Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Geri Zekalılık kamyoncular için meslek hastalığı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    kırmızıda geç kalkmışın.. tır arkana dayanmış sen halen oralardamısın__??

tır kalkana kadar senin çoktaaaan gitmiş olman lazımdı..

ben tırcıda bi hata göremedim..senin kendi uyuzlugun..
    azizsele bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Kamyon, tır, otobüs, taksi farketmiyor... Genel olarak çok dikkatsiz şoförlerimiz var. Ve sayıları azımsanmıyacak kadar çok. Bence hepimiz biran önce bir kamera temin etmeliyiz. Bu şekilde yakaldığımız görüntüleri vs direk emniyete bildirmeliyiz. Başka türlüsü de zaten elimizden gelmiyor malesef.
    azizsele bunu beğendi.
    Bir garip yolcu...

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim abim tır şöförü bende çok tır kullandım tırın 3 metre kadar önünde olman gerek seni görebilmesi için görmemişte olabilir
    yeşil yandığında tır senden hızlı kalkıp sana çarpabiliyosa yuh o kadar hantal bir araç.
    bu arada yolda kayıp düşsen ambulanstan önce yanına tır şöförü gelir bunu unutma
    kırmızı ışıkta en öndeydim daha gidecek yerim de yoktu beni görecek kadar yanaşması gerekirdi... kalkarken bilen bilir sanayiden çıkanlar falan kırmızı falan dinlemiyor bazen o yüzden orada temkinli çıkmak gerekiyor... ben onu bekler ve ağır bir şekilde kalkarken arkadan geldi vurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızıda geç kalkmışın.. tır arkana dayanmış sen halen oralardamısın__??

tır kalkana kadar senin çoktaaaan gitmiş olman lazımdı..

ben tırcıda bi hata göremedim..senin kendi uyuzlugun..
    uyuz sensin yahu normalde hızlı kalkarım ama ışıklar tam pendik oto sanayi önünde orda bazen daha öküzler olabiliyor mesela kırmızının ilk saniyelerinde hiç takmadan yola dalabiliyorlar 1-2 saniyelik bir mesele... o yüzden temkinli çıkayım dedim bu sefer arkadaki camışı hesap edemedim
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    BU'da bişemi başımdan geçen kamyon ve tır hikayeleri özeti
    1.Sağ şeritte giderken üstüme kırması (lastiklerle aramda mesafe yok)
    2.Sol şeritte giden tırın aniden sinyal vermeden sağa dönmesi (sağa şeride geçmesi değil) (Ölecegimi hissetmiştim lakin dorse boşlugundan kurtuldum)
    3.yolda 80-90la giderken arkandan cayır cayır basıp seni kovalayan kamyonlara ne demeli ? Onlar tambi ***
    4.sol şeritte giderken birden sağda ki tırın sola geçip başka bi tır kamyonla yarışması....

Ama arada iyi olanlarda çıkıyor bi sefer mercedes tır kullanan dayıya ıkışta en öndeydi yavaş kalk dayı arayı açim tırlar beni savuruyor dedim tmm yegenim dedi adam tintin kalktı uzadım gittim ben

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    dün 2. köprü yolundan gopa gittim, ataşehirden gopa kadar ne kadar 3. şeridi kullanan kamyon varsa anasına avradına bastım kornayı bastım küfürü, bu kadar densizlik, öküzlük, hayvanlık olamaz, adam 3. şeritten benimle 110 la gidiyor.. burdan yine söylüyorum babam olsa küfürmü eder kornamı derinlerine kadar basarım..

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Aman diyene kılıç kalkmazmış.
    Adam demiş...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    seni görmemiş olması çok muhtemel tırların belli görüş açıları var mümkün mertebe o seviyelerde durun.
    azizsele bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orası da az yokuş olduğu için (itfaiyenin önü) tır senden erken davranmış demekki
    azizsele bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Şahsen uzun yolda tırlardan gördüğüm saygıyı taksiden minibüsten otobüsten kısaca hiç birinden görmedim
    azizsele ve cece89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    lojistik işiyle uğraşan biri olarak şunu söyleyebilirim; hafriyat kamyonları en tehlikelileri. Sefer başı çalıştıkları için sürekli tam gaz gitmeleri, yarışmaları, yola toz-çamur-kum dökmeleri vs..
    agrasiwe ve azizsele bunu beğendiler.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum acaba kamyoncuları geri zekalılardan mı seçiyorlar yoksa kamyon sürücüleri bir süre sonra mesleki bir hastalık olarak geri zekalılığa mı yakalanıyorlar...?
    Bu gün her zamanki gibi Esenyurt-Pendik seferini yaptım... zaman zaman çiseleyen yağmur nedeniyle dikkatli/temkinli bir sürüş sonunda Pendik'e kazasız belasız geldim şükrederek... Pendik oto sanayi sitesinin önünde kırmızı ışıkta durdum... en öndeyim yeşil yanması ile çıktım normalde hızlı kalkıyorum arkadakilerle arayı açmak için ama bu sefer uslu bir kalkış oldu... kalkmamla kıçımdan darbeyi yemem bir oldu daha yeni kalktığım için hızım düşüktü ve azıcık bir yalpalama ile yoldan çıkıp tekrar rotama girdim sağa çektim ve durdum baktım kocaman bir tır.. bastım küfrü... ilerledim 150-200 metre ble gitmeden durmuş tır şoförü ağabey.... camdan çıkarmış kelleyi " ağabey bir şey var mı? " diyor...dedim "bende bir şey yok da sende göz var mı?" adam "ağabey kusura bakma sıkıştırdılar kaçayım derken vurdum" diyor... yolu bir kolaçan ettim ... ulan koca tır...seni kim sıkıştıracak... tren yok tank yok

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun
    Bende bu konuda çok sıkıntı yaşadım örnek verecek olursam;
    ilk aklıma gelenlerden biri İstanbul'dan Edirne'ye eşimle beraber giderken
    2 şeritli otoyolda önümdeki tırı sollamak için sol şeride geçtiğimde
    yavaş giden adam resmen benimle yarışa başladı bu defa yan yana gitmeye başladık
    hafif te yokuş vardı 150cc motosiklet 100-110 arası max. yapıyor yokuşta (Düzde 120-130)
    Bu yanımdaki öküz gazlayınca haliyle sol şeritte arkama takılan 2 araç ve önde benim motosiklet mini bir trencilik oyununa başladık
    her nekadar kornayla defalarca tır şöförünü yavaşlaması için ikaz etsemde adam 130'un altına inmedi dolayısıyla sadece onu solladıktan sonra sağ şeride tekrar geçecektim ama sola girdiğime de gireceğime de pişman oldum ve bir süre böyle arkamda iki otomobil ile sol şeritte mahsur kaldık...

Hafriyat kamyonları konusunda haklısınız bu adamlar şehir içinde de dışında da trafik kurallarına riayet etmiyorlar yalnız motosiklet sürücülerini değil bütün trafiği tehlikeye atıyorlar
    azizsele bunu beğendi.

bununla geçmiş olsun...
    azizsele bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim eniştemde almanya-münihte kamyon şoförü. evelsi sene izine geldiğinde, yol kenarındaki bir kümese girdi

azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Zongshen ZSgy125--SYM GTS250i Evo
    Çok geçmiş olsun dikkat etmek lazım trafik magandalarına
    azizsele bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "ağabey kusura bakma sıkıştırdılar kaçayım derken vurdum" diyor... yolu bir kolaçan ettim ... ulan koca tır...seni kim sıkıştıracak... tren yok tank yok
    Bu kısma iyi güldüm
    Adam en azından çıkıp halini sormuş, çoğunluk sövüyor yada gider yapıyor.
    Geçmiş olsun.

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı 18891938 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lojistik işiyle uğraşan biri olarak şunu söyleyebilirim; hafriyat kamyonları en tehlikelileri. Sefer başı çalıştıkları için sürekli tam gaz gitmeleri, yarışmaları, yola toz-çamur-kum dökmeleri vs..
    Evet olayın özeti bu, sefer başına para alanlar paket servisçi gibi tek fark kullandığı araç ölüm saçıyor. Bütün araçların trafikte yarışmağı, sürekli şerit değişmediği gibi, farklı tipte sürücüler var.
    fish does not think, cause fish knows everything

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünüyorum düşünüyorum koca tırı ne tarz bir araç sıkıştırabilir diye.Herhalde tırı şu resimdeki araç sıkıştırdı yanınızdan geçti gitti siz fark etmediniz.Koca tır şöförü yalan mı atacak.
    azizsele bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU'da bişemi başımdan geçen kamyon ve tır hikayeleri özeti
    1.Sağ şeritte giderken üstüme kırması (lastiklerle aramda mesafe yok)
    2.Sol şeritte giden tırın aniden sinyal vermeden sağa dönmesi (sağa şeride geçmesi değil) (Ölecegimi hissetmiştim lakin dorse boşlugundan kurtuldum)
    3.yolda 80-90la giderken arkandan cayır cayır basıp seni kovalayan kamyonlara ne demeli ? Onlar tambi ***
    4.sol şeritte giderken birden sağda ki tırın sola geçip başka bi tır kamyonla yarışması....

Ama arada iyi olanlarda çıkıyor bi sefer mercedes tır kullanan dayıya ıkışta en öndeydi yavaş kalk dayı arayı açim tırlar beni savuruyor dedim tmm yegenim dedi adam tintin kalktı uzadım gittim ben
    Ben tam bunu yazacaktım da ( ulan sende ota moka serzenişte bulunuyorsun) demesinler diye yazmadım TVS normalde maks 120 yapıyor ortalama 90 civarı sağ şeritte 90 ile giderken hayvanın biri geliyor arkandan yanaşıyor saatte 90 ile aradaki mesafe 5 metre!!! 40-50 tonluk kamyon bu!!! ne yapacağını şaşırıyorsun... 4. şık dün geldi başıma temde... mecburen tapa gaz sol şeride geçtim makine dana gibi böğürdü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşünüyorum düşünüyorum koca tırı ne tarz bir araç sıkıştırabilir diye.Herhalde tırı şu resimdeki araç sıkıştırdı yanınızdan geçti gitti siz fark etmediniz.Koca tır şöförü yalan mı atacak.
    http://gcube.milliyet.com.tr/Detail/...ar-1150469.jpg
    kafam biraz meşguldü kesin geçti ve ben farketmedim.... belki de hızlı tren sıkıştırmıştır o da yakın geçiyor bize

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ağabey kusura bakma sıkıştırdılar kaçayım derken vurdum" diyor... yolu bir kolaçan ettim ... ulan koca tır...seni kim sıkıştıracak... tren yok tank yok
    Bu kısma iyi güldüm
    Adam en azından çıkıp halini sormuş, çoğunluk sövüyor yada gider yapıyor.
    Geçmiş olsun.
    sağ ol ben de zaten o yüzden bir şey diyemedim... kötü niyetli değil ama mal işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni görmemiş olması çok muhtemel tırların belli görüş açıları var mümkün mertebe o seviyelerde durun.
    iyi de ben en öndeydim... adam geriden gelip benim arkama yanaştı.... yapması gereken beni görecek kadar yanaşmaktı...
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum acaba kamyoncuları geri zekalılardan mı seçiyorlar yoksa kamyon sürücüleri bir süre sonra mesleki bir hastalık olarak geri zekalılığa mı yakalanıyorlar...?
    Öncelikle geçmiş olsun . Keşke , genel ifadeler kullanmasaydınız !. diğer mesajlarınızda "hayvan , "camız gibi ifadeler kullanıyorsunuz , düşünün ki o kamyoncu , size bu kelimeleri kulladı ! , fakat kullanmamış değil mi ! "kötü yani !!!

ulan koca tır...seni kim sıkıştıracak... tren yok tank yok
    Bu bölüm ! gerçekten iyiymiş ! .
    azizsele bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Forumlarda tır ve kamyonlardan özellikle uzak durun mümkün oldugunca uzaktan ve hizlica sollayin gibi tabirler sık sık kullanilmakta ve bana gore bu soylem insanlarda cidden istemsiz bir ön yargı oluşturuyor bu araçların sürücülerine karşı.. normal durup düşündüğümüzde herhangi bir aracın yapabileceği bir hatayı kamyon soforleri yaptigi zaman nedense direk bu şekil yakışmayan yakistirmalar yapilmakta..
    Halbuki forumlarda ve egitimlerde bu araclardan uzak durun derken anlatilmak istenen sey kesinlikle bu degildir.
    Uzun yol tecrubelerime dayanarak degil kamyonculara ait bir dengesizlik aksine cok defa insanliklarini hatta kaza engelemek için karsidan gelen aracın yolunu kapattigina sahit olmuslugum vardir.
    Karsidaki de insandir ve turlu turlusu vardir bu yuzden hali hazirda zaten herseye bir on yargiyla yaklasma cabasi icine girmis insanlara yeni ön yargilar eklemektense insani anlatimlarla bunun önüne gecmeye calismak en guzeli diye dusunmekteyim.
    Geçmiş olsun
    azizsele ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)