Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet hız limitleri ile ilgili kampanyamıza lütfen destek veriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar. hızdan dolayı radar cezası yiyenleri gördükçe benim de moralim bozuluyor. her gün bursa-gemlik arası gidip geliyorum ve mevcut hız limitlerine uyacak olsam bugüne kadar bir kamyonun altında kalıp ölürdüm. yapılan hiçbir iş boşuna değildir. lütfen kampanyamıza destek çıkalım. lütfen kampanyamızı facebook vb platformlarda yayarak bu konuda bir milli bilinç uyandıralım. milletvekillerine oturdukları yerden ahkam kesmenin yanlış olduğunu göstermeye çalışalım. bu işi ehillerine bırakmaları gerektiğini insanlara anlatalım. tekrar ediyorum, lütfen kampanyamıza 1 dakikamızı ayırarak destek çıkalım.

hepinize kazasız belasız ve de cezasız günler..
    soycan, okan218 ve Thracian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    sırf birileri egosunu tatmin etmek için 90 km lik bi yolda 140-150 hatta hatta 200+ km hızlarla gidecek diye hız limitleri 180 km mi olacak. hadi oldu diyelim ne fark edecek. 90 limitli yerde cezayı göze alıp 100 araçtan 10 tanesi yükset süratlere çıkıyosa bu sefer 100 aracın 100 tanesi çıkacak ve kaza ölüm oranları daha çok artış göstericek. hiç k. bakmayın arkadaşlar bence ülkemize göre hız limitleri gayet uygun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı metin_0067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf birileri egosunu tatmin etmek için 90 km lik bi yolda 140-150 hatta hatta 200+ km hızlarla gidecek diye hız limitleri 180 km mi olacak. hadi oldu diyelim ne fark edecek. 90 limitli yerde cezayı göze alıp 100 araçtan 10 tanesi yükset süratlere çıkıyosa bu sefer 100 aracın 100 tanesi çıkacak ve kaza ölüm oranları daha çok artış göstericek. hiç k. bakmayın arkadaşlar bence ülkemize göre hız limitleri gayet uygun.
    biz yükseltilsin demiyoruz ki araba ile aynı safhaya gelsin diyoruz eskisi gibi serçeler yok artık trafik hızlı akıyor

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    konuyu açan arkadaş limitlerin yükseltilmesinden bahsetmiş o yüzden bu şekilde bi yorum yazdım. tabiki bende bi motor kullanıcısı olarak trafikte sıkıntı çekiyorum ama 90 lık hız 120 de olsa bence değişen birşey olmaz. motosiklet arabayla aynı safhaya gelse yine aynı sıkıştırmalar olucak bu sefer gaza dokunulacak yine ceza. bende küçük cc old için arkamda bi araç belirir belirmez yol veriyorum. kaçmaya çalışsam takip edip sıkıştırmaya çalışıyor. ben bi çözüm bulamadım umarım bulunur.

Motosikleti
    Xmax
    metin bey bu hız limitleri meclisteki kravatlı ve göbekli seçilmiş insanlar tarafından belirleniyor. size saçma bir örnek vereyim: 1996 model doğan slx'in otoyoldaki hız limiti, 2014 model bir bmw x6'dan daha fazladır. sizce bu ne kadar mantıklı? veya bu hız limitlerinin daha önce defalarca değiştirilip doğru hız limitlerinin bulunmaya çalışılması size de garip gelmiyor mu? demek ki ideal hız limitleri hala bulunamamış. işte savunmaya çalıştığınız görevlilerin çıkardığı kanun ve yönetmelikler bu gibi onlarca çelişki ve komik durum barındırıyor. hız limitlerinin ne olması gerektiği üstatlar tarafından tartışılabilir, fakat sizin 180-200 gibi alaycı tavrınız sizinle tartışmaya bile değmeyeceğinin ispatıdır.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anda motosikletlerin hız limiti ağır taşıtlarla aynı.Bizim kamyonlarla tırlarla aynı hızda gitmemiz,her kamyonun,tırın bizi sollama teşebbüsü bizim için ölüm tehlikesi demek.Motosikletlerin en azından arabalarla aynı yada arabalardan 10-20 km daha fazla olması lazım hız limitinin ki hiç bir araç motosikletleri sıkıştıramasın trafikte.Tamam çok yüksek hız felakettir bunu kabul ediyorum.Ama işlek bir yolda bir motosiklet için diğer araçların gerisinde kalacak kadar yavaş bir hız daha büyük tehlikedir.Ben yavaş yavaş etrafa bakına bakına gezmeyi,ortalama en fazla 90-100 km süratla sürmeyi seven bir cruiser sürücüsü olarak bazen arkadan gelen öküzlerin kullandığı araba,kamyon,tır,otobüs gibi araçların sürekli sıkıştırmasına maruz kalıyorum mecburen trafikten sıyrılıp canımı kurtarmak için kısa süreli yüksek hızlara çıkmak zorunda kalıyorum.Çıkmasam adamlar direk ezip geçecek beni.90 km süratle giderken adam 2 metre arkanızdan takip ediyor sizi.Bu sebeplerden dolayı motosikletlerin hız limitleri arababalardan 20 km fazla olmalıdır.Eğer bir gün bir tırın yada arabanın benim hiç bir hatam yokken bana arkadan çarpıp öldürmesi durumunda bütün suç bu hız limitlerini koyanlardadır.
    lawyer_16 bunu beğendi.

Alıntı metin_0067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar da saçmalamana gerek yoktu yani. 96 model slx diyosun. trafikte dur sende 96 model slx var sen 90 la git. durma durma sen devam et sende 2014 ınsıgnıa var 150 ile git. bumudur sende ki mantık marka modele göre mi ?. ben kimseyi savunmaya çalışmıyorum. herkesin altında bmw x6 yok.
    sen bu şekilde düşünerek yanlızca forumda konu açıp kendi kendine tartışabilirsin zaten. benimle tartışmaya giremezsin.
    Doğan SLX normal araba sınıfında BMW X6 arazi taşıtı sınıfına giriyor o yüzden hız limiti daha az.Marka ile alakası yok.Bir de yazdıklarınızdan motosiklet ile şehirler arası fazla yol yapmadığınız kanısına vardım.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Xmax
    hocam arabalarla aynı olmasına bile razıyız desteğinizi esirgemeyin lütfen

En azından change.org veya benzeri bir siteden konuyla ilgili bir kampanya başlatmanızda yada hazır açılmış bir kampanyayı yaymanızda fayda var.

Motosikleti
    Xmax
    link vermiştim kaldırılmış herhalde :( tekrar yüklüyorum

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manisa-izmir arası yaptım topu topu 40 km gidiş 60-70 ile gitseydim tırlar canımı okuyacaktı

Motosikleti
    Xmax
    https://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCrkiye-b%C3%BCy%C3%BCk-millet-meclisi-motosikletlerin-trafikteki-h%C4%B1z-limitlerinin-yeniden-d%C3%BCzenlenmesini-istiyoruz

lütfen desteğimizi esirgemeyelim arkadaşlar. istiyorum ki devlet daha makul hız limitleri getirsin ve taviz vermeden denetim yapsın. aksi durumda hız limitini geçen battı balık zihniyeti ile aşırı süratlere çıkıyorlar. lütfen destek..

İmza linkine ufak bir düzenleme yapayım;
    https://www.change.org/tr/kampanyala...sini-istiyoruz
    lawyer_16 bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    güneydoğuyu gezerken TIRların 120den aşağı gittiğini ve güzelim duble yolların aldıkları fazla fazla tonlarla yolun nasıl anasını ağlattıklarına birebir 1000 km şahit oldum.

90la giderken 120 ile tır tarafından sollanmamışlar saçma sapan yorum yapmasın.

her zaman trafikten yüzde 10 hızlı gitmeliyiz. aynı hızla gitmek bile kötü, yanımızdaki araç orada olduğumuzu unutup şeridimize dalıyor!

yüzde 10 fazla hızla "filtreleme" en az tehlikeli sürüştür. filtrelemeyi internette aratın, videoları bile var.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Şu ana kadar otomobil hariç diğer araçlardan başıma böyle bir olay yaşamadım en uzun mesafem istanbul-Trabzon du o zaman bile başıma gelmedi, ama otomobil sürücüleri yokmu birden yanından zırt diye geçiyor o anda yavaşlicak olsan arkadan seni kaldırıp atacak diye cız ediyor düşündüğümde, evet hız limitleri normal seviyeye çıkartılmalı.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Sadece sehir icinde kullanip hiz limitleri uygun diyen arkadaslarin yorum yapmasi etik degil.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet hiz limitleri arttirilsin konulu 5876. kampanyayi açmis bulunuyorsunuz tebrikler.
    Daha önceki 5875 kampanyaya destek verdik, size de vericez mecburen.Ha diyosan ki olur mu?
    5875 diyorum.

Motosikleti
    Xmax
    belki olmaz kardeşim ama en azından bir kamuoyu oluşturmuş, bir bilinç yaratmış oluruz. desteğiniz için teşekkürler dostlar lütfen kampanyayı yayalım. bizi bizden başka düşünen yok Türkiye'de. oturduğu yerden ahkam kesiyor adamlar. kanunlar sanki rakı masasında hazırlanmış kadar sakat çıkıyor meclisten maalesef.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hız limitleri tablosu:

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Destekliyorum, imzaladım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)