Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önde sorun var yaedımınıza ihyiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr125
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Lafı uzatmadan yazıcam. Saate 20-30 km hızla bir araca çarptım elim incildi. Bende sorun yok. Motordada sorun yoktu az önce yani kazadan 1 ay sonra diyelim. Direksiyonun titredigini hissettim elimi biraz bıraktım korktuğum başıma geldi direksiyon titremeye başlıyor. Motır ybr125 yarın yada öbür gün 4000 bakımına gidicem ne yapsam ne desem motoru garantide yaptırabilirim.
    Bide sıkıntı nerde ön teker yada önde biyerde eğrilik yok.
    Not: kazada ön fren kolu egildi düzeltim derken ucdan kırıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motoru orra sehpaya alip on tekeri yukari kaldirip saga sola yukari assa bi ittirip bosluk varmi bir bakin belki bilyalarda sorun olabilir sadece tahmin

edit gecmis olsun

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence servis motorun kaza yaptığını ya da başına bir iş geldiğini anlayacaktır, dediğiniz gibi manette falan kusurlar varsa.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servisin diyeceği bunun normal koşullarda bu hale gelmesi imkansız en kötü ihtimalle sen bu motosikleti düşürmüşsün derler işin içinden çıkarlar

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Direksiyon titriyorsa ön tekeri iyi kontrol et,çarpma sırasında jant yada disk yamulmuş olabilir

Yada en iyi ihtimalde lastik janta uturduğu yerden kaymış olabilir,lastik çizgisi jantın yanaklarından ayni uzaklıklarda olmalı
    değilse titremeye neden olur

Motosikleti
    ybr125
    Arkada koca bir sepet var sepeti boşalttım titreme nerdeyse bitti gibi ama hızlanınca yine titreme yapıyor. Eminim sepetten degil. Önceden böyle degildi.
    Adam garantiye girmez dedi. Bukadar basit bir sorun garantiye girmiyorsa bende bakımını neden serviste yaptırayımki. Maksadımız garantide olsun yoksa başka motorcularda zinciri gerip yağı degiitirir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kardeşim belkide panik yapıyorsun kazanın piskolojisiyle çünkü arkadaki çanta çıkartmadan her motorun gidonu sallanır tamamen çıkartmadan anlayamazsın.
    birde ön tekerin çarpmışsa maşanda bir problem meydana gelmiş olabilir eğer olmuşsa çantayı çıkartıp ellerini bırak o bir yöne çeker.
    eğer gidon bilyen sıkışmış ise orta sehbada on teker havadayken direksiyon dönmüyor kalıyorsa bilye sıkışıklığı var demektir.
    sorun hala hallolmadıysa servise bunu yutturma olasılığın çok çok düşük .bisiklet tamircisi olsa yemez
    geçmiş olsun cana bişey olmasın

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada koca bir sepet var sepeti boşalttım titreme nerdeyse bitti gibi ama hızlanınca yine titreme yapıyor. Eminim sepetten degil. Önceden böyle degildi.
    Adam garantiye girmez dedi. Bukadar basit bir sorun garantiye girmiyorsa bende bakımını neden serviste yaptırayımki. Maksadımız garantide olsun yoksa başka motorcularda zinciri gerip yağı degiitirir.
    Öncelikle geçmiş olsun. Sorun basit de olsa kaza kaynaklı olduğu için garantiye girmemesi normal. Bence sorunu ücretsiz hallettirmeye çalışmak yerine servise açıkça önden ufak bir darbe aldığını ön bilye ve maşa başta olmak üzere ön düzeni kontrol ettirmek istediğini söylemelisin. İki tekerli bir araçta güvenlik önemli sonuçta.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Lafı uzatmadan yazıcam. Saate 20-30 km hızla bir araca çarptım elim incildi. Bende sorun yok. Motordada sorun yoktu az önce yani kazadan 1 ay sonra diyelim. Direksiyonun titredigini hissettim elimi biraz bıraktım korktuğum başıma geldi direksiyon titremeye başlıyor. Motır ybr125 yarın yada öbür gün 4000 bakımına gidicem ne yapsam ne desem motoru garantide yaptırabilirim.
    Bide sıkıntı nerde ön teker yada önde biyerde eğrilik yok.
    Not: kazada ön fren kolu egildi düzeltim derken ucdan kırıldı.
    Motosikletin yeni olduğu için gidon vidasıda gevşemiş olabilir. bunu görmeden anlamak mümkün değil, ancak titremek gidon vidası gevşek ikende oluyor aynısı başıma geldi çünkü.

Motosikleti
    ybr125
    dediğiniz mantıklı. Ama çok zoruma gidiyor ben ne anladım garantiden. Galiba doğrusunu söylemek en doğrusu

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Dostum zoruma gidiyor demişsin ama sen garantinin ne olduğunu bilmediğin için zoruna gidiyor bence.
    Garanti seni motosikletin üretiminden kaynaklı hatalara karşı korur, sen motoru alıp vurursan yani senden kaynaklı bir sıkıntı olursa bu garanti kapsamına girmez.
    Kendinden kaynaklı bir sıkıntıya karşı motorunu korumak istiyorsan kasko yaptıracaksın.
    Tekerin düz bassın ve geçmiş olsun.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    ybr125
    Şimdi gittim usta baktı ön cantta çok az egrilik var dedi bu garantiye girmezmi.

Şimdi gittim usta baktı ön cantta çok az egrilik var dedi bu garantiye girmezmi.
    Girmez tabii ki. Siz simdi kendinizi motorun ureticisi yerine koyun. Motoru urettiniz, test ettiniz, her sey iyiydi, test sonuclari mukemmel. Sattiniz motoru. Sonra alan kisi 2 ay sonra geldi size ve motorun tekeri egri, bunu bedelsiz onar dedi. Ne düşünürdünüz? Kabahatin üretici olarak sizde olduğunu mu, yoksa kullanıcıda olduğunu mu?

Ancak, üreticinin kullandığı bir parça işlevini düzgün yerine getiremiyor. Örneğin fren borusu 2 ay sonra çatlak çatlak oldu. O zaman tabii ki garanti kapsamında düzeltilmesi gerekir.

Bence de bu işin parasından kaçmayın, yalnızca jantı değil, tüm ön takımınızı kontrol ettirin. Güvenlik çok önemli; yarın bir gün daha büyük bir kazaya ve daha yüksek maliyetlere yol açmasın arızanız.

Geçmiş olsun, inşallah son kazanız olur.

Motosikleti
    ybr125
    Allah razı olsun 450 tl ön cant degişicek.
    Düzeltmek sağlıklı olmamazmış. Zaten çok az egrilik var düzeltemezler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)