Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu cesaret neren geliyor? a)Uyuşturucudan b)Cahillikten c)Denetimsizlikten d)Diğer

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT 125 X
    Arkadaşlar bir Ayvalık örneği paylaşacağım,
    Okuluma arabamla giderken bir motosikletli gördüm 40-45 yaşlarında, önünde 1, arkasında 3 çocuk vardı. Yol müsait olmadığından geri dönüp durduramadım da, aklımdan da çıkmıyor bir şey yapamamam. Birisi bana lütfen izah etsin, bu cesaret nereden geliyor? Vuralım neşteri oraya.

a)Uyuşturucudan b)Cahillikten c)Denetimsizlikten d)Diğer .......(sizce)
    Kişisel yanıtım ...C...

Bir öğretmen olarak motor kullansın kullanmasın, tüm öğrencilerime korumalı kask kullanmanın ne demek olduğunu anlatmaya çalışıyorum, Ayvalık'ta şimdiye kadar binlerce öğrencim de oldu, bu kadar kamu spotu, tartışma, kaza örneği varken bunları nasıl aşacağız. Anlatmakla olmuyor çünkü bizim kültürümüzde bunu anladım sonunda. Biz yaparak, yaşayarak öğreniyoruz kazayıda belayıda...
    Güvenli sürüşler herkese...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    d) Umursamazlık...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bir şık daha ekle...cehaletle birlikte Çaresizlikten belkide...
    Motork08, Ahmet Abi, SUN ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Bize bir şey olmaz çünkü.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Mete kanka katılıyorum.
    mete_han bunu beğendi.

Başka ülkelerin işsizlik maaşı bile ülkemize göre 1000 tl gibi bir rakama denk gelirken ülkemizde asgari maaş 700küsür tl sanırım. Adam aile kuruyor fakat ulaşım için tek seçeneği bir çin malı motosiklet. Ben açıkcası suçu o adamda bulmuyorum hükümette buluyorum. Hiçbir zaman altında MT-09 yada BMW GS 1200 gibi bir motor olupta 3 veya 4 kişi binen görmedim. Hep cin malı motorlar. Adam napsın aile kurmuş karısının cocugunun bir beklentisi var o babadan. Ben çok acıyorum acıkcası.
    Shrieker bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Hergun en az bir kere yasadigim yerde gordugum manzaradir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Buda baska bir enteresan goruntu. Tabi boyle ortalikta gidenler beni full koruma gorunce uzayli gibi bakiyor her zaman.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cahillikten çocuklarını tehlikeye attığının farkında değil

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    geri kalmışlıktır sadece. gelişmiş ülkelerde göremeyiz bu manzarayı. tayland, afganistan, hindistan ve bizim gibi 3. dünya ülkelerinde. Ama maalesef bazıları kabullenemiyor bu gerçeği. Ülkemizi ne kadar seversek severim ancak eleştirel ve iyi niyetli bir gözlemle doğruyu yakalarız. kuru milliyetçilikle olmaz.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi madem motosiklet kullaniyosun 3 evladin var 3 kere git gel ne biliyim yani 3 unude ayni anda goturmenin mantigi nedir abi allah korusun frene bassa durmaz o motor ben bi sabah fircami attim bole kullanan bi adama neyin kafasini yasiyolar gercektende bilmiyorum burasi istanbul koy deil bimilyon tehlike var...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    cahillik + maddiyat, maddiyat direk olarak cahilliği getiriyor adam bir gazate alamıyor onun yerine ekmek almayı seçiyorsa bu ülkenin ayıbıdır.
    gitarizst bunu beğendi.

Cevap meclisteki kocakarı gibi ağzı sadece laf yapanların, bu ülkeye hizmet ettiklerini sanan,aldıkları milyarlarca maaşı 700 tl asgari ücretle aynı zanneden, sözde bu ülkenin geleceğini düşünen insanlar.O adam çocuklarına kask alsa bir ay evine ekmek götüremez belkide.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    allah, kader inanci.. cahil bir ulkeyiz.
    Shrieker bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    d-) "bişey olmaz"

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask takanlar veya takmayanlara sormak istiyorum, kaçınız araba kullanırken emniyet kemeri takıyorsunuz?
    Birçok insan dikkat ediyorum trafikte emniyet kemeri takmıyor, bir çoğumuz arabasına güveniyor belkide...
    Ben 2,5 tonluk güçlendirilmiş neredeyse hafif zırhlı, roll barlı, roll cageli ve tam şaseli araç kullanıyorum, Rubicon...
    Buna rağmen emniyet kemerimi kontağı açmadan takarım ve arkada isofix'e ve kancalara bağlı 5 yıldız almış Römer marka çocuk koltuğum hazırdır, ayrıca benim aracımda arka yolcular da dahil emniyet kemeri takmak zorundadır.
    Yani sorumluluk ve hayatı ciddiye almaktan ibaret bir durum söz konusu. Aksi halde durum ortada.
    Şimdi gelelim başka bir konuya, 100tl. ye 150tl. ye kask konusu açılıyor, bu konunun ucuzu olmaması gerektiği düşüncesindeyim. 4 tane kaskım var 2 tanesi Arai RX7 Corsair diğeri Arai RX7GP. Yemedim içmedim önce kaskımı aldım, taksitle, krediyle... Herneyse...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    maddi imkansızlıklardan kaynaklanıyordur belki de...
    mete_han bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Adam yüz binlik araca(malum araçlardan bahsediyorum) binse dişinden tırnağından artırır yinede tüm çocuklarına tam koruma ekipman alır ama adam da ne yüz binlik araç var nede biraz artacak para yukarıda bir arkadaşımız yazmış o çocukta babadan bir şeyler bekliyor motora binmek gezmek istiyor babayla.Katılıyorum hayat şartlarının insanlar üzerindeki baskısı çok kötü.İnanın kazalar kişi ayırmaz zengin fakir baba çocuk demez.
    Adam imkanı dahilinde çocuğuna 50 tl ye kask alsa ne olur almasa ne olur kaskı vardı ama parçaları beynine girmiş ben elimden geldiğince kask aldım demek olur mu?
    Birde sürücü kask takar artçıda olmaz.
    Sürücü tam koruma giyinir artçı kask takar şortla biner olur mu?

Bakın motor farklı bir dünya olmazsa olmazları var yerine getirmek gereklidir ama para yoksa tüm olmazlar bir kenara itilir.(Hayat pahasına)
    glock bunu beğendi.

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    Kask takanlar veya takmayanlara sormak istiyorum, kaçınız araba kullanırken emniyet kemeri takıyorsunuz?
    Birçok insan dikkat ediyorum trafikte emniyet kemeri takmıyor, bir çoğumuz arabasına güveniyor belkide...
    Ben 2,5 tonluk güçlendirilmiş neredeyse hafif zırhlı, roll barlı, roll cageli ve tam şaseli araç kullanıyorum, Rubicon...
    Buna rağmen emniyet kemerimi kontağı açmadan takarım ve arkada isofix'e ve kancalara bağlı 5 yıldız almış Römer marka çocuk koltuğum hazırdır, ayrıca benim aracımda arka yolcular da dahil emniyet kemeri takmak zorundadır.
    Yani sorumluluk ve hayatı ciddiye almaktan ibaret bir durum söz konusu. Aksi halde durum ortada.
    Şimdi gelelim başka bir konuya, 100tl. ye 150tl. ye kask konusu açılıyor, bu konunun ucuzu olmaması gerektiği düşüncesindeyim. 4 tane kaskım var 2 tanesi Arai RX7 Corsair diğeri Arai RX7GP. Yemedim içmedim önce kaskımı aldım, taksitle, krediyle... Herneyse...
    Üsteki mesajdan da anlana bilecek bi durum.Herkes parasına göre güvenlik önlemi alabiliyor.Motosiklete 3 kişi binen adam da emin olun acaba kaza yapar mıyım ? diye düşünüyordur. Not: Glock yazdıklarımın seninle bir alakası yok sadece yazdığın mesaja bakarak iyi para kazandığını düşünüyorum lütfen alınma
    glock bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak cahillik sonucu bedelinin ne kadar ağır olacağını yaşamadan bilememe durumu.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak cahillik sonucu bedelinin ne kadar ağır olacağını yaşamadan bilememe durumu.
    öylede avatarındaki motosikletin freni kampana buda bir nevi cahillik değilmi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)