Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

kullandıgımz kasklar !

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    kaskın markası: shoei
    kasın modelı : xr1100
    agırlık: 1450g+

avantajı:
    * Kutudan pinlock çıkıyor,
    * Güvenlik öncelikli; sharp 5 yıldız, çift d bağlama, organik fiberglass, güçlendirilmiş vizör vs...,
    * İçeride Hava akışı gayet güzel,
    * Çıkartılabilir yıkanabilir pedler

dezavantajı:
    * Ben 1000 TL ye aldım ama fiyat pahalı,
    * Çift d bağlama güvenli ama eldiveni taktıktan sonra takmayı unut,
    * Vizör ve pinlock değişimi istersen pahalı
    * Rüzgar sesi her kaskta olduğu kadar bundada var
    supporter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    Kaskın markası: Arai
    Modeli: Chaser V Doohan
    Ağırlığı 1450gr
    Yurtdışından geldi hiç kullanmadım sağolsun bayide denedigim yerde bedeni medium belirleyip sipariş verdik 1 beden küçük geldi şimdi satıyorum. Düşünen olursa aldığım fiyata veriyorum.
    Sahibinden ilan no: 169667500

Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadım ama ilk bütcemle yurtdışından getirtip motosikletteki aynalarıda çıkartıp kullanmak istiyorum.
    Reevu marka kask. Fiyatı gayet pahalı getirtmeye kalkıp vergide ödeyince 1200 1300 liraya falan geliyor.
    İçerisinde açılıp kapanabilen bir ayna mekanizması var. Tıpki bir arabadaki dikiz aynası gibi. Kazan anında tehlike yaratacak malzemeden üretilmemiş.
    Yani cam değil kullananlar memnun yabancı forumlarda herhangibir şikayet almamış. Sadece artcıyla binince dezavantaj. Onun dışında kullanılabilcek en kullanışlı ve mantıklı kask.
    http://coolpile.com/wp-content/uploa...ctual-View.jpg
    ilk aklıma gelene arkada artçı varken arkanı göremeyecek olman oldu.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Shubert sr1 her açıdan memnunum agırlıgı 1350 gr kazada test etmişteoldum sessiz rahat havalandırması güzel
    supporter bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı loop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka:Caberg
    Model:V2RR
    Agirlik:1500 gibi gibi

Avantaj: Kafama uyuyor. Kelle bal kabağı gibi olduğu için uyan kask bulmak inanılmaz zor ("XL olur hocam yeaa" diyen kask satıcıları kafama giremeyip, fes gibi kellenin üstünde kalan XXL kaskları görünce pek şaşırıyorlar.) Dar alt kısım sebebiyle çıkartırken, ruhum bedenimden ayrılıyor gibi hissetsem de, içerdeyken epey rahat bir kask.

Dez avantajı: Her ne kadar SHARP 5 yıldız olsa da ucuz ve plastik hissiyat. Buğu yapma konusunda çığır açması. (balaklava, buğu önleyici sprey vs olduğu halde.)
    Not: 550 TL ye almıştım.
    Hocam bende caberg v2rr kullanıyorum buğu olayı yok bende
    supporter bunu beğendi.

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende caberg v2rr kullanıyorum buğu olayı yok bende
    Evet, internette bakınca pek buğu şikayeti rastlamadım v2rr için, benim vizörde bir patateslik olabilir, ya da nefesimde bi çakmalık filan var galiba. Öyle böyle buğu olmuyor. Hele ışıkta beklerken, sislerin içinden kesik başlı süvari çıkacak sanki...
    supporter bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    O derece yani
    loop bunu beğendi.

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Marka:LS2
    Model: FF370 Shadow Neon Çene Açılır
    Agirlik: 1500

Kasktan şuan memnunum sharpdan 4 yıldız almış kul yapısı sonuçta hepsi birazda şans işi
    şimdilik aramız iyi çene pedimidir nedir ondanda var güneş vizorde var buğ yapmadı şimdilik geçinip gidiyoruz işte
    supporter bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

hazarozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125ZN
    kaskın markası:Sway
    kasın modelı :903
    agırlık:1450
    avantajı:İçeri Rüzgar almaması, çene altında çeneyi kapatan pedin bulunması
    dezavantajı:Güneş vizörünün sürekli düşmesi, sabit kalmaması, çabuk yıpranması
    soylemek ıstedıgınız: Çok kask kullandım bu kadar dandik bir şey görmedim. Sadece vizör kapalıyken içeri gram rüzgar almaması hoşuma gidiyordu. Onun dışında 2 aylık faal kullanımda heryeri döküldü, havalandırma kısımları kırıldı, vizör yalpalaştı.

kaskın markası:LS2
    kasın modelı :FF351
    agırlık:1350
    avantajı:Nispeten kaliteli malzeme, vizör ve yedek parça temin kolaylığı.
    dezavantajı: Her 40-50 üzeri rüzgar sesi, vizör ve havalandırma kapalıyken içeri rüzgar alması.
    soylemek ıstedıgınız:

Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    not:merak ediyorum ff351 1 yıldız yazıyor internette acaba düşen varsa allah korusun yinede yorum yazabilirmi
    Evet ben bu arkadaşla kaza yaptım, direk suratımı aracın arka kaportasına çarpıp oradan yere çarptım. Hızım 50-60 civarıydı. Eğer kafamda çene açılır veya yarım kask olsaydı kesinlikle ağzım yüzüm dağılmıştı. şiddetli çarpmama rağmen sadece dudağım şişti.
    Tekrar yere düşmede herhangi bir sıkıntı çekmedim.
    supporter bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Şahsen ls2 kullanmadım ama bir arkadaşımda çok kısa sayılabilecek bir periyotta pedlerin çatladığını eskidiğini fark ettim. Diğer arkadaşlarda da bu tarz sıkıntılar oluyor mu ?
    supporter bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Kaskin markasi. ROCC
    henüz yeni aldim 1 kere kullandim
    agirligi 1.550
    fiyat.400
    almanmis bakalim gorcez iç malzemesi iyi gibi
    supporter bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen ls2 kullanmadım ama bir arkadaşımda çok kısa sayılabilecek bir periyotta pedlerin çatladığını eskidiğini fark ettim. Diğer arkadaşlarda da bu tarz sıkıntılar oluyor mu ?
    Dört farklı model LS2 kask kullandım. Sadece FF358 Celtic çok hızlı bir şekilde eskidi. Kaskı en fazla 3 ay kullandım. Kullanmayı bıraktığımda Çin malı Safebet marka kasklar gibi olmuştu. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    orhanerdogan ve supporter bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskın markası: LS2
    kaskın modelı : TARGA
    agırlık:
    avantajı:fiyatı ve kafayı koruması (dışardaki bütün sesleri net olarak duyabilmeniz asfalt, motor, rüzgar vs)
    dezavantajı: pedleri çok dandik 5000kmde soyuldu ve süngerleri söndü, aslında herşeyi çok dandik, kapalı vizör arasından arı girmişliği var, sinek toz toprak saymaya gerek yok, 150-200 km yol yaparsanız eşantiyon olarak sabaha kadar kulak çınlaması ikramı var, düzenli kullanımda işitme kaybınız da benden garanti... ben 2000 km katlanabilmiştim (3000km artçı kullanmış olabilir diye düşünüyorum)

kaskın markası: SCORPİON
    kaskın modelı : EXO - 500
    agırlık:
    avantajı: pinlock, güneş vizörü, havalı pedler, standart çene perdesi, işçilik ve malzeme kalitesi, hareketli menteşelerin vizörü kapatınca geri çekip contaya oturtması, vizör kilidi+yarım cm açık kalabilme ayarı, hava girişlerinin gerçekten çalıştığını hissettirmesi
    dezavantajı:bu kadar işçilik, malzeme kalitesi ve özelliğe rağmen rüzgar sesi alması, 120nin üzerinde rüzgardan başka birşey duyamıyorsunuz...

soylemek ıstedıgınız: kafanızın değeri kadar kask kullanın, bu demek değil ki kaska 100lira verebilenin kafası değersiz yanlış anlaşılmasın, verebildiğiniz maksimum parayı verin acımayın, kendinizi imkanlarınızın üst seviyesinde koruyun, belki kaza yapmazsınız ya da kaskınız kazada korur ama kötü kaskta en iyi ihtimalle işitme kaybınız olur, kaska giren çer çöp gözlerinize zarar verir, yani kask kaza dışında da önemli
    supporter bunu beğendi.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Arkadaşlar ben de bugün yarın cbr250 alacağım. Ama önce kask işini halledeyim diyorum.Tecrübem ve bilgim yok.
    Binli fiyatlara çıkmadan şöyle 500 civarlarında olabilecek en kaliteli kask hangisidir acaba. neyi tavsiye edersiniz?

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka: Shark
    Model: S900c Finks
    Ağırlık: 1.5 Kg
    Avantajlar: Vizör ve güneş vizörü kaliteli, iç ve dış malzeme kaliteli, ergonomik, sessiz, gözlük takmak için yeri var, 5 yıl garanti!
    Dezavantajlar: Fiyat.
    Yorum: Kullandığım ilk marka/kaliteli kask. Tüm özelliklerinden memnun kaldım. LS2'den sonra gayet sessiz geliyor. Tavsiye ederim.

Hocam bende S900 C nin farklı bir modelini düşünüyorum, vizör bulmakta sıkıntı var diye duydum. Yedek vizörünüz var mı? Bulabildiniz mi?
    http://www.n11.com/shark-s900c-darkin-mavi-kapali-kask-P10009782
    yada bunu alacağım
    http://www.motomaxonlineshop.com/nexx-xr2-torpedo-kask-pmu2755

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bugün yarın cbr250 alacağım. Ama önce kask işini halledeyim diyorum.Tecrübem ve bilgim yok.
    Binli fiyatlara çıkmadan şöyle 500 civarlarında olabilecek en kaliteli kask hangisidir acaba. neyi tavsiye edersiniz?
    nolan al kardeşim
    nietzsche ve OnurTr bunu beğendiler.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadım ama ilk bütcemle yurtdışından getirtip motosikletteki aynalarıda çıkartıp kullanmak istiyorum.
    Reevu marka kask. Fiyatı gayet pahalı getirtmeye kalkıp vergide ödeyince 1200 1300 liraya falan geliyor.
    İçerisinde açılıp kapanabilen bir ayna mekanizması var. Tıpki bir arabadaki dikiz aynası gibi. Kazan anında tehlike yaratacak malzemeden üretilmemiş.
    Yani cam değil kullananlar memnun yabancı forumlarda herhangibir şikayet almamış. Sadece artcıyla binince dezavantaj. Onun dışında kullanılabilcek en kullanışlı ve mantıklı kask.
    http://coolpile.com/wp-content/uploa...ctual-View.jpg
    artçıyla binince de bazı avantajları olabilir bence

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertekina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolan al kardeşim
    özetle
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı fofer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende S900 C nin farklı bir modelini düşünüyorum, vizör bulmakta sıkıntı var diye duydum. Yedek vizörünüz var mı? Bulabildiniz mi?
    http://www.n11.com/shark-s900c-darkin-mavi-kapali-kask-P10009782
    yada bunu alacağım
    http://www.motomaxonlineshop.com/nexx-xr2-torpedo-kask-pmu2755
    Yedek vizörüm yok ancak Ankara Mototan "Getirebiliyoruz" demişti. Telefonla arayıp fiyatını öğrenebilirsin, kask geliyorsa vizör de bir şekilde gelir zaten.
    fofer bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 kask kullandım

1. Kask
    kaskın markası: LS2
    kasın modelı : siyah mat olanlardan
    avantajı: ilk kaskım, ne desem boş , ama vizörünün bakış açısı hoşuma gidiyor, hatta başımda yokmuş gibi hissettiğim zaman bile oldu
    dezavantajı: kafamın sol üstünden sürekli baskı yapıyor, ağrı yapıyor, sürekli rüzgar alıyor
    soylemek ıstedıgınız: Parası az olanlar için 4 yıldız almış olanları alınabilir

2. Kask

kaskın markası: Scorpion
    kasın modelı : EXO 500
    agırlık: 1650 gr'dı sanırım
    avantajı: pinlock yeri var, pinlock ile kesinlikle buğu yapmıyor, 4 yıldız almış, hava pompası ile yanak pedler şişirilebiliyor,güneş vizörü var
    dezavantajı: iç pedleri çok kalın, uzun sürüşlerde rahatsız ediyor,internetten alacaksanız normal bedeninizden bi üstünü almak gerekiyor , normalde ben M beden hatta S beden giyerken bunun L bedeni kafama tam oturuyor
    soylemek ıstedıgınız: Alınabilir bi kask fakat o fiyatlara Shark vb kask alınması bence çok daha mantıklı

3. Kask
    kaskın markası: Shark
    kasın modelı : S 700
    agırlık: 1450 idi sanırım
    avantajı:Çok hafif ve küçük görünümlü, kask kafanızda yokmuş gibi, çok rahat, güneş vizörü var ve çok kaliteli, pinlock yeri var ve pinlovklu kesinlikle buğu yapmıyor, 4 yıldız almış bir model
    dezavantajı: İnternetten alacaklar için söylüyorum, bedeninizden bi küçük bedenini almanız gerekeiyor muhtemelen, bana öyle oldu, başımın ölçüsü M, fakat M beden bana biraz bol geldi
    soylemek ıstedıgınız: LS2 ve Scorpiondan sonra çok iyi geldi bu kask bana

Ha bi de Scorpion exo 410 kullandım bi sefer, çok sessiz, içeriye fazla hava almıyor, bu yüzden çok fena buğu yaptı, gitmedi de, camı buğu yapmaz yazıyodu ama yokmuş öyle bişey

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)