Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

başım dertte büyüklerim fikir verin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    çin malı cup mı satmakta zorlanıyodum ama şansa bi kişiben alıcam dedi çocuğun motorcusuna götürdük ufak bi 50 liralık gb bi sıkıntısı çıktı bana orda alacak kişinin ve benim kimliğimizin fotokopisinin olduğu kağıtların altına motorun 2 günlüğüne benden çıktığına onda olduğuna dair
    açıklama yazdırım imzalattılar bi tanesi onda bi tanesi bende kaldı ben şüpelendm bu kağıtların resmi bi geçerliliği varmı diye var var dedi motorcu pazartesi hastahaneye gitmem gerekti motoru çocuktan almaya gittim baktım düşmüş veya kaza yapmış motorda en az 350 400 liralık grenaj vs. masrafı var yürüyen aksamında bi sorunu yok ama kaporta dağılmış nasılsa çocuk satışını alıcak diye bişey demedim son bir gün kaldı motoru alamıcm dedi masrafı nolucak dedim ben yaptırcam dedi motorda hasarı söyledim yok dedi orasını ben yapmadım falan tartıştık şikayet edicm dedim nereye ediyosan et dedi akşam polis karakoluna gidip durumu anlattım beni adliyeye yönlendirdiler nasıl bi yol izlemem gerekiyo siz büyüklerimin fikrini almak istiyorum saygılar
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çocuğun nerede kaza yaptığını öğren, varsa mobeseden dilekce yaz görüntüsünü iste. Çabuk bir şekilde şikayetci olman gerekiyor şuanda, motosikletten düştüğü için yaraları vardır o çocuğun adli tıp raporu alınmalı ama bunu yaptığın şikayette açıkca belirtmen gerek. Bu dediklerimi anana babana yada bir büyüğüne söyle beraber gidin yapın suç duyurusunu. Maddi ve manevi olarak motosiklet hasarının karşılanmasını ve motosikleti kullanamadığın için ulaşım yüzünden çektiğin sıkıntıların manevi olarak tazminatını iste. Varsa mesajlaşmalarınızı facebook konuşmalarınızı ve sesli telefon görüşmelerinizi kayıt olarak kullan. Watsap yada herhangibir chat uygulaasından konuştuysanız yandınız çünkü mahkemede geçerliliği olmayacaktır.
    Sadık1453 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    o tip kağıtların hiçbir etkisi yetkisi yaptırımı caydırıcılığı yoktur...
    Being ve Sadık1453 bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    böyle bi satış şekli yok hiç bişi de idda edemessiniz etseniz bile ortada kanuni hiç bi yaptırım yok. motorunuzu alın paşa paşa yaptırın bidada böle bi hataya düşmeyin.
    Bilalancer bunu beğendi.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Senin ve çocuğun yaşı 18 i dolduruyorsa o kağıt bir belge olur ancak ikinizden birisi doldurmuyorsa hiç bir geçerliliği yoktur. Whatsapp tarzı char uygulamalarınında geçerliliğinin olduğunu düşünüyorum ben aksine . Bir avukat bulup onunla görüşmen lazım. Ancak dava tutarı motorun tamir fiyatından fazla tutabilir. Birde kağıtta kaza durumunda çocuğun karşılayacağını belirtseydiniz keşke. Hiç bir hak talebinde bulunamayadabilirsiniz. Bir daha noternet işlem yapmadan ne birşey alın ne de birşey verin bunlar önemli şeylerdir.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    yok abi konuşmadım ama telefondaki görüşmeleri kaydetmdm çocuk sokak içinde yapmış kazayı veya düşürmüş çocukta bi yara berede yok ne ypcam bilmiyorum

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok büyük bir hata yapmışsın,hukuki yollardan bir sonuç elde etmen de çok zor,olsa bile motorun masrafı yanında hiç kalır..
    Anladığım kadarıyla ikinizin yaşı da küçük,iyisi mi sen ailenle konuş,o alacak olan ve kaza yapan çocuğun babasıyla tatlı dille konuştur,belki de ailesinin olanlardan haberi bile yok,eğer şansına ailesi düzgün insanlarsa oğluna güzel bir azar çekip onun adına özür dileyip masrafını karşılar..
    Değilse durum vahim..
    alper_becker bunu beğendi.

Alıntı mystic80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ve çocuğun yaşı 18 i dolduruyorsa o kağıt bir belge olur ancak ikinizden birisi doldurmuyorsa hiç bir geçerliliği yoktur. Whatsapp tarzı char uygulamalarınında geçerliliğinin olduğunu düşünüyorum ben aksine . Bir avukat bulup onunla görüşmen lazım. Ancak dava tutarı motorun tamir fiyatından fazla tutabilir. Birde kağıtta kaza durumunda çocuğun karşılayacağını belirtseydiniz keşke. Hiç bir hak talebinde bulunamayadabilirsiniz. Bir daha noternet işlem yapmadan ne birşey alın ne de birşey verin bunlar önemli şeylerdir.
    Neden böyle birşey düşünüyorsun peki. Daha önce başınamı geldi. Ben yazmışım yukarda geçerliliği yok diye sence neden? Başıma geldiği için. Yok abi geçerliliği yok. İstersen birisine seni öldürcem yaz yarında git öldür. O yazının bir önemi yok.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun,bir bardak su iç üzerine.Noter satışı yapmadan vermememeyi öğrendin.Biraz tuzluya mal olmuş.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Ah be güzel kardeşim bu soruyu sormak için ÇOOOOOK GEÇ KALMADINMI , acaba ???

artık yapacağın hiçbişiy yok,
    bul yanına büyük birini git konuş ödettir,
    yoksa ADLİYE,,SAVCILIK,,,MAHKEME seninle ugrasmaz,

sen vermekle hata yapmışsın,,,

Geçmiş olsun,,,

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    şemsiye diyosunuz yani :(
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bbatuhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçerliliği var diyen motor tamircisini bir ara sokakta benzettirin. Adam kazıklamak, üçkağıtçılık ve tokatçılığın hukuki yaptırımı olmasada kamu vicdanından bir yaptırım göreceğini unutmasın.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı bbatuhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemde bu sefer açıldı
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemde bu sefer açıldı
    Yok be Oğuz..

350-400 liraya şemsiyemi açılır???

sadece niyetlenip hafiften yaylanmış şemsiye...bak her an açılabilirim diye hissettirmiş ufaktan....

açılmış olsa yazı yazmaya konu açmaya mecali olurmuydu hiç???
    tr_select bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be Oğuz..

350-400 liraya şemsiyemi açılır???

sadece niyetlenip hafiften yaylanmış şemsiye...bak her an açılabilirim diye hissettirmiş ufaktan....

açılmış olsa yazı yazmaya konu açmaya mecali olurmuydu hiç???
    Ah be samet abi

Cup fiyatı neki zaten. 1500 hadi 2000 olsun. Dörtte biri masraf çıkmış. Açılmış işte hafiften

Çocuk ödemiyecek, sonra iyice açılacak
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    abi açılalı 2 ay oldu zaten geçen ay sigortasını 1 ay geçiktirdim diye taksim meydanda motoru yunus bağladı
    sigorta-432
    otopark-60
    ceza-80
    gitmek için metro falan toplam 600 tl harcadım
    bide bu olaydan 300 masraf çıksa
    bi sene içerisinde ödediğim para 2200 motor zaten 1000 lira acemi bi motorcu olarak tüm abilere selam olsun

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Kurumsal platformlardaki yazışmaları kabul ediyorlar.

Yani uydurmasyon yapamayacağın belli bir çizgisi olan uygulamalar.

Bkz:Facebook,Gmail

Benim bildiğim kadarıyla watsapp da sesli konuşma kabul ediliyor yazışmaya dair bir fikrim yoh

Ayrıca uğraştığına değmez o mahkeme hem bitmez hemde masrafları baya tutar.

Tecrübeyle sabir.#Net.
    mystic80 bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ortada kimlik fotokopili imzali evrak var , bu bir ispattir ha surec uzar ama bir delil ve kanittir, alan kisi 2 gunlugune kendinde olacagini beyan etmis, dolayisi ile o 2 gun icinde sorumluluk dogar. Burada isler uzar, araci teslim alirken bu hasar vardi diyebilir, buna karsi servisdeki elemanin sahitligi gerekir, gunun sonunda yuksek ihtimal davayi kazanirsin ama yipranirsin ve uzun surer...

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    söylnen bir özlü söz daha yerini buldu;

bir müsibet, bin nasihata bedeldir..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İnsanın yediği kazıkların toplamına "tecrübe" denir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)