Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gece Soğuk Havada Uzun Yol yapmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Pazartesi günü İzmir Kütahya Ankara yaptım. Normalde yarın İzmir'e dönecektim. Ancak acil bir durum nedeniyle gece 02:00 de Ankara'dan yola çıkmak durumunda kaldım. Hava yaz olduğundan ve gece motor sürmek gibi bir planım olmadığından yazlık mont içinde termal kısa kollu t-shırt (2 adet yedek) ile yola çıkmıştım.
    Polatlı'yı geçtikten sonra hava sıcaklığı 12 dereceye düştü ve ben resmen buz tuttum. 3 t-shırt üst üste giymeme, benzinciden alınan naylonu gövdeme sarmama rağmen Afyon'a kadar her yarım saatte bir durup ısınarak, çay içerek ve 100 km.hızı geçemeden ancak gelebildim. Afyon civarı daha da soğuktu ve artık dayanamayacağım için Afyon da gün doğmasını ve güneşin çıkarak havayı ısıtmasını beklemek zorunda kaldım. Bekleme de kaybettiğim zamanı da Afyon İzmir arasında 1 radar cezası yiyerek kapattım.
    Bu bana ders oldu. Bundan sonra nereye gidersek gideyim kışlık ekipmanı çantaya koyacağım. 1 günlük bile olsa uzun yola gidecek arkadaşların bilgisine.
    crxforever ve fearlesboyy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Özellikle bu taraflara geliyosanız kütahya eskişehir afyon vs. gündüz 50 derece bile olsa mutlaka kışlık bişeyler alın :D O soğuklara çok yakalndım kütahyada :D

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Aynı şeyi geçen sene bende yaşamıştım. Tek sorunun soğuk olması ve beklenmedik zamanda olması can sıkıcı. Giresun'dan kocaeli'ye geliyordum. Soğuğa daha fazla dayanamayıp gece 02:00 de mescitte sabahlamıştım

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    iklim cok degisti. geceleri gercekten soguk oluyor. sogugu gectim, dikkat ettiyseniz bitmek bilmeyen bir ruzgar var hep. gecen sene boyle degildi. geceye kalacaksaniz kalin birseyler bulundurun cantanizda. kulunc belasiyla ugrasmayin sonra.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    dıkkate alındı teşekkurler

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    afyon ayazı anam anam cıdden dıkkat ıster
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi günü İzmir Kütahya Ankara yaptım. Normalde yarın İzmir'e dönecektim. Ancak acil bir durum nedeniyle gece 02:00 de Ankara'dan yola çıkmak durumunda kaldım. Hava yaz olduğundan ve gece motor sürmek gibi bir planım olmadığından yazlık mont içinde termal kısa kollu t-shırt (2 adet yedek) ile yola çıkmıştım.
    Polatlı'yı geçtikten sonra hava sıcaklığı 12 dereceye düştü ve ben resmen buz tuttum. 3 t-shırt üst üste giymeme, benzinciden alınan naylonu gövdeme sarmama rağmen Afyon'a kadar her yarım saatte bir durup ısınarak, çay içerek ve 100 km.hızı geçemeden ancak gelebildim. Afyon civarı daha da soğuktu ve artık dayanamayacağım için Afyon da gün doğmasını ve güneşin çıkarak havayı ısıtmasını beklemek zorunda kaldım. Bekleme de kaybettiğim zamanı da Afyon İzmir arasında 1 radar cezası yiyerek kapattım.
    Bu bana ders oldu. Bundan sonra nereye gidersek gideyim kışlık ekipmanı çantaya koyacağım. 1 günlük bile olsa uzun yola gidecek arkadaşların bilgisine.
    12 derecemi hocam ben aralık ayında -5 derecede 150 km yol gittiğimi bilirim.o yuzden motorcu herzaman her türlü hava ve iklim koşullarını hesaba katmalı yedekde mutlaka bır sırt cantasında 2. altrnatif giyeceğini bulundurmalı.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben de hatay-mersin dönüşümde benzeri bir şey yaşadım. otobana kar yağdı 10. ay falandı. yolda buldığım sebze sandığını yakıp ısındığımı bilirim. üstüne karşıma tilki çıktı. ama en çok üzüldüğüm şey, çantamda kışlıklarım da varmış, o soğukta aklıma gelmemiş. eve varıp çantayı sırtlayınca farkettim

ancak bu tip acil durumlar için vazelin öneririm. tüm vucuda sürün, sımsıcak devam edebilirsiniz. tabii ki çok zorunlu hallerde yola çıkarsanız diye küçük bir öneri....
    en kötüsü montu ters giyin, yani fermuar sırta gelsin ;)
    ferhatkars bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Evet yazın bile olsa geceleri kara iklimi gereği iç Anadolu da hava serin olabiliyor.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ankara motosikletliler için çöl iklimi. Öğlen deli gibi terleten mont, gece 11 gibi özellikle Ankaranın bazı bölgelerinde adamı zatüreden koruyabiliyor...

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara, Eskişehir, Afyon, Kütahya... bu güzide illerimiz ayazları ile meşhurdur..

Gerçi artık sen bunu unutmamamk üzere öğrenmiş oldun..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)