Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Geri Zekalılık kamyoncular için meslek hastalığı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merak ediyorum acaba kamyoncuları geri zekalılardan mı seçiyorlar yoksa kamyon sürücüleri bir süre sonra mesleki bir hastalık olarak geri zekalılığa mı yakalanıyorlar...?
    Bu gün her zamanki gibi Esenyurt-Pendik seferini yaptım... zaman zaman çiseleyen yağmur nedeniyle dikkatli/temkinli bir sürüş sonunda Pendik'e kazasız belasız geldim şükrederek... Pendik oto sanayi sitesinin önünde kırmızı ışıkta durdum... en öndeyim yeşil yanması ile çıktım normalde hızlı kalkıyorum arkadakilerle arayı açmak için ama bu sefer uslu bir kalkış oldu... kalkmamla kıçımdan darbeyi yemem bir oldu daha yeni kalktığım için hızım düşüktü ve azıcık bir yalpalama ile yoldan çıkıp tekrar rotama girdim sağa çektim ve durdum baktım kocaman bir tır.. bastım küfrü... ilerledim 150-200 metre ble gitmeden durmuş tır şoförü ağabey.... camdan çıkarmış kelleyi " ağabey bir şey var mı? " diyor...dedim "bende bir şey yok da sende göz var mı?" adam "ağabey kusura bakma sıkıştırdılar kaçayım derken vurdum" diyor... yolu bir kolaçan ettim ... ulan koca tır...seni kim sıkıştıracak... tren yok tank yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Sag seritte ilerlerken sikistiranlara ne demeli

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    "bende bir şey yok da sende göz var mı?"

Onu da ticari sıkıştırmıştır belki

Geçmiş olsun

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim amcaoglu Tir soförü.
    Ayni senin bahsettigin gibi dangalak kullaniyor gözümle gördüm.
    Dur bi arayayim omuymus!
    ahmetersoz1, mekan67, pistolpitt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Ceocem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sag seritte ilerlerken sikistiranlara ne demeli
    adam bildiğin hayvan yahu ben düşünüyorum hala acaba daha saçma bir yalan bulabilir miydi diye?
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Çok ayıp bu başlık...Saygı göstermezseniz saygı bulamazsınız...Genelleme ile hakaret hiç hoş değil...
    banno1957, kaanklky, Ahmet Abi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim amcaoglu Tir soförü.
    Ayni senin bahsettigin gibi dangalak kullaniyor gözümle gördüm.
    Dur bi arayayim omuymus!
    81 DZ ile başlıyor plakası
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guzel kardesim,
    guzergahinin yarisini yapan bir sahis olarak, ben hep pendik koprusune motosikletliler icin, "dikkat bu noktadan sonra kaza tehlikesi vardir" diye yazi asilmasi taraftariyim.
    Pendik koprusunden sonra, suruculerin iq'su terbiyesi ahlaki falan sifirlaniyor. Okumusi cahili, kamyoncusu genel muduru fark etmez! Guzelyali ve tuzladan sonra iyice b.ka sariyor. Sanki insan degil maymun suruyor otomobilleri... Kimse istisna falan demesin istisna gormedim! Kaynarca e5 minibus duraklari bolgesi (tuzla yonu) ise ayri bir lezzettir. Sehirler arasi otobusler, o otobuslere yolcu getiren servisler, otobuse yolcu getiren ozel araclar. Minibus/ otobusten canhiras atlayip valiziyle yazihaneye kosanlar. Personel servisleri ve orada minibusu dakikalarca yatirmis ama hala paraya doymamis gebze minibusleri.... Bolge konusunda deneyimli degilseniz, bu saydiklarimdan birine garanti carparsiniz sabah saatinde...

Gecmis olsun.
    crxforever ve azizsele bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse amcaoglu yirtti.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel kardesim,
    guzergahinin yarisini yapan bir sahis olarak, ben hep pendik koprusune motosikletliler icin, "dikkat bu noktadan sonra kaza tehlikesi vardir" diye yazi asilmasi taraftariyim.
    Pendik koprusunden sonra, suruculerin iq'su terbiyesi ahlaki falan sifirlaniyor. Okumusi cahili, kamyoncusu genel muduru fark etmez! Guzelyali ve tuzladan sonra iyice b.ka sariyor. Sanki insan degil maymun suruyor otomobilleri... Kimse istisna falan demesin istisna gormedim! Kaynarca e5 minibus duraklari bolgesi (tuzla yonu) ise ayri bir lezzettir. Sehirler arasi otobusler, o otobuslere yolcu getiren servisler, otobuse yolcu getiren ozel araclar. Minibus/ otobusten canhiras atlayip valiziyle yazihaneye kosanlar. Personel servisleri ve orada minibusu dakikalarca yatirmis ama hala paraya doymamis gebze minibusleri.... Bolge konusunda deneyimli degilseniz, bu saydiklarimdan birine garanti carparsiniz sabah saatinde...

Gecmis olsun.
    o güzergahta bir de ters yönde acı badem civarında terör var belediye ve halk otobüsleri 45 derece açıyla orta şeride kadar geliyor..
    rumelian ve RAMİREZ bunu beğendiler.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Çekicinin plakası mı dorseninki mi ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ayıp bu başlık...Saygı göstermezseniz saygı bulamazsınız...Genelleme ile hakaret hiç hoş değil...
    genellemiyorum ama çoğunluk bu şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekicinin plakası mı dorseninki mi ?
    Tır dedim ama klasik çekici/dorse değil kırk ayak dedikleri tipten... hani şu arkada 3 dingil olanlardan

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bu forumda çoğunlukta bile olsak genede öyle bir tabirle konu açmamalısın. daha geçen hafta hıncal beyin yazdığı yazıya tepkileri bir düşün. apaçinin birini görüp bütün motosiklet sürücüleri mi gerizekalı yoksa sonradan mı oluyor diye başlık acsalar bizde tepki gösteririz.
    ahmetersoz1 ve Benli bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu forumda çoğunlukta bile olsak genede öyle bir tabirle konu açmamalısın. daha geçen hafta hıncal beyin yazdığı yazıya tepkileri bir düşün. apaçinin birini görüp bütün motosiklet sürücüleri mi gerizekalı yoksa sonradan mı oluyor diye başlık acsalar bizde tepki gösteririz.
    gördüm Hıncal'ın yazısını ve güzel de bir yazı yazdım ama 1-2 yerde kendisine "muhabbet tellalı" dediğim için site yönetimi haklı olarak kaldırdı yorumumu bana da uyarı mesajı geldi...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şey başkalarınada yapmasak dünya cok daha güzel olacak değilmi..
    ahmetersoz1 ve azizsele bunu beğendiler.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    genellemiyorum ama çoğunluk bu şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Tır dedim ama klasik çekici/dorse değil kırk ayak dedikleri tipten... hani şu arkada 3 dingil olanlardan
    3 dingil değil 4 dingil diğeri şöför koltuğunda...
    banno1957, azizsele, RAMİREZ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    bu kawasaki bir başka dostummm

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Benim cok yol tecrubem yok ama bu zamana kadar e5, otoyola ciktigimda kamyon soforleriyle ilgili sikinti yasamadim. Daha cok en sol, en sag, en sol serit yapa yapa giden yamyam otomobil/hafif ticari arac/minibus suruculeri sikinti yasatti. Hatta dun 2. kopruden umraniye tarafi, sonrasinda polonezkoye artcili olarak cogunlukla en sag seritten, 60-80km arasi, seyrederken kamyon soforleri taciz etmeden hatta orta serite gectiler. Hatta bir tanesi bir yol baglantisinda yola ciktigimi gorup, hizlanirken problem olmasin diye en sag seritten orta seride gecti.

Bunun disinda sehir icinde sinyal vermeden donus yapan, insaata malzeme tasiyan kamyonlarla da karsilastim.

Ayrica arkanda tir varsa, ona gore kalkman gerekmez miydi. Ben en on seride geldigimde, arabanin modeline de dikkat ediyorum, hizli kalkis yapabilecegi ihtimaline gore kalkiyorum. Ayrica tir soforu oturus pozisyonu nedeniyle sana ne kadar yaklastigini, gormuyordur. Bunu soylemek yerine baska palavra uydurmus. Hatanin yuzde yuz tir soforunde olmadigini dusunuyorum.
    by_001 bunu beğendi.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    aslında tır ve kamyon şöförleri motosikletlere karşı taksilere oranla biraz daha anlayışlılar
    by_001, azizsele ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel kardesim,

Gecmis olsun.
    yolun o bölümü ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.otomobilinden minibüsüne panelvanına tuhaf bir trafiği var. çok farklı kafalar. yol bağlantıları da bir garip tasarlanınca cehenneme dönmüş.

aziz sele ; geçmiş olsun. ne yazık ki kamyonlar şehiriçinde olmaları gerekenden çok daha fazla dolanıyorlar ve bir yerden sonra da hatalı hareketler yapabiliyorlar hatta bu olaydaki gibi iyice saçmalayabiliyorlar.
    azizsele ve rumelian bunu beğendiler.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    benim abim tır şöförü bende çok tır kullandım tırın 3 metre kadar önünde olman gerek seni görebilmesi için görmemişte olabilir
    yeşil yandığında tır senden hızlı kalkıp sana çarpabiliyosa yuh o kadar hantal bir araç.
    bu arada yolda kayıp düşsen ambulanstan önce yanına tır şöförü gelir bunu unutma
    by_001, ahmetersoz1 ve azizsele bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)