Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

600rr ve 1000rr motosikletlerin en düşük hızı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    <xXx> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün yarın 600lük veya 1000lik racing tipi motor aldım alacağım..

Beni korkuttukları bi nokta var. 1000lik motorla şehir içinde gezemezsin hararet yapar hemen dediler..

Bu tarz motorlarla illa 100km üstümü gidecez, 600rr veya 1000rr ile şehir içinde 40 50 le gezemezmiyiz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Niye gezemeyesin kardeşim gezersin.Ancak şehir içi için mantıksız.Hem yakıt 2 katına çıkacak hem tecrüben yoksa kendinede makineyide ziyan edeceksin.Al 250cc on numarada 600 lük gibi duranlarda var.Benim gibi hava atma isteği var sende.Boşuna senide haberlerden izlemeyelim yani.
    <xXx> bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    3. viteste rolantıde 40km civarı gidilebilir. Sıcaklık yükseldiğinde fan açılacaktır,sorun olmaz.
    <xXx> bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Alıntı Slang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye gezemeyesin kardeşim gezersin.Ancak şehir içi için mantıksız.Hem yakıt 2 katına çıkacak hem tecrüben yoksa kendinede makineyide ziyan edeceksin.Al 250cc on numarada 600 lük gibi duranlarda var.Benim gibi hava atma isteği var sende.Boşuna senide haberlerden izlemeyelim yani.
    R125 var zaten o 600lük gibi duruyorda bazen uzun yola çıkıyorum sinir ediyor en fazla 120i görüyo.. Uzun yolda 160 170 yaparımda şehir içindede gezebilirmiyim acaba o düşünce vardı.. Ne bilim önüne gelen illa 100 üstü gidecen altına inmeyecen dedide..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. viteste rolantıde 40km civarı gidilebilir. Sıcaklık yükseldiğinde fan açılacaktır,sorun olmaz.
    Eyvallah, bu korkumdan dolayı uzak duruyodum. Dediğin gibi oluyorsa şehir içinde 40 50le giderim şehir dışına çıkınca 150yi görürüz :-)
    Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir herşeyden önce
    Vaadetmeseydi cenneti ALLAH, ona bile etmezlerdi secde...!

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Şehir içinde düşük hızlarda seyrettiğinde rüzgar da alamadığı için tabiki daha çabuk ısınıyor ama en fazla 105 dereceye kadar çıkıyor. Daha sonra fan açtığı için sıcaklık yine düşüyor. Bu arada sürekli düşük devir gitmek bütün motorlar için çok sağlıklı sayılmaz, çünkü sürekli düşük devir gitmek daha hızlı kurum bağlamasına neden olur.
    Mantıken 1000 lik motor ile 250 yada 125 lik motor, ikiside diyelim ki 1. viteste 20 km hızla gidiyorsa 1000 lik olan daha düşük devir görür. Buda büyük cc motorlarda biraz daha hızlı kullanmanın faydalı olacağını gösterir.
    Ben 1. viteste dahi olsam 40-50 km hızlara çıkmadığım taktirde motor 2000 devir civarı seyrediyor , sürekli bu şekilde gidilirse dediğim gibi erken kurum bağlar
    <xXx> ve APALA bunu beğendiler.

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    R125ten iyi bir tecrüben olduğunu varsayıyorum,O zaman honda 600 veyahut r6 çekeceksin temizinden.Öyle şehir dışı 150 görürüm diyorsunda makineyi aldığın zaman 250ye çıkmasın dikkat et Ben bir defa r1 test etme şansım oldu.Daha önce 20bin km devirmişliğim olmasına rağmen dedim ölmeye gerek yok.Apayrı birşey çünkü.100 üstü gidecen altına inmeyecen diyorlarda millet delimi cayır cayır geziyor ? kaç para bayılıp makineyi öldürürlermi
    <xXx> bunu beğendi.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde düşük hızlarda seyrettiğinde rüzgar da alamadığı için tabiki daha çabuk ısınıyor ama en fazla 105 dereceye kadar çıkıyor. Daha sonra fan açtığı için sıcaklık yine düşüyor. Bu arada sürekli düşük devir gitmek bütün motorlar için çok sağlıklı sayılmaz, çünkü sürekli düşük devir gitmek daha hızlı kurum bağlamasına neden olur.
    Mantıken 1000 lik motor ile 250 yada 125 lik motor, ikiside diyelim ki 1. viteste 20 km hızla gidiyorsa 1000 lik olan daha düşük devir görür. Buda büyük cc motorlarda biraz daha hızlı kullanmanın faydalı olacağını gösterir.
    Ben 1. viteste dahi olsam 40-50 km hızlara çıkmadığım taktirde motor 2000 devir civarı seyrediyor , sürekli bu şekilde gidilirse dediğim gibi erken kurum bağlar
    Yok sürekli o şekil gitmem arada uzun yola çıkıp yüksek devir yaparımda bana deyilen hiç gezemezsin şehir içinde :-)

Tşkler bilgileriniz için..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Alıntı Slang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R125ten iyi bir tecrüben olduğunu varsayıyorum,O zaman honda 600 veyahut r6 çekeceksin temizinden.Öyle şehir dışı 150 görürüm diyorsunda makineyi aldığın zaman 250ye çıkmasın dikkat et Ben bir defa r1 test etme şansım oldu.Daha önce 20bin km devirmişliğim olmasına rağmen dedim ölmeye gerek yok.Apayrı birşey çünkü.100 üstü gidecen altına inmeyecen diyorlarda millet delimi cayır cayır geziyor ? kaç para bayılıp makineyi öldürürlermi
    Evet r125de baya tercübem var bisiklet gibi oldu resmen altımda.. Yok öyle aşırı hız tutkunu değilim sesi görüntüsü olsun azcıkda uzun yolda hızlı olsun o kadar :-)
    Slang bunu beğendi.

Motosikleti
    Rica ederim. Aynen biz türk milletinde bir sürü şehir efsanesi döner Bu da onlardan biri, bende çok duydum o şehir içinde binilmez hep yüksek devir gidilir muhabbetini, ama tam tersi sürekli yüksek devir bence en tehlikelisidir. Sanırım en iyisi 5000-7000 arasıdır, fakat tabiki ihtiyaç doğrultusunda gerek duyulan her devir kullanılmalıdır.
    <xXx> ve Slang bunu beğendiler.

Çok sağolun öyle rahatladım ki :-) acayip moralim bozulmuştu almaktan vazgeçtim diye.. Şimdi hayırlısıyla r1 almaya geldi sıra ;-)
    Slang bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    başılğa göre cevap veriyorum. en düşük hız 1km
    ferhatkars, burakragaa ve baris21 bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Vazgeç bu sevdadan. R1 alıp şehir içi gezeceksin. Bide 40-50 ile gideceksin. Geçen yıl 3 ay binip sattım R1 i. 100 kmde 12 litre civarı yakıt sarfiyatı var. Ayrıca tam ölüm makinesi. Ölmek için birebir. Öyle 125 r dan 1000 r a atlanmaz. Yukarıda olumlu yorum yapan arkadaşlarında bilgiszliğine veriyorum kusura bakmasınlar. O iş bana göre yaş. Kesinlikle önermiyorum.
    barodi, emre xt125 ve burakragaa bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Al 250 cc şehir içinde oyuncak gibi oyna

Motosikleti
    Hadi hayırlısı hocam, kazasız, sağlıkla uzun süre bin inşallah

Motosikleti
    600 rr
    600 lük idealdir şehir içinde de kullanabilirsin uzun yoldada hem az yakar (ort 35 krş) vergisi az sigortası az(tbiki 1000 lik makineye göre)şekli saglam gideri var bakımlarını düzgün yap sıkıntı çıkmaz

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hocam yzf den 600 rr a geçersen sürünür veya ölme riskin katlanıyor ! ;

1000 rr ' a geçersen direk ahirete bile uçarak gidersin !

normal ,daha az agresif, beygiri düşük birşey alman mantıklı!
    en ufak dalgınlığında 80 100 km hızda bile öbür tarafa uçarsın benden söylemesi !
    bu işin şakası yok bu makinalar oyuncak deyil sadece hatırlatma pişman olma sonradan dost acı söyler !

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buldunuz dişinize göre elemen taşlayın doğrayın dostum git hyo 250gtr al 20 30 bin yap sonra buyuk motora gec. Yoksa bu forumda barindirmazlar
    emre xt125 bunu beğendi.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    hyo 250 yada kawasaki 300 derim bende. çünki sana güzel görünen motor lazım r125in war çünki ee diyosun şehir dışı 150 yapıcam şehir içi 40 50 ne gerek war 600luge benzinene parasına ?
    cagataykk bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu soruyu sorduguna gore 600 luk yada 1000 lik bir makine kullanmamissin.

1. Hic 160-170 km hizla giden bir motor kullandin mi?

2. Bu hizlarda gidebilen bir motorla basa cikabilecek tecrubeye sahipmisin?

3. 1 nci vitesinde senin mevcut motorun kadar hizli giden ve agresif bir motoru nasil kullanacagini biliyormusin?

4. Bu soruyu sormak yerine egitim almayi dusundun mu?

Bu sorulari sana laf sokmak yada gicikligina yazmadim sen ornek oldun ama boyle dusunen cok insan var. Hayatta kalmanizi istedigim soyluyorum Aksam haberleri yada ucuncu sayfada gormek istemiyorum sizleri. Aklinizi basiniza alin.

"KAZASIZ SURUSLER"
    barodi, takendy, burakragaa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ahtand123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-BAJAJ PULSAR RS 200
    devirlere çok takılmayın sürüş modu olan motorsikletler var parası varsa arkadaşın iyice araştırıp almasını tavsiye ederim sonuçta insanın kendini öldüreceği varsa 1000 lik motora ihtiyacı yok bisikletlede yapar bu işi .. hocam kendine inancın güvencin varsa birazda bilinçli kulanıcıysan hiç bunların yanında maddi durumunda el veriyorsa hayabusa al ama şunu unutma DİKKAT ET ....

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15'ten 120'ye geçmek çok mantıklı değil hı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)