Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaş 28 ve Korku

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar ,

Öncelik ile;

28 Yaşındayım,
    Hayatımda hiç manuel motor kullanmadım.
    Hayatımda toplam 4 km kadar otomatik vitesli motorlu kullanmışımdır.
    10 yıldır araba kullanıyorum.

Bunlarda hariç Yamaha raptor 700cc kullandım arkadaşımın manuel vites olarak. Arkadaşa sordugumda vites yapısı motorlardada aynı oldugunu söyledi bilmiyorum ne kadar doğru. Bunun yanı sıra atv hoşuma gitmişti ama biraz kordum. ilk 3'ün denemeden sonra kendimi ister istemez kaybetmeye başlıyorum gibi geliyor. Ben pek anlamıyorum bu cc olayından ama 700 cc bana fazla geldi gibi bu atv'de. Manuel olmasıda güzel fakat canavar mı desem hayvansımı desem bir güç var ortada gaza basdıgımda atv durmuyor hayatımda ilk defa manuel olarak bir atv kullanıyorum ve o güç çok tuhaf. Araba gibi degil yani. Şu an vites geçişlerini çok seri bir şekilde(ve ayarda) olmasada değiştirebiliyorum. Atv'de 4 tekerlek oldugundan motordan çok farklı olması gerek.

Şu anda 250 cc civarında motor düşünüyorum. Fakat içimde bir korku var. O gücü hissedince benim daha fazla gaza basasım geliyor. Ölmekten korkuyorum açıkçası. Ama o atv'nin üzerine binince hiç bir korku kalmıyor ve tamamen heyacan geliyor. Yaşım 28 motor için biraz geç kalınmışmıdır? Bu korku sizlerdede var mı?

Motor tavsiye edebilirmisiniz. 104 KG 'luyum öyle ufak birşey istemiyorum motor altımda kaybolmasın yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Aramıza hoşgeldiniz . Direk konuya gireyim suzuki inazuma sizin için biçilmiş kaftan. Hem 250 cc hemde yapılı bir motor , yıllarca sorunsuz binersiniz bakımlarını yaptırdığınız sürece Bunun dışında Honda veya Gis Akademide de vitesli sürüş eğitimi alırsanız eğer sizin açınızdan daha faydalı ve sağlıklı olur . Korkunuzun büyük kısmını yenmiş olursunuz .

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bende Suzuki İnzuma Fikrine Katılıyorum ve Ekliyorum Korkmaya Gerek Yok Sonuçta Hiçbirimiz Bu Hayattan Sağ Kurtulamayacağız'ki

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Ekipman korkunu azaltır diye düşünüyorum imkan varsa motordan önce ekipman ve eğitim almanı onerirm. Yaş konusnda da bence normal motorlu araç kullanma yaş ortalaması ülkemizde 20 küsürlerde ;) motor tavsiyesi de gelir birazdan arkadaşlardan
    X al y al
    xe 20 daha koy y al
    Xe o para verilmez onun yerine 600 luk al daha neler neler

Motosikleti
    CBR 250R
    Benim yaş 30 hiç binmemiştim motora scooter dahil honda'da ehliyet aldıktan sonra eğitim aldım öğrendikten sonra korkmaya hiç gerek yok 250cbr bekliyorum bayiden. (Yine de tedbirli olmak gerekiyor)

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    250 Ninja al
    gücü hisset

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yanlız konu başlıgı fenaaa ''Yaş 28 ve Korku ''!
    KocaReiSs bunu beğendi.

250cc honda ve kawasaki modelleri en uygunu sanırım ilkten. Bu arada benim sürmüş oldugum ATV'yi buldum
    http://www.yamaha-motor.ca/products/details.php?model=4378&group=YT&catId=78
    . Atv alacaklara tavsiye ederim.

Bu arada korku motor sürmeden değil. Sürmekten korkmuyorum yada hızdan. Korkum kendimi fazla kaptırmam. Siz nasıl engel oluyorsunuz buna? yani 200 km'den sonra biraz daha basayım gaza gibi ?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bende 28 yŞinda başlamıştım yaş oldu 30

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Hiç korkma ben 30 yaşındayım 10 gün önce hayatımdaki ilk motorumu aldım inazuma, memnunum tavsiye ederim. Inazuma kullanımı itibariyle senin için biçilmiş kaftan.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    250lik motor alsan zaten 200göremezsin

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    O tutkuyu müsait yol bulana kadar dizginleyebilenler uzun yaşıyor, dizginleyemeyip yerli yersiz gazlayanlar ölüyor. Sen hız tutkumu dizginleyememekten korkuyorum diye lafa başlıyorsan senin için henüz erken bile. Playstationda motor yarıştır filan, motora bulaşma.

Yok illa ben motor işine bulaşmak istiyorum diyorsan son hızı 100km geçmeyecek bir motor al ama şunu da unutma motor kazalarının çoğunda diğer araç sürücülerinin ve yol kusurlarının rolü büyük. Yani kazaların çoğu bizim hatalarımızdan kaynaklanmıyor. 100km geçmeyecek bir motor sahibi olsan bile akıllı olmazsan hiç olmadık yerde hiç olmadık şekilde patlayabilme ihtimalin yüksek. Ona göre düşün taşın. Aklına güvenmiyorsan bulaşma.
    cpt_caveman bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Atv'de kormuyorum diyosun o zaman ona bin sonuçta motor almak zorunda değilsin. Motosiklete korka korka binmektense güzel bi atv daha iyi olur senin için

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor gücu arttıkça yüksek hızlarda tedirgin olmuyor insan yani hızın farkına varmıyor atv falan bırakın, 250 cc bir motosiklet iyidir arkadaşların dediği gibi inazuma iyi bir motosiklet.

bu işe başlarken korkmak iyidir. kaza yapmaktan korkun korktuğunuz için zaten yavaş kullanıcaksınız boş yol bulduğunuz zaman basarsınız zaten ama eğitim almadan başlamayın sadece motor sürmekle bitmiyor bir sürü tekniği var, eğitimden sonra zaten bir çok şeyi aşacaksınız

Bence bu iş korkuyla olmaz, korkarsan önüne bi araba filan atladığında heyecanlanırsın. Eğer illa motosiklet alıcam diyosan eğitime filan git korkunu yenmeye çalış, sonra da kendine inazuma al yavaş yavaş trafikte kullan.

Alıntı Panigale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu iş korkuyla olmaz, korkarsan önüne bi araba filan atladığında heyecanlanırsın. Eğer illa motosiklet alıcam diyosan eğitime filan git korkunu yenmeye çalış, sonra da kendine inazuma al yavaş yavaş trafikte kullan.
    İçimdeki korku sürüp sürmeme ile ilgili değil. Dikkatli okursanız fazla tutkulu olup olmamakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor gücu arttıkça yüksek hızlarda tedirgin olmuyor insan yani hızın farkına varmıyor atv falan bırakın, 250 cc bir motosiklet iyidir arkadaşların dediği gibi inazuma iyi bir motosiklet.

bu işe başlarken korkmak iyidir. kaza yapmaktan korkun korktuğunuz için zaten yavaş kullanıcaksınız boş yol bulduğunuz zaman basarsınız zaten ama eğitim almadan başlamayın sadece motor sürmekle bitmiyor bir sürü tekniği var, eğitimden sonra zaten bir çok şeyi aşacaksınız
    Evet bende farkına vardım bir sürü tekinigi var bunları öğrenmem gerekcek iyi bir sürücü olabilmek için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tutkuyu müsait yol bulana kadar dizginleyebilenler uzun yaşıyor, dizginleyemeyip yerli yersiz gazlayanlar ölüyor. Sen hız tutkumu dizginleyememekten korkuyorum diye lafa başlıyorsan senin için henüz erken bile. Playstationda motor yarıştır filan, motora bulaşma.

Yok illa ben motor işine bulaşmak istiyorum diyorsan son hızı 100km geçmeyecek bir motor al ama şunu da unutma motor kazalarının çoğunda diğer araç sürücülerinin ve yol kusurlarının rolü büyük. Yani kazaların çoğu bizim hatalarımızdan kaynaklanmıyor. 100km geçmeyecek bir motor sahibi olsan bile akıllı olmazsan hiç olmadık yerde hiç olmadık şekilde patlayabilme ihtimalin yüksek. Ona göre düşün taşın. Aklına güvenmiyorsan bulaşma.
    Bir siz anladınız beni ama fazla yüklendiniz. Playstation ile oyun oynamıyorum. Bir takım sorumluluk var üzerimde.Çevremde en yakın arkadaşlarımdan birisi kolunu kaybetti bu sevda uğruna o yüzden beni bu hep etkilemiştir. Ben gayet sakin bir sürücüyüm olur olmadık yerlerde hızlı gitmem temkinli kullanırım ama ortam müsaitsede limitleri zorlarım yalnız olduğumda.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Possibly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc honda ve kawasaki modelleri en uygunu sanırım ilkten. Bu arada benim sürmüş oldugum ATV'yi buldum
    http://www.yamaha-motor.ca/products/details.php?model=4378&group=YT&catId=78
    . Atv alacaklara tavsiye ederim.

Bu arada korku motor sürmeden değil. Sürmekten korkmuyorum yada hızdan. Korkum kendimi fazla kaptırmam. Siz nasıl engel oluyorsunuz buna? yani 200 km'den sonra biraz daha basayım gaza gibi ?
    linkteki motor fiyatlarını görünce 2015 te baya bi model geliyomuş, fiyatlarda baya iyiymiş diyordum ki yurt dışı siteymiş moralim bozuldu
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    [/COLOR]

Bir siz anladınız beni ama fazla yüklendiniz. Playstation ile oyun oynamıyorum. Bir takım sorumluluk var üzerimde.Çevremde en yakın arkadaşlarımdan birisi kolunu kaybetti bu sevda uğruna o yüzden beni bu hep etkilemiştir. Ben gayet sakin bir sürücüyüm olur olmadık yerlerde hızlı gitmem temkinli kullanırım ama ortam müsaitsede limitleri zorlarım yalnız olduğumda.[/QUOTE]

Seni incittiysem özür dilerim ama amacım incitmek değildi. Playstation işi tecrübe ile sabit. Eve gidince oğlumla motor veya araba yarıştırır arkasından 150-200 kişiyi (veya vampiri) öldürür rahatlarım. İnsanda sinir stres bişey kalmıyor Hız tutkusu veya sinirli birisi olduğundan bahseden herkese aynı öğüdü veriyorum

İlk söylediklerinle son söylediklerin birbirinden farklı anlama gelebilecek şeyler ve sonucu ölüm olabilecek bir konuda "Fakat içimde bir korku var. O gücü hissedince benim daha fazla gaza basasım geliyor" diyen birini uyarmak insanlık görevim.

Son söylediklerinden hareket edersek iyi bir sürücü eğitimi almak kaydı ile;
    (boyunu ve ekonomik imkanlarını belirtmemişsin)

1- boy 1.75'in üstünde ise Mondial X-Treme Max (3700 TL)
    2- boy 1.75'in altında ise Bajaj Boxer (3000 TL)
    3- Bajaj Pulsar (7300 tl)
    4- Suzuki INAZUMA (12.000 TL)
    İmkanların doğrultusunda birisini seç.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    mondial filan önermeyin gözünüzü seveyim, adam motora başlayacak, soğumasın motordan..

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial filan önermeyin gözünüzü seveyim, adam motora başlayacak, soğumasın motordan..
    Biz fakir insanlarız yapacak bir şey yok Mondial'in bilmediğim her hangi bir modelini önermiyorum. Gerçi fiyatı parça ve servis yaygınlığı ve ucuzluğu göz önüne alınırsa Türkiye şartlarında hiç yabana atılacak bir marka değil ama sadece uzun boylular için ideal olanı öneririm. Şuraları oku sonra bir daha tartışırız
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-245.html
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)