Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli bisiklet/motosikletler hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot 103
    Merhaba bugün fuarda bir tane elektrikli bisiklet (bence bisiklet ama scooter diye geçiyor) gördüm. Kuba'nın eco rider sport modeli çok hoşuma gitti çok ama çok tatlıydı. Hemde 2268 ₺ idi. Bu cihazlar için ruhsat veya benzeri bir belge çıkarılıyor mu? Ehliyet gerekli mi ? Trafikte kullanmak için yaş sınırı var mı?
    Link: http://www.kubamotor.com.tr/model/eco-rider-sport/ sizce bu cihaz bu parayı hakediyor mu? Fikirlerinizi ve önerilerinizi alabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Şunuda belirteyim ben bu cihazı hız için almıyorum sadece site içinde turlamak için almayı düşünüyorum.Benim için yokuşlardan çıksın yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bildiğim kadarıyla gücü 0,25 kw ı geçmeyenler bisiklet sınıfına giriyor. Motorsuz taşıt olarak geçiyor ve ehliyete veya plaka ruhsat olmuyor diye biliyorum.
    Ama değişmiş olabilir en iyisi gidip danışmak. Dediklerimin bi kesinliği yok değişmiş olabilir veya yanlış duymuş olabilirim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    tırmanma eğilimi 9 derece yani çok düşük,,32 derece olan modellere bakmanı öneririm

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bugün fuarda bir tane elektrikli bisiklet (bence bisiklet ama scooter diye geçiyor) gördüm. Kuba'nın eco rider sport modeli çok hoşuma gitti çok ama çok tatlıydı. Hemde 2268 ₺ idi. Bu cihazlar için ruhsat veya benzeri bir belge çıkarılıyor mu? Ehliyet gerekli mi ? Trafikte kullanmak için yaş sınırı var mı?
    Link: http://www.kubamotor.com.tr/model/eco-rider-sport/ sizce bu cihaz bu parayı hakediyor mu? Fikirlerinizi ve önerilerinizi alabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Şunuda belirteyim ben bu cihazı hız için almıyorum sadece site içinde turlamak için almayı düşünüyorum.Benim için yokuşlardan çıksın yeter.
    Kilo durumun nedir?

26 ve üzeri tirmanma kabiliyeti ve 2-3 güç modlu hatta mümkünse pedal takviyeli bir urun almani öneririm.dik yokuşlarda firçali motorlar zamanla sorun çikariyor.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Bu baktığım ürün zaten pedallı. Kilo durumum 70 kg'dan az. Hiç ehliyet ve ruhsat ile uğraşmak istemiyorum. Zaten ben öğrenciyim. Oturduğum yerde sürmeyi düşünüyorum. O kadar da özellikli olması umrumda değil. Ucuz olsun yokuş çıksın yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Birde bu modelin volta marka olanı var. 10-15 watt daha güçsüz ama daha ucuz.

Motosikleti
    git al 15 gün geçmeden satıp daha güçlüsünü almak için tırmalamaya başlarsın söylemedi deme

Motosikleti
    Peugeot 103
    Siz benim ne dediğimi anlamadınız. Benim hızla işim yok. Hız istediğimde atlarım pejoya isteğimi gideririm.

Motosikleti
    R25
    Pedal var ise ehliyet gerekmiyor, pedallı değilse ehliyet şart

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sanırım herkes önemli bir detayı atlıyor. Site içi diyorsunuz, yani trafiğe açık alan değil özel arazi. Eğer durum buysa istediğiniz herhangi bir motorlu taşıtı trafikten çekerek de bu alanda kullanabilirsiniz. Herhangi bir yasal sorunla karşılaşmazsınız, trafik sigortası - vergisi - plakası- ruhsatı olmak zorunda değildir. Ancak kullanan kişinin bir kaza halinde beyan edebilmesi için kullanılan aracın faturası ve aracın kullanımına yetecek bir ehliyeti olması gerekir. Eğer bu bir iş makinesi ise trafiğe açık alan olmadığından ehliyet şartı da aranmaz, kullanan kişide o makinenin operatörlük belgesinin ibrazı yeterlidir.

Ama kapıdan arada bir çıkarım derseniz;
    Bahsettiğiniz araç için ruhsat-plaka şartı yok,
    Bahsettiğiniz araç vergiden muaf,
    Bahsettiğiniz aracın trafik sigorta şartı yok,
    Bahsettiğiniz araç 11-35kw arası ise A1 sınıfı ehliyet şartı aranıyor,
    Bahsettiğiniz araç 11kw altı ise m sınıfı ehliyet ile kullanılabiliyor (herhangi sınıf bir ehliyetiniz var ise otomatik olarak m sınıfı eklenir).

A1 Ehliyet için 16 yaşınızı doldurup 17 yaşınızdan gün almış olmanız gerekiyor. m sınıfını doğrudan veren kurs, maliyetlerin gereksizliği nedeni ile ülkemizde henüz açılmadı.

not: Araçta pedal olup olmaması bunların hiçbirini değiştirmiyor.

Motosikleti
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz benim ne dediğimi anlamadınız. Benim hızla işim yok. Hız istediğimde atlarım pejoya isteğimi gideririm.
    yukarda yazdığıma bak bakalım sana hızdan bahsetmişmiyim,işinize geldiği gibi anlamayın
    tırmanma kabiliyeti düşük olanı alırsanız 15 güne kalmaz bayırlarda kalıp gücünün yetersizliğinden şikayete başlarsınız,,ama tırmanma kabiliyeti yüksek olanı alırsanız ki bu güçlü motor ve daha fazla akü ile alakalıdır,ozaman sorun yaşamaz her yokuşu rahatlıkla çıkarsınız

gücü hep hız olarak algılamayın

ayrıca öyle hız istediğimde pejoya atlar hız yaparım laflarını geç kardeşim,hikaye o

istanbulda nerde arabaya atlayıp hız yapıcan,bırak hız yapmayı trafikte ilerleyemiyorsun bile,en ucuz elektrikli bisiklet bile araçlardan daha hızlı ilerliyor

bende 240 beygir scirocco spor araba vardı sırf trafikte hakkını veremediğim için sattım,motosiklet aldım,,istanbulda araba kullanmak zor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)