Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

insani yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    -EmRe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda fizy 2012 gitti... bajaj discovery 125 gitti
    Benden tecrübeli arkadaslarım abilerim geçen hafta bajaj discover aldım ama kullanmadan yna biraz sıkıntı çekiyorum özellikle vites küçültme,kalkış ve devrine uygun vites değiştirmek falan gibi. Sıkıntılarım var elinde bilgisi olan şu garip kardeşine yardım etmek isteyen herkesi bu. Konuya bekliyorum geçen haftalarda gerçekleşen yalova gezisinede ruhsat yüzünden katılamamıştım İyikide ruhsatı çıkaramadım belkide sizin başınıza bela açabilirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    buraya anlatılır söylediğin şeyler ama sana bir faydası olucağını sanmıyorum zamanla alışıcaksın.. kabaca biliyorsun heralde kullanabildiğine göre eğer biliyorsan sana verebiliceğimiz pek bişey yok gerisi sende

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır km aldıysanız fazla sıkıştırmayın motoru,(hayırlı olsun bu arada), teorik yazımı ne derece fikir verecek bilemiyorum ama bu konuda kendini kanıtlamış bi yerden bi temel eğitim alabilirsiniz.Ani debriyaj bırakıp gazı ani açmayın,frenlere sert davranmayın,vites küçültürken debriyaj sıkılıyken motor devrini yükseltin,kalkışta sağ ayak frende sol ayak yerde kalkın daima,dönüşlerde gerekmedikçe frenle debriyajla oynamayın sıkmayın ve daima ileriye bakın...nacizhane bunları söyleyebilirim..
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

-EmRe- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda fizy 2012 gitti... bajaj discovery 125 gitti
    Ya yani kullanıyorum. Ama işte kalkıştan yana ve misal aralardayım kalkarken yüksek. Viteste kalıyo devirde yetmediği için istop ediyo hayatımda kimse motorsiklet kullanmayı bana öğretmedi almadıda kendi motorunu kendim aldım kendim ufak ufak öğrendim durum bundan. İbaret teorik olarak bildiğim şeyleri pratik te yapamıyorum
    20.09.2013 az kaldı

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi sorun durup kalkmaysa 1.5 cm birak debriyaji hafif ilerlemeye baslicak ozaman ver gazi sorunsuz kalkicak, dururkende debriyaja bas dur. 1.5 cm ornek olarak dedim sen gittigi yeri hissedince gazla. Gaz vermeden once hafif debriyaj sal oyle gazla kisacasi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Vites kuculturken biraz gazla devir yukselsin debriyaja bas kucult, cok kuvvetli gelip motor on kalkmasin diye cok az bi on fren yap.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)