Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ustanıza dikkat edin!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kotucocuk13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    arkadaslar bundan 3-4 ay once motorumun sübablarından ses geliyordu yavas yavas sıktım boslukları kontrol ede ede egzostu bir diş fazla sıktım calıstırdıgımda egzost sübabı yamuldu ustaya gittim (o malum ustaya mahallede harkes ona gidiyormus kendi diyor) neyse anlastık 1 saate yaparım dedi 1.30 saat sonra gittim aldım kapagı montajını yapıp calıstırdım sanki hiç yapılmamıs gibi sübab yerini tam örtmüyor. tekrar gittim motor yinede calısıp yuruyor ama allaha emanet, gazı sonuna kadar acınca zar zor gidiyor gazı saldıgında devir dusunce stop ediyor soyledim dedim abi aynı durumda kapak olmamıs. geldi yanına karbüratörle oynadı biraz sonra egildi sagına soluna baktı gaz verdi son devir yaptırmaya calısıyor. durdu düşündü 1 dk kadar ve dedigi laf bana komik geldi. "Senin piston segman gitmiş adam olmaz bırak bu aksam bunu ben yarın sabah hallederim oglen al" dedi. bende sinirlendim "yok abi simdilik kalsın" dedim, motor o haldeyken eniştemin dukkanına gitmek için cıktım yola 15 km yol gidecektim daha motorla 2-3 km yol gitmeden kaza yaptım. Servis aracının beni gormezden gelmesi yuzunden, benimde bugun kafam attı yenisini alamıyorsam yapacak birsey yok elde olanı tamir edip devam edeyim diye önce ön suspansiyonları kontrol ettim pul attım yaylara kullanımdan dolayı cok yumusak oldugu için düzelttim. sonra kapagı soktum ve o subabtaki tırnak giren boslugu gordukten sonra bir konu acayım dedim, resimde cektim.

Not: ustanın ismini buraya yazmanın bir mantigi yok adamın belki bosluguna geldi gunahını alamam ekmeginden de edemem sonucta herkesin rızkı kendine.
    Resimler:

novablue bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cahilliğimden soruyorum olması gereken aralık ne kadar ?

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı AguilaNegra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahilliğimden soruyorum olması gereken aralık ne kadar ?
    hiç olmaması lazım
    fearlesboyy bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    alüminyüm kaynak yaptır sanayide.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tanıdığıma yapılan kazığı anlatayım bu macera da araba var ama
    neyse bu tanıdık sürekli aynı tamirciye götürürdü bir ara arabaya 0 parça diye çıkma bir şey takmış sonra 1 ay içinde tekrar arıza yapıyor yine aynı ustaya gidiyor ustanın dediği aynen böyleymiş kim taktı bu dandik parçayı
    rogget, cenkito, kotucocuk13 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tanıdığıma yapılan kazığı anlatayım bu macera da araba var ama
    neyse bu tanıdık sürekli aynı tamirciye götürürdü bir ara arabaya 0 parça diye çıkma bir şey takmış sonra 1 ay içinde tekrar arıza yapıyor yine aynı ustaya gidiyor ustanın dediği aynen böyleymiş kim taktı bu dandik parçayı
    bu komikti :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alüminyüm kaynak yaptır sanayide.
    hayır kaynaklık bir iş yok sadece sübabın eski sübabla aynı boyutta olup ve alıstırılarak teslim edilmesi gerekiyordu benim sübablarımın ikiside vtc markaydı bu ustundekinin ne markası belli nede boyutu tutuyor. kullanılmış küçük sübab takmış bu yüzden sübab yerine oturmamış ustalıgına laf ettirmeyecek ya kompresyon yok piston segman dedi
    Kaskını tak yoluna bak :D

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım kadarı ile motoru ilk teslim aldığında subaplar sıkışıkmış. Sen bu halde 15 km yol gitmeye kalkarsan yolda da olmuş olabilir bu olay. Tabiki bu ustanın ne kadar kelek olduğunu değiştirmez.

Yeni nikimle ilk mesajda sana nasip oldu

Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile motoru ilk teslim aldığında subaplar sıkışıkmış. Sen bu halde 15 km yol gitmeye kalkarsan yolda da olmuş olabilir bu olay. Tabiki bu ustanın ne kadar kelek olduğunu değiştirmez.

Yeni nikimle ilk mesajda sana nasip oldu
    hos geldiniz foruma konuyu okuduysanız 15 km olayı ustanın yapamadıgı kapaktan sonra geciyor bastan sona okumanızı tavsiye ederim.
    Kaskını tak yoluna bak :D

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    madem arızayı tespit edebiliyosun elindende geliyor neden egri sübabı söküp sanayiye götürüp 25 30 tl ye yenisini yaptırmıyorsun?
    ben hiçbi ustaya motorumu götürmem öle hatayı çok yaptım hepsi kitler kucakta gezdirir ist.da durum böle.
    sokak arası tamircisinin onu düzeltmesini beklemen önce çok yanlış sübab egriyse değişicek caresi bu.

Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem arızayı tespit edebiliyosun elindende geliyor neden egri sübabı söküp sanayiye götürüp 25 30 tl ye yenisini yaptırmıyorsun?
    ben hiçbi ustaya motorumu götürmem öle hatayı çok yaptım hepsi kitler kucakta gezdirir ist.da durum böle.
    sokak arası tamircisinin onu düzeltmesini beklemen önce çok yanlış sübab egriyse değişicek caresi bu.
    eniştem yapıyor zaten bu işi işleri sıkışık olunca motorcuya gotureyim dedim herseyi kendim yaparsam olmaz onların da ekmek yemesi lazım diye düşünmüştüm götürdüm gördüm görecegimi bugun zaten eniştemin dukkana bıraktım yavastan toplayayım diyorum artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)