Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

500 liraya cbr 250.... Bu ülkede trafik polisi ne işe yarar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    polis motor forumlarında hakaret edilmeye yarar herşeyin sebebi onlar zaten (zahmet edip 155 arayamayanlar bile coşturmuş)
    cece89 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Lütfen konuyu siyasete taşımayın bazı arkadaşlar bi konu açılsada hükümete yada muhalefete giydirsek diye yorumlar yapılıyor bu çok ciddi bir konu polisi nasıl göreve çağırabiliriz bilen varsa açıklasın lütfen.[/QUOTE]

Polisi göreve çağırmak?? Konuyu siyasete taşımamak?? Hükumete giydirmemek???

Hırsızlığın sebepleri nelerdir? Maddi sıkıntılar, ahlaksızlık, eğitimsizlik, vb...
    Bu sebeplerin oluşmasında en büyük sorumluluk kimdedir? Devlet
    Kanun yapıcı kimdir? Devlet
    Kanun uygulayıcı kimdir? Devlet
    Kanunlara uyulmamasının en büyük sebepleri nelerdir?? Eğitimsizlik, ahlaksızlık, maddi sıkıntılar, vb...
    Bu sebeplerin oluşmasındaki en büyük sorumluluk kime aittir?? Devlet
    Polisleri kim eğitir?? Devlet
    Polisleri kim denetler?? Devlet

Arkasında halkın yüzde elli desteğini aldığını söyleyen hükumet neden kanunlarda toplum yaşantısını iyileştirici düzenlemeler yapmaz??
    O desteği kaybetmemek için.
    Neden kanunların uygulanıp uygulanmadığı kontrol etmez??
    Kimsenin rahatını kaçırmak istemediği için.

Örneğin minibüsçüler günde bir tur fazla atmak için ortalığı kan gölüne çevirir, ama minibüsçülerin desteğini kaybetmemek için bir düzenleme yapılmaz. Halk ise kendisini öldürenlerin aslında o düzenlemeyi yapanlar olduğunu fark etmez veya etmek işine gelmez... paşa paşa ölmeye devam eder, soran olursa politika yapma der minimal çözümlerle kafa yormaya devam...
    Alan razı, satan razı...

Kazasız belasız günler dileğiyle...
    taediumvitae, MD.Murat, xawa ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    polis dediğin adamın altıncı hissi güçlü olacak,kim suç işleme niyetindeyse sezinleyip müneccimlik marifetiyle suça mani olacak, plakasız gezen apachileri yakalamak için uçma kabiliyeti olacak, önüne geçip 'dur' ihtarında bulunup ta durmayan motoru tek eliyle tutarak durdurabilecek güçte olacak, bir kişiyi çevirip evraklarını kontrol ederken aynı anda yanından kasksız plakasız olarak geçen motoru çevirip müdahale edebilecek bölünme kabiliyetine sahip olacak, aynı anda bütün şehri tarayıp çalıntı motorların yerini beyninde bulunan Allah vergisi gps ile tespit edebilecek ve tek başına hırsızları yakalayacak ölmeyecek ölümsüz olacak vs.vs. Arkadaş ben de polisim ama bu özelliklerin hiç biri bende yok, olan birini de tanımıyorum zaten. görevini savsaklayan kötüye kullanan polis illa olacaktır, nasıl ki siz kurallara uyarken uymayan motor sürücüleri olduğu gibi. bir şeyi eleştirirken biraz mantıklı olalım plakasız ve kasksız motor kullanan bir adama dur ihtarında bulundunuz diyelim, durma ihtimali sizce nedir? Hadi peşine düştünüz, normal şartlarda adı üzerinde 'apachi' tabir edilen adam yakalanmamak için trafikte hem kendini hem çevreyi hem de kendini takip eden polisi ne gibi tehlikeler içine düşürür hiç düşündünüz mü? "polisin işi yapacak kardeşim" mantığıyla hareket edip limitsiz hizmet beklemektense "Polise nasıl yardımcı olabilirim" mantığıyla hareket etmek daha yapıcı olacaktır diye düşünüyorum. ister sürücü olalım ister polis hepimiz insanız sonuçta görevimiz ne olursa olsun önce kendi canımızı ve güvenliğimizi düşünmek zorundayız çünkü bekleyenimiz var.

Not: Yazdıklarımın ne amaçla yazıldığını anlama yetisine sahip olmayan ya da sırf polis olduğum için anlayıp da işine gelmeyen arkadaşlardan ricam k 'cevap yazmayın'. eleştiriye açığım hakarete değil

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    biri pejo dieri albea 2 araç var satılık plakalı ruhsatlı hemde 2500 liradan

ABİ SORUN OLMUYOR ARAÇLAR İSTANBULDAN DEĞİL PLAKALAR BİZ YAPTIRDIK adı altında araç işide dönüyor

çalıntı motor hak getire,

MAlesef semt olarakta ,,,

GAZI OSMAN PAŞA İSTANBUL,
    ve çevre semtleri,
    sarıgöl'e onlarca araç giriyor plakasız,,haşat durumda ,,şahıslar insana dahi benzemiyor,

ve en az 4 aydır mahallenin önunden polıs geçtiğini dahi görmüyorum,,,

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Soru: Polisi göreve nasıl çağırırız?

Cevap: Telefon edip durumu bildirip VATANDAŞLIK GÖREVİNİ yaparak
    RAMİREZ bunu beğendi.

Polisi biz niye göreve çağırıyoruz ?
    dockerengin, ahmetersoz1 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr125
    Suç poliste degil daha üstlerinde. Görev verilirse köpek gibi koşarlar
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede memura iş yaptırmak kolay mı ? Geçen gün, bir arkadaşıma yardım etmek için devlet dairelerini dolaştım. Normal koşullarda 30 dk sürmesi gereken iş. O kadar sarpa sardı ki 2 günde halledebildik. Yapılan işte karmaşık bir iş değil. Altı üstü ; Öğretmen il dışı ataması.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhaba belki bundan 2 yıl sonra bende polis olacağım.

Polis neden kaybediyor biliyor musunuz Polis Bey ?
    Çünkü kendinden , yetkilerinden ödün veriyor. Polis dedin mi insanın bir durması düşünmesi gerekir bence. Polis caydırıcı olmalıdır. Size ve mesleğinize saygı duyan insanlar çevirmelerde durur elbette. Zaten bu kişiler bence normal kurallara uyan bilinçli kişilerdir genelde. Ama apaci olarak nitelendirdiginiz kişiler sizin dur ihtarınıza bile uymuyor ise demek ki bu kişi suç işlemeye meyılli bir kişi değil midir ? Veya belki de suçu o an ıslıyor demek değil midir ? Bence o kişinin durdurulması gerekir. Polisin görevi ölmek değildir tabii ki fakat polis bir çok olaya kendini riske atmadan müdahale yapma yetkisine de sahiptir. Polislik düzeni bozmayan insanları kontrol ederek olmaz , düzene uymayanları kontrol edip düzene uymalarıni sağlayarak olur. Eğer bir motor dur dediğiniz halde durmuyorsa onu yakalamak bence mesleğinize olan borcunuzdur. Dediğiniz gibi herkesin bir bekleyeni var sizlerinde öyle. Ama o durmayan motorların çarpacagi veya kaza yapmasına sebep olacağı insanlarında bekleyenleri var.
    Benim çocukluktan beri hayalim yunus polis olmaktir. Polislere saygım sonsuz her zaman onları savunmaya çalışmısimdir fakat artık polisin kendi kendine zarar verdiğini düşünüyorum. Suçsuz günahsız adamlara karsı aslan kesildiklerini fakat asıl suçlulara karsı sesini kıstıklarıni düşünüyorum. Tabi buna sebep olanlarinda üs ler olduğunu düşünüyorum. Ayrıca polis olmanında bu kadar kolay olmaması gerektiğini düşünüyorum. Polislık ve çevremdeki polisler hakkındaki düşüncelerim bu yönde.

Bu arada BESYO öğrencisiyim.

Saygılar sunuyorum.
    smiles ve schumacher__ bunu beğendiler.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapacağın şey çok basit arkadaşım. 155'i arayıp motorun plakasını ve üzerindekinin eşgalini tarif edip bir de " kahrolsun tayyip, hükümet istifa" diye bağırıyorlar abi anarşik kominisler" dersen o semte 10 dakka içinde 20 tane ekip otosu 1 otobüs çevik 2 tane de toma gelmezse ben de bişey bilmiyorum.
    naptinoisi, Shrieker, smiles ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Kimse ihbar etmez, eşkal vermezse tabi ki polis de işini 4-4 lük yapamaz. Bu işler sadece kask takmayan apaçiye ceza kesmekle de olmuyor. Rutin çevirmelerle, uygulamalarla değil polis, kralı gelse yakalayamaz o hırsızları. Görüğümüz zaman polisi arayalım. İhbar edelim. Eşkal verelim. Unutmayın polis bizim bilgilerimize muhtaç. Ama bu muhtaçlık yine bizim rahatımız yada işimizle ilgili. Kim ne düşünürse düşünsün; ben ülkemin polisine güveniyorum. Aralarında kötüler mutlaka olacaktır ki meslek olarak zaten çok müsait.
    Bu forumda polis çevirme yapıyor diye şikayet edenler var. Beni her zaman çevirebilirler. Trafikle ilgili eksiğim varsa gerekli cezayı da kesebilir. (zaten kaskla ilgili bi sıkıntım olmadı). Süratten, radardan ceza kesebilir. Bunlar genel anlamda yürütmedir. Bir devlet memuru bu işleyişi geciktirir yada yapmazsa sıkıntı orada başlar. Ve daha nice 250 tl'ye 500 tl'ye motor görürüz.
    Ben şahsen şahit olduğum bu tarz şeyleri hemen polise bildiriyorum. Sizede tavsiye ederim. En azından vicdanınız rahat olur....

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Polisi ara demiş iyi demiş hoş demişte hiç hayatınızda polise dilekçe verdiniz mi yada şikayette bulundunuz mu?

Eski semtimizde bi komşumuz dilekçe verip kaçak inşaat yapan esnaf bi komşumuzu şikayet etmişti şikayet edilen taraf devletin kurumundan o dilekçeyi alıp elinde sallaya sallaya sen beni şikayet edersin diye şikayette bulunan adamın kapısında günlerce bağırdı.

Bir keresinde de ben tamı tamına 6 saat boyunca durmadan alarmı öten bi arabayı polise ihbar ettim hiç bi komşu tanımıyor arabayı polis geldi adamı aradılar saatlerce ordan arabanın sahibinin bi akrabası "kim şikayet etmiş yaw komşumuzun arabası" deyince polis bu sokaktan biri rahatsız olmuş dedi (sokakta topu topu 3 bina var) şimdi bu adamın cebine üç kuruş sıkıştırıldığında kim benim adımı vermeyeceğini garanti edebilir?

Ben hergün işe giderken beni şirketten aramıyorlar ben afedersiniz eşşek gibi gidip görevimi yapıyorum aynı şekilde şirkete illa biri başıma gelip görevimi nasıl ve ne zaman yapacağımı da söylemiyor benim görevim neyse vazifemi zaten yapıyorum adamlar da bana buna göre maaş veriyor eğer ben polisi bulup çalıntı motorun yerini söyleyip üstüne de nerede nasıl yakalayacağını söyleyeceksem polis o maaşını bana versin tek istediğim omzundaki apoletle belindeki silah gerisini ben yapmış oluyorum zaten.

Konuyu siyasete taşıyıp egosunu tatmin edenler arkadaşlara sadece tek bir şey söylüyorum, iş milletvekili zammına gelince teröristinden tutu en milliyetçi partisine kadar hepsi birlik olabiliyorken iş polis kanunu çıkarmaya gelince mi hükümet tek mercii oluyor? Bunların hepsi işine geldikleri zaman kardeş olup oy vakti rakip oluyorlar hala siyaset konuşup ego tatmin edecekseniz az ötede yapın bu işi zira bu ülkede siyaset anca vakit kaybı asıl konudan uzaklaşıyoruz.
    qezgin bunu beğendi.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar!!! plakasız gezmek hiçbir soruna çözüm olmadığı gibi daha fazla soruna kaynak olacaktır. plakasız motor sayısı arttıkça milletin motorculara bakış açısı daha da kötüye gidecektir. üstelik polisten kaçayım derken Allah korusun kendinize veya başkalarına zarar verebilirsiniz!!! hiçbir şey insan hayatından ve haysiyetimizden önemli değildir. plakasız motosikletlere karşıyım!!!

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisi ara demiş iyi demiş hoş demişte hiç hayatınızda polise dilekçe verdiniz mi yada şikayette bulundunuz mu?

Eski semtimizde bi komşumuz dilekçe verip kaçak inşaat yapan esnaf bi komşumuzu şikayet etmişti şikayet edilen taraf devletin kurumundan o dilekçeyi alıp elinde sallaya sallaya sen beni şikayet edersin diye şikayette bulunan adamın kapısında günlerce bağırdı.

Bir keresinde de ben tamı tamına 6 saat boyunca durmadan alarmı öten bi arabayı polise ihbar ettim hiç bi komşu tanımıyor arabayı polis geldi adamı aradılar saatlerce ordan arabanın sahibinin bi akrabası "kim şikayet etmiş yaw komşumuzun arabası" deyince polis bu sokaktan biri rahatsız olmuş dedi (sokakta topu topu 3 bina var) şimdi bu adamın cebine üç kuruş sıkıştırıldığında kim benim adımı vermeyeceğini garanti edebilir?

Ben hergün işe giderken beni şirketten aramıyorlar ben afedersiniz eşşek gibi gidip görevimi yapıyorum aynı şekilde şirkete illa biri başıma gelip görevimi nasıl ve ne zaman yapacağımı da söylemiyor benim görevim neyse vazifemi zaten yapıyorum adamlar da bana buna göre maaş veriyor eğer ben polisi bulup çalıntı motorun yerini söyleyip üstüne de nerede nasıl yakalayacağını söyleyeceksem polis o maaşını bana versin tek istediğim omzundaki apoletle belindeki silah gerisini ben yapmış oluyorum zaten.

Konuyu siyasete taşıyıp egosunu tatmin edenler arkadaşlara sadece tek bir şey söylüyorum, iş milletvekili zammına gelince teröristinden tutu en milliyetçi partisine kadar hepsi birlik olabiliyorken iş polis kanunu çıkarmaya gelince mi hükümet tek mercii oluyor? Bunların hepsi işine geldikleri zaman kardeş olup oy vakti rakip oluyorlar hala siyaset konuşup ego tatmin edecekseniz az ötede yapın bu işi zira bu ülkede siyaset anca vakit kaybı asıl konudan uzaklaşıyoruz.
    Bazı insanlara laf anlatmak gerçekten çok zordur. Göz göze konuştuğun bir insanın, söylenenleri alıp almadığı, zihninde tartıp tartamadığını gözlemleye bilirsin. Karşındaki insanın tepkisine göre konuşmaya devam eder veya gereksiz bulup sonlandıra bilirsin. Bilinçli bir insan gayet farkındadır ki; sen ne anlatırsan anlat, karşındaki insan kendi kapasitesi ölçüsünde anlar.
    Şimdi, karşındaki insan "ego tatmini" diye sağdan soldan duyulup öğrendiği soyut bir kavramı savunma ve saldırı silahı olarak kullanıyorsa, içinden çıkamadığı bir durum mevcut demektir. Bir skeç vardı: Oğlunu döven çocuğu alıp, çocuğun evine gidiyordu sinirli sinirli... hesapta çocuğu da babasını da fırçalayacak. Çocuğun babası ızbandut adamı karşısında görünce, çocuğunun suratına bir tokat da kendisi aşk edip, yol boyunca oğlunu fırçalıyordu. İnsanın fıtratında vardır, sorunun küçük olanını tercih eder ve güçlü olanın yanına doğru meyil eder. Ortada bir sorun var; oğlu dayak yemiş. Eee? Beynin bir karar vermesi gerekiyor... Kim haklı? Oğlum haklı dese adama iki çift laf söylemesi gerekir. Ama o an vücudun gaz salınım merkezinden hafif bir kaçak meydana geliyor ve öfke yerini korkuya bırakıyor. Hala beynin bir kara vermesi gerek öyle değil mi?? Orada savunmasız yanında duran çocuk adamın gözüne gayet sünepe ve ezik görünüyor. Beyin kararını veriyor: suçlu zaten kendi oğlu!
    Eğer adam medeni bir memlekette yaşıyor olsaydı durumlar değişirdi. İlk etapta güvendiği adalete başvura bilirdi. Adamın yanına gittiği zaman anlayışlı bir baba ile medeni bir diyalog kurma ihtimali olabilirdi. Medeni ülkelerde güçsüzün yanında da duran bir adalet olduğu için, batından hava kaçırma olmaz, bilakis kendisini güvende hissetme olur. Önemli olan insanın gerekli soruları kendisine sorduğuna vardığı çıkarımdır. Muhalif olmak medeniyetin gereğidir. Sorunu tespit etmek insanı mutsuz eder. Sorun görmeyenler zaten mutlu mesut, sokağın köşesindeki çöp tenekesi gibi, yaşamaktadırlar. Ama sorunun sebebini göremediğimiz sürece, o çöp tenekesinin mutsuz hali olarak yaşamaya mahkumuzdur.
    Neyse, burada yazı yazan insanların ortak amacı, ego tatmini değil, bir destek bulmak, birliktelik oluşturmak, belki bir kaç kişinin beyin damarlarındaki tıkanıklığı gidererek "acaba?" dedirtmektir.
    Son olarak herkese önerim; bol bol Ege - Akdeniz taraflarına gidin... içinize iyot çekin... damarlar ve ciğerler açılsın. Oradaki insanları tanıyın... nasıl yaşadıklarını görün ve mutlu olun

Motosikleti
    CBR 250R
    Konu çok dağılmış ama kimse kusura bakmasın bu işleyişle ancak çenemiz yorulur bu devran böyle gider. Benin,senin,onun insani olarak değerinin sıfır olduğu bir ülkede ben şahsen hiçbirşey beklemiyorum artık. Benide birgün polis çevirdi arkamdan 2 araba geçti kaçarak. Dedim memur bey ceza kesmeniz çok güzel bir uygulama ama herkese kesiyor musunuz? Cevap aynen şu
    -Tutturabildiğimize kesiyoruz.
    -İşte tutturabildiklerimizin ülkesi burası güçlü,varlıklı olanın yanında olan devlet diğerlerinin içinde tutturabildiğine.......
    Bune bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bu konu çokkk su götürür......

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)