Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün motorumla ilk sürüşü yaptım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Arkadaşlar bugün motorumla ilk sürüşümü yaptım, ilk boş bir arazide 3-4 saat 15 km yol yaptım dolana dolana, sonra tenha yollarda sürüşler gerçekleştirdim. 10-15 km de öyle sürdükten sonra eve döndüm.

Koruma olarak;
    -Eldiven,
    -Masfallı dizlik,
    -Kaskım vardı.

Deneme sürüşü yaptığım boş alana polis geldi, ehliyet ruhsat kontrolü yaptı muayenesi yok motorun diye bilgi geldi, ruhsatta ilgili yeri gösterdim merkezi aradı muayenesinin olduğunu söyledi, sisteme girdik sıkıntı olmaz artık deyip dikkatli ol deyip gitti.

Muayenesiz, ehliyetsiz, kullanan nasıl kullanıyor arkadaş, bizim mahallede ara sokakta boş alanda kontrol yaptılar

Çıkarımlarım;
    Dönüşlerim, eskisine göre iyileşti ancak daha da geliştirmem için nasıl denemeler yapmalıyım?
    Kollarımı dümdüz tutmadım yere paraleldi ancak bileklerim az bir şey ağrıdı normal midir?
    Motorumla bir sola dönüşte arka teker kaydı şükür düşmedim, lastiklerim nylon yazan bir lastik ondan kaynaklanıyor galiba.
    Mont alamadım ama lazım olduğunu anladım bugün bi hal çaresine bakacağım ama nasıl.

adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hayırlısı olsun arkadaşım bileklerinin ağrıması normal yeni başladığın için . Sen yinede gidonu sıkmamaya çalış zaten 2 günde oturuş pozisyonun rahatlayınca ağrı yapmıyacaktır. Ne kadar gidonu sıkmıyorum desende acemilikten dolayı farkında olmadan sıkıyosundur. kafaya takma. Zaten epey yol yapmışsın dolana dolana; demekki olayı kapmışsın kendine güvenin gelene kadar yoğun trafikten uzak dur sonra yavaş yavaş arkası gelir.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlı olsun biraz daha boş arazi ve ara sokaklarda devam sonra yavaş yavaş trafik bende motoru aldığımda bir arkadaşım getirdi eve ara sokaklarda antreman dan sonra trafiğe çıkmıştım

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    pet şişelere toprak doldurun.

bunları kuka niyetine dizip aralarından slalom çalışın. işi geliştirdikçe şişelerin arasındaki mesafeyi azaltıp tekrar deneyin.

slalom çalışmanın çok faydası vardır.

Motosikleti
    CBR 250R
    Youtube'ta Honda güvenli sürüş eğitimi videoları var izle arkadaşın dediği gibi pet şişesi çok mantıklı ama bunu yapmadan lastiklere guvenmiyorsan çok dar slalomlardan ve dönüşlerden kaçın. Lastik motorda çok onemli faktör

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bilek ve Beden Ağrıması Normal Motorumu İlk Aldığım Gün Kendimi Eve Yatağa Zor Attım o Kadar Çok Yorulmuştum, Sonradan Alışıyor İnsan.

Dönüşleri İlk Zamanlar Yavaşça Gidonu Çevirerek Yapıyordum, Şimdilerde İse Artık Yavaş Yavaş Yatıyorum Viraj - Dönemeçlerde.

Mont Bende Alamadım Yolda Giderken Bi Çıplak Koluma Bakıyorum Birde Asfalta, Aklıma Kötü Kötü Şeyler Geliyor

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun arkadaşım bileklerinin ağrıması normal yeni başladığın için . Sen yinede gidonu sıkmamaya çalış zaten 2 günde oturuş pozisyonun rahatlayınca ağrı yapmıyacaktır. Ne kadar gidonu sıkmıyorum desende acemilikten dolayı farkında olmadan sıkıyosundur. kafaya takma. Zaten epey yol yapmışsın dolana dolana; demekki olayı kapmışsın kendine güvenin gelene kadar yoğun trafikten uzak dur sonra yavaş yavaş arkası gelir.
    Sağolun teşekkür ederim, inş olacak bu iş, tabiki sıkıyorum gidonu ama aklıma geldikçe gevşetmeye çalışıyorum.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun biraz daha boş arazi ve ara sokaklarda devam sonra yavaş yavaş trafik bende motoru aldığımda bir arkadaşım getirdi eve ara sokaklarda antreman dan sonra trafiğe çıkmıştım
    Motoru bende eve arabayla getirdim, 1 haftadır cesaret edip çıkaramadım, çıkartırken komşularda toplandı başıma, Allaha şükür bir şey olmadan kaldırıp uzaklaştım oradan.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pet şişelere toprak doldurun.

bunları kuka niyetine dizip aralarından slalom çalışın. işi geliştirdikçe şişelerin arasındaki mesafeyi azaltıp tekrar deneyin.

slalom çalışmanın çok faydası vardır.
    bu aklıma yaptı, bende diyordum dubalar olsa da slalom yapsam diye, taş dizip yapmak istedim ama sonra vazgeçmiştim.

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'ta Honda güvenli sürüş eğitimi videoları var izle arkadaşın dediği gibi pet şişesi çok mantıklı ama bunu yapmadan lastiklere guvenmiyorsan çok dar slalomlardan ve dönüşlerden kaçın. Lastik motorda çok onemli faktör
    Zaten yaptığım sürüşte aklımda hep internette izlediğim videolarda ki bilgiler vardı ve işime bayağı yaradı. Lastiklere güvenmiyorum ama şuan değiştirebilecek durumda değilim malesef hayırlısı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilek ve Beden Ağrıması Normal Motorumu İlk Aldığım Gün Kendimi Eve Yatağa Zor Attım o Kadar Çok Yorulmuştum, Sonradan Alışıyor İnsan.

Dönüşleri İlk Zamanlar Yavaşça Gidonu Çevirerek Yapıyordum, Şimdilerde İse Artık Yavaş Yavaş Yatıyorum Viraj - Dönemeçlerde.

Mont Bende Alamadım Yolda Giderken Bi Çıplak Koluma Bakıyorum Birde Asfalta, Aklıma Kötü Kötü Şeyler Geliyor
    aynen öyle hocam motoru garaja zar zor atıp eve çıktım dinlendim, montun ihtiyaç olduğu kesin benimde gün boyu mont aklımdaydı, üzerime rüzgar vurmasına karşın ince fermuarlı bir kazak giydim ama işe yaramayacağı kesin.
    C.Kaan bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Hayırlı olsun. Trafikte kullanmaya karar verdiğin zaman, kullanacağın yolların en tenha olduğu gün ve saatlerde kullanmaya başla. Örneğin Pazar sabah 06-08 saatleri arası. Daha sonra Pazar sabah 08-10 saatleri arası. Bu şekilde yavaş yavaş trafiğin yoğunlaşmaya başladığı saatlerde kullanmaya başlamadan önce yola aşinalığın gelişir. Kolay gelsin.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Böyle paylaşımlar çok hoş.Kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)