Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Yine ÖLDÜLER ! (Soma maden faciası)

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birileri paralar içinde boğuluyor..birileri de ekmek uğruna metandan..karbonmonoksitten boğuluyor..Hatta bu "paraya ve dolara boğulanlar" bu talihsiz olayı da fırsat bilip reklamlarını yapmak yüzsüzlüğünü gösteriyorlar...Ne hale geldi ülkemiz....Yazık...
    Shrieker bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madencilik nasıl yapılır bilmem ama bilenlerin görüşlerine göre eğer olayı trafoya yıkarlarsa para cezası ile kurtarıp işletmeye devam edebilirler, Eğer madenin açılış ve işletim şeklinde bir kusur varsa , madenin çalışmasına bu şartlar düzeltilene kadar madenin işleyine son verilmesi gerekirmiş.

Sosyal medyada dolaşan işçi beyanlarına göre yapılan haber doğruysa yani 2 ay öncede çıkan mevcut bir yangın tam söndürülmeden , kömür çıkartma çalışmaları başlamış ise ihmaller zinciri hakikaten çok büyük.

İsrarla trafo yangını demelerinin sebebide bu olsa gerek.
    Shrieker bunu beğendi.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yangın yaşam odasına çok yakın bir yerde çıktığı için işçiler o bölgeye gitmekte tereddüt etmişler. Ayrıca iş güvenlikçiler işçileri başka yerlere doğru yönlendirmişler. Yanan kömürlerden çıkan ısıdan dolayıda zaten o bölgeye yaklaşamamışlar.

3 gün önce ilk haberlerde sadece yangın var denildi. Daha sonra 2. yangın çıktı işçiler mahsur denildi. Sizinde dediğiniz gibi başlangıçta olayı fazla ciddiye almadılar herhalde, kömürlerin içten içe yanması ve kül bırakmaları 1-2 aydır varmış. Babası vefat eden bir çocuk bu yanmalardan dolayı babasını daha önce 2 kere hastahaneye kaldırdıklarını söylüyor.

Göçük yok, dumandan dolayı zehirlendikleri için işçiler ya oldukları yerde saklanmışlar yada zaten dumanı teneffüs edip ölmüşler.

CO denen gaz teneffüs edildiğinde hemoglabinin yapısında bulunan demir ile bileşik oluşturur. Bu hemoglabin bizim aldığımız oksijenleri dokulara dağıtır. CO ile demir birleştiği için vücut oksijensiz kalarak, özellikle beyine oksijen gitmeyince felç geçirir gibi olur ve hareket kabiliyetini yitirir. CO gazının kokusu yoktur. Yani ortamda gaz olduğunu anlayamazsın. İşçiler dumanlı bölgeden ayrılır ayrılmaz maskelerini çıkarmışlar temiz hava alabılmek için ama ortamda bulunan gazı solumuş bulunmuşlar. Ayrıca bir maske 45 dakika ile 90 dakika arası dayanırmış. Yani işçilerin 1 saat içinde madeni terketmesi lazımmış. Trafo arızası sebebi ile konveyörler çalışmayınca çıkış kapısına kadar gelen işçiler bile dışarı çıkamadan ölmüşler.

Şu kısacık yazıda bile kaç tane ihmaller zinciri var. 285+ insan. Sorumlular 2 cihanda veremezler bunun hesabını inşaallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Basın açıklaması geldi;

"Maden üretim alanında maden damarının eğilme ve genişlemesine göre madencilik felsefesine uygun işletme planı yapılarak üretim çalışmaları sürdürülmektedir. Çıkarılan malzemenin hızlı bir şekilde dışarı çıkarılması için bantlı sistem uygulanmaktadır. İşletmede basında yer aldığı üzere asansör bulunmamaktadır. Maden ocağında bulunan sensörler sayesinde ocak içerisinde yaşanan ısı değişiklikleri ve zehirli gaz oranları yerüstünde bulunan mevcut sistem sayesinde ölçülmekte olup, önemli sayıda bir kadro seyyar olarak dolaşıp ölçüm yapmaktadır. Üretim ayaklarında bir ısı değişikliği cereyan etmesi halinde, bu ısınma farkı ya da karbonmonoksit gibi zehirli gazların artışı, sistem ve deneyimli ekipler tarafından anında ölçümlenir. Karbonmonoksit yer üstünden ve yer altından okunur.

Mevcut karbonmonoksitin yoğun olduğu alandan üretim ayağı uzaklaştırılır. Boşaltılan ayaktan karbonmonoksit çekilerek tavanda baraj delikleri dediğimiz kanallar açılarak küllü su basılarak soğutma işlemi yapılır. İşlem tamamlandığında yangın söndürülmüş olur."

"Madencilik sektöründe ilk kez görülen bir olayla karşı karşıya kalındığı belirtilerek, "Fakat yangın sırasında prosedürdeki bu işlemler gerçekleştirilememiştir. Çünkü madencilik sektöründe ilk kez görülen bir olayla karşı karşıyayız. Madencilik sektöründe madenin yapısı gereği birdenbire yüksek oranlı bir yangın söz konusu olamaz. Yangından 5 dakika önce bütün ölçüm mekanizması bütün verilerin normal şartlarda olduğunu göstermiştir. Ne yazık ki işletmemizde mühendislik ve teknik olarak bugüne kadar görülmeyen ve açıklanamayan yangın vuku bulmuştur. Her türlü emniyet tedbirinin alınmasına rağmen normal şartlardan daha hızlı bir şekilde yayılan yangının nedeni, detaylı incelemeden sonra anlaşılabilecektir" denildi.

Açıklamada, "İşletmede zehirli gazlar yüzde 1 seviyesine geldiği zaman kilitlenen bir sistem bulunmaktadır. İçerideki karbonmonoksit oranı yükseldiği zaman elektrik sistemi durmuş ve jeneratörler devreye girmiştir" denildi.

SEnsörler CO gazını tespit ettiği zaman o bölge boşaltılır ve tavandaki deliklerden içeriye küllü su basılır . Ama bizim sensörlerimiz herhangi bir değişim ölçemeden bir anda yangın büyümüştür diyor.
    Evet arkadaşım olmayan yaşam odalarına giderken işçiler öldü açta maden sahiplerinin canlı yayında basın açıklamalarını dinle.
    Başta 1 tane var dediler sonra 1 tane vardı eski yenisini yapıyorduk eskiyi kapattık dediler sonra da yeni bir tane yapıyorduk hiç yaşam odamız yok dediler.
    O kadar sahtekarlıklar dönüyorki anlatamam...
    Olayda ciddi boyutta ihmalkarlık söz konusu dün halk tv'de madenciler konuştu onlar konuştukça benim kanım dondu.Ha size göre yandaş medyadır yada değildir orasını bilemem ama orda konuşanlar madencilerdi bizzat olayın içinde olan adamlar.
    Denetlemelerinde nasıl olduğunu duyduk müfettiş gelmeden 10 gün önce haber veriliyormuş bumu denetleme bu şekilde istersen 1000 defa denetle ne değişicek ki bazı kesimler arasındaki ahbap çavuş ilişkisi kesilmedikçe daha çok gariban işçi olur ve hiçbirininde umrunda olmaz nasılsa millet fakir maden de çalışacak adam yok dimi.Fakirleştir muhtaç et sonra eline üç kuruş sıkıştır kul köle et yapılanlar bundan ibarettir.
    En çokta yetim kalan eş ve çoluk çocuğa üzülüyorum Allah onlara sabır versin...
    Şeytan İcadı

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Şu olay karşısında bile iktidarı savunan var ya hala diyecek sözüm yok. Hadi diyodum kendime az daha sabret yaşanır bu güzel vatanda.. Boşverin, ne bana değer veriliyor ne başkasına ülkedeki tek önemli adam rte olmuş.. Elin japonu ta ordan bana gel buraya sana burs verelim diye mail atıyor.. Ben gidiyorum abi, tadı tuzu kalmadı bu ülkenin, bitirdiler.. Herkesin affına sığınıyorum, gezi eylemcisi olduk tekmeyi hakettik, ölümü hakettik eyvallah ama evine ekmek götüren bu işçi abilerimin kardeşlerimin ne günahı vardı?

Herkese saygı, sevgi..
    drtayfun, ahmetersoz1 ve umuttuna bunu beğendiler.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşım olmayan yaşam odalarına giderken işçiler öldü açta maden sahiplerinin canlı yayında basın açıklamalarını dinle.
    Başta 1 tane var dediler sonra 1 tane vardı eski yenisini yapıyorduk eskiyi kapattık dediler sonra da yeni bir tane yapıyorduk hiç yaşam odamız yok dediler.
    O kadar sahtekarlıklar dönüyorki anlatamam...
    Olayda ciddi boyutta ihmalkarlık söz konusu dün halk tv'de madenciler konuştu onlar konuştukça benim kanım dondu.Ha size göre yandaş medyadır yada değildir orasını bilemem ama orda konuşanlar madencilerdi bizzat olayın içinde olan adamlar.
    Denetlemelerinde nasıl olduğunu duyduk müfettiş gelmeden 10 gün önce haber veriliyormuş bumu denetleme bu şekilde istersen 1000 defa denetle ne değişicek ki bazı kesimler arasındaki ahbap çavuş ilişkisi kesilmedikçe daha çok gariban işçi olur ve hiçbirininde umrunda olmaz nasılsa millet fakir maden de çalışacak adam yok dimi.Fakirleştir muhtaç et sonra eline üç kuruş sıkıştır kul köle et yapılanlar bundan ibarettir.
    En çokta yetim kalan eş ve çoluk çocuğa üzülüyorum Allah onlara sabır versin...
    Ortada 2 farklı yaşam odası tanımı var.

Bu madende olmayan yaşam odaları işçilerin içeride 1 aydan fazla kalabileceği tüm ihtiyaçları olan çelik/betonarme ve kendi kendine yetebilen odalar, bu odalar kanunen zorunlu değiller.

Bu madende olan yaşam odası dedikleri ise sığınak tarzı biryer. İçerisinde oksijen tüplerinin olduğu ve yüzeyden içeri temiz hava basılabilen, madenin diğer bölgelerinden daha korunaklı olan bir oda.

Olmayan yaşam odası ilk söylediğimdir. Madenden sağ çıkan işçinin kendi ifadesi: 130 tane arkadaşım NEfes'e giderken yolda öldü. Nefes dediği bu sığınaktır.

Motosikleti
    CRF 250 L
    ben elektrik teknisyeniyim elektrik yangını bu kadar tahribata yol açmaz ve trafolar bu şekilde patlamaz orta gerilim transformatörleri disjonktör (kesici) vasıtası ile yüksek gerilime korumalıdır trafonun yanması bu sistemlerde sorun olduğu anlamına gelir tedaş mahalle trafolarını uzaktan erişimle kontrol ederler yani ısı ve gerilim sensörleri vardır anormal değişiklerde enerjiyi keserler, zaten bu sabah şirket yetkililerin açıklamasına göre trafoda patlama olmamıştır nedeni bilinmeyen bir yangın olmuştur diye, aslında neden belli ihmal bu ihmal ise şöyledir kömür kızışma olayından yangın çıkmıştır havalandırmanın yetersiz olmasından dolayı galerilerdeki kömür tozu tahliye edilememiş bu tozlar bir birlerine sürtünme sonucu yanmaya başlamış soma kömürü yüksek yanıcı özelliği olan (nerdeyse bütan gazı gibi) tüm pano grubunu karbon monoksit gazı sarmış kardeşlerimizi şehit etmiş, şirket yetkilileri kullanımda olan aktif yaşam odalarının olmadığını söylediler zaten kanunen mecburi değilmiş, En dehşet verici olan ise şirket sahibi Alp Gürkan üretime tekrar başlanacak demesiydi Allah islah etsin adamlar kendilerinden çok eminler sanki teminat almışlar gibi rahatlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

hocam nefes denilen yer havalandırma bacaları yaşam odaları farklı bir şey sadece yangın için değil göçük ve su baskınıdada kullanılan ünitelerdir ve bu madende aktif bir yaşam odası yokmuş.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    güncel kalmalı

http://odatv.com/n.php?n=turkiye-soma-icin-ayakta-1605141200

Motosikleti
    CRF 250 L
    Bu ülke haram üstüne kurulu sahtekarlik üstüne kurulu yolda gorse tiksinip yolunu değiştirecek adamlar Ünlüler zuppeler tv ye çıkıp cok uzulduk kahrolduk bittik.pozlari yapıyorlar sormak lazim kapicisinin adini biliyor mu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu ayaklananlara bir şey demiyorum eylem yaparsın anlarız da yakıp yıkmak nedir
    madencimiz sedye kirlenmesin diye o halde çizmelerini çıkarmak istedi yazık harbiden yazık
    herkes kendine bir şey yontmaya çalışıyor aslında o canlar gitse de onlara dert mi?
    başbakanın yaptığı açıklamaya da yazık
    tek söyleceğim yazıklar olsun

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madencimiz sedye kirlenmesin diye o halde çizmelerini çıkarmak istedi yazık harbiden yazık
    herkes kendine bir şey yontmaya çalışıyor aslında o canlar gitse de onlara dert mi?
    dünyanın her yerinde böyle bir işçi katliamı yapıldığı zaman sorumlular için halk sokağa dökülür. şiddetin artması sinirli halk yığınlarına polisin sert müdahalesinin sonucu. yazıklar olsun denecek o madenin sahibi, denetçileri soru önergelerini kabul etmeyen siyasiler, gündemde kalması için diretmeyen başka siyasiler o kadar çok şey var ki kırılan 2 tane reklam panosu kimsenin umrunda olmamalı.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı şeyleri yoluna sokmak için, yakıp yıkmak gerekiyor maalesef.
    Bakın Yunanistana..
    3 Kuruş benzin zammı için ortalıgın anasını bellediler.
    Yakın zamandaki Kırım olaylarına ve daha nicelerine bakın..

Bence Türkiye de yaşayan bütün Halklar bu tür olaylarda top yekün ayaklanmalı.
    Aksi halde bu tür iş kazalarının ardı arkası kesilmez ve Allah göstermesin birgün ateş sizinde evinize düşer.
    crxforever bunu beğendi.

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı şeyleri yoluna sokmak için, yakıp yıkmak gerekiyor maalesef.
    Bakın Yunanistana..
    3 Kuruş benzin zammı için ortalıgın anasını bellediler.
    Yakın zamandaki Kırım olaylarına ve daha nicelerine bakın..

Bence Türkiye de yaşayan bütün Halklar bu tür olaylarda top yekün ayaklanmalı.
    Aksi halde bu tür iş kazalarının ardı arkası kesilmez ve Allah göstermesin birgün ateş sizinde evinize düşer.
    Yunanistan ekonomisi bu olaylar sonucunda en hızlı büyüyen 20 ekonomi arasına girdi mesela.

Ayaklananları Ankara'ya meclis önüne bekleriz. İstanbulda migros yada adidas mağazası soymaya değil.

Kordonda polise taş atıp sonra gidip bira içmekle olmaz. O yasa çıkana kadar gelip meclis önünde beklesinler.

Kapitalist patronlar 292+ tane diriyi sömürdü, öldürdü; sosyalistlerde ölüsünü sömürmeye çalışıyor. İşçilerin medyada 1 haftalık ömrü var.

Her siyasi grup kendi çıkarını korumakla ilgilenecek.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeter Artık

Arkadaşlar hala canaze sayısı 292 olarak söyleniyor. Bu tamamen yalandır!..
    Bununla ilgili birkaç işaret paylaşacağım:
    -İzmir 112'nin olay yerine götürdüğü 500 ceset torbası ilk gün kullanıldı(100 tanesi kayboldu/yırtıldı desek 400 cenaze var)
    -Soğuk hava deposundaki 1 odaya 25 cenaze sığıyor ve ilk gün 10 oda tamamen doldu, Soğutuculu TIRlarla halen cenaze geliyordu.
    -Enerji bakanı konuşma yapıyor: "284 cenazenin işlemleri bitti, sadece 2 tanesi aileye teslim edilmedi".
    5dk sonra gazetecinin tuzak sorusu geliyor:
    "otopsiler ne durumda?"
    Bakan atlıyor:
    "Otopsiler devam ediyor(?)" (o arada biri sufle veriyor) Bakan düzeltiyor: "otopsiler tamamlandı, bütün cenazeler teslim edildi"
    -İçerden çıkan her cenaze için bir çeteleme yapan arkadaşa göre sayı bu sabah 420 civarı.
    -Son olarak, cenaze sayısı 290 olarak açıklandığında, o gün 6 cenaze çıkarılması gerekti ama aslında madenden hiç cenaze çıkmadan sayı yükseltildi.

Olayın merkezinde bulunan personelin, mühendislere göre 120 civarı cenaze vardır ve şu saatten sonra ne yapılacak, cenazeler TV'ye yansımadan çıkarılacak mı? Üzerine beton mu dökülecek bilinmiyor.

Arkadaşlar beyaz camda ne gösteriliyorsa ona inanıyoruz, onu biliyoruz. Kayıtdışı işçilerin gizlenmesi, denetimden sorumlu kurumların korunması, hükümetin farklı hesaplarından dolayı böyle bir kandırmacaya şahit oluyoruz.
    Shrieker, Kavel, wolrath ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    112ciyiz

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...z-haberi-92506

http://www.odatv.com/n.php?n=o-maden...lar-1505141200

''Küllü suyun bir süre sonra betonlaştığını ifade eden A. Ç. "Bize arkadaşlarımızı çıkarmayacaklarını söylemediler. Sadece yangının sönmesi için yaptıklarını düşündük. Ama küllü su betonlaştığı için cenazeleri çıkaramayabilirler" dedi.''

İçeride kalan yüzlerce kişinin üzerine küllü su basarak sayıyı belirsiz kılmaya çalışıyorlar. Taner Yıldız televizyonda 12 kişi kaldı içeride diyor fakat bütün veriler yalan olduğunu kanıtlıyor. Daha hiç girilememiş galeriler olduğu söyleniyor. Sayı örtbas edilerek 300'de sabitlenmeye çalışılıyor.
    Acil112 bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Yunanistan ekonomisi bu olaylar sonucunda en hızlı büyüyen 20 ekonomi arasına girdi mesela.

Ayaklananları Ankara'ya meclis önüne bekleriz. İstanbulda migros yada adidas mağazası soymaya değil.

Kordonda polise taş atıp sonra gidip bira içmekle olmaz. O yasa çıkana kadar gelip meclis önünde beklesinler.

Kapitalist patronlar 292+ tane diriyi sömürdü, öldürdü; sosyalistlerde ölüsünü sömürmeye çalışıyor. İşçilerin medyada 1 haftalık ömrü var.

Çok merak ediyorum türkiye de kaç meclis önü protestosu yada açlık grevi sonuç getirdi son 10 senede..

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 yılında zonguldak kozlu maden ocaklarına gıttım fotograf cekmek ıcın ızın vermıslerdı sagolsunlar ve ıcerı ye gırıp gezıdrmıslerdı benı. İçeride dedım kı Allahım nasıl bır yer burası ısık yok hava yok ya yok ıste hıc bırsey yok ıcerıde sadece baret ve lambanız bırde ıcerıye gırerken aldıgınız yıyecek kumanyası baskası yok. Allah olenlerın mekanını cennet eylesın...
    Zuzuuw ve crxforever bunu beğendiler.

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter Artık

Arkadaşlar hala canaze sayısı 292 olarak söyleniyor. Bu tamamen yalandır!..
    Bununla ilgili birkaç işaret paylaşacağım:
    -İzmir 112'nin olay yerine götürdüğü 500 ceset torbası ilk gün kullanıldı(100 tanesi kayboldu/yırtıldı desek 400 cenaze var)
    -Soğuk hava deposundaki 1 odaya 25 cenaze sığıyor ve ilk gün 10 oda tamamen doldu, Soğutuculu TIRlarla halen cenaze geliyordu.
    -Enerji bakanı konuşma yapıyor: "284 cenazenin işlemleri bitti, sadece 2 tanesi aileye teslim edilmedi".
    5dk sonra gazetecinin tuzak sorusu geliyor:
    "otopsiler ne durumda?"
    Bakan atlıyor:
    "Otopsiler devam ediyor(?)" (o arada biri sufle veriyor) Bakan düzeltiyor: "otopsiler tamamlandı, bütün cenazeler teslim edildi"
    -İçerden çıkan her cenaze için bir çeteleme yapan arkadaşa göre sayı bu sabah 420 civarı.
    -Son olarak, cenaze sayısı 290 olarak açıklandığında, o gün 6 cenaze çıkarılması gerekti ama aslında madenden hiç cenaze çıkmadan sayı yükseltildi.

Olayın merkezinde bulunan personelin, mühendislere göre 120 civarı cenaze vardır ve şu saatten sonra ne yapılacak, cenazeler TV'ye yansımadan çıkarılacak mı? Üzerine beton mu dökülecek bilinmiyor.

Arkadaşlar beyaz camda ne gösteriliyorsa ona inanıyoruz, onu biliyoruz. Kayıtdışı işçilerin gizlenmesi, denetimden sorumlu kurumların korunması, hükümetin farklı hesaplarından dolayı böyle bir kandırmacaya şahit oluyoruz.
    Tüm deliller karartılmaya çalışılabilir, bir günah keçisi ilan edilebilir. Ama ölen insan sayısında nasıl sapma olur. Diyelimki 305 toplam sayı denildi bu olayın sonunda. Ve 250 tanesi bahsedildiği gibi madene küllü suyla gömüldü. Bu içeride gömülü kalan insanların ailelerinide gömecekler mi peki ? Şayet gömmeyecekler ise bu insanlar çıkıp hani arakdaş bizim cenazemiz demez mi ? Herşey yapılabilir ama toplam ölü sayısı hakkında dalavere yapılamaz. Bu olayın altına imza atacak kadar kafasız bir bakanlık olamaz.

Zaman gazetesi yıllardır nasıl ergenekondan başka haber yapmadıysa, son 1 yıldaki tüm toplumsal olaylarda provokatif ve yalan haber yapan haber.sol'dan başka bu iddiayı dillendiren haber kaynağıda yok.

3 gün önce yazdığım şey vukuu buluyor işte. Manüpülasyon.

Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200

Arkadaşım bunca felaket yaşanıyor sen hala solculara mı çatıyorsun ? Solcular yıllardır iş güvenliği yasaları için uğraşıyor, sokaklara çıkıyor. Yıllardır özelleştirmeler durdurulsun, taşeron sisteme son verilsin diye sokağa çıkıyor. Bırakın artık bu dili, halka karşı çıkan her yasada bu işin bedelini ödeyen her zaman sosyalistler oluyor. Sokakta gaza boğulan, coplarla dövülen, cezaevlerine atılan hep bugün bunlar yaşanmasın diye sokakta olan insanlar oluyor. Sen bu güne kadar özelleştirmeye karşı, iş güvenliği yasalarına karşı, çalışma saatleri, esnek çalışma yasasına karşı, kıdem tazminatının kaldırılması yasasına karşı sesini duyurdun mu ? Bir kez olsun ''Arkadaş bir şeyler yapmalı'' dedin mi? Hayır. Ama sosyalistler bütün bunlar için bedel ödedi. O yüzden aynı cümleleri kurarken bir kez daha düşünmelisin.

Motosikleti
    ybr125 2008
    haber.sol dan başka yayınlar da bunu yazdı
    içeride kaç madenci olduğunu söylemediler.şüphe
    uyandırmadı mı hiç?

Alıntı Kavel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bunca felaket yaşanıyor sen hala solculara mı çatıyorsun ? Solcular yıllardır iş güvenliği yasaları için uğraşıyor, sokaklara çıkıyor. Yıllardır özelleştirmeler durdurulsun, taşeron sisteme son verilsin diye sokağa çıkıyor. Bırakın artık bu dili, halka karşı çıkan her yasada bu işin bedelini ödeyen her zaman sosyalistler oluyor. Sokakta gaza boğulan, coplarla dövülen, cezaevlerine atılan hep bugün bunlar yaşanmasın diye sokakta olan insanlar oluyor. Sen bu güne kadar özelleştirmeye karşı, iş güvenliği yasalarına karşı, çalışma saatleri, esnek çalışma yasasına karşı, kıdem tazminatının kaldırılması yasasına karşı sesini duyurdun mu ? Bir kez olsun ''Arkadaş bir şeyler yapmalı'' dedin mi? Hayır. Ama sosyalistler bütün bunlar için bedel ödedi. O yüzden aynı cümleleri kurarken bir kez daha düşünmelisin.
    Benim solcuyla, sağcıyla işim olmaz. Akıl ve mantık diye birşey var. Cenazeleri gizleyemezler, bunlar armut değil. Dalda yetişmediler. Mutlaka onları arayan soran olacaktır dedim.

Ben yurtdışındayken gezi olayları olmuştu, haber.sol'un atıp tuttuğu herşey olay sonrası yalan çıkmıştı. Odtü'de polisler öğrenciyi yaktı dediler. Ben o elemanla aynı anda koşuyordum, takıldı kendi düştü. Medicoyu ( okul içindeki sağlık birimi) arayan kişide bendim o zaman.

Aynı yazıda zaman gazetesininde yaptıklarını yazdım, arada sol geçti diye hemen celallendin. Karşındaki insanı yazdığına yazacağına bin pişman eden

akıl ve mantıktan yoksun bir araba şeyler yazdın. Sosyalistler şu an tek şeyin peşinde, 300 tane yiğidin cesedinden ben ne elde edebilirim?

Başkaları hakkında bu kadar kolay hüküm veriyorsun ya, dilerim Allah'tan babandan önce ölme. Her telefon çaldığında elin titreyerek aç o telefonu 2

yıldır benim yaptığım gibi. O zaman belki ''insanın canını yitirmesi'' ne demekmiş anlarsın. forum sitelerinde kalkıpta somadaki maden işçilerinin

ailelerine para verdiler, cesetleri madene gömecekler yazmak ne demekmiş anlarsın. Çünkü bunlar haber.sol'da yazıyor.

Bir dahada böyle sığ insanların olma ihtimali olan başlıklara yazmayacağım. Şimdi git Facebook'tan durum güncelle, asıl sayı 600'müş diye. Herkesin

nasıl olsa bölgede haber aldığı bir arkadaşı var. Ama madende üzerine kül dökülen işçilerin arayanı soranı yok.

Hakkında atıp tutulan 300 can, 300 aile, binlerce akraba, aç karınlarını doyurmak için eğile büküle madene girmiş ayda 800 liraya çalışan, aslında emekliyim ama çocuğumu dershaneye

yollayabilmek için yeniden bu işe başlamıştım diyen insalar. Orada yatan sadece çocuğunun okuyup, yetiştiğini görme hayaliyle kazma sallayan bir adam.

Adamlara yas bile tutturmayacaklar ve bunu 3 gün önce bu başlığa yazdığım ilk yazıda söylemiştim.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)