Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni HGS sistemini nasıl kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bugün postaneye gidip HGS alayım dedim, oradaki bayan bana artık motosikletlerin sadece merkez postanelerinden alınabileceğini söyledi, en yakın merkezlerini sordum oraya gittim. Önce form doldurdum form doldururken araç sınıfı kısmına geldiğimde şöyle bir durdum sonra dedim onu da görevli yazsın. Başvuru yaparken oradaki bayan da 6. Sınıf olarak geçtiğimizi söyledi, eskiden 1'e dahilmişiz artık değişmiş. Efendime söyleyeyim bu kadın şimdi bana kart şeklinde HGS verdi arkasında da motosiklet amblemi filan var. İyi de yapışkan olsa ön cama filan yapıştırırım diye düşünüyordum. Şimdi merak ettiğim konu yeni nesil bu kartlardan kullanan arkadaşlar gişeden nasıl geçiyor? (Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

güzel soru bende bu hafta alacağım hayırlısıyla . cevaplar bekleniyor

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    kartınızı aşağıdaki gibi bir tutucak vasıtası ile cama iç kısımdan tutturun. Ben öyle yapıyorum söküp takması da kolay. Şiddetle tavsiye edilir

Bu arada uçar mı diye sorarsanız ben daha uçurmayı beceremedim
    Being bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartınızı aşağıdaki gibi bir tutucak vasıtası ile cama iç kısımdan tutturun. Ben öyle yapıyorum söküp takması da kolay. Şiddetle tavsiye edilir

http://10marifet.org/imaj/betula/fab...nder-clips.jpg

Bu arada uçar mı diye sorarsanız ben daha uçurmayı beceremedim
    Etkili ve farklı bir yöntem teşekkürler hocam, bakalım daha neler çıkacak :D

Motosikleti
    Tvs Apache
    Dostum bir cebinde saklayabilirsin ya da problem olmazsa pvc kaplattır anahtarlığa tak ben o 5 liralık stickerları öyle yaptım

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkili ve farklı bir yöntem teşekkürler hocam, bakalım daha neler çıkacak :D
    Ben daha iyisini bulana kadar en iyisi bu Şaka bir tarafada hani motosikletin üzerinde akrobasi gösterisi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Hem motosikletin uzerinde kalmasıda gerekmiyor. Motosikletinizden inerken klipslere bastırıp çıkartıyorsunuz gayet pratik
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Kartını ruhsatına koy hiç çıkarma zaten kaçak geçişler yine karttan düşüyor.
    Ben kaçak geçiş yaptığım için gidip senin yaptığın gibi kart aldım içine de biraz fazla yüklettim.

üzerine 4-5 kere kullandım hiçbir sıkıntı yok henüz
    ERTOBİ bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartını ruhsatına koy hiç çıkarma zaten kaçak geçişler yine karttan düşüyor.
    Ben kaçak geçiş yaptığım için gidip senin yaptığın gibi kart aldım içine de biraz fazla yüklettim.

üzerine 4-5 kere kullandım hiçbir sıkıntı yok henüz
    Bu aslında en mantıklı seçenek çünkü eldivenler varken cebinden o kartı çıkart okut filan hikaye yalnız o kaçak geçiş işinin de sınırı 10'muş sonra ceza geliyormuş diye birşeyler geldi kulağıma?

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    http://www.motomaxonlineshop.com/oj-pass-bilek-cantasi-pmu2722 ben böyle birşey alacağım. Sencede güzel çözüm olmaz mı?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motomaxonlineshop.com/oj-pass-bilek-cantasi-pmu2722 ben böyle birşey alacağım. Sencede güzel çözüm olmaz mı?
    Tamam da hocam işin içine çanta girecekse eğer motosiklet montumuzunda cebi var Yani ha onu açıp oradan çıkartmışım ha cebimden çıkartmışım aynı şey eldiven kullanmıyor olsak cepten çıkart göster veya bundan çıkar göster olayı tamam ama eldivenlerle yemez bence yani en azından bende yemiyor :D

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hgs aldım ama etiketin yerini bile bilmiyorum yaptığım kaçak geçişler normal tarifeden bir bir düşüyor ertesi güne..sorun yok yani
    acayüp bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Kaçak geçiş köprüde normal tarifeden düşer sonra ama ya otobanda en uzak mesafe alırsa???

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Neden bu tarz şeyler yapıyorsunuz anlamadım HGS nızı alın doldurun,daha sonra plakanız açık şekilde HGS yı gostermeden geçin gidin daha sonra Kontrollerde HGS nız olduğu fark ediliyor ve HGS bakiyeniz düşüyor Motorlar bu şekilde,Elle göstermenize sağa sola yapıştırmanıza işkence çekmenize gerek yokki?Bilinçli bir PTT şubesine sorun oda benim söylediğimi Söyleyecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak geçiş köprüde normal tarifeden düşer sonra ama ya otobanda en uzak mesafe alırsa???
    Otoban Köprü fark etmiyor
    acayüp bunu beğendi.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Nasıl farketmiyor??? 2 kere atasehirden otoyola girip kurtköy kavşağından çıktım, ikisinde de girerken okumamış, ayrıca montumun sol kolunda şeffaf bi bölme var hgs orada duruyor. Ona rağmen 2 kere 15 tl en uzak mesafe kesmisler, bunu da hgs bakiye sorgulaması yapınca öğrendim. Şimdi ne mi yapıyorum, otoyol köprü vs gececeksem plakayı sokup çantaya atıyorum... Devletin vatandaşlarını ebleh yerine koyması YASAKTİR!
    acayüp, lawyer_16 ve ERTOBİ bunu beğendiler.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl farketmiyor??? 2 kere atasehirden otoyola girip kurtköy kavşağından çıktım, ikisinde de girerken okumamış, ayrıca montumun sol kolunda şeffaf bi bölme var hgs orada duruyor. Ona rağmen 2 kere 15 tl en uzak mesafe kesmisler, bunu da hgs bakiye sorgulaması yapınca öğrendim. Şimdi ne mi yapıyorum, otoyol köprü vs gececeksem plakayı sokup çantaya atıyorum... Devletin vatandaşlarını ebleh yerine koyması YASAKTİR!

Arkadaşım Belirttiğim gibi PTT ye sormak en mantıklısı ben sordum Bana cevapları bu oldu Çeşme izmir Otobanı yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Arkadaslar bu 1.sinif ile 6.sinif arasinda fiyat farki var mi? Bize artisi veya zarari nedir?

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yeni aldim 6. Sinif etiket degil, kart tipinde aldim. 6. Siniflar %25 indirimli olacakmis. Ptt dn aldigim bilgiye gore.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni aldim 6. Sinif etiket degil, kart tipinde aldim. 6. Siniflar %25 indirimli olacakmis. Ptt dn aldigim bilgiye gore.
    Bana da kart şeklinde verdiler işte yapışkan olsa yine kafam da bir kaç şey vardı 😃

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da hocam işin içine çanta girecekse eğer motosiklet montumuzunda cebi var Yani ha onu açıp oradan çıkartmışım ha cebimden çıkartmışım aynı şey eldiven kullanmıyor olsak cepten çıkart göster veya bundan çıkar göster olayı tamam ama eldivenlerle yemez bence yani en azından bende yemiyor :D
    Hocam o kola takılan çanta özellikle hgs vs sistemi için. Yani şeffaf ekranı var. Yani birşeylerle uğraşmak zorunda kalmıyorsun. Kolunu gösteriyorsun tamamdır :D Bende siparişini verdim pazartesi salı gelir. Olmazsa birebir foto çeker kafandaki sorulara da yanıt bulmuş oluruz.
    Bir garip yolcu...

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    arkadaşlar ben bursadan istanbula gelicem geçişde illa hgs şart mı ya da paralı giriş var mı ,olmadı plaka kapatıcaz artık bantla

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)