Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acemi yardım bekliyor :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Öncelikle bu forumu bir süredir takip etmekteyim. Paylaşımlar sohbetler vs. çok hoşuma gittiğinden kayıt olma ihtiyacı duydum. Uzun süredir motor merakım vardı fakat Nasip olmadı. Nasip olursa 1-2 Hafta içinde motor almak istiyorum.

Hayalim olan Chopper tarzı motorlardan almayı düşünüyorum.

Öncelikle yaşım 21 boy 1.75-80 kilo 75 chopper tarzı motorlarda sıkıntı yaşar mıyım ?

Daha önce vitesli motor hiç sürmedim. Aldıktan sonra trafiğe kapalı bir yerde 1-2 hafta çalışma yapıp daha sonra ehliyete yazılmayı düşünüyorum.

Motorda aradığım özellik bana göre motordan keyif almak lazım aşırı hız sevmeyen biriyim. Konfor ve tarz bana yeterli gelecektir.

Uzun yola fazla çıkmayı düşünmüyorum şimdilik iyi bir eğitimden sonra belki düşünebilirim. İlk aşamalarda yaklaşık git gel 20-30 km lik yolda kullanmayı düşünüyorum.

Bütçe olarak 2.5-3 bin TL ayırabiliyorum. 2. el almayı düşünüyorum malum sıfır alıp içim acıyacağına 2. el alırım en azından içim acımaz.

Düşüncelerinizi yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca normal ideal bir Koruma takım (Kask Mont vs.) fiyatı hakkında ve ehliyet masrafları hakkında bilginiz varsa esirgemeyiniz.
    Herkese iyi Forumlar teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pek anlamam ama o bütçeyle en şekil chopper superlight 200 kuba. İsteklerini karşılar
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Öğrenci olduğumdan maddi ve manevi yönden sıkıntı çekmeyeceğim marka tavsiyelerinde bulunursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek anlamam ama o bütçeyle en şekil chopper superlight 200 kuba. İsteklerini karşılar
    Teşekkür ederim değerlendireceğim ..
    Acemi Birliğine Yeni Üye ..
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Ehliyet herşey dahil 550 civarı tutuyor.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Teşekkürler Janne .. Motor önerisi verecek kimse yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Araştırmalarıma göre fiyat aralığıma uygun motorlar
    Ramzey QM250
    Mondial 250 MCT
    Kanuni Seyhan 250
    Xingyue 150 ZK
    Keeway SuperLight 150
    Skygo SG 250-4
    acil satıcıya denk gelirsem Regal Raptor hangi markayı tercih etmeliyim yardım ederseniz sevinirim. Önceliğim 250 lik motorlardır.
    150 MR VULTURE

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Kardeş öğrenci olduğunu yazmışsın fakat bu saydığin motorlar bana kalırsa çok yakarlar benzine para yetiştiremezsin. Bende öğrenciyim tıpkı senin gibi ve önceliğim aldıktan sonra gezebileceğim bir motor almak. Yani 3 milyara motor alipta benzin almak için bütçemi alt üst etmek istemem. Belki istediğin tarz değil ama bajaj boxer 150 yi incelemeni isterim. Hem 3 bin tl hem sıfır hem de yakıtı az. Benimkisi sadece öneri , iyi geceler
    Serdar06 bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı 4Vale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş öğrenci olduğunu yazmışsın fakat bu saydığin motorlar bana kalırsa çok yakarlar benzine para yetiştiremezsin. Bende öğrenciyim tıpkı senin gibi ve önceliğim aldıktan sonra gezebileceğim bir motor almak. Yani 3 milyara motor alipta benzin almak için bütçemi alt üst etmek istemem. Belki istediğin tarz değil ama bajaj boxer 150 yi incelemeni isterim. Hem 3 bin tl hem sıfır hem de yakıtı az. Benimkisi sadece öneri , iyi geceler
    Adam hayalim chopper diyor, chopper önerisi istiyor, imzasına chopper delisi yazıyor ve sen gelmiş boxer al diyorsun. Seninkisi sadece öneri tabi ama vur demiş öldürmüşsün

Üstelik bu sayılan motorlar dediğin gibi 'para yetiştirilemeyecek' motorlar asla değil. Öğrenci için gayet idealler.
    Ben superlıght ve kanuni tiger dan yanayım.
    Serdar06 bunu beğendi.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Kardeş ben mobilden giriyorum bahsettiğin şeyleri görmeden yazdım o mesajımı. Amacımda yardımcı olmakti sadece. Yanlış anlaşılmak istemem.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı 4Vale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle düşüncenden dolayı teşekkür ederim. Chopper düşünüyorum. Fazla yakar demişsin ama araştırmalarıma göre aşırı fazla yakmıyorlar. özellikle 150 likler baya az yakıyor. Aşırı yakmasında 20-25 kuruş idealdir benim için kendimi ona göre ayarladım İstemediğim motor olup işkence çekeceğime 5 kuruş fazla yaksın razıyım . Teşekkür ederim düşündüğün için sıfır almama nedenim içimin acımaması ilk motorum illaki kıymetli olacak fakat sıfır alıp da içime oturmasın ufak bir çizik bile olsa derdim o yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:22 ----------

Öncelikle Teşekkürler Espaniole
    Chopper benim için çok ayrı ya, racing motor koy yanına kesinlikle chopper ı seçerim ki 150 cc felan bakmam bakımlı düzgün olması benim için yeterlidir. o kadar kafayı bozmuş durumdayım. Kanuni ve Superlight ı değerlendirmeye çalışacağım tabi ki önceliğim 250 cc malum 150 vs. alınca en fazla diğer sezon yükseltmek isteyeceğim en azından almışken diğer sezonu da atlatabileceğim bir cc ye sahip olsun diye düşünüyorum . Benim araştırmalarımda benzin konusunda aşırı uçuk değiller. şehir içi 25 krş felan ancak yakıyorlarmış 250 cc likler oda max diyorlar uzun yolda 220 krş civarı diye duydum ortalama tabi ne kadar doğru bilemiyorum. 3-5 krş önemli değil o kadarı zevkime göre olsun keyfini çıkarabileyim 5 krş fazla veririz o sıkıntı değil ;)
    150 MR VULTURE

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    öncelikle hoşgeldin. Biraz klişe olacak belki ama bence motordan önce ehliyet işini hallet ALLAH korusun en ufak bir taşıta yada birine çarpsan ALLAH göstermesin başın ağrır. Trafiğe çıkmayacağını söylemişsin evet gördüm ama motoru çözmen çok uzun sürmeyecek ve dur şuraya kadar gidip geleyim bişey olmaz deyip az mesafede olsa çıkacaksın he inşallah ben yanılıyorumdur sen iradene çok sahiptirsin ama dürtecek yani söylemedi deme
    Motor tavsiyesine gelince chopperlar hakkında çok bilgim yok ama YUKI nin bir modelini aldı arkadaşım 3 bin lira civarı yaz başında kullandım çok rahat bir motor geniş geniş yayıla yayıla gidiyosun onları değerlendirebilirsin.
    Şimdiden hayırlı olsun
    Serdar06 bunu beğendi.
    "The Ultimate Riding Machine"

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Ehliyeti alacağın kursa bağlı ne kadar tutup tutmayacağı,benim arkadaşım 2 ay önce aldı toplam 850-900'e falan geldi herşeyiyle.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX
    Keeway için yazdığın diğer modellere göre daha iyi diye duymuştum ama servis vs kısmını bilmiyorum.. Servis + Yedek Parça araştırması yapmadan kesinlikle motosiklet almayın başınız ağrır..
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok
    Bu dönemden sonra B sınıfı ehliyeti olanlar falan yazılı sınava girmiyor. Direk direksiyona giriyor toplam ehliyeti cebine koymak 500 TL te mal oluyor. Tabii arkadaşın B sınıfı ehliyeti varmı bilmiyorum.
    Serdar06 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    superlight 200 kuba motoru yakından gördum ınceledım. Mat siyah çantalı felan şekil birşey. Kuba ne kadar sağlam olabilir bilmem ama o parayada çok saglam beklememek lazım özenli binersen sıkıntı çıkarmaz.
    Serdar06 bunu beğendi.

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Bir kanuni kullanicisi olarak şu şekilde tawsiyede bulunabilirim; bu seçenekler arasinda kanuni olandan uzak dururdum :-)
    Sebebi yedek parça fiyatlari
    Serdar06 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bence boşver chopper ı falan ucuz bir vitesli çinli ile motor sürmeyi öğren sonra zaten bize bir şey sormazsın ayrıca koruma alırken paraya acıma motoru satmak kolay ama ucuz koruma elde patlar
    Serdar06 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Janne .. Motor önerisi verecek kimse yok mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Araştırmalarıma göre fiyat aralığıma uygun motorlar
    Ramzey QM250
    Mondial 250 MCT
    Kanuni Seyhan 250
    Xingyue 150 ZK
    Keeway SuperLight 150
    Skygo SG 250-4
    acil satıcıya denk gelirsem Regal Raptor hangi markayı tercih etmeliyim yardım ederseniz sevinirim. Önceliğim 250 lik motorlardır.
    Size tavsiyem Yamaha Virago 250 klonu bir Çinli almanız.Çift V-silindir.Genel olarak kullanıcıları bu motosikletlerin performansından sesinden memnun ve ortalama Çinliler den biraz daha sorunsuzlar.Arkadaşta Land Cruiser 250 var o kadar düştü kalktı bakımsız bıraktı motoru motosiklet yine de yoluna devam ediyor.Sesi ve kullanımı güzel bir motor.Fiyatları genelde 3000 TL ve üzeri oluyor ama takip ederseniz uygun düşürürseniz pazarlık yaparsanız 3000 TL altına alabilirsiniz.Virago 250 kopyası Çinlilerin listesi şöyle;

Bisan Roadstar 250
    Borelli Ledow CXM 250a
    Keeway Super Shadow 250
    Keeway Land Cruiser 250(Kasa değişik ama motor yine Virago fiyatları biraz yüksek)
    Lifan LF250 A-B (Bunun fiyatları bütçenizi aşar)
    Monero CXM 250a
    Belki unttuğum bir kaç marka daha olabilir.

sizin saydığınız motosikletlerden;

Kanuni Seyhan 250:Sıralı çift silindir çok fazla yakıyor.Pek tavsiye etmem 2.eli zayıf
    Ramzey QM250 :Yanılmıyorsam Seyhan ile aynı motor bloğu paylaşıyorlar çok yakar.Yollarda gördüğüm bütün QM250 liler döküntü...
    Mondial 250 MCT:Süper kaliteli değil ama kullananlar genelde memnun gibi 2. eli bol,parçası bol
    Xingyue 150 ZK:Hiç duymadım görmedim, 2. eli çok zayıf kesinlikle tavsiye etmiyorum
    Keeway SuperLight 150 :Aslında fiyatına göre güzel alet ama duyduğuma göre 70-80 km den sonra titreşim sorunu varış,yeni modellerden bu sorun çözülmüş.Biraz güçsüz olduğundan belli bir yerden sonra sıkılabilirsiniz.
    Kısaca ben sizin listenizdeki motosikletleri pek önermiyorum.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Öncelikle Teşekkür ederim ///MPOWER ehliyet işini hızlandırabilirim önce motor ve ekipmanlarımı almam lazım. illaki dürtüler olacaktır zaten onun için devri aldıktan yaklaşık 1 hafta sonra yazılırım ehliyete. Choopper-Cruiser tarzı motorları düşünme nedenim uzun mesafelerdeki rahatlığı ve görüntüsü tabi ki uzun yol şimdilik yapmayacağım ama malumunuz illa ki yapacağız ve aldığım motorun düzenli kullanıp en azından bu sezon ve diğer sezonu atlatmalıyım. Her sezon motor değiştirebilecek bütçem yok ilginden dolayı tekrar teşekkür ederim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Muhammetcon tabiki kursa bağlı ama genel olarak bir fiyat almak istedim ülkemizde ne yazık ki tüketici dostu esnaf sayısı çok kime kaça geçirirsem derdinde olanlara denk gelirsek bi fikrimiz olsun diye sormuştum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

ilhan78 Teşekkür ederim bunun hakkında bilgim yoktu araştırabilirim. B sınıf ehliyetim var eğer böyle bir imkanım varsa çok iyi olur.
    YouSuffer teşekkür ederim biraz bütçemi aşıyor kuba superlight 200 ama araştırıyorum.
    Adige10 teşekkür ederim işte bu bana yardımcı oldu bir markayı eledim
    biyeybaraküs Öncelikle fikriniz için teşekkür ederim ama bir ön yargım var güzel scooter ve chopper lar bana daha konforlu geliyor neden bilmiyorum ve ybr 125 felan düşündüm fakat o motorlar sanki beni hıza meilli biri yapacak diye aklımda sorular oluşuyor ben hızı şu aşamalarda düşünen biri değilim. Koruma ekipmanlarına ayrıca para ayırıyorum zaten önemli bir etken o yüzden zaten motora bu kadar bir bütçem kaldı.
    Thracian teşekkür ederim bilgilendirdiğin için dediğin gibi yakıt vs. konularını dikkate alıp tekrar seçeneklerimi gözden geçireceğim.
    gargamel teşekkür ederim yedek parça sıkıntım illaki olacaktır küçük bir şehirde okuyorum ama Ankara-Zonguldak-Karabük gibi motor parçası çok bulunacak şehirlere baya gidip geliyorum. o yüzden aşırı sıkıntısı olmayan bir model seçmem yeterli olacaktır sanırsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Değerli fikirlerinizi merak ettim. Muayenesiz Skygo 250 buldum 1500 tl diyor dış görünüşte vs. sıkıntı gözüme çarpmadı Muayene olmamasının nedeni dediklerine göre satacağından fiyattan düşmüş. Skygo hakkında bilgisi olan varmı. Tanıdık motor ustası var motorunda yürüyeninde sıkıntı yoksa almam mantıklımı şimdiden teşekkür ederim
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    CBF 150
    SKYGO motor hakkında bilgim yok zaten cin malı motorların hepsinde titreşim vardır. Az yada çok. Çok konforluda değildir ve uzun yol yapmaz ! Yapsa da hep aklınızda bir düşünce olacaktır, yolda kalır mıyım diye. Titreşimi rahatsız eder uzun yolda.Yeniyim ehliyetim yok demişsin bende yeniyim bende ehliyetim olmadan aldım motosikleti aynı hafta kursa yazıldım toplam maliyeti 600 tl oldu bana. Benim sana tavsiyem ilk ehliyetini al. İllede ehliyeti sonra alacam diyorsan da ekipmanın eksiksiz olsun, hem seni koruması için hemde polisleri peşine takmaman için, Polisten korkup kaçmaya çalışma, kaçarsanda yakalanmazsan eğer dahada ehliyeti alana kadar motosiklete binme! Nerede oturduğunu bilmiyorum ama varsa çevrende motosiklet kulupleri onlara üye ol ve sürekli toplantılarına git fikir edinirsin. Ben geçen sene ekimde karar verdim bu sene martta aldım cbf 150 aldım. Yani acele etme.
    Serdar06 bunu beğendi.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Zaman geçtikçe örneğin nasıl müzik beğenilerin değişiyorsa motor beğenilerin de büyük ihtimalle değişecek. İşin içine bir girdin mi zamanla farklı tarzlarda motorlar denemek isteyeceksin. Cruiser tarzı motorlar başlamak için en ideal motorlar, tercih bence doğru olmuş, ancak 150 cc lik bir motora da sırf görünüşü için chopper veya cruiser demezdim. Bu sınıfta en azından iki silindirli 250 cc bir motora yönelmen uygun olur diye düşünüyorum. Yukarıda arkadaşlar 250 ccdeki bütün alternatifleri saymışlar. 150 cc olacaksa ve bütçe bu sınıfa yetecekse commuter diye tabir edilen cbf 150, yamaha ybr veya bu sınıfta araştırarak nispeten kaliteli çin ,kore muadil motorlara yönelebilirsin. Kask , korumalı mont eldiven dizlik, bellik, bot-ayakkabı derken en azından bir 1000 TL ekipmana da harcaman gerekebilir. Umarım hayal ettiğin motora keyifle sağ salim binersin. İlk etapta hayal ettiğin motor olmasa da olur neticede yıllar geçiyor herhangi bir motorla başladıktan sonra motor tecrüben deneyimin ve inşallah gelirin de artacak. Kendini şimdiden çok zorlama alacağın motorun tipi -şekli ilk etapta istediğin gibi olmasa da önceliğin bu aşamada ehliyet ve koruma ekipmanların olsun.
    Serdar06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)