Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ibb motosiklet sürücüleri icin pist kuramazmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Çoğu motosiklet sürücüsünün hayalinden biride pistte sürüs yapmak zevkidir. kendini gelistirmek eksiklerini tamamlamak viraj sevenlerin ,virajda kendini gelistirmek isteyenler, vs icin bicilmis kaftandir.
    Ne yazikki istanbul park ta 20 dk surus keyfi % 108 zam ile 120 tl den 250 tl ye çıkmıstır.gerci 120 tl bile çok fazla.
    Istanbul buyuksehir belediyesi onca avm yapti parklar bahceler yapti bisiklet yollari yapti buz pistleri yapti.3milyon motorcu icin pist yapsa ve cok az bir ucret karsiligi oda kendi masrafini cikaracak kadar ucret alsa.
    Istanbul parktaki gibi halk gunleri yapsa .
    Gerci istanbul park halk ucreti 20 dk si 250 tl iken ibb de once pisti yapsa halk
    Gunlerini ucretsiz hafta sonlarinida makul bir fiyattan yapiverse ne guzel olur.
    Ibb baskanini mail bombardimanina tutsak veya imza kampanyasi baslatsak nasil olur ?
    Cokmu maliyetli bir pist yapmasi ibb ye koyarmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    şaka mı?

ölmeyelim diye yol kenarındaki çiçek sulamayı, çim sulamayı özenle yapmayan, tüm yolu, kavşağı su içinde bile bile bırakan zihniyet,
    istparktan motordan bir ton para alan zihniyet
    bize pist mi yapar mı?

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selamlar,

Bu konuda benimde canım çok sıkkın.

Güzelim ülkemizde hemen hemen her şey var ama uluslararası bir pistimiz yok diyorduk ki yılları önce İstanbul Parka kavuştuk. İlk yılların heyecanı kalmayınca ve F1'in takvimine girmekte çok para tutunca TR'de Formula 1 takvimden çıktı ve İstanbul Park atıl bir vaziyette kaderine terk edildi.

Sonra zengin bir zat yine zenginlere hitap edecek şekilde pisti açtı kendi adını da koydu.Şimdi 3x25 dakikasını 250euro + KDV den satıyorlar. Bilgi almak için yazdığımda gelen bu cevap ile şok oldum. Hemen sağlam bir cevap yapıştırdım ve lütfen yöneticileriniz de iletin diye rica ettim!

Sonra bu yazışmaları TOSFED'e yazdım.Ne kadar yetkili kişinin e-postası varsa buldum hepsine gönderdim. Ne mi oldu? Hiç bir şey!

Sıçım bizi böyle temsil edecek, sesimizi dinleyecek federasyona! Ben Almanya da doğdum ve büyüdüm. Dünyaca ünlü Nürnbergring'de 15 dakikası 27 euro dur. Bu kabul edilebilir ve herkeste girebilir.

Ama Türkiye'de HERŞEY SOYGUN!!! Sonra gençler sokakta yarışıyor, sağ sola patlıyor canlar gidiyor!

Verim sizlere adresleri sizde yazın, şikayet edin!!!
    zulu bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Herseyi devletten beklemek sacma bence. Madem Bu kadar cok kisiyiz herkes elini tasinin altina koyacak bir proje yapacak. Arazisi olan bir arkadas arazisini Bu is icin ayiracak ve Bu projeye katilmak isteyen arkadaslardan Para toplayacak. Sonra mimar ve insaat muhendisi bazi arkadaslar Bu projenin cizimlerini projesini hazirlayacak sonra insaat baslayacak. Projeye Para koyanlar insaat bitince ortak olacak ve bir yonetim kurulu kurup uygun ucreti tespit edecek. AMA isi devlete birakirsaniz 50 yil bekleseniz bir sey olmaz.
    bsongoz bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Devlette para çok o kadar saçma paralar harcanıyor ki insanın aklı şaşar pist ne ki. Ama pistin p si yapılmaz imkansız değil yapmazlar.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    pistte rant yok, ayrıca pist yapmak için vizyon lazım.
    ne belediyede ne de hükümette öyle bir vizyon maalesef yok.
    avm yaparlar, yüksek bina yaparlar başka da birşey yapmazlar.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Öncelikle etkin bir topluluk olursak, aynı amaç etrafında birleşirsek yapılamayacak şey yoktur. Etkin bir dernek/federasyon bence ses getirir, gerekirse belediyeden ücretsiz alan tahsisi alır üyelerinden topladığı aidatlar ve yardımlarla da pisti de yapar kendine ait kanunda çıkartır.
    öncelikle aynı amaç etrafında toplanmak şart... Ezilen hakların psikolojisi böyledir hep kendisinden daha yetkin daha güçlü bir varlık/kurum dan bekler bekler bekler, kendisinin güç ve selahiyetinden anlamaz düşünmez oysaki birlikten hep kuvvet doğar.....

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Alıntı medir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle etkin bir topluluk olursak, aynı amaç etrafında birleşirsek yapılamayacak şey yoktur. Etkin bir dernek/federasyon bence ses getirir, gerekirse belediyeden ücretsiz alan tahsisi alır üyelerinden topladığı aidatlar ve yardımlarla da pisti de yapar kendine ait kanunda çıkartır.
    öncelikle aynı amaç etrafında toplanmak şart... Ezilen hakların psikolojisi böyledir hep kendisinden daha yetkin daha güçlü bir varlık/kurum dan bekler bekler bekler, kendisinin güç ve selahiyetinden anlamaz düşünmez oysaki birlikten hep kuvvet doğar.....
    Güzel ve doğru demişsin medir! Bende yazdım sizlerde yazın sesinizi duyurun belki o Federasyon dedikleri kurum bir şey yapar!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Bakın Federasyon yetkililerine yazdığım e-posta.

Sayın Yetkili/ler,
    Güzel ülkemizde sokaklarda illegal yarışmayalım, kendi ve başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmayalım diye İntercity Park’ın pist günleri için bilgi rica ettim.

Fakat gelen cevap ile adeta şok oldum - yıkıldım!

Nasıl olurda 25 dakika X 3 turun maliyeti 250euro + KDV olur!!! Bu nasıl teşviktir? Bence bu; gençler sizler piste değil, sokaklarda yarışın teşviğidir!
    Örnek verdim dünyaca ünlü Nürnburgring’den 15 dakikası 27euro. Bu yine kabul edilebilir ama Türkiye’deki fiyat politikasını anlamış değilim.
    İlla Ferrari’ leri, Lambo’ları olanlar mı gelsin piste çıksınlar?
    Eğer sizlerin TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU olarak etkiniz veya söz hakkınız var ise lütfen bizlerden yana kullanınız!
    Sayın Başkan Metin Çeker, aynı zaman da Intercity Parkın Sportif Direktörü, eminim onun yapabileceği bir şeyler vardır…

Umarım bu isteğimiz hava da kalmaz ve dikkate alınır.

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Yetkili kişilerin adları ve e-postaları:

Genel Sekreter Mete Bayrakçı metebayrakci@tosfed.org.tr
    Sportif Direktör Murat Kayamurat kaya@tosfed.org.tr
    İdari Direktör Filiz Harmanlı filiz@tosfed.org.tr
    Finansal Direktör Metin Yıldız muhasebe@tosfed.org.tr
    Federasyon Başkanlığı ve Kurullar Sekreteri Gülşen Bülbül gulsen@tosfed.org.tr
    Gözetmenler Yeşim Tilevyesim@tosfed.org.trLisans Tolga İpharlisans@tosfed.org.tr
    Muhasebe Sorumlusu İhsan Batmaz ihsan@tosfed.org.tr
    İdari Asistan Merve Daşkaya merve@tosfed.org.tr
    Medyamedya@tosfed.org.tr
    barodi bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    türkiyede son 12 yıldır dernek/oda/federasyonlara olanlar ve yönetimlerinin nasıl el değiştiği hakkında fikriniz var mı acaba?
    sivil toplum kuruluşlarının neredeyse tamamı hükümet kontrolünde şu an.
    yanlış anlaşılmasın, yapmayın demiyorum yazın ama çok umutlanmayın.

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu yol yapamazlar bılmem ne ypmazlar mazlar mazlar olmaz yapamazlar
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

serdar22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750x
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herseyi devletten beklemek sacma bence. Madem Bu kadar cok kisiyiz herkes elini tasinin altina koyacak bir proje yapacak. Arazisi olan bir arkadas arazisini Bu is icin ayiracak ve Bu projeye katilmak isteyen arkadaslardan Para toplayacak. Sonra mimar ve insaat muhendisi bazi arkadaslar Bu projenin cizimlerini projesini hazirlayacak sonra insaat baslayacak. Projeye Para koyanlar insaat bitince ortak olacak ve bir yonetim kurulu kurup uygun ucreti tespit edecek. AMA isi devlete birakirsaniz 50 yil bekleseniz bir sey olmaz.
    Hocam! bizler bu maliyetin altından kalkamayız diye düşünüyorum. Ben bir kamu kuruluşunda tanker şöförüyüm ve işim gereği izmit tüpraş'dan asfalt nakliyesi yapıyorum. AC 160 diye sınıflandırdığımız en düşük kalitedeki asfaltı köy yollarında kullanmak için alıyoruz. kalitesi en düşük olan bu asfaltın 22.500 kg'mı
    29000 TL ve 22.500 kg asfalt ile yaklaşık 2 km yol yapımı gerçekleşiyor. Bu pist için çok çok daha kaliteli bir asfalt almak gerekli ve pistin uzunluğunuda göz önüne alırsak çok yüksek maliyetler çıkar..

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Millet motosikletimiz 20 kurus daha az yaksin diye yillarca hayalini kurup aldigi 4 silindir makinalarini satarken aramizda para toplayip milyon liralik projeye girip yatirim ortagi olacagiz oyle mi ha birde organizasyonlarda bize ait olacak insaat baslayacak falan :D hehehehe 10 kisi toplanip geziye gidiyoruz bi ton yaygara kopuyo yatirim ha ? zaten benim yatiracak param olsa basimi sokacak bi ev alirim,yilda max 10 kere gelecegim piste gommez kimse parasini. He bide komik tarafi her seyi devletten bekleme falan demissin,benim devletten tek bir beklentim var polisi askeri biber gazi gelip beni vurmasin olmeyeyim bide polisten sagda solda dayak yemeyeyim yeter bu kadar benim umudum beklentim bu ulkeden bir genc olarak yahu birak pisti keske bilmem kac milyon kilometre yol kirec tasindan yapilacagina,yarisi kadar yapilsaydida avrupa standartlarida olsaydi. Gormeseydik jilet gibi asfaltlarda yollarda ustu mavi posetlerde ortulen motorculari.Siz pist diyorsunuz ben refuj sulamalarini gece yapsalar yollari yikamadan aglayacagim sevincten. Devlet icin para olmayan pistleri,kendimiz yapalim diye hayaller kuruyoruz koca koca adamlar iste bizde kucuk dusler ulkesine hosgeldiniz

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Maltepede denizi doldurdukları yerde bisiklet için güzel bir pist yapmışlar ortasındada sanki cross için eğimli kumdan bir alan var(tabi bisiklet için bunlar )orayı basalım

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bi caps atardım da...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)