Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Böyle Trafik Cezası Olur Mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Arkadaşlar, aşağıdaki ceza tutanağına bakar mısınız? Böyle saçma bir ceza olabilir mi?

Ceza Sebebi: Kavşaklara yaklaşırken kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamamak ...

Bu arada ceza motorumda değil aracımla oldu ve zaten yavaştım ve lambalarda durdum. Pazertesi günü itiraz edeceğim. Cezayı yazan da müfettiş efendi. Allah hepimizi düzgün insanlarla karşılaştırsın inşallah.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bizede insanları rahatsız edecek şekilde gürültü yaptığımız için ceza kesmişlerdi. İzmirde deniz kenarında şarkı söyleyip gitar çalıyorduk. Hemde yanında kimliği olmayanlar hakkında işlem yapamadıkları için kimliğim yok diyenleri gönderdiler. 4 saat nezarette kaldık. Ondan sonra bir olay'da 4 kişiden dayak yedim ve hukuki olarak haksız olmak istemediğim için karşı tarafa elimi bile kaldırmadım dedim. Polislerin bana dediği şeyse "vuracaksın abi armut toplamayacaksın" oldu. Şikayetçi olmadım uzlaştım fakat dayak yediğim için adli tıp raporu almak için 80-90 küsür lira para ödemiştim. Hem madur tarafım hemde para ödüyorum karşı tarafta hasar olmadıgı için sadece ifade vermişti. Ben aylarca evrak götür ifade ver uğraştım. Anlayacağın bu sadece benim başıma gelen saçmalıklar. İtiraz etsende bir sonuç alabilceğini sanmıyorum kimbilir kimlerin başlarına neler gelmiştir. Ha birde telefonum gasp edilmişti hemen arka sokakta rastgeldiğim polis arkadaşlara anlattım durumu. Kendileri yanlarındaki kızlarla ilgilendikleri için benimle dalga geçtiler "nede veriyorsun abicim kaptırırsın işte böyle" gibi laflar söylediler. Sen düşün işte bu ülkede polise güvenip dışarlarda gezmeyeceksin. Yanında silah bile bulundurcaksın. Son sınıf ülkelerdeniz
    can498 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizede insanları rahatsız edecek şekilde gürültü yaptığımız için ceza kesmişlerdi. İzmirde deniz kenarında şarkı söyleyip gitar çalıyorduk. Hemde yanında kimliği olmayanlar hakkında işlem yapamadıkları için kimliğim yok diyenleri gönderdiler. 4 saat nezarette kaldık. Ondan sonra bir olay'da 4 kişiden dayak yedim ve hukuki olarak haksız olmak istemediğim için karşı tarafa elimi bile kaldırmadım dedim. Polislerin bana dediği şeyse "vuracaksın abi armut toplamayacaksın" oldu. Şikayetçi olmadım uzlaştım fakat dayak yediğim için adli tıp raporu almak için 80-90 küsür lira para ödemiştim. Hem madur tarafım hemde para ödüyorum karşı tarafta hasar olmadıgı için sadece ifade vermişti. Ben aylarca evrak götür ifade ver uğraştım. Anlayacağın bu sadece benim başıma gelen saçmalıklar. İtiraz etsende bir sonuç alabilceğini sanmıyorum kimbilir kimlerin başlarına neler gelmiştir. Ha birde telefonum gasp edilmişti hemen arka sokakta rastgeldiğim polis arkadaşlara anlattım durumu. Kendileri yanlarındaki kızlarla ilgilendikleri için benimle dalga geçtiler "nede veriyorsun abicim kaptırırsın işte böyle" gibi laflar söylediler. Sen düşün işte bu ülkede polise güvenip dışarlarda gezmeyeceksin. Yanında silah bile bulundurcaksın. Son sınıf ülkelerdeniz
    Malesef öyleyiz. Herkes işini gerektiği gibi yapmıyor. Sanada geçmiş olsun senin durum daha kötüymüş. Böyle olaylar olunca insanın isyan edesi geliyor ama bir dakikalık göz kararması insanın ömrünü karartır. Malesef elden bir şey gelmiyor.

serdar22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750x
    Bu ne saçma bir cezadır ya. Memleket ne hale geldi. Yazık
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Fahri trafik müfettişi yazmış cezayı. Polis değil yani. İş güzarın biri.
    can498 ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Böylesini ilk defa gördüm itiraz edin saçma bencede

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fahri trafik müfettişi yazmış cezayı. Polis değil yani. İş güzarın biri.
    Aynen ya tam iş güzarlık. Bu şekilde cezalar olsa trafik işlemez hale gelir.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Devlete para lazım , Hazır yazda geliyo yine nerde boş bi arazi varsa park yaparlar.

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlete para lazım , Hazır yazda geliyo yine nerde boş bi arazi varsa park yaparlar.
    Sağolsunlar hep bizim gibi kendi halindeki vatandasi sagiyolar.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Cezası 1.80 TL idi hatırladığım kadarıyla. Size ne kadar gelmiş?

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezası 1.80 TL idi hatırladığım kadarıyla. Size ne kadar gelmiş?
    Evet 80 TL inşallah iptal ederler. Hayirlisi artık...

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    normalde şehir içi kavşağı en az 10 metre kala şerit değiştiremezsin ve şehir dışında en az 50 metredir.
    ama yaklaşma hızının zanedersem standardın 3 te biri yani hız sınırı 50km ise son 10 metre şehir içinde 12.5km yi geçmemeli standartla böyle olunca yazabilir itiraz etsende bişey değişmez.
    hem itiraz edebilmen için önce cezai ödemen gerekiyo sonra itiraz kabul edilirse birkaç yıl sonra paranın değeri eriyince size geri iade edilir
    maalesef kanunlar bizim için değil parası çok olan için işliyo

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Geçen gün konusu olmuştu arkadaşlarla. Cezası 1 TL 80 kuruş olduğu için polisler ceza yazmıyor buna gibi bir şey konuşulmuştu. O yüzden 1.80 TL mi diye sordum.

Şimdi kanuna baktım. En son 1997'de değişmiş. "Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar" şeklinde bir ifade var. Bunu 80 TL'ye nasıl çevirmişler acaba http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde şehir içi kavşağı en az 10 metre kala şerit değiştiremezsin ve şehir dışında en az 50 metredir.
    ama yaklaşma hızının zanedersem standardın 3 te biri yani hız sınırı 50km ise son 10 metre şehir içinde 12.5km yi geçmemeli standartla böyle olunca yazabilir itiraz etsende bişey değişmez.
    hem itiraz edebilmen için önce cezai ödemen gerekiyo sonra itiraz kabul edilirse birkaç yıl sonra paranın değeri eriyince size geri iade edilir
    maalesef kanunlar bizim için değil parası çok olan için işliyo
    Itır etmek için cezai odemek gerekmiyor onu araştırdım. Ayrıca suçlu olduğumu gösterebilme hiç bir kayıt yok ne radar ne başka bir kayıt. Benzeri bir kaç iptal davasında suç kesinlestirilmedigi için iptal ile sonuçlanmış. Italy olmasa bile denize. Ayrıca cezayı yazan muhtemelen lambalarda 25 m. Kala önüme bi şerefsiz atladı zaten yavastim kırmızı yanıyor ama yinede pat diye sinyali önüme atladı diye biraz korna çalarak uyardim sinyal verse dahi orada şerit degistirmek yasak. Muhtemelen cezayı yazan oydu acaba şerit ihlalinden yada hatalı şerit değiştirmeden kendine ceza yazdımi (telefondan yazdığım için yazımda hatalı kelimeler olabilir tam okuyamiyorum kusura bakmayın arkadaşlar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Geçen gün konusu olmuştu arkadaşlarla. Cezası 1 TL 80 kuruş olduğu için polisler ceza yazmıyor buna gibi bir şey konuşulmuştu. O yüzden 1.80 TL mi diye sordum.

Şimdi kanuna baktım. En son 1997'de değişmiş. "Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar" şeklinde bir ifade var. Bunu 80 TL'ye nasıl çevirmişler acaba http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=
    Hocam bende 1.80 deki 1 i yanlışlıkla yazdınız sandım. Bizimkiler işiniiçinde para olunca bi şekilde ayarlıyor. Biri atmislar 80 kalmış galiba ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Cezayi 57/1a me maddesinden kesmisler.
    Kavşaklara yaklaşırken kavşaktaki şartlara uyacak şekilde yavaşlamamak, geçiş hakkı olan araçlara ilk geçiş hakkını vermemek,

Olarak geçiyor. Işın acayip tarafı zaten kırmızıyyandı ve durdum.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bende yan şeritten gelip trafikte bekleyenlerin yanından en başa yerleşmeye çalışan birisine yol vermediğim gün ne tesadüftürki 350 tl ceza yedim.
    Tehlikeli biçimde şerit değiştirmek ve dur ihtarına uymamaktan.

Pazartesi sabahı 9:05 zincirlikuyuda otomobil ile dur hitarına uymamışım.
    O satte orda herkes durur zaten . İstesende gidemezsin ama ben durmamışım.
    Yani bazen inatlaştığınız kişiler den böyle sürprizler gelebiliyor.

Çünki neden .
    Burası Türkiye abi. Daha kötü ne olabilirki zaten. Dimi ama.

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yan şeritten gelip trafikte bekleyenlerin yanından en başa yerleşmeye çalışan birisine yol vermediğim gün ne tesadüftürki 350 tl ceza yedim.
    Tehlikeli biçimde şerit değiştirmek ve dur ihtarına uymamaktan.

Pazartesi sabahı 9:05 zincirlikuyuda otomobil ile dur hitarına uymamışım.
    O satte orda herkes durur zaten . İstesende gidemezsin ama ben durmamışım.
    Yani bazen inatlaştığınız kişiler den böyle sürprizler gelebiliyor.

Çünki neden .
    Burası Türkiye abi. Daha kötü ne olabilirki zaten. Dimi ama.
    O yandan girmeye çalışanlara bende fitilim. Aslen Bursalı yim memlekete gittiğimde sıklıkla yaşıyorum fakat suan yaşadığım Safranbolu da öyle bir sorun yok şükür burada fazla trafik yok. Yine de böyle dengesizler her yerde olduğu için insanın canı sıkılabiliyor malesef.

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Arkadaşlar bu arada ceza uygulandıktan sonra en geç 10 gün içinde ihbar mektubu adresinize gelmezse mahkeme direk cezayı iptal ediyormuş. Malesef benimki tam 10. günde geldi...

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ben 3 ay önce ara sokakta (tek şerit var ) hatalı şerit değiştirmekten 180 tl ödedim. Fahri müfettişler sağolsun...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşım tutsa bende FTM olurdum, nerde apaçi var dayardım cezayı taa ki cezaları ödemek için motoru satmak zorunda kalana dek.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    bazen plakayı büken gençlere hak veriyorum
    crxforever ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)