Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aylık 2000km yol yapacağım önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır cbf alırsanız şuan çıplak hali ile 6000 6100 tl ye geliyor . Koruma demirleri yan ayaklık artı çanta falan filan derken 7 bini bulur
    Yarı fiyatına bajaj discover veya 7 bin e pulsar alınabilir. Yakıt az, bakım aralığı uzun, pulsar ı denemedim ama discover oldukça rahat. Formdan bir arkadaş 10.000 bakımına götürmüş discover i yağ yakma vs proplemi yokmuş. Seçim senin ama dnemeden alma. ( Hoş sana diyorum ama pulsar ı hiç görmeden kaporasnı gönderdik bekliyoruz
    Ezio41 bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı fiyatına bajaj discover veya 7 bin e pulsar alınabilir. Yakıt az, bakım aralığı uzun, pulsar ı denemedim ama discover oldukça rahat. Formdan bir arkadaş 10.000 bakımına götürmüş discover i yağ yakma vs proplemi yokmuş. Seçim senin ama dnemeden alma. ( Hoş sana diyorum ama pulsar ı hiç görmeden kaporasnı gönderdik bekliyoruz
    Pulsarı bende merak ediyorum ama hemen acele etmem millet bi kullansın oluşan yorumlara göre karar vericem artık Niyetimde inazuma var bakalım kısmet

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam istanbulda yaşıyorum ve cbf 150 kullanıyorum. aylık 2bin km de yol yapıyorum.
    sormak istediğin varsa cevaplayabilirim

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı JoeyDunlop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, bu işten en ekonomik şekilde yararlanmaya çalışıyorum.

İş dolaysıyla gidiş-geliş 150km olan Aydın ili içerisinde Akbük - Kuşadası arasında gidip geleceğim, keyfe-keder Salı-Perşembe havanın serin olduğu saatlerde ve pazar tatilimi evimde geçirmek için cumartesi akşamları yolculuk yapacağım. yolun yarısından fazlası düzlük. düzlükten önce ve sonra virajlar ve birkaç yokuş var. toplam 75km olmak üzere.. Haftada 450km uzun yol (50-100km'de şehir içi yapsam)
    ortalama 500km yol yapacağım haftalık. Aylık 2000km. maksimum rakamlar bunlar.

Öncelikle 2 yıldır motosiklet binmiyorum. Kendimce tecrübeli sayılırım. Yeni bir motosiklet almam gerekecek. Aklıma ilk gelen motosiklet:

-Honda CBF150(sıfır) -Yakıt tüketimi, kalitesi, güvenilirliği ve rahatlığı pek cazip.
    -Düşündüğüm ekstralar: Hava filtresi , İridium buji , Far , Arka çanta , Lastik

Motosikletin bakımlarını kendim yapacağım. Yağ olarak Repsol ve Castrol'ün arasında kaldım. KN'nin hava filtreleri ömürlüktü diye hatırlıyorum.. geriye sadece yağ değiştirmek, zincir temizlemek ve balata temizliği kalıyor.. çokta zor bir görev değil.
    Garanti kapsamında olup olmaması önemli değil zaten fabrika hatası olursa eğer ilk 1000km içerisinde belli edecektir kendini.
    Yapabileceğim kilometre fazla olduğu için her ay servise para bayılmaktansa gerekli malzemelerimi önceden alıp her bakımda sadece yağa para harcayacağım. Zaten servise götürmem çok zor olurdu.

Hesaplarım doğruysa eğer internette ki yakıt tüketimlerini baz alarak aylık 300TL yakıt tüketeceğim . Kaliteli yağların litresi de 30TL den aşağı değildir herhalde. Aylık maksimum 350TL gibi bir gideri olacak CBF150'nin

-Benim aklımda ki düşünceler bunlar arkadaşlar. Sizce bu motosikletin toplam ömrü ne olur? yormadan üzmeden saatte kaç km hız yapabilirim?
    hesaplamalarım doğru mu? ve özellikle ekstralar konusunda fikrinizi istiyorum. Tavsiye, fikir ve düşüncelerinizi çekinmeden paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler herkese keyifli sürüşler dilerim.
    CBF 150 işinizi fazlasıyla görecektir. KN hava filtresi veya muadili performans filtreleri(BMC,DNA vs.vs.)bildiğim kadarıyla CBF 150 'ye göre yok...İridium buji ise düşük cc'li ve düşük performanslı motosikletlerde bir performans/fayda sağlamayacaktır(boşuna masraf)...
    The Power of The Dreams.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer önceliğin yakıt ise İnnova 125cc CUB çok az yakıyor, neredeyse kokluyor. gücü de yeterlidir. masrafı azdır, uzun süre binersin.
    crxforever bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 nin hiz gostergesindeki kırmızi cizginin kaçta başladıgını ve niye konduğunu düşünmenizi isterim.

söz konusu düz ve sehirler arasi yol oldugu icin.

illede cbf rahatligı diyorsanız dişli değişimi onerisi çok mantıklı

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Honda İnnova 125 derim bende vardı sattım çok memnundum ayda 3.000 KM yapıyordum tık demedi bakım aralıkları uzun seri motor hem kullanması kolay deposu benzin 5 TL desek 3,7 LT deposu var 19 TL depo doluyor 1 depo ile 150 KM gidiyor burda yaklaşık 100 km/1,9 LT gibi birşey oluyor buda mükemmel bir yakıt demek heleki yakıtlar bu kadar uçmuşken bence iyi altarnatif demektir.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Arkadaş bütçen nasıl bilmiyorum tabi ama eğer müsait ise inazuma'yı ben de düşün derim.
    istanbulda günde 50km yol yapıyorum işe gidiş geliş.
    YBR vardı şimdi inazuma var.
    Aradaki farkı anlatamam. o kadar km nin titreşimi motorun yorgunluğu az olmaz. 1 gün değil 2 gün değil. Her gün diyorsun.
    Bir süre sonra bunalırsın. inazuma ise seni yormaz. Çok rahat edersin.
    Konu elbette bütçe meselesi. Hatırlatmak istedim sadece.
    3.5 lt civarı yakıyor inazuma.(100km de)
    kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Ezio41 bunu beğendi.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bende cbf 150 kullanıcılarındanım hava koşullarından dolayı 2000 olmasa da 1500 km yaptım bu ay. Herhangi bir sıkıntısı çıkarmıyor bana fakat yakıtı hesaplamadım.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam ben sakin kullanmıyorum ölçmedim ama 1750kmde 320 lira benzin masrafım var. bide 2bin kmde bir bakıma sokulduğu için bide her ay servis parası var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)