Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor ekipmanları hakkında!

Motovento
    REKLAM ALANI
    OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Arkadaşlar bu konuda forumda başlık bulamadım ( bazı kask ve montlar hakkında başlıklar olsa da ) ekipmanlarının bazılarını yada tamamını sıfırdan alacak olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla; ekipmanlarınızla ilgili daha derli toplu bir başlık altında paylaşım yapsak herkes faydalansa?

Forumda yeniyim, takip etmeme rağmen ekipman konusunda bilgi bulamadım. Bu hafta içinde motorum gelecek ekipmanlarımı alıp piste gideceğim. Ilk motorum üstelik deneyimsiz sayılırım.

Herkes kullandığı ekipmanı yazıp ,ekipmanda sevdiği Yada sevmediği özellikleri yazarsa ( yeniden ekipman alacak olsa ne isterdi gibi); bizde ekipman seçerken hangi marka yada ekipmanın hangi özelliklerine dikkat edeceğimizi bilirsek iyi olur diye düşünüyorum. Internette hepsi birbirinden güzel ama karşıdan bakarak anlamamızın imkanı yok.

Ben deri ceketlerin daha pahalı olduğunu fakat tekstil ürünlerinin sürtünmede daha dayanıklı olduğunu okudum. Bir arkadaşın paylaşımında görüp öğrendim mesela; hörgüçlü montu, avantajı nedir ? Gibi gibi... Sadece mont kask değil dizlik, eldiven, sırtlık, boyunluk gibi gerekli bütün ekipmanlar hakkında konuşalım.

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum! Inşallah aktif ve yararlı bir paylaşım olur. Teşekkürler.!
    ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Aman uzak durun dediğiniz markalar veya ürünler varmı?
    OokareenoO bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    kaskim : HJC IS-17 beyaz lorenzo replica

mont: AGV Sport Laguna Textile Jacket

eldiven: AGV Sport GPR Gloves

pantalon iki tane var
    1. AGV Sport Telluride H20 Vented Pants

2. KOMINE %40 kevlar ve %60 Denimle orulmus kot pantalon

Bot: Alpinestars S-MX+ Vented Boots

hazarozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125ZN
    Sway kasktan uzak durmakta fayda var

Motosikleti
    CBR 650F
    Sicakligin devamli 30 derece gibi oldugu bir yerde yasadigim icin yazlik aldim. Cok arastirma yaptim hep uygun fiyatli ve yuksek rating almis urunler aldim. kaska 250 dolar botlara 300 dolar jekete 175 dolar eldivenlere 125 dolar h20 pantalona 120 dolar ve kevlarla orulmus pantalona 250 dolar civari harcadim 1220 dolara falan mal oldu hepsi.
    OokareenoO bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sicakligin devamli 30 derece gibi oldugu bir yerde yasadigim icin yazlik aldim. Cok arastirma yaptim hep uygun fiyatli ve yuksek rating almis urunler aldim. kaska 250 dolar botlara 300 dolar jekete 175 dolar eldivenlere 125 dolar h20 pantalona 120 dolar ve kevlarla orulmus pantalona 250 dolar civari harcadim 1220 dolara falan mal oldu hepsi.
    Aldığınızda ki kur durumu neydi acayip merak ettim Hayır nerdeyse bindiğim motorun fiyatına denk gelecek de
    hasbicocuk bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    CBR 650F
    Turkiyede yasamiyorum ama gecen yil Eylulde basladim almaya zannedersem 2.1 di dolar kuru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

kevlarla orulmus kot pantalon almamin sebebi her gun calistigim icin full agv sport setiyle ve pantalonla ciktigim zaman disari millet garip karsiliyodu sanki heran pistte yarisacak gibi duruyordum. kot pantalonu giyince daha bir normal durdum. kotun icinde kendiliginden ce sertifikali diz korumasi ve kalcalarda korumasi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

kotun tam adi ve modeli : KOMINE PK-723
    kngsze ve OokareenoO bunu beğendiler.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Turkiyede yasamiyorum ama gecen yil Eylulde basladim almaya zannedersem 2.1 di dolar kuru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

kevlarla orulmus kot pantalon almamin sebebi her gun calistigim icin full agv sport setiyle ve pantalonla ciktigim zaman disari millet garip karsiliyodu sanki heran pistte yarisacak gibi duruyordum. kot pantalonu giyince daha bir normal durdum. kotun icinde kendiliginden ce sertifikali diz korumasi ve kalcalarda korumasi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Bana da lazım böyle bir şey emsalleri vardır İnşallah buralarda (bu fiyatlara)bakmak gerek...
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    CBR 650F
    aslinda konu guzel her kez yazarsa ekipmanini butun bilgiler bir yerde toplanir ekipman alacak vatandaslarda hep kask ceket eldiven vs vs icin ayri konu acmazlar.
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Revit apollo deri mont kullaniyorum.Yazlik havalandirmalara sahip olsa da terletiyor.Nolan n62 den memnunum.Revit pantolon hem şık hem rahat.
    OokareenoO bunu beğendi.

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınızda ki kur durumu neydi acayip merak ettim Hayır nerdeyse bindiğim motorun fiyatına denk gelecek de
    İnsanların hayatı, sağlığı kullandığı motosikletin fiyatıyla ölçülmüyor. Benim yazlık, kışlık kıyafetlerimin toplam değeri, kullandığım motosikletten (ve senin motosikletinin değerinden) daha pahallıdır. Ama bir sonraki alacağım motosikletten daha ucuz olabilir. Kıyafetleri motosikletin değerine göre almıyorum. Yerinde olsam bütçenin yettiği en iyi koruma sağlayan kıyafetleri alırdım. Hiçbir kulanıcı hatası olmadan 50km/h ile düşen kişinin motosikletine göre muamele yapmıyor asfalt.
    ellaksakir, glock, santo78 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    fish does not think, cause fish knows everything

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300

Bende okula gitmeyi düşünüyordum ilk başta fakat dediğiniz gibi motor ekipmanlarıyla bütün gün dolaşmak garip ve rahatsız edici olur diye vazgeçmiştim. Sizin gibi bir kot tercih edebilirim , okulda sorun olmaz o zaman

Ceketinizin dirsek ve sırt korumaları kaliteli mi? Ayrıyetten sırtlık takmaya gerek varmıdır?

Motosikleti
    CBR 650F
    ayrica artcima benimkinden daha pahali bir kask aldim

Bell Vortex DOT ve Snell sertifikali. Artcimizin hayatida onemli ama degilmi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Alıntı Ceocem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit apollo deri mont kullaniyorum.Yazlik havalandirmalara sahip olsa da terletiyor.Nolan n62 den memnunum.Revit pantolon hem şık hem rahat.
    Kendi tecrübem olmadığı için okuduklarımda yazıyorum ama , deri montlar inek derisinden yapılıyormuş ve yağmurda içine su geçirdiğini ve boyasını attığını okudum. Revit iyi markalardan sanırım bu sorunları yaşıyormusunuz?
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    evet dirsek ve omuz ce 1. level sertifikli koruma var yakinda sirt koruma alicam ce 2

ceket sirtta ce sertificasi olmayan bir foam la geldi. degistirmek lazim. dirsek ve omuz zaten butun montlarda standart ce 1 . bu montu secmemin bir nedeni omuzda titanyum sliderlari olasi.
    OokareenoO bunu beğendi.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi tecrübem olmadığı için okuduklarımda yazıyorum ama , deri montlar inek derisinden yapılıyormuş ve yağmurda içine su geçirdiğini ve boyasını attığını okudum. Revit iyi markalardan sanırım bu sorunları yaşıyormusunuz?
    Gerek satıcılardan gerek kullanıcılarından edindiğim bilgi şu yönde: En sağlamı deri mont diyorlar... Sürtünmeye karşı mukavemeti en fazla olan derimont. Amaaa yazın pişiriyor, kışın donduruyor, yazın afedersiniz eşek ölüsü gibi kokarsınız diyorlar. Bende daniese deri montunu alacakken bu araştırmalarım sonucu vaz geçtim normal textilini aldım. Pantol kevlar kot aldım tech marka... Montta sadece revit ve danieseden memnun kaldım. Alpinestar da var, fileli ghost sniper modelinden... Daniese kadar memnun kalmadım. İşte böyle umarım faydalı olmuştur yazdıklarım.
    OokareenoO bunu beğendi.
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Ayrıca merak ettiğim şey de ( ben internet alışverişi sevmiyorum gidip denemem gerek ,) satıcıya mesela hangi özelliklerini sormalıyız montun, kaskın , pantalonun? Mutlaka olmazsa olmaz bulunması gereken özellikler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerek satıcılardan gerek kullanıcılarından edindiğim bilgi şu yönde: En sağlamı deri mont diyorlar... Sürtünmeye karşı mukavemeti en fazla olan derimont. Amaaa yazın pişiriyor, kışın donduruyor, yazın afedersiniz eşek ölüsü gibi kokarsınız diyorlar. Bende daniese deri montunu alacakken bu araştırmalarım sonucu vaz geçtim normal textilini aldım. Pantol kevlar kot aldım tech marka... Montta sadece revit ve danieseden memnun kaldım. Alpinestar da var, fileli ghost sniper modelinden... Daniese kadar memnun kalmadım. İşte böyle umarım faydalı olmuştur yazdıklarım.
    Kullanıp tecrübe eden arkadaşların her yorumu değerli ve faydalı bence. Haftalardır ekipman bakıyorum üründeki özellikler var eyvallah ama olumsuz hiç bir bilgi yok. Insanın kafası karışıyor, üstüne birde işin içinden çıkamıyor

Bende textilin iç kısımlarında kullanılan malzemeyle daha dayanıklı üretildiğini okumuştum , mantıklı da gelmişti !!! Bunlar için de dayanıklılık testi derecelendirmesi var mıdır acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

evet dirsek ve omuz ce 1. level sertifikli koruma var yakinda sirt koruma alicam ce 2

ceket sirtta ce sertificasi olmayan bir foam la geldi. degistirmek lazim. dirsek ve omuz zaten butun montlarda standart ce 1 . bu montu secmemin bir nedeni omuzda titanyum sliderlari olasi.

O halde ceketteki her korumanın CE onayı önemli !! Ayrı ayrı hepsine bakmak gerek. CE 2 daha mı üstündü? 1 e göre yoksa öyle birsey yok mu :D (kask konusunda 1 ve 2 diye farklı sertifikalar varmış! ) sırtlığı extra mı kullanacaksınız? Yoksa diğerini söküp değiştirme mi yapıyorsunuz?

Arkadaşlar çok özür diliyorum , cahilliğime verin araştırma için fazla zamanım olmadı ani bir kararla motor alıyoruz.

Bu arada erkeklere göre bayan modeller daha kısıtlı erkek modellerinden ceket tercihi yapılabilinir mi? Beden sorunu yaşanır sanırım ?
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    kaski ve botu mutlaka deneyip almalisin. ama illa dukkandan alican diye bir husus yok. dukkanda dene olcusune bak sonra ayni kaski internetten alabilirsin. denedigin herseyin numarasini bir kagida yaz. kask alirken kaskin arkasinda asagida DOT yada ECE yazmasi lazim. Bu yazilar yoksa sakin alma bu ikisinin disinda SNELL diyede yazi bir yazi varsa gozun kapali al DOT(yada ECE) +SNELL en iyi koruma saglayan kasktir. Dukkanda kaski alirken hemen tak cikar yapma en az 10-15 dakika kafanda beklet eger 10-15 dakika icinde kafanin cesitli bolumlerine baski ve bas agrisi yapiyorsa o kask SIZE tutsa bile senin kafa sekline gore degildir. her kaska her kafaya uymaz oval kafa vardir yassi kafa vardir alien gibi bide yus yuvarlak kafa vardir. Yassi kafaya cuk diye oturan SMALL SIZE kask yuvarlak kafaya girse bile bir sure sonra kafanin sag ve sol ust yanindan baski ve agri yapmaya baslar. Ayrica alicagin kask taktiginda yanaklarini iyice bastirmali elinle kaski kafanda saga ve sola dondurdugunde kafanla beraber donmeli eger kask donuyor ama kafan donmuyorsa o kask buyuktur sana. kaza aninda seni iyi koruyamaz. Daha cok sey var yazacak aklima geldikce yaziyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

CE 2 daha ustun ama dizlik omuzluk ve dirseklikler hepsi CE 1 arastirdim CE 2 si yok onlarin. Sadece sirt korumalarinin CE 2 si var. Kasklar CE diye serifikalandirilmiyor bir once dedigim DOT yada ECE ve SNELL olarak sertifakalaniyor.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    bayan olduğunuzu söyleseydiniz çoktan pozitif ayrımcılık görmüş olurdunuz diye düşünüyorum
    detayı hakkında bilgim yok ama kendime mont bakarken şu mont çok hoşuma gitmişti, bayan modeli olduğunu öğrenince üzüldüm, görmüşken paylaşmak istedim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...46671249/detay
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Kask konusunda dediklerinizi uygularım. Teşekkürler.

Lütfen yazınız, böylelikle bilinçli olarak ekipmanlarımızı tamamlayacağız

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)