Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet dengesi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT 125 X
    Üstatlar,
    Temiz ve düz bir asfaltta 50-60 km süratle giderken, motosikletin dengesine bakmak için ellerimi hafifçe bırakıyorum, ama dümdüz daha doğrusu dengeli gitmiyor, şöyleki, hafif soluma ağırlık vermem gerekiyor dengeleyebilmek için. Dimdik oturmamla olmuyor yani selede. bu durum motosikletin bir denge probleminin olduğunun net bir göstergesi midir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Aferin ellerini bırakmaya devam et.Asfaltı öpünce aklın başına gelir.Bu yaşıma geldim böyle denge testi duymadım.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    zinciri gerdiğinde arka tekerleği tam düz ayarlamayınca yapar onu bi sıkıntı yoktur
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin ellerini bırakmaya devam et.Asfaltı öpünce aklın başına gelir.Bu yaşıma geldim böyle denge testi duymadım.
    Kendim hiç denemedim ama Okmeydanı Honda servisinde çalışanlar motoru teste çıkarmıştı. İki elimi bıraktığımda motor hiçbir tarafa gitmiyor, dengesinde sorun yok falan demişlerdi. adamlar bunu bir de akan trafikte yapıyorlar.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selam,

Benzer sorun bende de var. Ellerimi bıraktığımda gitmesine düz gidiyor ama vücudumu hafif sağ tutarsam. Oysaki arkadaşın motosikletinde CBR600F öyle pozisyon almam gerekmiyor.

Lastiklerden olabilir düşüncesi var ama pek sanmam başka şeylerden (kaza, ayarsızlık) gibi düşünmekteyim çünkü normal değil!

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bırak 2 eli tek elini bile bırakma bence

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz elinizi bırakmayın diyorsunuz ama bu motorun denge ile ön takımlardaki arızayı fark edebilme yollarından biridir bu sayede jant'taki ve ön maşadaki yamukluğu anlayabilirsiniz zaten büyük motorlar iki elinizi bıraktığınızda bisikletler gibi devrilmez (kullanmayı bilene bisikletde devrilmez) aynı şekilde yoluna düz devam ederler

arkadaşım bunun makulü düz gitmesidir düz gitmiyor en basit sebebleri yukarıda yazdım daha çok bilgi için google amcaya danış mekanikten daha çok anlayan arkadaşlar muhakkak başkalarınada buna benzer yardımcı olmuşlardır.

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X
    Arkadaşım yol, hava, lastik basıncı, balans, lastik deseni, yükleme gibi bir çok sebeple motor bir tarafa çekebilir yada gidon salınmaya başlar. Kısaca ideal şartlarda olup olmadığını kontrol etmek lazım. Hafif bir yan rüzgar bile motoru bir tarafa sürükleyebilir vs. Bence 50km. gibi sürat düşük bir sürat ve motoru dik tutan fizik güçleri zayıftır ve sapmalar olabilir. Önemli olan daha yüksek süratlerde motorun stabil olmasıdır.

Motosikleti
    Yamaha XT 125 X
    Dediğiniz gibi zincir gerginliği ya da lastik mil dengesinden sanırım çünkü arka lastik asfalt kiri de ortalı değil. (bu arada durumu yanlış anlayıp hassasiyet gösteren arkadaşlara teşekkürler.)

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Oturyuşunuzla alakalı farkında değilsiniz yamuk oturduğunuzun,aynısı banada olmuştu halbuki motor hiçbir tarafa çekmiyor, mekanik olarak arka tekerlek eşit gerilmeli zincir ayarı yapılırken, bunun haricinde ön tarafta yamuk olabilir çarpmadan vesaire.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ön ve arka tekere su döküp 10 metre motoru yürüt. 2 ıslak çizgi varsa şasi yamuktur.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim motor şakaya gelmez asfaltı öpmek istemiyosan motoru tek elle tutma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)