Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 günluk çok km :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    4 günluk tur için tavsiyelerinizi beklıyorum uşak izmir arası 4 5 gün motosikletimle tatile gideceğim motorsikletim küba xcg 150 2013 model 6 bin kmde minimum 700 maximum 1200 km yol yapacagım yanıma neler almalıyım ne gibi tavsiyeleriniz oolur tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim simdiden teşekkurler...

gece sehiriçi harıcınde gerek kalmadıkca yolculuk yapmamayı planlıyorum

sıcaga kalmamak ıcın uzun yolları sabaha karsı almayı planlıyorum ..

ön lastıgım normal arka laztıgım dublex,

ön lastıkte çatlaklar var 1000 kmde sorun cıkarırmı

yanıma alyan takımı pense yıldız düz tornavida birde ingiliz anahtarı aldım extra bi tavsiyeniz olurmu

max 100 km hıza çıkarım hız meraklısı değilimdir.

geniş bi arka çantam var onu monte ettım 2 kask rahat sıgıyor

kaskım normal kalıtede camsız cenesi acık güneş gözlugu ve maskem var

arka çanta için izmirde trafik bi sorun çıkarırmı

birde izmir trafiğinde nelere dikkat etmem gerek
    serseric ve osis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yakın zamanda nişanlımı alıp Çanakkaleye gidicem scooterimle(otobüsle gidip gelicez).Yanına ek olarak bir buji al ve buji anahtarı al bence hocam.Ayrıca takip edeyim bende konuyu gerekli olacak.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    valla usta 10 bin km yol yaptım far ampulu dişli civatası bile arıza yaptı ama bujı hiç yapmadı diyebilirim ama aklımda olacak teşekkurler.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Günde 700-1200 km değerleri çok abi bence, tadını çıkartarak gezmek lazım yoksa yorgunluktan bişey anlamazsın ki..
    fare662 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    4 gunde 700 1200 kardes

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    alet edevatımı bilmem ama bence ön lastiği değiştir hatta dubleks yap (arka olduğuna göre ön de olabilir)

Sprey lastik tamir kiti arka lastiğinde iş yapar fakat ön lastiğin için yama, yapıştırıcı ve pompa alman gerekir. Çatlaklar varsa dediğin gibi artık ömrü bitmiş bir lastik ile yola çıkacaksın. Arkaya atacağın yük ön tarafı hafifleteceği için yol tutuşu iyice düşer. Tırmanışlarda dikkatli ol, ön kayarsa düşersin. Yanına alacağın alet edavat motosiklet üzerindeki hertürlü şeyi söküp takabilecek şekilde olsun. Zinciri mutlaka kontrol et, 300-400 km de bir yağla.. 100-150 km de bir mola ver, her molada motorunu incele sağına soluna bak... Motorunu çok zorlama.

Sana tavsiyelerim bunlar olur..

İyi yolculuklar...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Vizörlü bir kask al camsız kask nedir ya
    UNdocab, Salih_T ve hyo kenan bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    2013 model motorda lastikte çatlak var dediğin bayatlama değil minik minik yüzeysel şeylerdir diye tahmin ediyorum.
    Zincirin bakımlı olsun güzelce temizle yağla gerginliğini ayarla. Eğer çok uzadıysa yeni zincir al.Eskisini uzun yoldan gelince kullanırsın. Yok uzamadıysa sıkıntı yok devam.

Arkadaşların dediği gibi sen buji ve buji anahtarı al.tahminim motorunda değiştirmesi kolay bir yerdedir.Buji zaten 8-10 bin de değişmesi lazım.Yolda keserse perişan eder

Topcasede koli bandı ve 1,5 metre inşaat teli vardırya ondan bulunsun. Nerede nasıl lazım olacağı hiç belli olmaz. Zaten yer kaplamayan şeyler.
    Büyük ihtimalle ihtiyacın olmayacak ama olduğunda bu iki şeyin neden uzun yol gidenlerin vaz geçilmezi olduğunu anlarsın ;)

Börtü böcek yemek istemiyorsan, arı sokmasın diyorsan vizörlü olsun kaskın.
    Kaskı nereye bıraktığına da dikkat et.Ben 120 ile otobanda giderken kaskın içinden bir anda arı çıkmıştı gözüme doğru yürüyordu.Panik yapmadım ve şanslıydım ki bişe olmadı

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı fare662 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 günluk tur için tavsiyelerinizi beklıyorum uşak izmir arası 4 5 gün motosikletimle tatile gideceğim motorsikletim küba xcg 150 2013 model 6 bin kmde minimum 700 maximum 1200 km yol yapacagım yanıma neler almalıyım ne gibi tavsiyeleriniz oolur tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim simdiden teşekkurler...

gece sehiriçi harıcınde gerek kalmadıkca yolculuk yapmamayı planlıyorum
    sıcaga kalmamak ıcın uzun yolları sabaha karsı almayı planlıyorum ..
    ön lastıgım normal arka laztıgım dublex,
    ön lastıkte çatlaklar var 1000 kmde sorun cıkarırmı
    yanıma alyan takımı pense yıldız düz tornavida birde ingiliz anahtarı aldım extra bi tavsiyeniz olurmu
    max 100 km hıza çıkarım hız meraklısı değilimdir.
    geniş bi arka çantam var onu monte ettım 2 kask rahat sıgıyor
    kaskım normal kalıtede camsız cenesi acık güneş gözlugu ve maskem var
    arka çanta için izmirde trafik bi sorun çıkarırmı
    birde izmir trafiğinde nelere dikkat etmem gerek

Eksikliklerin sende farkındasında bizden olur istiyosun gibi geldi..

Bence Olmaz!... Onları bi halledelim 700-1200 km ler yeterince uzun.. riske atmayalım..

yada bişi olmaz deyip yola çıkacaksan.. Olmazsa olmaz yanına FOTOĞRAF makinesi al.. seyahatini ve maceranı buradan takip edelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model motorda lastikte çatlak var dediğin bayatlama değil minik minik yüzeysel şeylerdir diye tahmin ediyorum.
    Zincirin bakımlı olsun güzelce temizle yağla gerginliğini ayarla. Eğer çok uzadıysa yeni zincir al.Eskisini uzun yoldan gelince kullanırsın. Yok uzamadıysa sıkıntı yok devam.

Arkadaşların dediği gibi sen buji ve buji anahtarı al.tahminim motorunda değiştirmesi kolay bir yerdedir.Buji zaten 8-10 bin de değişmesi lazım.Yolda keserse perişan eder

Topcasede koli bandı ve 1,5 metre inşaat teli vardırya ondan bulunsun. Nerede nasıl lazım olacağı hiç belli olmaz. Zaten yer kaplamayan şeyler.
    Büyük ihtimalle ihtiyacın olmayacak ama olduğunda bu iki şeyin neden uzun yol gidenlerin vaz geçilmezi olduğunu anlarsın ;)

Börtü böcek yemek istemiyorsan, arı sokmasın diyorsan vizörlü olsun kaskın.
    Kaskı nereye bıraktığına da dikkat et.Ben 120 ile otobanda giderken kaskın içinden bir anda arı çıkmıştı gözüme doğru yürüyordu.Panik yapmadım ve şanslıydım ki bişe olmadı

bak bu çok iyi, gayet mantıklı.. Ben kendi listeme ekliyorum..

Olurya belki bende bi uzun yol yaparım falan...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    tavsiyeleriniz için teşekkurler buji anahtarı ve tel listeme eklendi farklı fikirlerede acıgım.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Plastik kelepçe

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    buji anahtarı ve bujiyi listene eklemişsin
    1 lastık tamir köpüyü
    2 yedek ampul ve tornavia
    3 allah yolunu açıketsin

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    sağolun lastiği değiştirdim dublex değil ama yolda brakmaz diye düşünüyorum yedek far ampulude listemde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)