Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motor Tavsiyesi; Önerileriniz Çok Önemli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Öncelikle aranıza yeni katıldım ve kendimi tanıtmak isterim. 23 yaşında Sinema öğrencisiyim. Motosiklet sonradan kazanılmış bir heves değil bende, hele ki çevre faktörü hiç değil ve şimdi birikimim gereği bu özleme son vermek istiyorum.

Daha önce sadece 1-2 kere kullanmışlığım oldu ve 1 aya kadar a2 ehliyeti alacağım fakat son 1 senedir o kadar çok araştırma yaptım ki kafam çok karıştı. Scooter hiç sevmiyorum aslında tamamiyle harley davidson aşkı ile yaşıyorum fakat acemiliğim gereği o sanat eserini ustalığımda ele alacağım (zaten maddiyat engel). Neyse sizi sıkmadan konuya geleyim;

Uzun zamandır birikim yapıyorum ve 6.000 Dolar para biriktirdim. Racing ile aram yoktur ama bir başlangıç lazım. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ne önerirsiniz bu genç arkadaşa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    250 cc alacaksan ben olsam kawasaki ninja 250 alırdım 10 bine falan. bin lirayada güzel bir kask alırdım. kalanlan bin liranın 500 tl si ile ceket. kalan 500 tl yede pantolon ve eldiven alırdım. 250 cc uzunca bir süre yeteceği aşikar. yeni kasa cbr 250 2. elde bulabilirsen alınabilir. hatta daha iyi olur yakıttan tasaruf.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung GT250R

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Pulsar diyen çıkmadı daha ilginç
    wampaa ve hakanuygun bunu beğendiler.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc alacaksan ben olsam kawasaki ninja 250 alırdım 10 bine falan. bin lirayada güzel bir kask alırdım. kalanlan bin liranın 500 tl si ile ceket. kalan 500 tl yede pantolon ve eldiven alırdım. 250 cc uzunca bir süre yeteceği aşikar. yeni kasa cbr 250 2. elde bulabilirsen alınabilir. hatta daha iyi olur yakıttan tasaruf.
    Alıntı Karachali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung GT250R
    "Racing ile aram yoktur ama bir başlangıç lazım." demiş arkadaş.

Benim motor tecrubem yok ama 6 aydır falan araştırıyorum. Büyük ihtimal arkadaşlar konuyu gördüklerinde scooter, cbf, ybr diceklerdir. Bana kalırsa arkadaşımın geçenlerde gösterdiği kymco venox 250 eğer iyi bir motorsa (hiç bir bilgim yok) 250lik bir chopper olarak senin beğeniceğin tarzdan.

Pek tecrübem yok okuduklarımdan yola çıkarak bilgi verdim bir yanlışım varsa düzeltin lütfen.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    chopper istedigine göre sütçü motorlarına binmessin tahminimce görünüşe önem veriyorsun yani racing olcak ilk makinen bence:D o yüzden alternatiflerinizi yazayım uzayım. cbr 125 cbr 250 ninja 250 hyosung 250 ninja 300 der giderim iyi günler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden dolar? harleyler kawasakiler ktmler euro. gerisi tl. boşu boşuna biriktirmişsin
    zulu, yasinim ve hgdr bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bu nasil?

ultraslan_54, hakanuygun ve ShadHova bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar diyen çıkmadı daha ilginç
    Capon değil ya ondandır,iyi günler ilerde
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Wyatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aranıza yeni katıldım ve kendimi tanıtmak isterim. 23 yaşında Sinema öğrencisiyim. Motosiklet sonradan kazanılmış bir heves değil bende, hele ki çevre faktörü hiç değil ve şimdi birikimim gereği bu özleme son vermek istiyorum.

Daha önce sadece 1-2 kere kullanmışlığım oldu ve 1 aya kadar a2 ehliyeti alacağım fakat son 1 senedir o kadar çok araştırma yaptım ki kafam çok karıştı. Scooter hiç sevmiyorum aslında tamamiyle harley davidson aşkı ile yaşıyorum fakat acemiliğim gereği o sanat eserini ustalığımda ele alacağım (zaten maddiyat engel). Neyse sizi sıkmadan konuya geleyim;

Uzun zamandır birikim yapıyorum ve 6.000 Dolar para biriktirdim. Racing ile aram yoktur ama bir başlangıç lazım. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ne önerirsiniz bu genç arkadaşa
    Açıkçası benim de kafam karıştı.Tam olarak hangi tarz motosiklet tavsiyesi istiyorsunuz?
    Cruiser-chopper:Harley Davidson'a aşıksanız tarzını cruiser demektir.Ülkemizde 250cc de alınabilecek en mantıklı cruiser Hyosung GV 250.Suzuki,Yamaha,Kymco nun da çok 250 lik cruiserları var ama ne yazıkki 2.eli pek fazla yok,yedek parçası sıkıntılı vb..

SS (Racing):Başlangıç için SS istiyorsanız Honda CBR 250 R veya Hyosung GT 250 R iyi bir başlangıç olabilir.Kawasaki Ninja 250 önereceğim ama piyasadan kalktı artık Ninja 300 geliyor o yüzden 2.el ve yedek parça sorun olabilir.

Naked:Suzuki Inazuma,SYM Wolf 250,Bajaj Pulsar 200,KTM Duke 200.Aralarından istediğinizi seçin hepsi çok güzel motosikletler.Özellikle Inazuma biraz hantaldır diğerlerine göre ama bana göre en mantıklı seçenek.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerin için teşekkür ederim ama racing ile başlamam daha sonraki chopper veya cruiser deneyimlerimi kötü derece etkilemez mş? çünkü zıt kutuplar geliyor bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden dolar? harleyler kawasakiler ktmler euro. gerisi tl. boşu boşuna biriktirmişsin
    Üstad boşu boşuna değil aslında çünkü motor kurlarına göre biriktirmedim eskiden dolar ucuzdu o yüzden yükselir diye dolar yapmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası benim de kafam karıştı.Tam olarak hangi tarz motosiklet tavsiyesi istiyorsunuz?
    Cruiser-chopper:Harley Davidson'a aşıksanız tarzını cruiser demektir.Ülkemizde 250cc de alınabilecek en mantıklı cruiser Hyosung GV 250.Suzuki,Yamaha,Kymco nun da çok 250 lik cruiserları var ama ne yazıkki 2.eli pek fazla yok,yedek parçası sıkıntılı vb..

SS (Racing):Başlangıç için SS istiyorsanız Honda CBR 250 R veya Hyosung GT 250 R iyi bir başlangıç olabilir.Kawasaki Ninja 250 önereceğim ama piyasadan kalktı artık Ninja 300 geliyor o yüzden 2.el ve yedek parça sorun olabilir.

Naked:Suzuki Inazuma,SYM Wolf 250,Bajaj Pulsar 200,KTM Duke 200.Aralarından istediğinizi seçin hepsi çok güzel motosikletler.Özellikle Inazuma biraz hantaldır diğerlerine göre ama bana göre en mantıklı seçenek.
    Hyosung GV 250 ye baktım fena değil başlangıç için. yakıt konusunda ve çıkardığı arızalar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

İlk başlarda Regal Raptor 350 e-6 istiyordum fakat güvenemediğim bir marka ve son 2 aydır 2. el Ducati Monster 695'i araştırdım almayı düşünüyordum fakat bu ağır mı kaçar bana?

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Kardeş ucuz istersen yeni başlıyorum düşerim kalkarım parçası ucuz dersen şu tarz bir şeyle başlaya bilirsin hafif cruiser tarzı mondial 150 sentor
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=touring&l=150SENTOR&i=549

Dersen 250 lilik birşey olsun cruiser olsun dealim var fena marka değildir
    http://www.daelimtr.com/?page=urun-detay&id=81

Bunun dışında hyosung gv 250 regallerin 250 cc olanları (350 cc olan titreşimli vs.)

Ben senin yerinde olsam 250 cc makine alırdım yeni başlıyorsun, 600 cc ile stres yaparsın daha güçlü daha ağır makineler rahat kullanmazsın gazı kaçırdın mı affı yok.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250

Daha önce sadece 1-2 kere kullanmışlığım oldu
    ]İlk başlarda Regal Raptor 350 e-6 istiyordum fakat güvenemediğim bir marka ve son 2 aydır 2. el Ducati Monster 695'i araştırdım almayı düşünüyordum fakat bu ağır mı kaçar bana?
    Arkadaşım , 1-2 kere diyorsun , ducati monster diyorsun , aramızdan bir an önce ayrılmak mı istiyorusun ? 125/150 cc mümkünse vitesli bişey al markası önemli değil , sonra mümkünse çokça eğitim al ,öğren motorsiklet kullanmasını , edin tecrübeni , sonra tarzına da markasına da hacmine de karar vermen daha doğru olur. nacizane tavsiyem...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ayrıca haftada minimum 3 gün büyükçekmece-karaköy arası gideceğim asıl önemli faktör bu. bu yola dayanabilecek bir cihaz arıyorum. 250cc bu maratona dayanabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım , 1-2 kere diyorsun , ducati monster diyorsun , aramızdan bir an önce ayrılmak mı istiyorusun ? 125/150 cc mümkünse vitesli bişey al markası önemli değil , sonra mümkünse çokça eğitim al ,öğren motorsiklet kullanmasını , edin tecrübeni , sonra tarzına da markasına da hacmine de karar vermen daha doğru olur. nacizane tavsiyem...
    Anladım üstad haklısın biraz aceleci davrandım haliyle. Çok bekledim ondan olsa gerek. Tavsiyen için çok sağol

Motoru bırakta sinema ögrencisi nasıl derslerde aksama kadar film mi izliyonuz tam benim bölümmüş 1. Ders bilim kurgu 2. Ders aksiyon böyle mi
    hgdr bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    benim tavsiye herkesten farklı olacak hatta bazıları bana kızacak ama ben sana ilk motor olarak ne cbr 250, hyosung , bajaj ,SYM ve ktm yi önermem çünkü bu motorlar 23 ile 29 beygir arası yanılmıyorsam ilk motor için fazla bence(birde bunların parça fiyatlarına bak elbet yatırma düşürme olacak kazadan bahsetmiyorum bile) ,zaten cbr ve hyosung un gidon turu açıları az şehir içinde seni zorlar ben sana elindeki parayla ehliyetini aldıktan kılık kıyafet dizdikten sonra plakası ve vize sorunu olmayan vitesli 100 lük veya 125 lik çinli (yüzlük olursa daha iyi vergisiz 50 kâğıt cepte) 400 500 dolara kralını bulursun örnek http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-hastasina-modfiye-150lik-mg-135801703/detay (örnektir türevleri motoran , yuki ,çelik,kuba vs vs aynı motora herkes farklı marka başmış) aldıktan sonra 2-3 ay binmeni tavsiye ederim zaten öğrenciymişsin okul tatil bol bol binersin herkes dalga geçecek senle motorun kötü diye ,sonra bunu en fazla 200 lira zararına satarsın(benimde ilk motorum mondial 125 mg classic ti az dalga geçilmedi) sonra cbr 250 ,bajaj ,hyosung,ktm ne alacaksan alırsın ben bajaj pulsar 200 ns tavsiye ederim
    noT: BU DEDİĞİM ÇİNLİ TARZI MOTOR ALIRSAN HEP ŞEHİR İÇİ TAKIL ÇEVRE YOLLARI KÖPRÜ TEM FALAN SANA GELMEZ ZATEN 8 10 BEYGİR OLACAK HIZ YAPAMAYACAK FAZLA ARAÇ ZOR SOLLARSIN SONRA HAZIR OLACAKSIN İSTEDİGİN 250 LİKTEN DEVAM BENİM İLK MOTOR TAVSİYEM FORMAT OLARAK BUDUR

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Yazdıklarından anlaşılan motoru hız tutkusu için değil günlük kullanım,keyifli vakit geçirmek için başlıyosun bunun için ilk başta SS modelleri ele derim ben. CBR250, NINJA250-300, HYOSUNG 250 falan evet başlangıç motoru bir nebzede ama bu makinaların hepsi sürat yapmaya başlangıç için yapılmış makinalar. Ileride eğer 300 km/h hızla araba sollamak, depoya kafanı gömüp viraj almak falan yoksa ki sanmıyorum bunları düşündüğünü bu makinaların hiçbiri sana göre değil.
    Tavsiyeye gelirsek birinci tavsiyem kendine kesinlikle bir tarz seç. Bu dediğimi yanlış anlamasın kimse sadece 2 teker tutkusunu eleştirmek için söylemiyorum fakat nasıl insan 2-3 kişiyi aynı anda aynı derecede sevemiyor, nasıl ki 2-3 takımı aynı anda aynı tutkuyla desteklemiyor buda öyle bişey. Chopper hayranı olduğun belli zaten kendinde dile getirmişsin bunun için aklıma gelen ilk motor REGAL bi senedir yakınen takip edebildim canlı olarak yakın bir arkadaşım kullanıyor. Artıları dış görünüşü muadillerine göre çok daha gösterişli 40000 liraya aldık diye şakalara kimse yadirgamadı büyük ihimal motoru tanımadıkları için ama yinede motor burdayım diyor. Yakışıda hiç can acıtmaz. Eksileri parça kalitesi düşük hani çok özenmen gerek bulduğu ortama falan mesela biraz soğuk yedi yağmur falan aynaların kaplaması attı birde gidonu kesinlikle şehir içi kullanımda seni motordan soğutur. Bunun haricinde chopper olarak hyosung gv serisinin adını çok duydum tavsiyelerde ama bir bilgim yok o motorla ilgili sadece tavsiye seviyesindr tanıyorum.
    Tek marka değerlendirmesi gibi oldu biraz ama yardımcı olmuşumdur umarım.
    Kesinlikle ekipmanların ve ehliyetin olmadan hiçbirine yeltenme tabi buda dipnot : ))

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    skuter 125 150 veya viteswli kap modeller şimdilik işini görür.başlangıç motoru diyorsan skuter tavsiyr ederim önce ehliyet ve ekipmanların olmadan asla yola çıkma ALLAHA emanet ol

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung GV 250 ye baktım fena değil başlangıç için. yakıt konusunda ve çıkardığı arızalar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz
    Ben geçen sene 0 km olarak aldım yaklaşık bir seneden beri kullanıyorum şimdilik hiç bir arıza çıkarmadı hiç teklemedi bile her seferinden tek marşta çalıştı.Ortalam 3,5-4 lt civarı bir yakıt tüketimi var.GV 250 forumunda okuduğuma göre ufak tefek elektirik aksam arızası dışında öyle ciddi bir kronik sorunu olduğunu duymadım.
    drfettah bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    gv250 baslangıc ıcın cıddı olur altınelbiseliadam videosunu izle__ baslangıc motoru
    Wyatt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)