Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir hayrina bana lastik versin

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burasını mahalleniz falan mı sandınız acaba kavgaya çağırır gibi çağırıyorsunuz?

Gaza geldiniz seyircileri görünce?Verecek lastiğiniz varsa konuşun yoksa konuyu şov meydanı bellemeyin lütfen..
    gaza gelmedim amacım sadece biraz eğlenmek kimseyi kırmadım hakarette etmedim Çağırma sebebim konuyu açan arkadaştan özür dilemesi..
    Ve az önce içimden geçirdim keşke arkadaşın istediği çıkma lastiğim olsada versem diye hatta almayı bile düşündüm ama şu sıralar sıkışığım..
    Siz yiqit in arkadaşısınız heralde üslubunuz onun ki gibi sert ve kırıcı AMA herşeye rağmen arkadaşınızı savunmanız güzel bir davranış
    ismeter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Ortada özür dilencek bir durum yok. Hakaret veya küfür etmedim. Eleştirerek fikrimi söyledim.Allah kimseyi dara düşürmesin.Şahsen arkadaşın yerinde olsam forumda lastik isteyeceğime, maddi durumum düzelene kadar lüks ihtiyaçlarımdan feragat ederim. Ayağını yorganına göre uzat diye boşuna dememişler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaza gelmedim amacım sadece biraz eğlenmek kimseyi kırmadım hakarette etmedim Çağırma sebebim konuyu açan arkadaştan özür dilemesi..
    Ve az önce içimden geçirdim keşke arkadaşın istediği çıkma lastiğim olsada versem diye hatta almayı bile düşündüm ama şu sıralar sıkışığım..
    Siz yiqit in arkadaşısınız heralde üslubunuz onun ki gibi sert ve kırıcı AMA herşeye rağmen arkadaşınızı savunmanız güzel bir davranış
    Kendisini tanımıyorum.. Onu savunduğumda yok.. 600 cc ile başlanır mı konularından sonra lastik istenmesi pekte garibime gitmedi açıkcası olan varsa yollasın.. Benim bile depomda birkaç ıvır zıvırım var böyle bir konu açılsa herkes takas etse iyi bile olur bence.. Ancak lastik konusundan çıkıp bireyleri parmakla gösterip 'özür dile' derseniz bu çok saldırgan kaçıyor..

Ayrıca 'sert kırıcı AMA savunmacısın', 'özür dile AMA erdemdendir' tarzı söylemler ciddi anlamda rahatsızlık verici.. Konu lastikten çıkmasın lütfen iyice magazin programlarına döndük..

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada özür dilencek bir durum yok. Hakaret veya küfür etmedim. Eleştirerek fikrimi söyledim.Allah kimseyi dara düşürmesin.Şahsen arkadaşın yerinde olsam forumda lastik isteyeceğime, maddi durumum düzelene kadar lüks ihtiyaçlarımdan feragat ederim. Ayağını yorganına göre uzat diye boşuna dememişler.
    "Dilenci" diyerek hakaret ettiniz ve küçük düşürdünüz Ve özür dilemelisiniz..

Ayrıca sanki arkadaş sıfır lastik istemiş gibi muamele yapıyorsunuz ?
    İşimize yaramayan , bitik lastik istedi.. Çöpe gideceğine bana verin dedi..
    Ve son olarakta konuyu açan arkadaşın lüks ihtiyacı olduğunu ve bunlara para harcadığını düşünmüyorum Onun söylediklerine dayanarak.

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @babaAkar
    Çok matrak aadammışsın yahu uslubunu sevdim
    herkesin,herdaim garibanın dostu
    Sana hak vermekten ceza almak istemem. Elçiye zeval olmaz
    Allah gönlüne göre versin.

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisini tanımıyorum.. Onu savunduğumda yok.. 600 cc ile başlanır mı konularından sonra lastik istenmesi pekte garibime gitmedi açıkcası olan varsa yollasın.. Benim bile depomda birkaç ıvır zıvırım var böyle bir konu açılsa herkes takas etse iyi bile olur bence.. Ancak lastik konusundan çıkıp bireyleri parmakla gösterip 'özür dile' derseniz bu çok saldırgan kaçıyor..

Ayrıca 'sert kırıcı AMA savunmacısın', 'özür dile AMA erdemdendir' tarzı söylemler ciddi anlamda rahatsızlık verici.. Konu lastikten çıkmasın lütfen iyice magazin programlarına döndük..
    Niye ki ? Ben bu özelliklerinizi yüzünüze vurunca mı sorun oluyor ? Siz kendinizi bilmiyor musunuz? Bu arada insanın kendini bilmesi iyisiyle kötüsüyle kendini tanıması ve eleştirebilmesi de büyük erdemliliktir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı HanzoLife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @babaAkar
    Çok matrak aadammışsın yahu uslubunu sevdim
    herkesin,herdaim garibanın dostu
    Sana hak vermekten ceza almak istemem. Elçiye zeval olmaz
    Allah gönlüne göre versin.
    Aman kardeşim bu tür mesajları özelden at Lakin diğer üyecanlar kızıyo seyircileri gördün gaza geldin falan diyo

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Dilenci" diyerek hakaret ettiniz ve küçük düşürdünüz Ve özür dilemelisiniz..

Ayrıca sanki arkadaş sıfır lastik istemiş gibi muamele yapıyorsunuz ?
    İşimize yaramayan , bitik lastik istedi.. Çöpe gideceğine bana verin dedi..
    Ve son olarakta konuyu açan arkadaşın lüks ihtiyacı olduğunu ve bunlara para harcadığını düşünmüyorum Onun söylediklerine dayanarak.
    Binlik motora binmek zorunlu ihtiyaç oluyor yani ? Arkadaşta daha farklı model bir motosiklet olsa tavrım farklı olur ama söylediğim herşeyin sonuna kadar arkasındayım. Benden bu kadar bu konuya yazdığım son mesajımdır. Özür dilemem gereken bir davranışta bulunsaydım zaten çok dilemiş olurdum.

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binlik motora binmek zorunlu ihtiyaç oluyor yani ? Arkadaşta daha farklı model bir motosiklet olsa tavrım farklı olur ama söylediğim herşeyin sonuna kadar arkasındayım. Benden bu kadar bu konuya yazdığım son mesajımdır. Özür dilemem gereken bir davranışta bulunsaydım zaten çok dilemiş olurdum.
    Tuhaf Bir özür dilemek bu kadar zor olmamalı Buda benim son mesajım.
    redlion999 bunu beğendi.

kpnk50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni cross 150
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAM EBADI HATIRLAMIYRUM AMA sanada 40 liradan verebilirim,
    ŞAMRELLİ LASTİK ama,
    sıfır ayarında sorunsuz sıkıntısız,
    40 liraya saydım yeni lastiği takarken,
    50 km motordan söküldü,,,
    tam ebatını öğrende alalım onu hocam

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Beyler buradaki asagilanmamdan sonra bidaha millete yuz surecegime kaza yaparim daha iyi dedim ve ayni lastikle devam ettim.
    Defalarca olumden dondum denebilir, onceleri lastigin telleri cikti, lastik teldeyken frene dokundugum anda atiyodu. 200 ustu suratlerde lastik tellere gelince ruzgar bile motoru devirebilecek gibi oluyodu.

Belki kac bin km hic arka frene basmadim bile. Cok ugrastim soyle bi 300tl ayirayim cikma lastik alayim diye, ama gercekten bulamadim o kadar parayi. Lastigin havasi her gun iniyodu, her sabah sisiriyodum artik. Sonra cikan teller de yirtildi, lastik disa dogru yumurta olusturmaya basladi, hafif motoru ziplatiyodu 200un ustunde, ama tellere gore daha iyi tutuyodu. Tabi artik lastikde %30 lastik %40 tel %30 yirtik tel vardi.

Elhamdulillah 260da bastim bu lastikle, yagmurda da gittim. Nasil yusuflayarak gittim azicik motor suren bilir... Ama hic kaza yapmadim.
    Sounda elime para gecti 2003 model yani 11 yasindaki lastigi (sadece arka) degistirebildim, yerine 4 yasinda cikma bi lastik taktim. Motor nasil guzel tutuyo, bi sevincliyim.

Yeni lastigimle o hafta ankaraya gitmeye karar verdim, ciktim istanbuldan dip gaz, 280-290 civari. 2 saat sonra tam Ankara kizilaya 50km kala motor birden stop etti. :( Hala daha calistiramadik bidaha, lastigimin keyfini cikartamadan motorum iflas etti resmen. Otobuse atip istanbula goturdum, yaza kadar para biriktirip tamir ettiricem insallah.

Fotoda gozuken disinda cevresi full oyle yirtik, sadece gozuken yer degil.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Herşeyi anladım Geçmiş yorumları okudum hak verdiğim vermediğim oldu. Durumuna üzüldüm bende yaşadım bilirim.
    Ama bi konuda kızdım desem yeridir.

Ya kardeş madem lastiğin bu durum da 200 le ne işin var Miladini tamamladı tamamlayacak yaşta lastik bulmuşsun 290 da ne macerası arıyosun.

Bence motorun bozulması Allahın bi lütfu olarak gördüm seni kazadan beladan uzak tutacaktır.Ama durum bu kızmaca darılmaca yok..
    TIGERSHARK ve cenkito bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Forumlar tamda bu iş için (yardımlaşmak için) değilmidir. Adam bana sıfır lastik alın dememiş ki, değiştirecekseniz, yada değiştirip saklıyorsanız demiş, lastiği değiştirip, lastikçide bırakmaktansa bu arkadaşa vermek daha mantıklı değil mi?

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Sizde ölümü aramışsınız ama yani.

Telleri çıkan lastikler 200 - 260 yapmışsınız öbür tarafta kendin yerinizi hazırlamışsınız, Elde para yok demişsiniz 280 - 290 civarı dip gaz 2 saat geldim demişsiniz parası olmayan adam o gazı eli titreyerek yavaş yavaş açar yakmasın diye.

İşte insanımız böyle kredi - borç bela 4 silindir makine alıyor, almakla iş bitecek sanıyor
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dostum konun icinde 22 yas, 1000 cc, kabak lastik, teli cikmis lastik, 260, yusuf ... Bunlar insani endiselendiriyor daha yasayacagin uzun bir omur var dikkatli ol ...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Millet yiqit' e bindirmiş ama benim ilk mesajdan beri gördüğüm şey şu.

Öğrencisin 1000' lik motor alıyorsun ve ücretsiz çıkma lastik arıyorsun hepsini geçtim telleri çıkmış lastikle 260 bastım diyorsun!

Bak sen hiç boşa o okula gitme o sıraları meşgul etme kafası çalışan orada okumayı hak eden bu ülkede binlerce genç var iki kıza hava atıcam diye benzini damacanayla çeken motor alıp okula otobüsle gitmeyi gururuna yediremeyip kabak lastikle yola çıkıp onu da geçtim o lastikle 260 bastım diye burada yazıyorsam sende beyin yoktur derim başka bişey demem.

İlk kez bu forumda birine böyle sert giriyorum ama senin kadar hak edenini de görmedim sen motor sürme sen sürdüğün motorla başka birine bela olursun dirisi para etmez ölüsüne güç yetmez demiş atalarımız yazık bu trafikte adam gibi gidipte başına senin gibi bela alacak yaya ve şoförlere....
    MD.Murat, beko12345, TheAzReaL07 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet yiqit' e bindirmiş ama benim ilk mesajdan beri gördüğüm şey şu.

Öğrencisin 1000' lik motor alıyorsun ve ücretsiz çıkma lastik arıyorsun hepsini geçtim telleri çıkmış lastikle 260 bastım diyorsun!

Bak sen hiç boşa o okula gitme o sıraları meşgul etme kafası çalışan orada okumayı hak eden bu ülkede binlerce genç var iki kıza hava atıcam diye benzini damacanayla çeken motor alıp okula otobüsle gitmeyi gururuna yediremeyip kabak lastikle yola çıkıp onu da geçtim o lastikle 260 bastım diye burada yazıyorsam sende beyin yoktur derim başka bişey demem.

İlk kez bu forumda birine böyle sert giriyorum ama senin kadar hak edenini de görmedim sen motor sürme sen sürdüğün motorla başka birine bela olursun dirisi para etmez ölüsüne güç yetmez demiş atalarımız yazık bu trafikte adam gibi gidipte başına senin gibi bela alacak yaya ve şoförlere....
    Kusura bakma ama hak verdim.

Tamam heves zevk aşk tır motor hayalindi. Ama can güvenliğin olmadan binme be kardeşim. Sevindim bozulduğuna artık korkmayacagız bişey oldu olacak diye.

Dua ediyorum en kısa sürede motorun için tamir ve yeni lastik parası bulursun.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Atıl durumda lastiği olan versin dense tamam da arkadaş öyle bir yazmışki "üç çocuğumla sokakta kaldım, Allah rızası için bi lokma ekmek" der gibi. Allah başka dert vermesin, ne diyelim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mondial 150 zc ,Mondial mcx ,Hyosung gt 250 r ,Honda 954 rr si var motora verecek parası var ama lastiğe verecek parası yok

Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150 zc ,Mondial mcx ,Hyosung gt 250 r ,Honda 954 rr si var motora verecek parası var ama lastiğe verecek parası yok
    Kimi zaman geliyor 55 bin tl lik ARAbaya 50 tl benzin atamadığım oldu. Olabilir oraya kadar tamam dı.

iş o lastikle 200 260 basmaya gelince iş değişti.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    954rr bu motoru alırken ben bunun yükünü kaldırabilir miyim diye sordun mu kendine ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)