Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora ne oldu?

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru ustaya teslim ettim, 3 gün kaldı.

makinenin indirilip ön çıkış milinin arkasındaki bilyaların değişeceğini söyledi, o sırada radyatör, hava filtresi, buji..vs ne varsa değiştirmiş söylemediğim halde.

neyse dedim en azından bakım olur uzun zamandır bakım yapmamıştım diyip 1000 tl bıraktık kendisine.

bugün deneme amaçlı e5 e çıktım şimdi, makine 120 üzerine çıkmıyor 80 den sonra çok yavaş hızlanıyor 9 bin devir üzerine çıkamadım.

makineye ne oldu? ben şimdi ne yapmalıyım cidden aşırı sinirliyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Makine nedir hocam?

Makina ne kaç binde vs kısmı ne en basitinden yanlış buji takmasına bağlı olabilir

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    94 model Broadway arabamız vardı. Tatil için Antalya'ya gittik, hararet yaptı. Cümbür cemaat bavullar terlikler sanayiye gittik. Devirdaim pompasının contası su kaçırıyormuş. Adam devirdaim pompasını söktü ve elinde olan kauçuk malzemenin üzerine koyup kalıbını çıkarıp kesti. Isıya dayanıklı macunla yapıştırdı etti, bizi yolladı. 50-60 bin o şekilde kullanıp sattık. Bir böyle usta var bir de günümüz ustaları var. Bazen burada "Bostancı civarında güvenilir usta tavsiye eder misiniz" deniyor. Koca Türkiye'de adam gibi usta yok ki Bostancı'da edelim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    94 model Broadway arabamız vardı. Tatil için Antalya'ya gittik, hararet yaptı. Cümbür cemaat bavullar terlikler sanayiye gittik. Devirdaim pompasının contası su kaçırıyormuş. Adam devirdaim pompasını söktü ve elinde olan kauçuk malzemenin üzerine koyup kalıbını çıkarıp kesti. Isıya dayanıklı macunla yapıştırdı etti, bizi yolladı. 50-60 bin o şekilde kullanıp sattık. Bir böyle usta var bir de günümüz ustaları var. Bazen burada "Bostancı civarında güvenilir usta tavsiye eder misiniz" deniyor. Koca Türkiye'de adam gibi usta yok ki Bostancı'da edelim.
    Bahsettiğin büyük ustalık değil. Zaten o sorun o şekilde çözülür.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çoğu zaman salakça yapılmış basit bir hata buna sebep olabilir.

önce hava filtresi kutusuna bir bakın. içinde birşey unutmuş, filtre elemanını yerine yanlış oturtmuş olabilir.

ikinci sırada bujiyi kontrol edin. uygun olmayan bir buji takmışsa performansı düşürür. motora uygun bujinin model numarasını internetten arayıp bulabilirsin. bu iki aşamada sorunu çözememişsen ustayı tekrar ziyaret etmen gerekecek. geçmiş olsun.

motorum ninja 250r,

farklı bi ustaya götürdüm bana motorun hiç açılmadığını söyledi.

cidden ortalık karışık bi usta motor açılmamış bile boşu boşuna para vermişsin diyor parayı verdiğim usta da yaptım diyor.

ya parayı verdiğim işini doğru düzgün yapacak usta bulayım başka birşey istemiyorum ciddiyim.

hocam benim tavsiyem şu;

öncelikle ustanı telefonda ara. değiştirdiğini söylediği parçaları kanıtlamasını söyle. yanına geleceğini ve söküp bakacağını söyle. bir iki günde hiçbir parça eskimez. giderken yanına emanet birşeyler al mutlaka. orada söktür motoru bana taktığın parçaları kanıtla de. baktın ık mık yapıyor o zaman ödediğin parayı geri iste baktın vermiyor o zaman da hiç beklemediği anda allah ve verdiyse giriş. baktın zora giriyorsun o zaman yanındaki emaneti kullanmalısın..

çünkü bu kanı bozuk şerefsizler başka dilden anlamaz. birkaç yıl önce arabamda öyle bir sorun olmuştu. arka amortisörler kilitleniyor araba traktör gibi oluyordu bi ustaya götürdüm değiştirelim dedi. Tamam dedik verdik parasını değiştirdi. Eski çıkan amortisörleri de gösterdi eyvallah dedik. bir hafta sonra yine aynı. tekrar götürdüm yok bunlar daha yeni o yüzden öyle bilmem ne. Bir ay geçti gelişme yok.

Sonra tavsiye üzerine başka ustaya götürdüm. Adam bir söktü amortisörleri meğer patlak olup tamir edilen kullanılmış takmış. Aradım dedim böyle böyle. Yok sen ne anlarsın sen benim ustalığıma mı laf ediyorsun çok biliyorsan kendin taksaydın ama nasıl sayıyor. Peki abi dedim bir çayını içmeye geleyim. Atladım gittim yanına, tabi artist hareketler aynen devam. yok ben haram para yemem benim onurum var şerefim var bilmem ne. İnsan gibi dedim ki al bunları geri eski amortisörlerimi tak paramı ver. O anda bu ya bi s.ktir git başımdan kafanı gözünü kırdırma bana demez mi?

Arabada her zaman meşeden yapılmış sopa birkaç boyda da bıçak taşırım. Çok şükür ki bıçakları kullanmaya gerek kalmadı. Ama sopayla da kafasına 12 dikiş el bileğinde çatlak sol kolunda bir kırık ve el parmağında da incinme hatırası bıraktım. En son yerde kıvranırken beğenmediysen insan gibi söyle iade et malı eşkiya mısın diye inliyordu.

Biraz uzun oldu kusura bakma ama malesef burası artık ortadoğu bataklığı. Tutan tuttuğunu s.kme derdinde. Kanun nizam kolluk kuvveti koruma mı? Rüyanda görürsün. Velhasıl kelam içtim şarabı s.ktim arabı felsefesine devam. Ezik görünürsen ezilirsin. Korkma canı veren Allah alacak olan da o. Gözün kara olsun. Yedirme hakkını..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)