaç kişi razı olur ki bi ilçeden başka bi ilçeye geçmek için para ödemeye..

Ha benmi?
    HGS Kullaniyorum ama kanıma dokunmuyor değil.

Benden yana hakkim helaldir.
    audioslave bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    1 kere kaçak geçtim diye gittim aldım.
    125lik scooter kullanıyordum.

Kesinlikle ihtiyacım yoktu buna ama ceza falan gelmesin diye almış bulundum.

Gereksiz pahalı ve insanlarda bu tip polemiklere sebep oluyor sen kullandığın aletle trafiği rahatlatıyor düşük emisyon sağlayan aracınla doğaya katkıda bulunuyorsun.
    Yakalanmayacağına inanıyorsan kapat plakanı katla plakanı kimsenin kimsenin hakkına girdiği yok !
    Bunu yapan 500.000 kişi olursa trafik zaten önlemini alacaktır. Merak etmeyin.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Aslında hak yeme boyutunu bilemicem ama uğraşmaya kalksan insanla dalga geçer gibi oynuyorlar buna sinir olup kendini yicegine katlayip geçmek daha mantıklı

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Varlığı dert yokluğu yara. Allah yardımcınız olsun. Bir an önce Bimer' e yazın derim.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katla geç ya. Devletin yeterince para yediği yeterli artık soymasın insanları. Zaten kimin hakkına gireceksin ki? Oradan geçipte kazık yediğine ancak zenginler takılmaz. Fakirlerin zaten ordan geçmeye bile hali yok...

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bu arada benzine yine zam gelmiş ordan burdan yine çıkariyorlar parayı bu yüzden Katlayin

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben plakamı kapatmıyorum ama kapatana da niye kapatıyorsun demem, kapatın hatta. helallik bir durum ise yok, köprüden para ödemeden geçince başkasının cebinden paramı çalmış oluyorsun. birilerinin kıçından uydurduğu kurallar yüzünden dinen günaha girmezsiniz korkmayın.
    xismailaydin ve audioslave bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Kapat geç kardeşim sen bu ülkenin vatandaşısın senden utanmadan para mı alacaklar birde..kapladığın yer belli

eskittiğin asfalt belli..Bence türk vatandaşına caizdir devlete verdiğim bir kuruşa acır oldum..Ben vermiyorum.Bi

gün yakalanırsam o vakit toplu öderim kimsenin parası kimsede kalmaz

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    "boş" ayakkabı kutuları almak için sorunları çözülmüş OGS ye devam etmek varken HGS diye birşeyi bize yamadılar. Vatandaşa da tasası kaldı.
    ee demekki önümüzdeki seçimde kime oy verecek mişiz? ;)
    tabiki yolunu yapana değil mi?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı OrhanGrafik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sakin ol, planlı hareket et.. Bu yazını daha sağlam delilleri ile ve detayları ile ve daha bürokratik olarak hazırla face, twitter haber siteleri, şikayetvar v.s. gibi yerlerde, gazetelerde yorum sayfalarında varsa blogunda yılmadan haklı mücadeleni yap ve bu yaptığın her şeyi karayollarına da bildir...

yap bir çalışma gönder burdan linkini kendi iletişim kanallarımıza da yayalım... ama kendini bozma hak yemekten her zaman kork...
    Vergilerle yapılmış olan, yapılması temel bir görev olan yollardan geçiş ücreti alınıyor, motosikletlerden otomobillerle aynı ücret alınıyor. Bunları sindirdin haklı buldun hak hukuk muhabbetine girdin. Tekrar düşün derim. Yoldan kaçak geçene hakkım helaldir, o yoldan ücret isteyene değildir.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    Din, hüküm, korkmak, din adına böyledir değildir demek ilim gerektirir. Bu konu ile ilgili islam alimlerinin ve ilgili karar vericilerin bildirdiklerini araştırmak bizim adımıza faydalı olacaktır.

Bu nedenle bu hak hukuk muhabbeti,dinen günaha girip girmemek konularında polemiklere girmeyeyim... Sadece bildiğim doğruyu doğru bildiğimi söylemek istedim... Buradan öyledir böyledir diye yazmadan önce din adına karar vermeden önce sizler de biraz araştırıp bilmediğinizi bilir sonra beni de uyarırsanız memnun olurum.... Kişiselleştirmeden birbirimizi üzmeden ve de siyaset gibi saçma yolmuş, oy muş gibi başka dallara atlamadan konuşursak daha memnun kalacağım...

Dinde bu yoktur diyebilecek ve kaynak gösterebilecek ama hakkaten Allah adına böyledir, Allah adına böyle değildir diyebilecek arkadaşların kaynakları ile konuşmasını rica ediyorum...

Bu mesele motosiklette rodaj önemli mi değilmi gibi bir konu değil....

Dediğim gibi kişiselleştirmeden ve önyargılı olmadan kaynağı muteber bilgilendirmeleriniz daha akıllıca ve manevi mesuliyeti olmayacaktır düşüncesindeyim....

iftar topu atılacak hadi hayırlı iftarlar...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    2 teker uzerindeyiz aman hocam tum hgs suruculerinin vebali vardir
    .

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Sen en azından köprüden geçip öyle yazmışlar ben hiç geçmediğim halde motorla karşıya ,bana kacak geçiş yazmışlardı.aradım mail yoluyla ruhsat fotokopisi istediler gönderdim 2 hafta sonra bir numara çağrı yaptı bende aradım .
    Inceledik siz gecmişsiniz ödeyeceksiniz dedi o günde, karşıya geçecem ilk defa motorla işim vardı.
    Kacak geçiş yaptığım yer Fatih Sultan Mehmet köprüsü gözüküyor boğaz Köprüsü'nden gececem orda bana ait olan resmi görebiliyormuyum tabi dedi gittim köprüye çıktım yukarı dedim durum bu resmi görebilirmiyim tabi dedi çıkartı ,Hyundai getz araç sen araç neydi dedi motorsiklet dedim �� oradaki görevli tamam dedi düzeltiriz .
    Adamlar daha motorsiklet le arabanın farkını bilmiyor birde oradaki plaka 34 bv benim plaka by di eşek kadar gözüküyor.
    Dükkan a gidince baktım araç sahibi üçbinsekiyüzkırklarık kacak geçiş yapmış ,iki tanesinide bana kitleyeceklerdi az kalsın birde utanmadan tebligatı da postaya vermişler.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum bu ülkede vergisini, cezasını, hgs yi zamanında ödeyen geciktirmeyen hep zararlı çıkar. Ödeyene ceza gelir ödemeyen kansızlara şerrrefsizlere af çıkar. Plaka kapamakta sonuna kadar haklısın.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 teker uzerindeyiz aman hocam tum hgs suruculerinin vebali vardir
    .
    öncelikle tüm arkadaşlara teşekkürler. işte bende tam Darkcity2000'in dediği gibi 2 teker üstündeyiz, aman vebal almayayım diye hgs alıp kurallara uyuyordum. Ama şu an kara yolları beni 300 TL borçlandırmış halde... üstelik toplama işlemi yapmayı beceremeyen sistemleri nedeniyle...

Plaka katlayıp geçmem haram da, beni durup dururken bafiliyen karayollarının yaptığı haram değil mi? hafta sonu ilk işim katlanır plakalık almak olacak.
    Bu ülkede bafileyen yaranır zaten...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Haram diye düşünen arkadaşlar hesaplasın yardım etsin,bağışlasın o miktarı.. Hem hayırlı bir işe gitmiş olur hemde ayakkabı kutuları yerine ihtiyacı olanların karnı doyar.. Boğaz köprüsünün parası çıkınca bedava olacak deniyordu..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)