Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skuterden SS'ye geçiş (boş muhabbet yapacak yazmasın)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Şimdi burda kim ne derse desin arkadaş gidecek o 600RR ı alıcak burda sadece kendi bildiğine onay arıyor.Çok nadirde olsa bazıları burada yazılanlara kulak asıp vazgeçiyor bu litrelik yada 600 lük sevdasından. Benim sana tavsiyem bi 636 ya falan artçı olarak bin vites geçişlerinde olsun ivmelenmede olsun nasıl içerde organların yer değiştiriyomuş gibi hissediyosun bi bak sonra karar ver. Şimdi diceksinki ya arkadaş hiç bilmeden 600 le başlayan da var eyvallah , ama burda kimse seni kıskanmıyor merak etme , sadece hiç tanımadıkları biri için endişe ediyolar
    stormare bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600lük scooterden cbr600e geçmek bile büyük bir olay çünkü kullanılış şekilleri dinamikleri oldukça farklı. Bence önce vitesli 250cc motorla bir süre vakit geçirin. sonrasında cbf600 diversion f falan kullanın. 40500km sizi aldatmasın derim

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben sadece acele etme illaki binersin bir gün sonra haberini okumayalım diyorum ama ne kadar etkim olur üzerinde bilmiyorum.
    dovahhkin bunu beğendi.

Bence eğitim aldıktan sonra büyük motora geçebilirsiniz. Trafikle ilgili sorunun olmayacağını düşünüyorum tek sorun belki de en büyük sorun scooterden sonra motorun çok güçlü gelmesi olacaktır. Benim tavsiyem cbr500r' dır uzun yolda beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyorum. Barkın Bayoğlu 600cc ye geçmeden bu motorun bir adım olarak kullanılabileceğini söylemişti(2 Temmuz Canlı yayında yanlış hatırlamıyorsam).

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    yani tamam iyi hoş büyük motora geçte niye 600 cc super sport cbr500 al kawasaki 300 al ne bileyim? o scooterdan sonra bu motorlar seni gayet tatmin edicektir?

inazuma veya 250 ninjada biraz pişmek lazım kanımca. 600 ss fazla gelir.belki bu makinelerden sonra 600 den vazgeçeriz...kim bilir

Adam diyorara motora gecip yüksekletmem siz diyorsunuz ninja 300, cbr 500 diyorsunuz.
    dovahhkin bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam diyorara motora gecip yüksekletmem siz diyorsunuz ninja 300, cbr 500 diyorsunuz.
    Ne yani ara motor alamam diyo diye 600lük al o zaman mı diyelim? Ara motordan sonra 600lük alıcak motora parası yoksa hiç almasın 600lük o parayı ara motora versin parası olunca 600lük alır olmazsa da almaz. 600lük sürüp ölmektense 300-500 bir şey sürsün ki 500lükte 125lik scooterdan sonra çok zor.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Sevdiklerinin hatrina vazgec bu 600 rr sevdasindan. Gel sen daha az agresif bir 600 luk al illa 600 luk diyosaniz xj 6 diversion f oneririm.cbf den bu dedigim motora gecince sikinti yasamassin ayrica 600 rr icinde basamak olur.
    dovahhkin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Birşey olmaz kardeşim al 600RR. Ben 8 ay önce motoru görsem bomba zannederdim, 8 ay önce ehliyeti aldım 0 tecrübe direk 600RR aldım ve sıkıntı yok.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı redmachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey olmaz kardeşim al 600RR. Ben 8 ay önce motoru görsem bomba zannederdim, 8 ay önce ehliyeti aldım 0 tecrübe direk 600RR aldım ve sıkıntı yok.
    Benimki fıstıklı olsun
    copycat ve zulu bunu beğendiler.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Alıntı redmachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şakamısınız?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja300 cbr500 güzel makineler

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    200 ns pulsar al 7500 fiyatı rahat et, 600 rr ile uzun yol yapılmaz hava yapılır. 37% vergi ödemeye gerek var mı, 250 cc ye kadar herşeye bin üstüne çıkacaksan; özel eğitim al sonrada piste çık racing için konuşuyorum. Cbr250r da çok güzel motor, hem uzun yol yap hem şeklini yap. 120 beygir scotter dan sonra olacak iş değil sakın derim.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Yahu iyi güzel. Endise eden arkadaslara tesekkuru borc bilirim. Isteyen de alinabilir 600luk kesmez hayabusa al diyen arkadas yukarida da belirttim yorum sayisi kasma..
    Bende biliyorum kawa 300 almayi bende biliyorum hayabusa almayi.. 600 rr in arkasinada bindim ben ne demek oldugunu biliyorum. 15 yasindan beri heves ettigim birsey bu benim. 600 rr i alipta 1000 13000 14000 yürüme hevesinde degilim ben. Ayrica ben sizin gibi cok zenginde degilim arkadaslar aldigim para belli giderim belli onu al kredi bunu sat ordan ona gec ya-pa-mam. Ben zalim apaci degilim guc altima gecince basayim son hiz goreyim. Ilk mesajimda belirtmeye gerek duymadim neden 600 luk demedim de cbr 600 rr dddim kullandım çünkü 4 5 kez. Benim size sordugum konu (ki zaten honda egitim merkezine gidecegim) egitim vs. Onlar olucak. Cbr 600 alma cbr 600 f veyahut cbf 600 al tanidigim var daha rahat etti daha iyi kullanirsin ve suna dikkat etmelisin vs vs. Kisaca klavyeden al demekle o gecis motorlari alinmiyor. Bu isin maddi zarari var lütfen doğru anlaşılsin. Ve a noktasindan b noktasina kuryelik gibi kullanmadim ben. (Lafim kuryelere degil) evden is sadece bunun 5000km si dir benim derdim turkiye yollari yoksa gezi amacli geziyorum zaten.Bazi arkadaslarin yorumları na cok tesekkur tekeriniz duz bassin

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Sürücüsunun hosuna giden tarzda bir motosiklet diye
    Her alan hemen 250 koyacak hep 250 koyacak
    Dizini yere surecek
    Teker yapacak diye birsey yok racingde. Su tabuyu silin artık. Yukarida da belirtim gerektiginde kacabilecek
    Bu motor.
    Lütfen iyi anlasilsin dediklerim arada kacmak icin 600rr ne alaka demeyin rica ederim.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Kredi Çekip 600 RR Almak Melese Değil.

Peki Ya Sonra ? Aldığın Maaş İle Motorun Kredisini'mi Ödeyeceksin, Yoksa Yakıtını'mı, Yoksa Masrafını'mı ( Yedek Parça vs. ) Yoksa Kendini'mi Doyuracak'sın ?

Çok Zengin Değilim Demişsin o Zaman Bulaşma Bence 4 Silindir Makineye.

4 Silindir Makina'nın En Basitinden Bir Hava Filtresi Kaç Para Bilgin Var'mı ?
    Tİme_shİft42 ve xismailaydin bunu beğendiler.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooterdan SSye geçmek yerine daha güçlü bir scootera geçiş yapmayı deneyebilirsin. Scooterla 45bin km yaptığına göre ne kadar kullanışlı bir alet olduğunu iyi biliyor olmalısın. Bu pratikliği bir kenara itip oturuş pozisyonu şehir içi için rahatsız, bakımı benzini vesairesi daha pahalı, topcase falan taktın mı tipi kayacak olan bir motor almak yerine, daha eli yüzü düzgün ve performanslı bir scooter alırsan çok daha keyifli sürüşler yapabilirsin. Piyasada güzel pek çok scooter var. Şehir içi, şehir dışı hız sınırları belli. SS makineye o kadar para %30 kapasitede kullanmak yerine al güzel bir scooter, işini görmeye devam et.
    dovahhkin bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Scooter la SS apayrı iki dünya.SS e geçiş yapmak istersin tabii ki, çoğu motosiklet kullanıcısının içinden geçer.Lakin 250 lik bir SS makine ile veya en fazla 500lük bir vitesli motosiklet ile ara geçiş yapman sağlığına daha iyi gelir.

işin maddi yanından korkma. 2.el cbr 250 alıyorsun, her türlü satarken kar ediyorsun. Honda zam onda...

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    kim ne derse desin bu arkadaş kendi bildiğini okuyacak.

aradan çıkarttığım tek şey,

gerektiğinde kaçacak bir motor demiş.

yaw arkadaş en basitinden Yamaha Xmax 250 senin altında ki AN 125 ten çok daha farklı kaçıyor, inanılmaz kalkıyor hatta bir çok 250 lik çift/tek silindir ss makinaları bile 0-60 da deler

yani 600rr mı kaçıyor sadece zannediyor onu anlayamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)