Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Skuterden SS'ye geçiş (boş muhabbet yapacak yazmasın)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Konunun başlığında (boş muhabbet yapacak yazmasın) dedim lütfen yalnıs anlasılmasın. bilip bilmeyen boş konusan çok insan var. ve ben gerçekten yardımcı olabilecek fikirler istiyorum şimdiden herkeze teşekkür ederim

Herkeze kazasız belasız sürüşler diyerek başlamak istiyorum

an itibariyle 40 500 km lik skuter sürücüsüyüm. 2010dan beri motor üstündeyim bunun dışında yaklasık 3000 km lik cbf 150 kullandım.

aşağı yukarı 45 bin km motosiklet tecrübem var ve 21 yaşındayım. iki tanede kaza geçirdim. biri ilk aldığım gün düştüm ikinciside talihsiz bir yaya ile çarpışma oldu.

Motosikletim 125 cc 6,5 beygirlik an 125.

İşin özü artık bıktım denilebilir. Bisiklet gibi geliyor bana. Uzun yol yapamıyorum ;ki yap güven dediler ama ben gerek motorun rüzgarda savrulmasından gerekse trafikte kaçacak hıza ulasamadıgım için mecburi fren yaptıgım için daha çok riske giriyorum.

Kendimden bahsetmek gerekirse

Ekipmanım tam. Şöyle tarif edeyim. dalga geçen çok bu motora bunlarlamı biniyorsun diye.

Mali acıdan çok bi gücüm yok. ara motora verebilecek para beni sıkıntıya sokacak. Tek bir motor için kredi çekip ödemeyi düşünüyorum.

İstediğim 2007 2009 arası cbr 600 RR. Beni düşündüren konular Çok fazla sıkıntı cekermiyim.
    bana ne önerirsiniz. veyahut cbf 600 düşünüyorum. evet çok farklı motosikletler ama. sizin önerilerinizi değerlendirip bi karar vericem. çünkü skuterden çıkmayım.

Üşenmeyip okuyan herkeze çok teşekkür ederim Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    eğitim alarak başla

Sizde benim kafadansiniz. Bende nostalji ile uzun kmler yapip ara makinalarla ugrasmadan duzgun bir seye binmek istiyorum. Bence 2007 2008 model makinalar ile ugrasmadan sifir ya da az kullanilmis bir mt 07 bence daha mantıklı. Tabi zevk meselesi.
    dovahhkin bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde benim kafadansiniz. Bende nostalji ile uzun kmler yapip ara makinalarla ugrasmadan duzgun bir seye binmek istiyorum. Bence 2007 2008 model makinalar ile ugrasmadan sifir ya da az kullanilmis bir mt 07 bence daha mantıklı. Tabi zevk meselesi.
    elbette öyle ama Malum hükümetimizin muhteşem vergileri bizi alıkoyuyor. okadar ödeyemem :(

600lük scooterden cbr600e geçmek bile büyük bir olay çünkü kullanılış şekilleri dinamikleri oldukça farklı. Bence önce vitesli 250cc motorla bir süre vakit geçirin. sonrasında cbf600 diversion f falan kullanın. 40500km sizi aldatmasın derim
    utk_trn ve ozwizard bunu beğendiler.

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    pireden deveye binmek gibi bişey seninki vites kavramı daha ağır bi makina fren kavramı alışma süreci gibi gibi

benim şahsi görüsüm ben olsaydım ya 200 lük yada 250 lik bişey alırdım
    ozwizard bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ekipmanların tam çok güzel kaza yaparsan zarar görme ihtimalin düşük. 45.000 km tecruben var buda güzel trafiği çok iyi okursun. Fakat 125lik bir scooter'dan 600cc bir vitesli motora geçmek sana mantıklı geliyor mu? Ara motora vericek bütçem yok diyorsun tamam anlıyorum seni. O zaman suanki bütçen 600 cc ye yetiyorsa 300-400-500 cc vitesli motorada yeter bence öyle bir şey al. Bütçeni tekrar toplayana kadarda en az 20.000 yaparsın.

Bu birazda param sonra 1000 cc'ye yetmicek diye direk 1000lik mi alayım ben 10 yıl sürerim onu demek gibi bir şey bence.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Eğitimini al, görünen o ki yeterli trafik bilgin var. olur senin işin,ama önce SS motor için eğitim lazım. Tamamen farklı bir kullanım mevcut.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...kunc-sonu.html Bu evli çiftte scooter'dan fazla vitesli motor tecrübeleri olmadan 1000'lik makineye geçmişlerdi hatırlatmak istedim ...
    mustbe ve ozwizard bunu beğendiler.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bence fazer 600 yada cbf 600 al ama ne alırsan al abs sız kesınlıkle alma abs şart
    dovahhkin bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    ideal olan 250 inazuma gibi birşey olur.
    ozwizard bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ben 1300 cc hayabusa öneririm hem ileride motoru büyütmen gerekmez
    Maslak, utk_trn, zonta ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturduk ailecek gülüyoruz
    utk_trn ve orhanerdogan bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Scuterden SS ye geçince ne olur bilmem de ben ss den inip scothere binince leylek gibi bir sağa bir sola düşecektim az kaldı Kullandığınız motorların güçleri almayı düşündüğünüz motorun gücünün 10da biri kadar bile değil, cbf 150, scother, 125lik motor kullanıp da 600rr a geçmek biraz sıkıntı yaratabilir. Bence siz önce bir 250lik alın CBR250, HYOSUNG GT250R, NİNJA 250 bu motorlar 600lük racinge geçiş için ideal ısınma motorlarıdır. Bende racing hastası biri olarak başlangıcımı GT250R dan yaptım. 28hp lik motor bile biraz fazla gazlayınca kıçı başı oynatabiliyorken 100 küsür beygirliği ne yapar siz düşünün
    maverıck, murad13 ve ozwizard bunu beğendiler.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Hocam bana bir sürü itiraz eden çıkacak ama ben yinede söyleyeyim 250'lik Sym maxi scooter'dan hayabusa'ya geçen adam biliyorum, inanmazsan sana her türlü ispatlayabilirim, bu iş birazda kendine güvenle alakalı, hayabusa'ya binen adam şu an 150'i geçmiyor, eğer bir süre kendini zapdetedebilirsen motoruda zapdetmeyi öğrenirsin, iş viraja girmeye kalıyor o da zaten tamamen yeteneğe bağlı, doğru bişey mi değil ama scooter'dan 600cc ss'e geçmekte o kadar yanlış bişey değil, kendini zaptedebilirse 6 ay'a kalmaz motoru da öğrenir virajı da öğrenir ama bu kısa süre içinde düz yolu bulmadıkça basmayacak...

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    sana en iyi gidecek CBR 250 bana göre yada işte diğer 250 likler . İnan bana o ara makinaların önemi çok büyük ölümle yaşam arasındaki o ince çizgi gibi cidden gerek yok. 125 cc scooterdan sonra 250 cc bile ilk başta bi fazla gelicek 150 160 km hızlarda yabana atılıcak gibi değil
    yavuz benli bunu beğendi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scuterden SS ye geçince ne olur bilmem de ben ss den inip scothere binince leylek gibi bir sağa bir sola düşecektim az kaldı Kullandığınız motorların güçleri almayı düşündüğünüz motorun gücünün 10da biri kadar bile değil, cbf 150, scother, 125lik motor kullanıp da 600rr a geçmek biraz sıkıntı yaratabilir. Bence siz önce bir 250lik alın CBR250, HYOSUNG GT250R, NİNJA 250 bu motorlar 600lük racinge geçiş için ideal ısınma motorlarıdır. Bende racing hastası biri olarak başlangıcımı GT250R dan yaptım. 28hp lik motor bile biraz fazla gazlayınca kıçı başı oynatabiliyorken 100 küsür beygirliği ne yapar siz düşünün
    Aynı olayı geçen gün bende yaşadım eniştemin maxi scooter'ına bindim inene kadar su gibi terledim 600cc'ye geçmeye gelince işin cılkını çıkartıp 2500cc'den 600cc'ye geçilirmi diyenler bile var, artık millet 600cc'ye geçmek için neye binecekse...
    54RR bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    40500km yol yapmak 4 saat eğitim almaktan daha iyi değildir. O kadar yolda ne kadar şey öğrendin acaba. Sadece a noktasından b noktasına gittiğini düşünüyorum. 2 temmuz altınlı gece programını izle. Orda barkın abi güzel şeyler söylüyor

Bende senin gibi düşünüyorum şuan 250 x max kullanıyorum ama rabbimin izniyle fazer 800 aldım 1 hafta içinde gelecek. Yanlız atlanmaması gereken cok önemli bir konu var ss eğitimini alman gerekli maliyeti cok yüksek değil. ben hala eğitim alıyorum inan bana cok faydası var, tabi esas olan kendini bilmen makinenin üzerine çıkınca verdiği o coşkuyu gereksiz yerlerde dizginlemen lazım umarım herşey istediğin gibi olur..

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Zx14r almak gerekir sonra o da Kesmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)