Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ulubahtsız Hasan !

Motovento
    REKLAM ALANI
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ahmetersoz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isabet olmuş ;)) zaten açmasaydin bu forum da sırf senin basina gelenlere ayrilacakti ;)
    O nasıl bir gönderme hocam

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahtsız bedevi geçmiş olsun işlerini halledebildin mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

blogu okudum senin abdest alman kanısına vardım
    Ayıptır söylemesi her gün duş ve itina ile abdest alırım,acaba almasam ne olacak
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayla ilgili son durum nedir hasan kardeş gelişmeleri bekliyoruz.

Motosikleti
    Apache *11
    Bu gün şile karakoluna gittim.Kaza yaptığım gün tanıştığım karakol komutanı baya yardımcı olmaya çalıştı.
    Kaza yapıldıktan sonra motorları alıp kenara çekmemiz bile kusurmuş.Kaldı ki biz kazayı yapalı 1 hafta olduğu için tutanak tutulması olanaksızmış.
    Ya karşı tarafla kendimiz uzlaşacağız yada karakolda uzlaştıracaklar.Ama karşı taraf kendi isteğiyle gelmeliymiş.
    E buda imkansız olduğu için elimde sadece dava açma ihtimali kalıyor.Pazartesi avukatla oturacağız elimizdekileri gözden geçireceğiz.
    Mahkeme açma olayı pahalıya mal olabilir.Bilir kişi raporu,mahkeme harçları v.s. ortalama ne kadar eder şu an bilmiyorum fakat benim motorun mevcut hasarından fazla

Sonuç olarak eğer mahkemeyi ufaktan da olsa kaybetme ihtimalim varsa bu yola başvurmayı düşünmüyorum.
    Çünkü mahkeme masraflarını ödeyip bide motoru cebimden yaptırırsam aç gezerim
    Büyük ihtimalle Fazer'ın arkadaşı uğur abinin dediği gibi herkes cebinden ödeyecek...
    ugurcan88 bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Güzel olmuş kardeşim arada bloğuna bakar devamını okurum :D

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahyalı,biz biraz daha niğde tarafına yakınız.
    Üç yıldır Mart ayında Yahyalı'ya gelip bir gece kalıyoruz ve gelenekselleştirdiğimiz Aladağlar Kış Kampı'mızı gerçekleştiriyoruz.
    Bu yıl Öğretmenevi'nde konakladık. Geçen yıl ve bir önceki yıl Hükümet Konağı'nın çarprazındaki bir otelde kalmıştık.

Denk gelseydik te tanışsaydık keşke.
    kngsze bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Göz ucuyla gezdim dakka bir gol 1 !

http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/2014/05/kendi-basnza-is-yapayn.html

O nasıl başlık lan

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz ucuyla gezdim dakka bir gol 1 !

http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/2014/05/kendi-basnza-is-yapayn.html

O nasıl başlık lan
    Nesi varmış başlığımın
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Yahyalı,biz biraz daha niğde tarafına yakınız.
    Kayseriyle aramız 110km ama en tehlikeli adamlarda bizim buradan göç etmiş adamlar
    Bende kayseri develi,nevşehir takılıyorum kardeşim.Yazın gidicem bi gezmeye,orada olursan iletişime geçeriz
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Normal de her yaz giderdim.Artık yıllık izni ne zaman denk getirirsem o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Bu blogdaki yazıları ben yazmamış olsam,hayatta okumam.
    Çünkü aşırı üşengecim.
    Acaba bunları seslendirmenin yolu var mı ? Yada oturup kayıt açıp kendi sesimle mi okumam gerekir ?
    Normalde fazla vakit ayıramadığım için çoğu şeyi dinlerim.Vardır illaki benim gibi üşengeçler de
    ? Fikir verebilecek olan varsa çok sevinirim...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Olay da mağduriyetin olabilir...ama buradaki tavırlarından henüz hayatın ne olduğunun bilincinde ve farkında olmadığına kanaat getirdim...bak dediğim gibi hedefim seni kırmak değil...sadece çoluk çocukla bebeyle gezersen başına belayı alırsın diyorum...ben kimseyi küçümsemem ama bu fazerlerin bulunduğu bir grupta senin bulunmanıda yadırgarım...gezilerde bir yaş ve cc sınırı olmalı...ben yüksek cc makinanın basıp gitmesini isterim..makinasına zarar hararet vs...her nereye gidiliyor olursa olsun yakın veya uzak ccler arasında belli bir ayrım olmalı..kimse kimseyi riske atmasın...yaşadığın olay bireysel...inşallah mağduriyetin giderilir...geçmiş olsun...ama motor işleri biraz ciddi işler...hayat işte böyle acımasız ve nahoş...sana yapılan bir haksızlık var..bunun peşinde olduğun için seni seni takdir ediyorum...ama öteki tarafda diğer arkadaşlarada kızıyorum gezilere çıktığınız kişilere biraz dikkat edin...adam seçin ...seçmezseniz bu size ağır bir ders olur...benim makinamda neredeyse 7 yıldır cbf 150...gezilerde kimseye bakıcılık dadılık yapmam...başkalarınında bana dadılık yapmasını uyum sağlamasını istemem...mümkün olduğu kadar segmentlere ayrılmaya bakarım...yaşadığın kaza daha ağır şekilde sonuçlanabilirdi...şu an haklarını arıyorda olamayabilirdin...sana bu yaşta motor aldıkları için veya buna izin verdikleri için ailenide yadırgarım...daha erken...bence erken...

banada hayat 17 sinde hopa şinanaydı ...

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay da mağduriyetin olabilir...ama buradaki tavırlarından henüz hayatın ne olduğunun bilincinde ve farkında olmadığına kanaat getirdim...bak dediğim gibi hedefim seni kırmak değil...sadece çoluk çocukla bebeyle gezersen başına belayı alırsın diyorum...ben kimseyi küçümsemem ama bu fazerlerin bulunduğu bir grupta senin bulunmanıda yadırgarım...gezilerde bir yaş ve cc sınırı olmalı...ben yüksek cc makinanın basıp gitmesini isterim..makinasına zarar hararet vs...her nereye gidiliyor olursa olsun yakın veya uzak ccler arasında belli bir ayrım olmalı..kimse kimseyi riske atmasın...yaşadığın olay bireysel...inşallah mağduriyetin giderilir...geçmiş olsun...ama motor işleri biraz ciddi işler...hayat işte böyle acımasız ve nahoş...sana yapılan bir haksızlık var..bunun peşinde olduğun için seni seni takdir ediyorum...ama öteki tarafda diğer arkadaşlarada kızıyorum gezilere çıktığınız kişilere biraz dikkat edin...adam seçin ...seçmezseniz bu size ağır bir ders olur...benim makinamda neredeyse 7 yıldır cbf 150...gezilerde kimseye bakıcılık dadılık yapmam...başkalarınında bana dadılık yapmasını uyum sağlamasını istemem...mümkün olduğu kadar segmentlere ayrılmaya bakarım...yaşadığın kaza daha ağır şekilde sonuçlanabilirdi...şu an haklarını arıyorda olamayabilirdin...sana bu yaşta motor aldıkları için veya buna izin verdikleri için ailenide yadırgarım...daha erken...bence erken...
    Hocam şimdi tek tek cevap vermek isterim zira bu yazdıklarımı denk gelip abimin okuyacağına ve başımda kabak patlayacağına eminim.

Klasman ayrımı konusunda buna ben karışmam,ayrıca dediğiniz gibi bende bunun taraftarıyım.
    Adamın makine sağlam,yağ gibi aksın gitsin.Ama grup ayrımı yapılmıyorsa ve kimse neden yapılmıyor demiyorsa beni pek alakadar etmiyor.Tatsız olaya gelince ben karşı tarafı mağdur etmemek amaçlı elimden geleni yaptım olayın bu evrelere gelmesinde ki tek neden karşılıklı diyalogu becerememiş ve ters düşmüş olmamızdır.
    Kimse bana dadılık yapmadı kaldı ki kimsenin dadılık yapmasına gerekte yoktu,her şeyin sonucuna kendim katlandım.
    Yaşım genç olsa da bir takım şeylerin farkında ve bilincindeyim.
    Motosiklet alma konusunda da KESİNLİKLE katılmıyor ve bu tutumunuzdan dolayı sizi yadırgıyorum.

Nedenine gelince aileme de söyledim.Eğer motosiklet almama karşı çıkarlarsa sesimi keserim.
    Ailem sonuçta biraz direndikten sonra pes ederim.Fakat o hırsla ben bundan 4-5 sene sonra tamamen kendi ayaklarımın üstünde durabileceğim zaman gidip 600cc makine alır ölüm saçar en sonunda beni 2.sayfa haberlerinde görürdünüz.Erken olup olmadığı tartışılır fakat ben her şeyi erken yaptım.
    Okulumu erken bitirmek üzereyim.İş hayatına erken atıldım v.s. uzar gider.

Fazer kazası konusunda da akşam tamamen sonuçlanmış olacak bildirir ve teşekkür ederim.

Kişisel algılamadığım gibi kişisel algılamamanızı ve tartışmaya dönüşmemesini rica ediyorum

Gülelim eğlenelim bunlar can sıkıcı konular...

Edit:Uslubum konusunda özür dilerim sizide genç zannetmiştim

Edit2:Yaşlı demek istemiyorum yanlış olmasın

Motosikleti
    bisiklet al paten al ama neden motosiklet...ben bu hedeflere 20 yaşından sonra ulaşılmasına veya izin verilmesi gerektiğine inanırım...gerçekten daha çok gençsin...şu an bir uzvunu kaybetmiş engellilerin haklarını araştırıyorda olabilirdin...bu yaşta bu tarz streslerin altına girmen beni şaşırtıyor...yani ben birşeyi eleştirmekten korkarım çünkü Allah başıma verir diye tırsarım hep...Ali Şenin torunuyla aynı yaştasın...100 bin liralık oyuncağıyla BIM kamyonuna tosladığında da aynı şeyleri hissettim...yani motosiklet şu aşamada şu yaş grubu için bence lüks ve gereksiz...ister kendi paranla al ister ailen alsın...çünkü bu tarz kaza belalarda acıyı yine onlara sen yaşatacaksın...inan senin çekeceğin acıdan kat kat fazlasını yaşar ailen...ne kadar dikkatli olursan ol ben bu riski almazdım şahsen...diğer yaşıtlarında motosiklet varsa eyvallah...ama çevrene baktığında sadece sende olduğunu farkedeceksin...iyiniyetinden samimiyetinden hiç şüphem yok...ama trafikte seni kahale almam...ve yürüyen bir bela olarak görürürüm..kaç km tecrüben var yollarda...kaç kez kaza atlattın...kaç kez ani frenaj yaptın...çünkü trafiğe dair hiç birşey bildiğini sanmıyorum..olasılıklar permütasyonlar..Allah kaza bela vermesin artık ne diyim...sana eyvallah edersek cesaret vermiş gibi hissediyorum kendimi...motosiklet heyecanını yitirme ama br süre ara verirsen ben mutlu olurum...ilgini başka konulara aktarabilirsin...sana neyi yapman gerektiğini söylemiyorum...sana ne yapmaman gerektiğini söylüyorum bak aradaki farkı ciddiye al...motosiklete belli bir yaşa kadar binme...ama ne yaparsan yap hayat o kadar geniş bir yelpaze ki...

Motosikleti
    Apache *11
    bisiklet al paten al ama neden motosiklet...ben bu hedeflere 20 yaşından sonra ulaşılmasına veya izin verilmesi gerektiğine inanırım...gerçekten daha çok gençsin...şu an bir uzvunu kaybetmiş engellilerin haklarını araştırıyorda olabilirdin...bu yaşta bu tarz streslerin altına girmen beni şaşırtıyor...yani ben birşeyi eleştirmekten korkarım çünkü Allah başıma verir diye tırsarım hep...Ali Şenin torunuyla aynı yaştasın...100 bin liralık oyuncağıyla BIM kamyonuna tosladığında da aynı şeyleri hissettim...yani motosiklet şu aşamada şu yaş grubu için benze lüks ve gereksiz...ister kendi paranla al ister ailen alsın...çünkü bu tarz kaza belalarda acıyı yine onlara sen yaşatacaksın...inan senin çekeceğin acıdan kat kat fazlasını yaşar ailen...ne kadar dikkatli olursan ol ben bu riski almazdım şahsen...diğer yaşıtlarında motosiklet varsa eyvallah...ama çevrene baktığında sadece sende olduğunu farkedeceksin...iyiniyetinden samimiyetinden hiç şüphem yok...ama trafikte seni kahale almam...ve yürüyen bir bela olarak görürürüm..kaç km tecrüben var yollarda...kaç kez kaza atlattın...kaç kez ani frenaj yaptın...çünkü trafiğe dair hiç birşey bildiğini sanmıyorum..olasılıklar permütasyonlar..Allah kaza bela vermesin artık ne diyim...
    Amatör bisiklet sürücüsüyüm,sağ ayak bileğimde ki çatlama(bisikletten alakasız)yüzünden bıraktım.
    Ya işin esasında bunların bende farkındayım,farkında olmayan motosiklet kullanıcısı yoktur.
    Ayrıca motor üstündeyken bütün duygularımı bastımaya çalışıyorum.
    Acı,hüzün,öfke,hırs v.s. bu sayede güvenli bir sürüş yakalayabileceğemi inanıyorum.
    Ve 17 ila 20 yaş arasında pek fark görmüyorum açıkcası.
    Çünkü ben bundan 3 sene önce okulu bırakmadan önce değişik kaygıların peşine düşmüştüm.
    Hayat için savunduğum bir tutum vardır.Ezilmedikçe ezmeyi öğrenemezsin'.
    Savunmaktan ziyada yaptıklarıma bakınca uyguladığımı görüyorum.
    Yalandan palavra sıkmam istemem.Bu saatten sonra kim ne derse desin motordan vazgeçeceğini pek düşünmüyorum.
    Ve çevremde evet bir tek bende var..

Motosikleti
    3 sene önce okulu mu bıraktın...tamam o zaman sana söyleyebileceğim bir şey yok...seni sadece yolda değil hayatın içinde bile kahale almam...yolun açık olsun genç kardeşim...bir cahil olarak yaşamına devam et...bir tamircide veya pizzacıda çalışarak benim gibi vasıfsız biri olarak kendine olan syagını yitirmiş bir şekilde hayatına devam et...inşallah ticari zekanı kullanıp şu hayat mücadelesinde kendini ispatlarsın dahada bişey diyemem...

en azından okuma yazman var forumdaki yazıları okuyabiliyorsun onada şükür...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat

banada hayat 17 sinde hopa şinanaydı ...
    Metehan abi seni foruma girdiğimden beri tanıyorum . Tanıyorum derken forumda tanıdım daha doğrusu.
    Hatta 1-2 mesajlaşmamızda olmuştu cbf ile ilgili.
    Sadete gelecek olursam.

Ben açıkçası grup gezilerde yaş sınırı olayına karşıyım.
    Tamamen kişinin karakteri ile ilgili bence.
    30 yaşındaki bir insanda saçma hareketlerde bulunup grubu riske atabilir.
    Tam tersine 18 yaşında bir genç te aklı başında sürüp güzel bir gezi çıkarabilir.

Abi birde grupta bir kaza bela olduğu zaman açıkçası ben oradan ayrılamam. Yarın öbürgün benimde başıma gelebilir çünkü. Bu tip şeyler çift taraflı olması gerektiğini düşünüyorum. İnsanlık hali . Cebinde parası olmaz , ne yapacağını bilmez , her türlü elimden geleni başında durup yapmak isterim.

Ha birde , bu sezon dl 650 vstrom alma ihtimalim yüksek. Ve aldığım zamanda bursa mt den ayrılacağımı hiç düşünmüyorum. Yine 125-150-250 cc süren arkadaşlarım , abilerim , ablalarım ile beraber olmak bana mutluluk verir.

İyi sürüşler dilerim , ben fikrimi belirtmek istedim sadece.
    Yanlış anlama sakın metehan abi .
    mete_han bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Apache *11
    3 sene önce okulu mu bıraktın...tamam o zaman sana söyleyebileceğim bir şey yok...seni sadece yolda değil hayatın içinde bile kahale almam...yolun açık olsun genç kardeşim...bir cahil olarak yaşamına devam et...bir tamircide veya pizzacıda çalışarak benim gibi vasıfsız biri olarak kendine olan syagını yitirmiş bir şekilde hayatına devam et...inşallah ticari zekanı kullanıp şu hayat mücadelesinde kendini ispatlarsın dahada bişey diyemem...
    Abi işte şu an tamamen önyargılı yaklaştın...

Muhasebe ofisinde 2 senedir çalışıyor ve muhasebe bölümünde 4 sene okumuş öğrenciden daha fazla bilgi sahibiyim.

Açık lise okuyorum normal şu an lise 3 e gitmem gerekiyor(1 sene geç yazıldım)Ben bu senenin sonunda mezun olacağım 1 sene kar etmiş olacağım.

Çalıştığım ofisteki patronun eşi avukat ve bende hukuk okumak istiyorum tamamen arkamdalar.

Hukuk olmazsa ekonomi okumayı planlıyor hiç bir şey olmazsa pdr'den yoluma bakmayı planlıyorum.

Ve hayata dair yaptığım planlar tutarsa 25-27 yaşları arasında hiç bir kuldan bir şey beklememe gerek kalmayacak.

Cahillik buysa evet ben cahilim.Sıradan olmayı her zaman redderim.

Edit:Abi biraz atar yaptım kusura bakma
    40 dakika önce yemek söyledim hala gelmedi de
    Aç ayı oynamaz malum...

Motosikleti
    beko haklısın..beni tanırsın forumda...yaşa başa takılmam pek...ben ne 18 yaşında adamlar gördüm..ama hayatın içinde toy olmak diye birşey var..bizde 17-18 yaşlarındaydık...genelede herkese cesaret veriririm forumda bilirisn..kimseyi hor görmem ama arkadaşın üslubu bana biraz ters geldi...genel düşüncemi belirtmek istedim...kazanın oluşumu mağduruiyeti vs o konulara hiç girmedim bak dikkat edersen...sadece bir kriterin olursa o kriter sana bu sıkıntıları ilerde asla yaşatmaz diyorum...gezi veya kısa mesafeli bir turda yanımda 20 yaş altı kimsenin olmasını istemem...bunu istemem...tırsarım korkarım...kimsenin sorumluluğunu hatasının bedelini ödemek istemem...o gezide herşey olabilir..kazadır bu belki ben geberir giderim..mesele o değil..bu bir kriter...ilke diyelim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Abi işte şu an tamamen önyargılı yaklaştın...

Muhasebe ofisinde 2 senedir çalışıyor ve muhasebe bölümünde 4 sene okumuş öğrenciden daha fazla bilgi sahibiyim.

Açık lise okuyorum normal şu an lise 3 e gitmem gerekiyor(1 sene geç yazıldım)Ben bu senenin sonunda mezun olacağım 1 sene kar etmiş olacağım.

Çalıştığım ofisteki patronun eşi avukat ve bende hukuk okumak istiyorum tamamen arkamdalar.

Hukuk olmazsa ekonomi okumayı planlıyor hiç bir şey olmazsa pdr'den yoluma bakmayı planlıyorum.

Ve hayata dair yaptığım planlar tutarsa 25-27 yaşları arasında hiç bir kuldan bir şey beklememe gerek kalmayacak.

Cahillik buysa evet ben cahilim.Sıradan olmayı her zaman redderim.

Edit:Abi biraz atar yaptım kusura bakma
    40 dakika önce yemek söyledim hala gelmedi de
    Aç ayı oynamaz malum...
    Eğitim çok önemli...dışardan mışardan en azından Liseyi bitir...nacizane tavsiye...hayatın içinde ezilirsin...bak benim yaptığım gibi...ama okul bıraktım dedin dışardan okuyorum demedin..lise diploması olsun en azından...ilerde açıköğretim vs veya bir muhasebe bürosu açarsan bana gelir dersin...bir zamanlar forumda hor görüğün bir Hasan vardı diye bende .öt olurum o zaman yazdıklarımdan utanırım..utandır beni...
    kngsze bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Apache *11
    Est. abi

Eğitimin tamamen gerekli olduğunun farkındayım.

Bunu şu şekilde açıklayabilirim.

Gezilerle alakalı çekirdek bir grubumuz var.

Bu grup içerisinde ki Caner abiyi tek geçerim.

En azından adam canını önemsiyor ve bu sayede bizimkini de önemsemiş olup bildiği her şeyi paylaşıyor.

Sözün özü ben bu insanlarla takılmak yerine mahallemde bulunan tekerci gençlikle veyahut s virajının oradaki apaçilerlede takılabilirim

Gene de teşekkür ediyorum.Konumu iyice sapıttırdın bari akıl ver abi
    Ne yapayım seslendirme olsun mu sence bir yararı dokunur mu

Motosikleti
    bende senin yaşlarında hayatı tesbih yapardım...artık takıl fantastik kafana göre kardeşim...seslendirme..görüntülü..dublaj..yazı..t akıl kafana göre...derdini anlatabildiğin her şekil bize uyar...farketmez yani...konu aslında kaza bela vs değil de nolcak bu Hasanın Hali modundayım...en büyük derdin seslendirme olsun artık ...başkada bi kederin olmasın...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Allah (cc) korusun seni genç kardeşim.

Nerdeyse tamamını okudum ve aklımda nedense plazmayı devirip kaçman ve hgs de plaka kapat demen kaldı. Daha sakin bir hayat geçirmen dileğiyle.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)