Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor alacağım ama KÖPEKLER...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mahalledeki köpek apacheyi sürerken saldırıyordu,şuan cbr var yanıma bile yaklaşmıyor ) demek benle değil motorla alakalı bir durum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aziz4458 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriliyor YBR 125
    Bizdede opel combo var araba inanki sesi hiç yok çoban köpekleri vardı çiftliğin orda 3 4 tanesi birden peşimize takıldı camı kapatmasak içeri atlayacaklardı ileridede birtanesi gerilmiş bekliyo 20kmh ile gidiyoruz ardından arabanın ön camına fırladı sonra sekti yana doğru arabanın sağ aynasını kırdı motor alsam direk atarlar motordan aşşa parçalarlar heralde
    Alıntı Rasim000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede 125 cc var tekirdağında oturuyorum bulunduğum mahallede bir çok köpek var ama orjinal egzoz olduğu için sesi çıkmıyor motorun düşük tempo geçiyorum yanlarından ybr lerinde sesleri yok gibi düşük tempo yanlarından geçerseniz sorun olmaz diye düşünüyorum

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Tek teker gazlaa

Motosikleti
    direk yuvarlanırım toprak yol çukur full :D
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek teker gazlaa

Bu itlerin bazıları 2 tekere gıcık, elektrikli bisiklette hiç ses yok,yinede gördümü yattığı yerden kalkıp üşenmeden saldırıyor sesle alakalı değil bence. bende hızlı yapıştırıcının spreyini taşıyom geldimi sıkıyom yüzüne kaçıyo namussuzlar.Sende sağlam bi sprey edin deliğinide az genişlet toz atmasın uzağa atsın sıvıyı.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aziz4458 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izlemiştim köpek görünce motoru yavaşlatın diyo yanına gelince direk gaz verin diyo ama 125lik motorla gaz versem motor gidemeden bacağıma yapışır :D
    Elektrikli velespitle köpeklerden kaçtım olmaz bi şey
    Aziz4458 ve ozwizard bunu beğendiler.

Motosikleti
    bu sprey işi aklıma yattı ne tür spreyler lazım veya herhangi bi sprey olurmu
    Alıntı batıegeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu itlerin bazıları 2 tekere gıcık, elektrikli bisiklette hiç ses yok,yinede gördümü yattığı yerden kalkıp üşenmeden saldırıyor sesle alakalı değil bence. bende hızlı yapıştırıcının spreyini taşıyom geldimi sıkıyom yüzüne kaçıyo namussuzlar.Sende sağlam bi sprey edin deliğinide az genişlet toz atmasın uzağa atsın sıvıyı.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke bize saldıran köpeklerde böyle tatli olsa :D Hep meymenetsiz ürkünç hayvanlara denk gelıyorum :D

Uslu Gezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Hep tırstığım bir durum hala tırsıyom bugün sabah işe gelirken yine tırstım Allahtan yerinden bile kımıldamadı şükür

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Bizim mahallede de çok köpek var. Bırak motorla geçmeyi yaya bile geçemiyorduk. Taa ki tanışıp konuşup anlaşana kadar Artık ben onlara birer kap yemek ve su veriyorum, onlarda bana takışmıyor. Takışsa bile ses çıkarmadan yanımda koşuyorlar
    ozwizard, MetinK., Thracian ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var gücünle ÇÜÜÜÜÜÖÖÖÖÖAAAAAAAA diye bağır(bi kere nası tırstıysam artık,öyle bağardım şaşırdı hayvan).Ben mahalledeki köpekleri besleyerek ve severek kurtuldum,artık kovalamıyolar.Bizde de 10-15 tane var
    AHAHAHAHAH yemin ediyorum gözlerimden yaş geldi gülmekten ))) ÇÜÖAAA ne ya hahahahahahaahah Hocam kayıt edip yollasana korna sesi yapalım, trafiktede sağ tarafı kapayan arabalara çalarız ))))
    turkish39, viper17 ve serdar22 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben de yazarken gülmüştüm,çak fena tırsınca böyle şeyler çıkabiliyor ağızdan.Ama işe yaramıştı,köpek bile noluyo lan diye durdu
    ozwizard bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hahahaha abi valla hala gülüyorum Sabah sabah kendime geldim Çok yaşıyasın inşallah
    turkish39 bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Valla allahtan konyada belediye toparlıyor köpekleri yoksa ben çoktan öbür taraftaydım. Çok korkarım köpeklerden, bazen sokakta kendi haline yatan köpeği gördüğümde bile istemsiz hızlanıyorum motorda kontrolsüzce. Üstüme falan saldırsalar kesin vururum biyere hiç şansım yok.

Belli bir bölgede dolaşacaksanız ve bölgenin köpekleri de belliyse onlarla dost olmak iyi bir çözüm. Ama çoban köpekleri, çiftlik köpekleri ve psikopatlaşmış sokak köpekleriyle durum zor. Kovalamakla yetinmeyip otomobilin lastiğini dişleyeni bile okudum forumlarda. Doğrudan, intihar komandosu gibi motosikletin önüne atlayan da var. Bazıları da sahiplerine yaltaklanmak için 3 kilometre öteden sürüyü bırakıp saldırabiliyor. 1-2 ay önce, trafiği az olan bir şehirler arası asfalt yolda seyrederken bir tanesi soldaki araziden sürüyü bıraktı bana doğru koşmaya başladı. O sırada arkamdan gelen otomobil sollama yapmak üzere sol şeride geçmişti, doğrudan bana kilitlenmiş olan köpek otomobili görmeyip altına girdi. (Otomobil sürücüsü de yeterince uyanık değilmiş ki köpeğin hareketini algılayıp çarpışmadan kurtulmayı başaramadı.) Neyse ki sürücü durumu toparladı da aracın kontrolünü kaybetmeyip 5-10 dk. sonra yanımdan geçip gitti. Sanırım köpek telef oldu ve bir trafik canavarından kurtulmuş olduk. Bu kadar gevezelikten sonra eklemek istediğim bir şey daha var; bu her ne kadar saldırı tehlikesini azaltmıyorsa da, belli sayıda bir "karşılaşmadan" sonra insan daha soğukkanlı oluyor. Paniğe kapılmayınca da tehlikeyi atlatmak kolaylaşabiliyor. Gel gelelim her halükarda, şehir içinde, dışında ya da arazide köpekler motosiklet sürücüsü için en hafifinden "keyif kaçırıcı" bir etken.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kendi köpeğim var. Hemde alman kurdu.
    Dışarda gördüğüm tüm köpekleri gidip severim.
    Yani köpekler ile çok iyi bir bağım var.

Fakaat motora binince değişiyor.

2 kere motordayken köpek saldırdı.
    Pitbulu dahi yanına gidipte seven ben motordayken cidden korktum.
    Allah tan 250cc kullanıyorum. Gazı açınca yakalayamıyoer

Sen en iyisi al bi uzi geçerken tara köpekleri :D şaka bi yana ben arabasıyla motorun üstüne kıran "insan" görünce bunlara şaşıramaz oldum artık!

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Bu gün baraja balık tutmaya giderken köpek artık nasıl diş bileydiyse lastiği ısırdı. Allahtan 40 ile gidiyordum bana bişey olmadı. Ama köpek başı lastikle çamurluk arasına sıkıştığı için telef oldu. Üstelik yanımda dazer 2 denen bi işe yaramayan alet vardı. Bunlara bir çözüm yokmu
    ?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı batıegeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpeğin yüzüne hızlı yapıştırıcı denen bir kimyasal mı sıkıyorsun ?
    bence haklılar kovalamakta.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    nerdeki bu yazlık ya çiftlik var yakınlarında ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)